Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

brinzulka
8. apr 2009

berus...ja som bola v porodnici pred 3rokmi...a pouzivala som nemocnine...raz som pretiekla v noci...raz som si nestastne oprela maleho o seba a mal pokakanu ritulu...
Ak by som bola v nemocke na "normalnom" oddeleni...tak svoje..ale tu si stale od niecoho...kazdu chvilu po pouziti WC v sprche...moj nazor je, ze by mi to doma nestihali prat...ale beru sa nahradne...ze ak mas navstevu-tak na seba hodis...
Chcem sa na to opytat niekde, ze ako to teraz chodi...

brinzulka
8. apr 2009

a klobuciky na bradavky...kupili sme ich, ked som prisla z porodnice s ragadami...a boleli ma este viac..takze odvtedy su odlozene...
odsavacku som mala pozicanu..nevedela som s nou odsavat..iba so svojou rukou som si vedela odstriekat mlieko..
ked je nieco treba..tak mm, alebo rodina Ti po to skocia do lekarne..je v nemocke "na brane" a v byvalych parnych kupeloch 4mama...je toho tiez dost
to moj nazor

berus222
8. apr 2009

a tam ti tie kosele daju vzdy, ked si ich vypytas, ked potrebujes?

brinzulka
8. apr 2009

berus...no museli...snazili sa...najsamsuper by bolo, keby nam povedala nejaka cerstva mamicka...alebo treba skocit do temy trnavske mamicky 😉 ze ako pochodili

peggi
8. apr 2009

Berus, tá masť (30 ml) z DM sa volá babylove mama a je v regáli s detskou kozmetikou. Je v takej malej krabičke,ak ju nebedeš mocť nájsť,spýtaj sa predavačiek,poradia ti.

Nočné košele v porodnici odporúčam erárne,pretože budete po porode dosť krvácať,tak sa vám može stať,že pretečiete,alebo si ju zašpiníte v sprche,WC...,tak ako píše brinzulka. Mne sa tiež stalo,že som sa pri prebalovaní malého zašpinila od hovienok a raz ma aj ogrckal 😉 . Každé ráno alebo podľa potreby si vypýtate čistú košeľu a špinavú odložíte do miestnosti,ktorú vám ukážu sestričky alebo sanitárka. Mala som so sebou aj svoju nočnú košeľu,ale nepoužila som ju. Župan som mala svoj,ale tiež si ho nemusíte brať,ak nemáte, dajú vám nemocničné.

Klobúčiky manžel utekal kúpiť,lebo jedna sestrička ma nastrašila,že nebudem mocť malého kojiť,lebo mám veľké prsia a pojde to len s klobúčikmi. Raz sme to skúsili s klobúčikmi,išlo to ešte horšie ako bez nich,odvtedy som ich nevytiahla z krabice a kojím bez nich úplne v pohode. Odsávačku mám tiež požičanú od kamošky,ale zatiaľ som ju nemusela použiť.

Ak máte ešte nejaké otázky,kludne napíšte,ak nudem vedieť,poradím vám,rodila som v TT porodnici pred 7 týźdnami.
Zatial pa.

berus222
8. apr 2009

diky baby. velmi ste mi pomohli. uz sa mozno mestim do 1 tasky, ked vyhodim zupan. 🙂

berus222
8. apr 2009

baby, zase som zvedava. citam clanky na nete, co treba vybavit po narodeni na uradoch.pochopila som to takto:
- mestsky urad - pre rodny list, prihlasenie na pobyt, vypytat tlacivo ziadost a priplatok k prispevku pri narodeni dietata
- soc. poistovna - tam manzel zanesie rodny list maleho
toto bude vybavovat manzel

potom ja na urade prace,soc. veci a rodiny vybavim pridavok na dieta a v zdravotnej malemu poistenie

je to tak?

mausy21
8. apr 2009

dobre ranko maminy.
Beruss ja som sa dnes tak fajne vyspala, chuda ty si zasa dnes ko čo?paradne veci ste tu prebrali,pomožu mi.to bude take neprijemne bez tých gatiek ja si to neviem ani predstavit..čo dnes budeš porabat?

berus222
8. apr 2009

ahoj mausy. budeme na divoko 🙂 .he he. ja uz mam ozehlene, bola som kupit vysavac, bo sme nemali a este kukam na balkonove dvere, ze by ich bolo treba trosku umyt. ale ked ma chlap najde vylezenu na oknach, tak mi bude nadavat. idem sa konecne naobedovat a skusim trochu zdriemnut.
kedy je u vas jarmok? stihneme to este?

mausy21
8. apr 2009

ja ani neviem kedy byva nemam prehlad mysliš že teraz niekedy?no to by bolo fajn šla by som.ja som si už poumyvala okna chvala bohu.len ty nikam nelez bo sa scapeš dolu a bude.bože ja ešte nemam nič zbalene aninakupene ja som tela,ked ma to chyti potom to bude parada ja akurat ranajkujem alebo obedujem no to je jedno.a čo žehlič veci pre maleho?

berus222
8. apr 2009

byva niekedy v maji. ja som ich tiez umyla pred 2 tyzdnami, ale potom prsalo a kedze nemam zaclony, tak vidim vsetko, co na nich zostalo zaschnute. utekaj sa pobalit! sup-sup.na co cakas! predstav si, ze ta to chyti a vsetko ti bude musiet pobalit a doniest chlap. neviem co mas ty doma, ale keby mne mal vsetko doniest muz, nooo, to by bolo zaujimave. zehlila som nase veci. detske uz mam nieco oprate a ozehlene a este chceme nieco dokupit a potom to pripravim vsetko naraz.

snu
8. apr 2009

pekny slnieckovy den sa praje 🙂

vidim ze sa mate dobre a mate aj vela energie 🙂 okna by bolo aj mne treba umyt, len si ti stym pupkom uz neviem predstavit 🙂)) a drahy mi to slubuje uz od soboty 🙂 ale sak nema furt cas.. mozno zajtra 🙂 nech maly dojde do cisteho 🙂

to je zas hic, mam pocit ze so mna tecie :( jak ja nenosim sukne,tak teraz by som jednu zniesla 🙂)))

a este aj do hlohovca sa musim trepat,, no idem cul zlmuvy dorobit a jednym ockom vas kukam,, ak tu este budete 🙂))

berus222
8. apr 2009

snu, ty do kedy chces byt este 2v1?mas nejaky tyzden pred terminom a ides nieco tobit? ja si v takom case uz budem vsugerovavat porod.

snu
8. apr 2009

berus ja sa na porod teda vobec necitim 🙂 v noci spim, na wc chodim malinko, bolesti takmer ziadne 🙂 keby mi nenadavali vsetci doma,tak by som urcite tie okna neako aj umyla 🙂))

a okrem toho zneuzivam velke brusko na uradoch 🙂))) ked ma vidia tak su hned milsi a vybavia mi to, co mi inokedy nechceli 😀 😀 😀 takze musim rychlo vsetko pobehat 🙂 len to teplo ma ozaj nici.. no musim cul utekat,, zatial

timotej
8. apr 2009

Baby používajte nemocničné nočné košele lebo ozaj ich budete stále meniť aspon raz za den. Oni sú také lahučké a volné. Sú fajn. Veru klobúčiky na bradavky si pre istotu zaobstarajte už do pôrodnice lebo ak máte ploché bradavky ako ja tak ma cez ne tam učili kojiť. Bolesti pred pôrodom vobec nemusia byť aj doktor zistil až v den porodu že sa viac otváram a nič mi nebolo dovtedy. Najhoršie je chodiť na WC po porode pozašívaná cez celú chodbu v bolestiach.

lyongirl
8. apr 2009

timotej, ani ja som pri prvom nemala nejaké extra bolesti, bola som hrdinka a takých pôrodov by som zvládla habadej, ale druhý pôrod, to bolo iné kafé. Nechcem teda nikoho strašiť, je to individuálne, ale také bolesti neželám ani najvačšiemu nepriateľovi. Som išla skapať, chcelo sa mi plakať, bola som zúfalá a kričala som na sestričku, nech už niečo robia. A ona sa mi vysmiala, že až také hrozné to nemôže byť. No šak by som si to s ňou vymenila....dali mi pred pôrodom tabletky, také oblbováky a tak ma oblbli, že som zabudla aj na to, že existuje epidurálka. Kašlala by som vtedy na peniaze....ináč za "normálneho" stavu by ma na epidurál nikto nenahovoril a hlavne za tú cenu, ale vtedy by som neváhala, len som zabudla, že to existuje.

snu
8. apr 2009

ja som veru zvedava aky budem mat ten porod 🙂 ked skapinam pri menzese 😀 ale co uz neak to pretrpim 🙂 snad tam draheho od nervou nezbijem ako vo filmoch 🙂
ja epidural teda nahlasim pre istotu, keby som uz nezvladala 🙂 aj ked by som chcela zazit normalny porod 🙂 tak ze odtece voda,dojdu kontrakcie, par hodin (2h stacia 😀 😀 😀 ) si odtrpim a porodim 😀 zacinam malemu dohovarat 🙂 nech sa ponahla a nech ma moc netrapi 🙂)))

snu
8. apr 2009

no a este ked chcem aby bol pri mne chlop a ako ste pisali,ze ked je plno,tak musi cakat vonku,, to co jako? ja ho tam steeeeem 😠 ked bude plno,tak na vzdycharni budem bez neho,ale potom uz k porodu ho pustia,nie?

mausy21
8. apr 2009

snu to je dobra hlupost,aby sme boli na vzdycharni same.ved si za to zaplatim tak mi nikto nepovie že tam nemože ja ich tam raz dva postavim do pozoru.

snu
8. apr 2009

no ved prave,, len aby to nebrali tak,ze sak k samotnemu porodu ho pustia 🙂))

mausy21
8. apr 2009

no ja im dam.počuvaj a ty chod už rodit nech mame info z prvej ruky.dokedy sa chceš kotulat.čo ti hovoria kedy by to malo byt:?

snu
8. apr 2009

no ked som bola v pondelok,tak som bola zatvorena.. a mam ist 15teho na poradnu,, ze mozno do vtedy porodim a mozno nie 😀 ja neviem preco mam stale taky pocit ze pojdem okolo 19-20teho 🙂

mausy21
8. apr 2009

to fakt ja chcem ist skor mam termin 8 a sla by som teraz.teraz som bola prvy raz v nemocnici na poradni a doktorka mi do knižky napisala niečo 1,5 cm a neviem čo to znamena ty nevieš?

snu
8. apr 2009

no veru neviem 🙂 ja som sa do knizky ani nepozrela 🙂)) ale ved by ti povedala,ze sa otvaras,ak by to znamenalo toto 🙂 aj ja by som uz velmi chcela iiiiist 🙂 tak ale aspon si uzijem este sviakty,dobre sa napapam a potom uz pojdem 🙂 slubujem 😀 sak aj drahy si zobral od 17teho tyzden volna,tak uz budem muset ist 🙂 lebo ked nie a pojdem potom,ked ho z roboty nepustia tak ma porazi 😠

snu
8. apr 2009

to je nuda... musim ukecat chlopa na prechadzku,ked dojde z prace 🙂

mausy21
8. apr 2009

tak snad ti to vide ako si si to naplanovala.vobec mi nič nepovedala šlo to tam ako na bežiacom pase.bola som tam asi 3 min.skoro ma porazilo.a vraj tu epidural je dobre ak si zaplatim popredu bo aj švagrine sa stalo že ju chcela a povedali jej že tam nie je anesteziolog tak ju nedostala, tak si zaplatim teraz ked tam pokjdem.

snu
8. apr 2009

dnes som sa pokusala dobalit 🙂 mam zabalene: vlozky,toaletny,nohavicky jednorazove 5ks, dobalim asi aj bavlnene, hygienicke potreby, uterak,osusku, zupan, 1 koselu pre istotu, slapky,ponozky,fen 🙂 plienky, prebalovaciu podlozku jednorazovu, ponosticky,ciapocku,kosielku,odsavacku,vlzky do podprsky, 2 podprsenky na kojanie, sklenu flasku, dudlik a vlhcne obrusky. co mi chyba?

snu
8. apr 2009

ja som sa pytala doktorky v pondelok a povedala mi ze staci na prijme, ze anesteziolog je tam furt 🙂 reku urcite netreba dopredu? ze nie a ze treba mat racej presne nachystane eura! 93 tusim a neake centy,, nepamatam si presne 🙂)) ze mi tam urobia testy a potom sa uvidi ci mi ju daju a kolko 🙂 a ze musim byt otvorena aspon na 4-5cm,lebo ze inak to je zbytocne..

snu
8. apr 2009

a kde su vsetci? co tak robite baby po veceroch? 🙂))

mausy ty co sa chystas porabat? ,,my nsad na tu prechadzku a zmrzku pojdame a potom urcite na pozemok nieco chystat ako kazdy den 🙂 ja tam len sedim a sedim a sem tam pokrikujem toto sem a toto hentam 😀 😀 😀 aj ked by som rada pomahala uz.. ale asi si este presadim okrasy zo skalky, bo mi to tam idu rozbombradovat a je mi luto mojich stromcekov 🙂)

mausy21
8. apr 2009

no pekne ja som bola dnes od jednej do piatej na prechadzke s kamaratku a na kavičke.a teraz upratujem a večer o 7 musime ist na schodzu je to oztras,cely hlohovec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre