Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vranicatko
1. apr 2009

ahojte,

snu, vsetko ok, ctg ok, otvorena na spicku prsta a na porod to vraj tak skoro nevyzera, malinka je stale vysoko. Dalsia kontrola o tyzden. Takze sa vidime v pondelok v nemocnici na prehliadke 😉

vranicatko
1. apr 2009

berus, nakoniec sme sa rozhodli, ze si ju dame odobrat

fatyma
2. apr 2009

SNU
ahoj no jasne ze poradim,hlavne si toho neberte vela,skoro nic nebudes potrebovat z toho co nam pisali ze si mame pobrat do porodnice,takze pre teba,to budu hlavne vlozky najlepsie tie po porodne,dalej vlozky do podprsenky ,nejake veci na na zakladnu dennu hygienu,hlavne si vezmi odsavacku na mliecko,mne neislo mlieko a prave odsavaka mi ho za pol dna pekne rozbehla 😅 potom je to pribor,nabijacka na mobil,a to je co sa tyka teba asi tak vsetko,,a co sa tyka babenka,,tak tak potrebujes plienky jednorazove a masticku na ritku ziadne mydla sampony a ni nic potrebne babetka sa kupu len v cistej vode,teplomer ani benzolieh tiez nepotrebujes vsetko ti daju sestricky,ak mozem odporucit vezmi si vlastne kosielky pre babenko a ciapocku na hlavinku ...nic ine si neber aj tak to vsetko budes postupne posielat domov tak ako to robili vsetky maminky,a ak mozem este poradit vezmi si aj nejaky spray do nosa pre istotu,,lebo na izbach je neskutocne suchy a teplny vzduch a skoro vsetky maminky sme boli z toho soplave ☹ ak ta nieco konkretne napadne kludne sa opytaj rada odpoviem papa...drobec mi uz place ze je hladny....tak ideme papenkat

fatyma
2. apr 2009

SNU este som zabudla na toaletny papier minula som 4 kotucky ,a zober si aj nejake mineralky hned po porode zacni co najviac pit,,rychlejsie sa ti vytvori mliecko,,vela vela pit stale aj ked nebudes smadna....inak budes malatna a je to dobre aj na tvorbu mliecka,inak este jedna vec ma napadla,ja som si kupila v lekarni 2 kusy nohaviec na inkontinenciu a boli skvele po porode...

sissik
2. apr 2009

ja som si do tych ich zavinovaciek davala vlastne latkove plienky a takisto som vlastne latkove pouziala aj pri kojeni

snu
2. apr 2009

bre ranko 🙂 dakujem za rady dievcence 🙂

a teda nohavicky mozem mat po porode? ani neviem kde som to citala,ci nemohli mat,,.. bo som si kupila tie vzdusne z lekarne..

vranicatko vyborne,ze ste ok 🙂 no snad sa uvidime v pondelok,, bo aku vcera drahemu ohlasili povinne skolenie,takze neviem ako to budeme stihat :( a to mam este aj poradnu..

uz 4ty den sa budim na bolest v podbrusku,alebo kde ,, cim to je? myslite,ze uz sa pripravuje maly? ..uz som nedockava 🙂))) asi mu zacnem dohovarat,nech sa ponahla 😀

berus222
2. apr 2009

ahojte kocky.
aj ja mam par otazok. bude stacit 1 balenie plienok? je ich tam 48 ks. a mate niektora skusenosti s tymi jednorazovymi nohovickami z lekarne? kolko ich asi budem potrebovat? a staci 1 balik poporodnych vloziek? od kedy budem moct pouzivat normalne vlozky? dakujeem

bershka
2. apr 2009

ahoj berus.
ja som popôrodných vložiek minula 4 balíky. jedno je mááááááááááálo. budeš krvácať dobré 2 týždne po pôrode. plienok ti hádam aj stačí, ak tam budeš tých 5 dní. nedajbože budeš musieť zostať dlhšie, tak si ich zober viac. normálne vložky som použila tak cca týždeň po pôrode, ale tie porodnícke sú lepšie 😉

berus222
2. apr 2009

4 baliky. 😲 uf. hmm, tak pojdem na trosku vacsi nakup.

sissik
2. apr 2009

berus jedno balenie porodnickych vloziek je malo.
oni su dost male, ked budes mat moznost, kup si radsej vlozky pre inkontintnych, tie su vacsie.
papierove alebo sietove nohavicky mozes mat, na vizitu si ich budes musiet davat dole.
ja som ich mala, ale necitila som sa v nich dobre a vadili mi na rane po sekcii. skus a uvidis. mozes nosit aj klasicke bavlnene nohavicky, nikto ti na to nic nepovie. zalezi od teba, ako sa budes citit.
a nikto nebude kontrolovat, ci nejake nohavicky mas alebo nie, len na vizitu musis byt bez nich.
48ks balenie plienok v poho staci, ak by si musela ostat dlhsie, tak ti prinesu. ale nebudes musiet 😉

berus222
2. apr 2009

tak radsej vlozky pre inkontinentnych. kde ich zozeniem? dole v poliklinike v tych zdravotnickych potrebach alebo aj v lekarni?
uz teraz sa nevmestim do kabele a nie este ked tam budem mat 4 baliky vloziek a vsetko ostatne.

sissik
2. apr 2009

berus mali by to mat v zdrav. potrebach, ale skus sa opytat aj v lekarni
nic si nerob z toho, ze sa nezmestis do kabele. nie si jedina

berus222
2. apr 2009

mne nevadi, ze sa nemestim do kabele. zoberem si vacsiu. ale teraz si musis zobrat so sebou aj po... pribor a toaletak a potom si nejaky sanitar alebo sestricka robia srandu, ze sa tam stahujes podla tej kabele. a to ma stve.

snu
3. apr 2009

ahojte 🙂 ako sa dnes mame? vonku prekrasne,, na prechadzku 🙂 a jaa som sa aku zobudila 🙂 ma to po obede neak zmohlo 🙂 sa mi snivalo uz o malom zase 🙂

ako vlastne prebiehaju tie dni v porodnici? babatka su stale pri mamicke? a co mliecko? ked este sa mi nepustilo,tak ako im davaju papat? neak pravidelne? alebo ich budem muset chodit otravovat, ze je maly hladny? ja vooobec neviem ako to chodi 🙂 ma sem tam chyti taka panika,ze nist neviem 🙂) sak ja som ani babo nikdy neprebalovala 😀 sakris 🙂 asi zacinam stresovat 😅

berus222
3. apr 2009

snu nestresuj. aj tak to nebude take, ako si predstavujes. za chvilocku uvidis, nechaj sa prekvapit. 🙂

snu
3. apr 2009

no ja si to vlastne ani neviem predstavit 🙂))

stankatt
3. apr 2009

cafte, snu nestresuj, ved ak ti nieco bude chybat, tak ti to muzik alebo niekto prinesie 🙂 . Ak je vsetko ok, mas babatko stale pri sebe. Mne sa mlieko nepustilo, dali mi flasku a vzdy, ked bola mala hladna, sla som si vypytat od sestricky... Ale vsetko ti tam sestricky povedia, su strasne mile 🙂

sissik
3. apr 2009

snu ja som tiez neprebalovala babo predtym, ako som mala svoje. a teda prve prebalovanie pri kakani (cikanie v poho) bolo velmi akcne. o polnoci som nevedela najst na sestonedeli detsku sestru, nech mi ukaze, ako umyt malu. na novorodenecke som utekat nemienila, kedze bola rozbalena a dosrata na prebalovacom pulte. tak som junejak zdrapla a umyla a prebalila.
ked nebudes mat mliecko, tak si vypytas, daju ti bebu. radsej si zober svoju flasku, lebo tie erarne maju dierky na cumli velke jak slak.
na mojom kufri sa nesmiali, boli zhrozeni. a presne - ked si musis so nemocnice zobrat so sebou aj teplomer, je to vrcholne trapne

krtko.
3. apr 2009

beruss,ja som mala tana lady -tie inkontinencne a boli paradne.su aj vacsie oproti normalnym vlozkam a su aj maksie

ekonaja
4. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

emak
5. apr 2009

ahojte - som tu nová a chcem sa poradiť
bývala som v HC a chodím tam gynekológovi, teraz v marci som sa presťahovala do Trnavy a otehotnela som
Mám možnosť prestúpiť - gyn. Štrbo. Viete mi niektorá napísať - aké máte skúsenosti s týmto lekárom.
Ďakujem

dominika..
5. apr 2009

emak, pozri si internu postu.. pisala som ti.

sissik
5. apr 2009

co sa kojenia tyka, tak mne osobne rady niektorych sestriciek velmi nepomahali. mozno som sa pytala tych nespravnych. totiz tak male babetko si pocas kojenia nevytiahne vela mliecka a rada, ze kojit mam najskor o 2 hodiny ma zbytocne stresovala. prikladala som podla potreby, aj kazdu hodinu a 4. den po sekcii som plne kojila. nechala som malu nacucnutu aj 20 min, tolko niekedy cuca aj teraz. s bradavkami som problem nemala. od 38tt si ich osetrujte kremom s nechtikom - pouzivala som weledu - a masirujte zubnou kefkou smerom od dvorca ku bradavke. mne osobne to velmi pomohlo.

emak je to jeden super lekar, ktoremu som plne doverovala a vybrala som si ho aj k porodu. som maximalne spokojna a ak ta zoberu, tak ziskas najlepsieho lekara v trnave. a sestricky su tiez uplne super

zuzanikaaa
6. apr 2009

emak strbo je fakt super. Ak mas moznost k nemu prestupit tak nevahaj. A sestricka Janka, ktora ma poradne pre tehotne je uzasnaaaa 😉

berus222
6. apr 2009

ahojte dievcence. dnes mame zase krasny den. ja som chora. doktorka mi dala nejake detske sirupy. obdivujem detvaky, ze taky hnus piju ked su chore.
baby, ked budem mat maleho po porode pri sebe a pride mi navsteva, mozem s nim ist na chodbu ukazat? alebo sa onho budu tu chvilku starat sestricky?

dominika..
6. apr 2009

ahoj berus,

s babatkom nemozes vyjst na chodbu za navstevou, mozes iba sama, babo ti postrazia zatial sestricky. Ukazat ho mozes len za tym sklom ktore tam je, aby sa navsteva mohla pozriet..

berus222
6. apr 2009

ked pojdem do sprchy alebo wc, vzdy ho dam sestrickam? a este som pocula, ze si netreba so sebou doniest zupan ani nocne kosele. ze vsetko mi daju erarne a podla potreby ciste.

sissik
6. apr 2009

berus ak budes na normlanej izbe, tak si mozete deturence postrazit navzajom. ak budes sama, nechas ho na izbe same? jasne, ze ho odnesies k sestrickam. a ak budes na nadstandarde, tak tu minutu, co budes na wc vydrzi 😉

berus222
6. apr 2009

to som chcela, ze ci si ich budeme moct chvilku postrazit navzajom alebo treba vzdy odniest sestrickam. urcite ho tam nenecham sameho.
sissik, normalne ti zavidim.vonku je krasne a mozes zobrat drobca, kocik a ist von. ja cumim do telky uz na asi 4. kriminalku dnes a poraza ma.

mausy21
6. apr 2009

berus rodiš v tt?bola si aj pozriet?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre