Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

berus222
25. mar 2009

to by aj mna zaujimalo, kedy je cas pobalit sa. stale sa mi to zda skoro.

lyongirl
25. mar 2009

s tou epidurálkou neviem, nemala som, ale nikdy nie je skoro pobaliť sa/kuk môj pas/.Ešteže som sa zakaždým pobalila skôr....
Pri prvom som išla do nemocky ležať v 33tt a pri druhom v 32tt a kto by to povedal? Dovtedy mi absolútne nič nebolo....

fatyma
25. mar 2009

ajka30,ahoj ja idem zajtra rano rodit a mam z nemocnice Dr gajdosa anesteziologa... ma prave sluzbu...je to podla mna jeden z najludskejsich Dr akeho som kedy spoznala a mohla aj priat,sestra rodila sekciou pred 9 mesiacmi a mala ho pri porode ,celu dobu ako trval cisarak jej hladkal zo zadu vlasy a vsetko jej vysvetloval...co sa prave deje s jej telom a aj babenkom lebo ona to nevidela mala pred sebou plachtu..takze asi tak ..ja budem mat dr gajdosa..ale mas aj ine moznosti je ich tam vela ....

fatyma
25. mar 2009

ahoj SNU,,to ze ta pobolieva brusko a vystreluje ti to aj do slabin je naznak toho ze malinke sa pomalinky pyta na svet ja som toto iste zacala pocitovat asi pred dvomi tyzdnami no a vidis,zajtra,rano ideme na to 😖 jaaaj bojim sa,,ale aj sa tesim ...tak sa mi opatrujte maminky zatial paaaa

ajka30
25. mar 2009

lyongirl: fiiiiiha, to aby som sa zacala pomaly balit.....
fatyma: ty si mala nejake odporucanie ku gajdosovi od lekarky (myslim vymenny listok alebo take cosi) alebo si sa za nim vybrala na vlastnu past? drzim ti placeky, nech zajtra vsetko dobre dopadne.

snu
26. mar 2009

no dobre ranko...

takze fatyma uz je tam 🙂 drzme palce 🙂 ,, ja idem zajtra na poradnu,dufam, ze mi nepovedia neico podbne ako jej 🙂 zeo dva dni rodim 🙂) a mozno by som aj bola rada 🙂

tak a ostatne ako sa dnes mame? mne zacinaju take divne noci..

snu
26. mar 2009

vranicatko este som sa ta chcela opytat,, vysetrili ta v ambulancii a potom na sono si isla do tej vedlajsiej miestnosti? este to tam tak je,,ze sono maju tam vedla? dufam,ze sa nebudem muset premavat v sukni po chodbe 🙂)) alebo ti dali plast,ci zupan ci co to tam maju 🙂)) alebo si mam dat neaku sexy suknu? 😀 😀 😀

sissik
26. mar 2009

snu diky 😉
vy este nie ste pobalene? ja som bola v 28tt, vsak od toho 28tt mozete kedykolvek porodit.
a to som zistila, ze sa mi veci nezmestia do maleho kufra, tak som zabalila druhy najvacsi, co mame doma. asi som urobila batozinovy rekord 😀
snu ked prides na prijem, tak sa oblecies do nocnej kosele a zupanu a tak sa budes premavat po chodbe. pomedzi ludi

snu
26. mar 2009

sissik ale nie na prijem,,myslela som este na poradnu,lebo zajtra mam prvu poradnu v nemocnici,, 🙂

ja mam veci nahadzame v kabely,,ale v blizkej dobe to pojdem este prkuknut a ulozit 🙂 mam si brat aj kosele? zobrem si asi jednu a pouzijem tie ich,nie? len zupan si zoberem svoj,,, lebo ked som bola na rizikovom,tak ten zupan co mi dali som si mohla 5krat omotat okolo seba 😀

vranicatko
26. mar 2009

ahojte,

snu, najskor Ta doktor vysetri, mozes si zobrat svoju suknu, ale v kabinke boli tusim zavesene aj dva zupany.
Potom som sa normalne obliekla a zobrala si vsetky veci, lebo uz som sa tam po ultrazvuku nevratila. Takze nemusis sa tam premavat v sukni 🙂 Ultrazvuk sa robi na tej hlavnej chodbe, takze tam som uz len pockala na doktora, lebo ten aj vysetroval aj robil sono, takze odbiehal. Ale islo to rychlo.

vranicatko
26. mar 2009

este by som sa chcela opytat mamiciek, ktore maju dievcatka, ako je to s prepichovanim usiek. Robia to este v porodnici, alebo az u detskej lekarky?

dominika..
26. mar 2009

ahojte...
aspon vas pozdravim...
to mame zase pocasie dnes ze? 😖
ako sa citite tehulky??

dominika..
26. mar 2009

vranicatko, co hovoris na vcerajsok? pozdavalo sa vam? a pojdes aj buducu stredu? ja uvidim podla toho ako sa budem citit, no mala by som rada nejaky kontakt na laktacnu poradkynu...

sissik
26. mar 2009

snu tak to neviem, ja som nechodila na poradnu v nemocke. ale sono ti urobia, aj ked si prezlecena. robia ho cez brusko, takze v sukni tam nebudes pobehovat.

kosele si berte svoje iba v pripade, ze budete hospitalizovane dopredu. akpridete naostro a pojdete hned rodit, svoje kosele neberte. budete krvacat a lepsie je pouzit sice nepohodlnu erarnu, ale tu plesknete do spinaveho pradla a date si cistu

vranicatko
26. mar 2009

ahoj dominika,

ano, podla mna to bolo super, aj manzel si chvalil, aj ked bol potom taky vesely, ze som sa bala, ze to je priznak postraumatickeho soku 😀 Ale vsak nech vedia, co nas caka 🙂

Chystam sa aj nabuduce, ak to teda este stihnem 2v1 🙂 dufam, ze ano, lebo by som sa rada dozvedela o kojeni co najviac.

Baby, beriete si do nemocnice aj odsavacku? A vlastne veci pre babatko? Ja neviem kolko si toho mam zobrat.

Inak, prave som si prelozila veci do nemocnice do vacsej tasky, lebo mi to vsetko nevoslo. Aj vy mate toho tak vela? Ja ked tam dorazim s takou taskou, tak si budu mysliet, ze sa tam planujem nastahovat 😀
Sissik, no neviem, ci neprekonam Tvoj rekord... 😎

sissik
26. mar 2009

no a urcite si zoberte prebalovacie podlozky pod babetko, kupite ich v dm. su v modrom obale.
mne sa ten prebalovaci pult hnusil. takisto nedavajte babetko na postelne obliecky.
pripravte sa na to, ze pri kupani vam prasknu dietatko zasratou ritkou do vody, v ktorej ho potom cele umyju, ale budu vas presviedcat, ake dolezite je umyvat ten ich hnusny prebalovaci pult dezinfekciou, aby nemalo infekciu, ze na tom trva reg. u rad ver. zdravotnictva 😝

dominika..
26. mar 2009

vranicatko, ja si berem odsavacku, moze byt potrebna.. a nerob si z toho hlavu, ja mam tiez taku cestovnu kabelu 🙂 a okrem toho kozmetika sa mi tam uz nevmestila, tak este do ruky berem kozmeticky kufrik 😎

aj nam sa vcera celkom pozdavalo..

dominika..
26. mar 2009

sissik, nestras nas zbytocne..zase take hrozne to tam nie je 😉

sissik
26. mar 2009

dominika na sestonedelie vas nepustili, ze? 😉
celkovo to take hrozne nie je, ale niektore veci cloveka soknu.
tiez som bola po navsteve porodnice vcelku nadsena a ked ma pustili domov, tak som utekala jak posledna ciganka. nechcela som tam ostat ani sekundu navyse.
ale vsak uvidite 😉

elisam
26. mar 2009

vranicatko ,naušnice my malej dala detská doktorka na prvej poradni
dominika , na IP som ti posla adresu laktačnej poradkyne

dominika..
26. mar 2009

sissik, rodili mi nedavno 3 kamosky, a mam plno informacii o tom, ake to tam je.. 😉
no urcite 100 ludi 100 chuti.. neberiem ti tvoje pocity.. ale my sa chceme skor tesit-tak nam povedz o pozitivnych veciach a nie by sme tam sli znechutene..

zanetuska
26. mar 2009

Ja som bola spokojna, nemala som problemy ani na jednom poschodi a presla so msi ich vsetky, ale ako pises dominika 100 ludi 100 chuti

sissik
26. mar 2009

dominika nechcem vas znechutit, ale len uviest do reality.
nehovorim, ze to tam bolo otrasne. dalo sa to vydrzat. pisala som aj o pozitivnych veciach 😉 dobre je vsak vediet aj o tych horsich, aby clovek nebol zbytocne vyvaleny, ked na to pride.
potom napis, ako si sa citila ty, som hrozne zvedava 😉
izby su vymalovane, umyvaju ich 2x denne, ludia su mili. spolocne sprchy a wc otras 😝 akokeby nenasli 30eur na nove baterie. ze su stare obkladacky to prekusnes, ale ked si nebudes vediet nastavit vodu podla tvojej chuti v zadnej sprche, nadsena nebudes 🤐

dominika..
26. mar 2009

mne je jasne, ze to tam nie je ako keby som bola doma...
ale myslim ze budu dolezitejsie veci ako tie hnusne sprchy..
a ano, tiez viem ze mi tam bude par takychto veci prekazat, pretoze som strasny detailista, ale skor by som sa chcela sustredit na to, kvoli comu tam pojdem.. to je podstatne. ved tam nejdeme na dovolenku.

sissik
26. mar 2009

no chcela som dat par rad, ako napr zabranit tomu, aby babo nedostalo stafylokokovu infekciu. ale nemusim, ked vas to znechucuje

dominika..
26. mar 2009

hadam si sa kvoli mne neurazila...?! 😕

snu
26. mar 2009

no ja ked som lezala na rizikovoma isla som sa konecne osprchovat a v sprche sa premavali holuby,tak by osm sa radsej umyla v umyvadle na wc 🙂)) otras ako si tam s prepacenim srali 😀 dufam,ze na tychto oddeleniach nic take nehrozi 🙂))

kolko po porode vam trvalo nez sa vam pustilo mliecko? teda ak su tu mamicky 🙂

belanka
26. mar 2009

ja som mala dosť mlieka na tretí deň.treba sa snažiť a odstrekovať,aby sa tvorilo nové.potom dom ho mala aj veľa.raz sa malá v noci zobudila,začala plakať a zo mňa začalo striekať samé na každú stranu 😀 .muž mi musel chytro niečo podložiť.

sissik
26. mar 2009

dominka neurazila 😉 len viem cas vyuzit aj inak, ako radit nastavajucim mamickam, ktore si myslia, ze ich chcem znechutit.

snu mne sa spustilo mliecko 2 den po sekcii a 4 den som uz plne kojila

dominika..
26. mar 2009

v pohode, ved kazdy si cas moze travit ako uzna za vhodne.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre