Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dominika..
21. mar 2009

ahoj..
jo, vyzera fajn aj vas kocik 😉 pre nas by bol ale moc velky a neskladny... preto sme vyberali podla toho aby ten nas bol odlahceny, co najviac sa dala konstrukcia zlozit a aby bol jednoduchy na obsluhu, bo my byvame na 4-tom poschodi bez vytahu 😖 nuz....

vranicatko
21. mar 2009

dobre ranko,

tak to ste na tom este horsie jak my s tymi schodami. Je to cela veda vybrat kocik, ktory vyhovuje vsetkym potrebam. To je super, ze aj Vy ste nasli taky, ktory Vam vyhovuje. Kuknem ho niekde na nete 🙂

Inak, ja mam pocit, ze mi dnes rano trochu padlo brusko 😕

dominika..
21. mar 2009

no pozri ho na nete...urcite ho najdes, pripadne na stranke enikibeniki.sk alebo bambini.sk

a brusko mam uz aj ja trosku nizsie.. 🙂 pytala som sa u lekara ci je to v poriadku ked uz sa mi zda nizko a povedali mi ze ano, to sa uz babatko pripravuje na porod 🙂

vranicatko
21. mar 2009

uz som kukla, vyzera super 😉

sak prave, ja viem, ze to uz sa babatko pripravuje na porod. Len ma zacala trochu chytat panika 🙂

snu
23. mar 2009

bre ranko divcence 🙂 ako sa mame? u nas to ujde 🙂

vranicatko,, na poradni bolo vsetko ok,pytala som sa na ten vyte a dr mi povedal,ze to vobec neni treba,lebo ze nemam ziadny vytok a ze mam bezproblemove tehotenstvo,tak neviem teda 🙂 a ze nemam sa kvol tomu stresovat,ze su horsie veci ako neaky streptokok 🙂 dnes ides na poradnu do nemocky,ze? tak napis co a ako 🙂 ja pojdem asi piatok 🙂 ze su tam pondelok-stredu-piatok od 7.00 do 13.00 mi doktorko napisal a ze tam nemam chodit hned rano,lebo ze mavaju poradne a zbytocne by som tam cakala 🙂 tak sa drzte a napis co sa tam dialo 🙂

vranicatko
23. mar 2009

ahojte,

tak uz som doma z nemocnice. Prisla som tam asi 7:15 a bola som tretia. Ale za chvilu bola plna cakaren. Doktor prisiel asi okolo 8:30. Ale islo to celkom rychlo.
Povedal mi, ze je to este vysoko a do porodu daleko. Urobil mi aj ultrazvuk, vsetko je v poriadku. Az na to, ze malinka vyzera byt dost velka. Podla sona ma uz 4kg 😲 Povedal, ze plus/minus 500g, ale aj tak.
Chcela som rodit prirodzene, ale neviem, ci nakoniec koli tomu nebudem mat cisarsky 😢 Uvidime.
Dalsia kontrola 1.4.
Celkovy dojem z nemocnice zatial velmi pozitivny, vsetci boli velmi mili 🙂

Snu, super, ze je vsetko ok. Uz som nad Tebou aj rozmyslala, ci nerodis, ked si sa tak dlho neozvala. Ale vsak este mate cas 🙂 Ak budes chciet, mozes sa na ten vyter opytat v nemocnici, aby si si bola ista.

dominika..
23. mar 2009

ahojte..

vranicatko,
tak to mate riadnu baculku 🙂
je fajn ze si mala dobry pocit.. kto ta kontroloval? Cech? takze porod este daleko...a nerobili ti kultivaciu? vysetrenie na streptokoka? a prietoky? a kardiograf? nic z toho?

fatyma
23. mar 2009

ahojte,som tu prvy krat..chcela by som sa spytat ,,ake su pocity pri epiduralke?pocula som ze z toho boli hlava a vracia sa ... a ci viete niekto aka je dr Stefanovska,teda tak sa mi zda ze sa vola,nikdy som u nej este nebola...som v 37 tyzdni a zajtra mam ist na prehliadku do Trnavskej porodnice...dakujem vam pa

belanka
23. mar 2009

ja som u dr.Štefánikovej rodila.mala práve službu.lekár je tam v podstate až pri samom pôrode a zašíva.tak až tak veľmi ju nepoznám,ale bola som spokojná.vraj je dosť vyhľadávaná.kamarátka si ju "zavolala"k pôrodu a chodila k nej aj ten posledný mesiac a chválila si.

vranicatko
23. mar 2009

ahoj Dominka,
no, ani mi nehovor. Som tam skoro odpadla, ked mi povedal, ze malinka ma uz teraz 4kg.
Ano, v pondelok, stredu a piatok ordinuje doktor Cech. Vysetrenie na streptokoka mi robila este moja doktorka a bolo ok.
V nemocnici mi sestricka zmerala tlak, pytala sa ci citim pohyby babatka a nemam opuchy noh. Klasika. Pytala sa este, ci som priniesla moc, nemala som, tak mam doniest nabuduce. Takze ked pojdete, prineste aj moc.
Doktor ma len vysetril a potom mi robil ultrazvuk, myslim, ze v ramci toho videl aj tie prietoky, lebo hovoril, ze su ukazkove.
Kardiograf mi zatial nerobili, ale robili ho tam niektorym mamickam a krasne pri tom pocut srdiecko babatka. Neviem, ci sa to nerobi od 38tt. Nie som si ista.

dominika..
23. mar 2009

ahoj,

tak vranicatko, to mate fajn, hlavne ze je vsetko v poriadku...

a aky mavas tlak? a opuchy mavas? mne boli vcera nejak tesne prstienky, ale nohy mam v pohode.. kazdy den mi manzel nohy natiera kremom proti opuchom.. je to fajn, lebo ma bolievaju..
aj si vravela Cechovi ze si uz ubolena? ci ani nie? bo ja som...ale to je asi normalne..
je mozne ze kardiograf robia az od 38tt..

dominika..
23. mar 2009

a ozaj, kolko si pribrala doteraz?
ja uz tych 15-16 kg.. 🙂 uvidime ci este nieco naberieme..

belanka
23. mar 2009

máte prosím vás tlačivo-hlásenie mena dieťaťa do matriky?ak áno,odkiaľ?má ho dať gynekológ.aspoň pri dcérke mi ho dal.keď som si ho pýtala,povedala,že má len staré s hlavičkou obvodný úrad.tie vraj nemá dávať,lebo už je to okresný úrad a na matrike jej iné nedali.keď som išla rodiť 1.krát,tak ho na príjme pýtali.má tam byť vyplnené meno pre dievča,chlapca,rodné čísla a podpisy rodičov.je to kvôli rodnému listu

vranicatko
23. mar 2009

pribrala som doteraz 18,5kg, ale dufam, ze teraz v tomto poslednom mesiaci sa to uz zastavi. A po tej dnesnej sprave ma aj presla chut do jedla. Teda chut ma nepresla, ale nechcem porodit 5kg babatko. 😒 Ale to asi preto, ze mne nenormalne chuti mlieko a mliecne vyrobky, na tom by som mohla fungovat stale.
tlak mam stale 120/80, nohy mi nepuchnu, myslim, ze ruky mam trochu napuchnute - hlavne pravu a tu uz mam asi 2 tyzdne strpnutu. Obrucku som uz musela dat dole, snubny este nosim.
Na bolesti som sa nestazovala, vsak to je teraz uplne normalne, brusko je uz velke a tazke, takze je to aj vacsia zataz pre cele telo.
Uz len vydrzat, vsak to mame za par. A ja stale cakam na ten predporodny prival energie 🙂

vranicatko
23. mar 2009

Belanka, ja ho tiez nemam. Ked som si ho pytala od sestricky u mojej doktorky, povedala mi to iste, co Tebe.

snu
23. mar 2009

som tu nebola,lebo este cez viken sme po oslavach lietali 🙂 2 dni som som jedla aj poobede a cup 2kg hore 😀
takze 4kg ? 🙂 to je pekne 🙂 ja perdpokladam,ze nas tucko tiez bude mat vela 🙂)) mam pocit ze mu chuti 🙂 sak stale citim,ze ma stikavku 🙂 tak pazrom tam loga tu vodu 😀

ten papier na mena mi dala sestricka spolu s papierom na metersku,ale zda sa mi ze svagrinej to dali v nemocnici,len to potom musel otecko podpisat este,,takto to uz mame nachystane v tehotenskej knizke.

mne uz zacali aj nozky opuchat,ale len na vecer vidim,ze mam ponozky otlacene a eks si kovknem,tak citim ze som asi este o 2 cm vyssie ako inokedy 😀 😀 a to si tiez natieram nohy proti opuchom 🙂 ale doktor povedal,ze toto je nic,,ze niketroe mamicky byvaju na to o hooodne horsie 🙂 ruky mavam aj ja opuchnute,,sem tam veru aj prsienok davam dole,, tlak mavam v phode 120/70 a podobne a to som sa mala pred otehotnenim liecit na vysoky tlak 😀 maly mi pomohol asi 🙂

no a ten vyter asi nadhodim,ked tam budem.. doktor mi hovoril,ze mi tam daju teke pasi na brusko a budu pocuvat babo,ze je to ako ekg u dospeleho 🙂 ,,

takze ti robili normalne vysetrenie? zas musim trepat zo sebou suknu aj moc? jeeej otrava 🙂

az o 8,30 dosol dr? no sak mi moj hovoril,ze mavaju rano porady,ze tam budem zybtocne cakat,,takze je jedno ci pridem hned o 7.00 a budem medzi prvymi a cakat nez dojde,alebo dojdem neskoro a budem cakat nez vybavi vsetky mamicky predomonu 🙂 a on ta objednal na urcity termin zase? a budes chodit uz len k nemu? ako vyzera? dufam,ze to neni ten co ho mam tak v "oblube" 😀

snu
23. mar 2009

ale kokcem ako si to teraz citam 🙂 ,,ked si kvoknem tam malo byt 🙂 a ine preklepky uz su jasne 🙂

fatyma
23. mar 2009

ahojte som tu nova chcela by som sa spytat mamiciek aku maju skusenost s epiduralkou,,? ci je pravda ze po tom bolieva hlava a zvraciate,....a este ake ohlasy su na Dr stefanovsku mam k nej ist zajtra a neviem aka je..dakujem vam,som v 37 tt

vranicatko
23. mar 2009

Ahojte,

Fatyma, asi myslis dr. Stefanikovu. Skus si ju vygooglit, alebo popozeraj dozadu tuto temu. Dost sa tu o nej hovorilo. Myslim, ze prevazovali pozitiva, ze je super odbornicka.
Ja som ju zazila len raz, ked som bola na zac. tehu na pohotovosti a nemam na nu pozitivne spomienky, ale to bolo o ludskom pristupe a nie o odbornosti.
S epiduralkou zatial skusenosti nemam, ale ja osobne by som si ju nedala.

snu, ano, oni Ti urcia datum dalsej kontroly. aj nabuduce pojdem k tomu istemu doktorovi, neviem koho myslis Ty, ale tento bol prijemny.

rosio
23. mar 2009

Čaute babenky, doktorka mi chce nanútiť očkovanie proti meningitíde, mám z toho strach, pretože malinký bol v rizikovej skupine a bojím sa ho dať zaočkovať a veľmi sa mi to nepozdáva, viete mi poradiť, či ho treba dať zaočkovať?

snu
24. mar 2009

no myslela som cecha,lebo ked osm bola v nemocnici na rizikovom,tak tam bol jeden totalny chrapun,len cul neviem ci to bol on.. alebo si ho pletiem,,bo to uz bolo davno a ja hlava derava 🙂 preco by si si nedala epidural?,, ja si ju chcem nahlasit pre istotu a potom uvidim,ci si ju dam,alebo nie. uvidim kolko vydrzim 🙂)) ale chlpi sa mi jezie ked si predstavim ten vpich 🙂)) neznasam inkecie 🙂))

vranicatko
24. mar 2009

ahojte,

no, ak budem rodit prirodzene epidural nechcem lebo sa tiez bojim toho vpichu a pripadnych problemov po nom,a chemiu moc nemusim a nechcem nou dopovat ani babatko. Myslim, ze by to mohlo v urcitej situacii aj viac uskodit ako pomoct, hlavne pri kontrakciach, niektore zeny vraj potom nevedia kedy tlacit. Podla mna sa to da zvladnut aj bez toho. Ale neodsudzujem to. Kazda zena sa pozna a vie co je pre nu lepsie.
Ale po vcerajsku sa bojim, ze nakoniec skoncim cisarskym ☹

a z toho doktora si tazku hlavu nerob, ved v piatok sa zahada rozlusti 😉

dominika..
24. mar 2009

ahojte..

baby, ja tiez prave rozmyslam, ci epidural, ci nie, ci si ho dam vopred pipravit v pripade potreby ze by som nevedela vydrzat, vraj ked ho nevyuzijem tak peniaze vratia. Urcite by som to chcela zvladnut bez toho, ale pre istotu? neviem co mam robit... asi to takto spravim a uvidi sa ako bude porod postupovat. Budem verit ze to aj bez toho zvladneme..

snu
24. mar 2009

no ved uvidime 🙂 som zvedava ktora pojde z nas ako prva 🙂)) alebo sa tam stretneme 🙂 ja si stale myslim,ze pojdem 20.4. 🙂 alebo vy to uz budete mat za sebou a ja pojdem posledna 🙂)) a budem vam len ticho zavidet 🙂)))

snu
24. mar 2009

a uz mam teda 15 kg na sebe 🙂 to by bol moj doktor rad 😀 dufam,ze tie sladkosti mi prestanu chutit 🙂)) jaa co som sladke nemusela 🙂) tak cul sa idem zadrhnut 🙂 a neviem odolat 🙂 a dnes mi maminka slubila ze mi upece tvrohovo jahodoy kolac 🙂 take pokusenie 😀 to bude aj 17kg potom 🙂))) no ved sa volako dokotulam na porodnicu 🙂 a co teda na tu prehliadku porodnice? aj pojdete? ja furt neviem :(

dominika..
24. mar 2009

ja uz som tam bola...
chodte, je fajn to vidiet...

berus222
24. mar 2009

baby, potom nezabudnite napisat pocit po prehliadke z porodnice

snu
24. mar 2009

Dominika co vsetko nam ukazu?

trikit
24. mar 2009

rosio, moja malá bola tiež v rizikovej skupine, pri narodení mala 2090g 45cm, v troch mesiacoch mi pediatrička odporučila očkovanie práve pre rizikovosť.Súhlasila som a zatiaľ je to OK.

dominika..
24. mar 2009

snu,

previedla nas oddeleniami vrchna sestra - velmi mila a sympaticka. Ukazala nam prijem, ambulanciu kde nas na uvod vysetria, potom sme presli vzdycharnami, tam nam porozpravala co budeme mat k dispozicii, a aj porodny sal sme videli...a este sme boli pri sestonedeli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre