Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

macka7
21. jan 2009

ved to este vyuzijes pri druhom babatku 🙂

zanetuska
21. jan 2009

sissik uz som pridala aj ja svadobne foto mozno si spomenies, alex ma 8330 g boli sme dnes na poradni, doktorka povedala, ze je ako knedla 😀

zanetuska
21. jan 2009

zuzanikaaa ty si rodila ked som ja odchadzala z porodnice, malal som termin presne ako ty len mne sa malinky narodil o par tyzdnov skor, moje nohy vyzerali tak isto........ako ste dopadli na poradni Maca?

lyongirl
21. jan 2009

mamičky, chcem sa opýtať, mám také zvlášte, ani neviem, ako to nazvať, žeby príznaky?
No jednoducho neviem, či to je normálne, lebo pri malom som to nemala, alebo si nepamatám, ale stále ma už bolia kríže a to skoro nič nerobím a vlastne stačí, že povysávam a som unavená, jak keby som ťahala 12tky, ked si lahnem, tak cítim, akoby mi niečo tlačilo na pľúca a nemôžem sa dobre nadýchnuť, ak ležím večer na boku a chystám sa spať, tak mi z ničoho nič začne prudko biť srdce, hučí mi v ušiach a cítim sa dosť blbo, musím sa otočiť, lebo by mi bolo zle.
Včera som dala prať prvú várku vecičiek a večer som to po sediačky žehlila, dnes periem druhú várku, teda už schne a večer to zase ožehlím, ale mám pocit, že už asi porodím. Pri malom som sa v tomto období cítila fajn, ešte som aj okná umývala, no teraz by som si veru netrúfla a to mám aj o 7kg menej. No a keďže som v 33tt dostala kontrakcie a v 34tt porodila, tak vôbec neviem, ako to prebieha do konca tehu a či sa už takto pod psa budem cítiť naďalej, alebo môžem čakať, že sa to zlepší.
Nemali ste niekto niečo podobné? Pýtala som sa aj v TT mamičkách....

zanetuska
21. jan 2009

Kazde tehotenstvo je ine, ale ked sa necitis dobre, nepodcenuj to a navstiv radsej svojeho gynekologa, radsej nech ta vysetri, ja som byvala tiez unavena ale to bolo asi tymi horucavami, radsej neriskuj.

zuzanikaaa
21. jan 2009

zanetuska no tie nohy to bol horor. A teraz po porode sa ti to vratilo do normalu? Lebo mne zostala o cislo vacsia noha 😠 Všetky topanky, lodicky, tenisky, cizmy... co som mala su mi male Asi mi padla klenba alebo co...

lyongirl
21. jan 2009

neviem, či to nie je aj tým, že sa musím starať o drobca, ale fakt mám pocit, že to asi nie je ok, lebo ja bežne "padavka" nebývam, aj dokimu chodím až keď horía neviem si predstaviť, že sa takto alebo ešte nebodaj horšie budem cítiť ďalších 9tt.
zuzanikaaa - ja som mala tiež spuchnuté nohy, tŕpli mi a boleli ma, ale asi nie až tak ako ty a noha sa mi vrátila do normálu, čiže nezávidím to kupovanie všetkého nanovo, to by som bola aj ja 😠

zanetuska
21. jan 2009

ja som bola opuchnuta, zaliata vodou cela, a veru niektore topanky ma tlacili ale dava sato pomaly do normalu, niektore este tlacia 😠 ☹

lili0507
21. jan 2009

ahoj, chcela by som sa opytat to je pravda, ze na tu nadstandardnu izbu nemoze prist navsteva?

lyongirl
21. jan 2009

ževraj sú zakázané, ale neviem to 100%, treba sa opýtať asi v nemocke, tam to vedia najlepšie.....

zanetuska
21. jan 2009

este v septembri boli na celom oddeleni sestonedelia a myslim ze je to aj teraz tak koli infekcii

peggi
21. jan 2009

Lili ja som bola v novembri v porodnici na exkurzii a sestrička nám hovorila,že návštevy sú zakázané aj na nadštandardnej izbe,myslím,že doteraz sa to nezmenilo.

macka7
22. jan 2009

lyongirl napisala som ti na trnavske mamicky 🙂

lyongirl
22. jan 2009

macka - idem tam mrknúť 😉

katrin21
22. jan 2009

baby sissik uz ma malu zuzku.... 🙂) mala okolo 3800g.
docitala som sa to na mojej svadbe .-)

zuzanikaaa
22. jan 2009

jeej no super, gratulujem! a už ju má aj v albume. je zlatunká 🙂

lyongirl
22. jan 2009

tak konečne to majú za sebou a budú si užívať jedna druhú. Gratulujeme!!!!
Idem mrknúť album.... 😀

macka7
22. jan 2009

sissik gratulujem , jaka baculka 🙂

gabuliik
22. jan 2009

Sissik,gratulujem!

zuzec
22. jan 2009

zdravim trnavacky, prosim vas, mozno trochu blba otazka, uz som to mala mat davno zistene, ale som strasne darebna...kde sa robia v tt nejake predporodne kurzy? a odkedy je vhodne na taketo kurzy chodit? diky moc

lyongirl
22. jan 2009

Kurzy sa robia v Materskom centre, ale treba si zistiť, kedy sa najbližší kurz začína a zahlásiť sa, lebo berú len určitý počet ľudí/cca 20/. Začína sa chodiť okolo 20tt, to závisí od toho, kedy ten kurz začína.

http://tmc.bezakdesign.sk/tmc.php?sekcia=kontakt

zuzec
22. jan 2009

diky diky 😉

lyongirl
23. jan 2009

nie je zač 😉

lyongirl
23. jan 2009

zuzec - teraz som mrkla tvoje fotky a máš za muža môjho suseda 😀 , bývali sme v tom istom vchode....

zanetuska
23. jan 2009

Vidite ze Trnavav je len mala dedina kazdy kazdeho pozna, mozno aj nasi krpci budu takto o par rokov pismenkovat a zistia ze aj ich maminy si takto pismenkovali 😎

lyongirl
23. jan 2009

😀

zuzanikaaa
23. jan 2009

zuzec kazdu stredu o pol piatej byva v Nukleone cvicenie pre tehotne. V tom fitku No1. Tehotne sa tam ucia ako spravne dychat vo vsetkych dobach porodu a okrem toho si aj trosku pocvicia telo 🙂

gabuliik
27. jan 2009

Lyongirl, už si sa dlhšie neozvala. Si v pohode?

macka7
28. jan 2009

sissik uz si doma?

katrin21
28. jan 2009

ssissik uz je doma.. pisala predvcerom v januarovkach.. ze ide spat, lebo je strasne unavena...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre