Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

iris12345
15. jan 2009

Jedine co sa mi nepacilo bolo, ze ked som nemala estes svoje mlieko, musela som ho dokrmovat z flase, myslim ze pouzivaju Bebu. A teraz mam problemy lebo si zvykol na flasu a nechce poriadne tahat. Takze nas cely den je len o krmeni, najprv ho trapim z prsnika, ale taha len kym to ide laho. Ked musi poriadne potiahnut, tak so mnou konci a len place. Som zvedava, kto to dlhsie vydrzi. Musim ho dokrmit,lebo co si sam vytiahne mu nestaci. Davam mu bud odstriekane mlieko, alebo ked nemam Nutrilon striekackou. Dufam ze na flasu zabudne. Ak ma niektora podobne skusenosti a vedela by mi poradit, budem vdacna. Dve dcery som kojila, ale takto problemy som nemala.

macka7
15. jan 2009

iris gratulujem kolko vazi maly?Aky bol tento treti porod bol lahsi ako druhy?Ja mam dve deti a chceli bysme asi este jedno no este uvidime.

lyongirl
15. jan 2009

iris - aj my gratulujeme
s tou striekačkou to je super riešenie, snáď na fľašu zabudne.... môj malý papal skoro 2 mesiace z flaše, keďže bol slabunký a nevládal odomňa. Mesiac papal z flaše na JISke a potom mesiac doma, používala som flašu Avent s cumlom č. 1, čiže tam to tieklo asi aj pomalšie ako odomňa a malý potom nemal problém sa po tých 2 mesiacoch prisať a kojiť. Bol zvyknutý, že musí ťahať aj z flaše, aj odomňa, čo som bola šťastná, lebo som si myslela, že ho kojiť asi nikdy nebudem, keď si zvykne na flašu. Teraz si do pôrodnice budem brať ja svoju fľašu Aventovú a ak nebudem mať mlieko, bude papať z nej, akurát prvý deň po pôrode, keď nebude bábo pri mne asi nezabránim, aby mu nedali z ich fliaš....

seanyk
16. jan 2009

Ahojte baby.
Takze ja to mam tiez za sebou i ked termin bol 15.1. Iris12345 ja mam presne ten isty problem. Mala musela cisarskym takze som je pohladila iba hlavicku a to bolo vsetko. Manzel si ju potom na minutku popestoval a to bolo vsetko. Ziadne prisatie sa nekonalo. Samozrejme ze mala musela ist do inkubatora lebo nemala este vyvinuty saci reflex. Ale vsetko by sa dalo do poriadku kebyze mi ju daju na izbu. V inkubatore bola este tri dni a potom dva dni u nich dole v postielke. Samozrejme ze ju krmili z flase. Prisatie na prsnik bolo hotova katastrofa. Ale vsetko sa pomaly dava do poriadku, tiez si spociatku nevytiahla dost nato aby sa napapala a tak ju pokazde sestricka zobrala a samozrejme ze jej dala okamzite do ust flasu
😠 😠 . Ale postupom casu sa mi zacalo tvorit viac mlieka a pomaly sa to dava do normalu. Chce to len velmi vela trpezlivosti

sissik
16. jan 2009

iris, seanyk bahozelam 🙂
a potichu vam zavidim, ze uz mate drobcov v naruci.
urcite sa vam podari kojit, drzim palce, aby sa babetka naucili papat pekne z prsnika a aby na flase pozabudali.

snu
16. jan 2009

dobre ranko 🙂 viete mi povedat ci sa v tt plati za epiduralku? lebo niekde citam ze ano a niekde ze nie 🙂 a da si ist aj pozert porodnica ako pisu ze prvy pondelok v mesiaci? a da sa ist aj s partnerom?

melory
autor
16. jan 2009

snu da sa ist prvy pondelok v mesiaci a tam sa moze opytat aj na tu epiduralku ....partner moze ist tiez a za poplatok aj k porodu, ale na to sa radsej tiez opytaj...meni sa to casto.

melory
autor
16. jan 2009

sissik, este ste dvaja v jednom????? 😵 😵 🙂 🙂 🙂

snu
16. jan 2009

melory dakujem 🙂 si pre pre istotu skusam zistovat skorej vsetko,nech som neni tak mimo 🙂

sissik
16. jan 2009

snu navsteva porodnice je prvy pondelok v mesiaci, tak ako pisu.
da sa ist aj s partnerom.
za epi sa plati 2800skk, za pritomnost pri porode 500skk, ale moze ist iba jedna osoba.
na eura to nemam prepocitane, oni to uz maju povypisovane😉

melory ano a vyzera to tak, ze este dlho budem. v pondelok mi na prietokoch povedali, ze planentu mam uplne cerstvu, bez akychkolvek zmien. krcok dlhy a ze tak skoro to nebude.
zeby mi brucho vadilo sa povedat neda, ale uz som zvedava na tu nasu malu okopavacku 😵

snu
16. jan 2009

este vas tu pootravujem,,ste skusenejsie nez ja 🙂 mavali ste aj vy taky tlak v brusku? ja ked dlhsie sedim a postavim sa,tak mam taky neprijemny tlak v brusku az sa mi zle chodi :( ale ked si lahnem tak je mi dobre.. trva mi to asi tak 2 dni,, do teraz mi takmer nic nebolo,som nevedela ani ze mam brusko.len ked ma maly simoril 🙂 a este neico,, uz dllhsie ma boli tam dole,ale to je taka bolest ako keby ma niekto nakopal do susurky,, mavam to len ked lezim a chcem sa psotavit,alebo aj vnosi sa budim na to ked sa chcem len otocit,,,zmena polohy je nocna mora 🙂)))

sissik
16. jan 2009

snu je to normalne a bude to este horsie 😉
pockaj ked zacne kopat pod rebra alebo do zaludka, do pecene, mechura.
a obracanie v posteli je podobne ako v dokumentarnych filmoch o tulenoch 😀

brinzulka
16. jan 2009

mamuliatka..aj vam sa sem vpletiem...

vysetrenie AFP testov- kolko ste cakali na vysledky u TT doktorov?

snu
16. jan 2009

🙂)) do to rebro uz poznam 🙂)) no a ked to je teda v poradku,ze je to bezne,tak nech sa mi ti teda deje 🙂))

snu
16. jan 2009

brinzulka to su tie na vrodene chyby? mne sa zda ze 2 tyzdne,,ale jedny boli skor a druhe neskorej..sak ti sestricka povie,kedy si mas asi zavolat

lyongirl
16. jan 2009

ahojte....

bruzulka - mne sa zdá, že som čakala týždeň, ale tiež to neviem na 100%

snu - ten tlak v brušku je asi tvrdnutie, si myslím, ja som to mala pri prvom tehu, teraz to zatiaľ nemám, ale veru, otočenie a postavenie z postele je nočná mora 😝 , no a môj drobec je otočený stále dovnútra, čiže mňa okopáva len do vnútorností a nikto si tie kopance zvonka neužije....ani mamina 😀

brinzulka
16. jan 2009

dakujem

snu
16. jan 2009

a ked by mi to tvrdlo,tak by som ho mala mat tvrde aj ked lezim,nie? lebo mne sa to uvolni,ked lezim 🙂 mna teraz kopka neak menej,len tak o 4 rano sa sem tam predvadza,takze tiez si ho moc neuziju 🙂 v tom 20tt to boli akrobaticke kusky,som myslela,ze vyskoci cez pupok 🙂)))

lyongirl
16. jan 2009

ja to s tým tvrdnutím nechápem, ale....mne tvrdlo iba pri chôdzi a vtedy bol horor prejsť aj pár krokov, nikdy mi netvrdlo keď som ležala, alebo sedela.A teraz mám také stavy, že keď mám plný močový mechúr, tak sa mi strašne ťažko chodí a mám pocit, že sa valím ako tank 😀

lyongirl
16. jan 2009

no ideme sa s drobcom chystať von, ale potom sem mrknem 😉

snu
16. jan 2009

preco mi to pise 28tt? ked osm v 27tt? a datum mam dobre zadany

zuzanikaaa
16. jan 2009

gratulujem vsetkym cerstvym maminkam 😉

snu
16. jan 2009

lyonka tak sa poprechadzkujte,nadychajte vzdusiku a hlavne nenachytajte ziadne bacile 🙂

sissik
16. jan 2009

brinzulka ja som na afp cakala 3,5 tyzdna, lebo niekto to mal v labaku na stole vyhodnotene tyzden (podla datumu analyzy) a az potom sa im to uracilo poslat 😒

snu teraz uz bude kopat menej ako v 20tt, ubuda mu miesta. ku koncu sa uz bude len tak trochu posuvat.
konik pocita zacaty tyzden, takze ked ti lekar povie, ze mas ukonceny 27tt a si napr. 27tt a 2 den, na konikovi mas uz 28tt.

lyongirl
16. jan 2009

čaute, tak už sme doma, malého zaučam na prechádzkach chodiť a keďže toho veľa neprejde, tak ani naše vychádzky nie sú dlhé 😀 a už sa nudil. Ja to nechápem, keď sa vozí v káričke, tak bude čučať aj 2 hodky, ale jak má chodiť, tak sa mu moc nechce.
a ja zas nechápem, prečo mne píše termín pôrodu 27.3. a pritom mám termín 28.3. a dátum poslednej MS mám zadaný dobre, ale v podstate mi to je jedno, je to 1 deň, len to nechápem.....

sissik
16. jan 2009

lyongirl asi je to chlap - ked nemusi, nechodi😉 mozno nestiha este vnimat vsetko okolo a zaroven chodit. casom bude behat tak, ze budes spominat na zlate casy, ked tolko nebehal
mne tiez pise termin porodu 20 a mam 19 a tiez vsetko zadane tak, ako som dktovala dokimu, ale na jeden den kaslem

lyongirl
16. jan 2009

veru, chlapi sú lenivci 😀 , no a mne už ten lenivček spinká.....
tak sa idem napapať cestoviniek, a taká som z toho ničoho čo som robila ustatá, že keď sa najem, možno zalahnem k malému do postele 😀

snu
16. jan 2009

mne moj dr zadal termin 18.4. a doktor kde som bola na 3d mi dal 17.4. 🙂
ja uz mam navareny segedin,upecenu bublaninu a uz mozu dojst zruti domov a je po celodennej robote 🙂))

miskanem
16. jan 2009

ahojte tak Iris srdečne gratulujem a v tichosti závidím,že už to máš za sebou,my stále nič ☹

sissik
16. jan 2009

ja som zalomila rano, ked som citala knizky. a asi zalomim aj poobede, vyspim sa do zasoby 😀
miskanem vy tiez stale nic? nepisala si, ze mas nastup do nemocky? alebo si to s niekym pletiem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre