Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mausy21
23. apr 2009

dostavaju sa dva prispevky?4000sk a tych 25000sk či ako?

timotej
23. apr 2009

Baby prvý den možno aj druhý vám dajú erárne košielky ich,. sú velmi pekné keby malo bábo alergiu tak zoberú vaše. Ani olejčeky vám nedovolia. Iba krémik na zadok. Zoberte si aj nejaké jedlo lebo tam umriete od hladu. Ráno suchý rožok, čaj. Na obed kúsok mäsa na vode a tak. Je dobré tam mať aspon jogurty. A hodne vody minerálky lebo vás bude sušiť po pôrode

kocurko1
23. apr 2009

Mausy ono je to rozdelene - cez 4000sk si mozes vybavovat hned - to je Prispevok pri narodeni dietata - bol vzdy a dostava sa na vsetky deti v poradi. A potom je Priplatok ku prispevku pri narodeni dietata - tych cca 20000sk - a ten sa vybavuje ked sa babo dozije 28dni a je to pre 1-3. babo v poradi. Sumy si presne nepamatam, ale su to dve tlaciva.

mausy21
23. apr 2009

timotej diky za radu.a prečo nedovolia olejčeky?nekremuju sa tam babence vobec?a chcela som sa spytat keby som chcela aby si mužik malu popestoval da sa to tam nejak vybavit?a jednorazove nohavičky maš s tym skusenost tie zdravotne myslim

kocurko1
23. apr 2009

Teda ked si spocitas oba prispevky, tak dostanes 25tis

mausy21
23. apr 2009

aha takže to je tak no super načo to takto komplikuju mohli to dat všetk do jedneho.počuj ty maš aj tie jednorazove zdravotne gatky?ja som si ich kupli len neviem či to tam povolia, ale na zozname to bolo.

timotej
23. apr 2009

Tuším sme ich nekrémovali aby nedostali alergiu, povedali že až doma máme začať. A odporúčili krém nie olejček na začiatok ja som mala taký z lekárne SEBA MED je velmi kvalitný. Teraz ked má Timko už 7,5 mes. používam olejček z Oriflame lebo nie je vôbec alergický. Mausy mala som tie nohavičky nie jednorazové ale bavlnené kúpila som ich na poliklinike v Zdravotných potrebách, kludne sme mohli mať aj normálne len ked išla vizita sme museli byť bez nohavičiek len s vložkou lebo kontrolovali vložky či sa krváca. Muža tam nepustia lebo bábo je za sklom teda myslím že jedna sestrička aj dovolila ked si urobíš dobré vzťahy, muža pustila aj do vnútra na chodbu mrknúť na malého potajomky. Ale neodporúča sa to lebo bábätká sú po pôrode náchylné na infekcie, niektoré majú hned žltačky, a možu ochorieť. Ale bolo tam celkom fajn, no človek je rád ked odtial vypadne.

mausy21
23. apr 2009

aha no tak ešte že ide k porodu že si ju bude moct nachvlu užit ty si mala mužika pri porode?ako to tam chodi?odrodime zostanem ešte 2 hodky tam a potom mužik musi ist domenov alebo može zostat?

kocurko1
23. apr 2009

Aj ja som si kupila tie sietkovane gatky.
A v nemocnici nam rovno povedali, ze ani za tymi co si daju nadstandardky, nemoze prist na izbu manzel, takze babo presne za tym sklom co vravi Timotej a my mozme potom vyjst same na chodbu na lavicku. To kvoli tomu, ze nadstandardky su uprostred chodby a spociatku sa tam premavali cele familie a ostatnym zenam na normalnych izbach nesmel nikto. Tak to hygienik pred 2 rokmi zatrhol a bolo.

berus222
23. apr 2009

ahojte baby. konecne som si sadla. dnes len varim, periem, upratujem a samozrejme stale "zerem".

kocurko, ku komu si isla na UP? je to nejako rozdelene podla priezviska alebo ti tie papiere daju dole na informaciach?

timotej
23. apr 2009

Ako ideš na čakačku tam prežívaš tie bolesti a tak až kým nepríde k samotnému pôrodu. Tam môže byť pri tebe aj muž. Ja som ho tam mala až pri konci tých kontrakcii lebo by som sa zbytočne lutovala a takto som bojovala sama. A ked sa ide rodiť môže tam byť aj muž je pri hlave a podporuje ťa. Potom ked vytlačíš bábo ho berie detská dr. vedla, tam ho umyjú zabalia môjho aj trochu kriesili a potom nám ho priniesli ukázať. Tie dve hodiny tam je muž s tebou môj aj chvílu odbiehal telefonovať lebo hlásil radostnú správu a potom ťa sanitár odváža na šestonedelie rovno ťa prieloží z kresla na postel a odváža ťa na izbu a tam ťa už preberú sestričky. Nechajú ťa oddýchnuť vyspať takých 8 hod a potom ti prinesú mimi. Stačí taký opis??? Baby nie je to nič príjemné ten pôrod ale dá sa to zvládnuť. Najhoršie sú tie kontrakcie ja som nemala ani epid. Je to príšerná bolesť. Ale musí to tak byť bábo sa derie von.

berus222
23. apr 2009

baby, boli ste sa nahlasit aj v zdravotnej? lebo mna by mal nahlasit zamestnavatel, ale neviem, ci to aj urobil.

timotej
23. apr 2009

Och ako som si pripomenula tie časy je to už tak dávno. Som rada že už mám takého velkého synáčika. Do zdravotnej stačí poštou poslať rodný list bábätka.

mausy21
23. apr 2009

timotej no stači taky opis,parada.ja idem s epi tak snad sa to bude dat vydržat hoci taka citliva som asi sama na svete...a ako sa to začalo uteba?bola si doma či ako ?plodova voda či? a v ktorom tt si rodila,

timotej
23. apr 2009

Ja som mala riadne donosené bábo ja som rodila v termíne teda 2 dni pred termínom. Termín som mala v pondelok a v sobotu som išla na kontrolu doobeda a povedal mi že to vyzerá že do večera porodím a ked nie tak mi dajú vyvolávačku aby to do rána bolo. Mala som vybaveného Dečkova tak mi povedal že porodím v jeho službe bol tam skoro každý den a vtedy mal službu do rána. Plodová voda mi neodtiekla nič mi nebolo len mi tvrdlo už brucho. vodu mi pustil pred pôrodom asi 3hod. pred. To je nič len také teplé ako keby ste cikali ani to nebolelo. Neboj mausy nie si citlivá sama na svete. To som si myslela aj ja mala som strašne rozkolísané hormony bola som stále plačlivá, depresívna. V den pôrodu som bola v pohode usmiata lebo som sa nevedela dočkať kedy to bude za mnou. a ja som sa prehnane bála.

kocurko1
23. apr 2009

Berus na UP ma poslali na 3. poschodie a tam je to podelene podla 1. pismena priezviska. Chvalabohu tam bolo tichucko a prazdna chodba.
A co treba prihlasovat do zdravotnej poistovne - ja som len vedela, ze do 60dni treba poslat prihlasku a rodny list, aby babu vystavili karticku.

snu
23. apr 2009

ahoje,,som aj pospala trosku 🙂

beruss ja ked som volala do zdravotnej,tak mi povedali ze ked mi pride vyjadrenie o materskej,tak im to mam preposlat.. nevedela som co vlastne chcu 🙂 a dnes som tam poslala draheho sa spytat na pobocku,tak mu povedala,ze neteba ze zamestnavatel mi to ohlasil.. ale o RL mi nepovedali ze by som ho mala posielat!

mausy ty si sa pytala na tu cast A ? no mne povedlai ze len cast ako ako zamestnanec! a viac nic,ze potom osobne mam prist az ked budem koncit matersku!

snu
23. apr 2009

iKA ja fakt neviem preco mu uz nepomohli von,asi ho chceli nechat este narast 😀 ten pohald na to brusko no hruza.. mam ho potrahane az pod prsami tusim .. ☹ take asi nema nikto

SJUZI dakujem ti pekne 😉

timotej
23. apr 2009

Aha tak ste to mysleli s tou zdravotkou čo sa týka krpca nie vás? Ak sa bábo narodí a budete mať v ruke už rodný list treba ísť čo najskor do zdravotnej p. a tam nahlásiť pri okienku všetky údaje a kartičku pošlú poštou.Treba tam nechať kopiu rodného listu, na vystavenie kartičky poistenca. Ale ty ak si bola zamestnaná treba nahlásiť že si na materskej alebo také niečo neviem len po pôrode odo mna pýtali rodný list a v databáze si poznačili že som na materskej.

timotej
23. apr 2009

Aha snu mne to kázali preto lebo som menila poistovnu v priebehu materskej a to už zamestnávatel neohlási, tak som to musela urobiť sama.

mausy21
23. apr 2009

snu fakt ho maš už take velke?no tak to som zvedava bo ked ja pozeram na svoje mam pocit že to moje je na´jvačšie.inak ked som tam bola minuly piatok tak tam bol ine brušiska no horor,bola som tam ako trnka

timotej
23. apr 2009

kolko ste pribrali. Ja som mala 23 kg naviac. Ešte sa na mne drží desať.

kocurko1
23. apr 2009

Dik Snu, ja som sa pytala na to tlacivo A. Tak som to na socialke dobre pochopila.
Inak chlapcekovia si davaju nacas. Aj 10dni navyse v pohode.
Napadlo mi, jedna kamoska ked nie a nie rodit, vybrala sa popolievat krhlou sklenik. A vecer sa mala narodila 🙂

snu
23. apr 2009

ja mam teraz 16kg naviac,, mausy mam ho velke,ael tiez tam boli velke bruska,ale ked boli na monitore,tak ziadne nemala take strie,,teda ziadne nemali,,mne ked to setricka uvidela,tak sa az zlakla ☹ no proste hruza,, sak uvidis,ked by sme sa nahodou ocitli spolu v ordinacii a zarucujem ti ze prestanes aj jest 😀 😀 😀 mam 110cm pas teraz.

timi davala si si do svojej zdravotnej, aj ja rozmyslam,ze dam maleho tam kde som ja.. neviem inak vybrat,,

mausy21
23. apr 2009

ja som doteraz poribrala 20kg,ale nie je to až take hrozne ked som otehotnela som bola strašne chudučka

snu ty si dala kolko nyvyše? a kocurko kolko?

snu
23. apr 2009

kocurko 😀 kazdy den chodim polievat tujky s krhlou 😀 a nist 😀

snu
23. apr 2009

no ale na mne je to vidno 🙂 gate som si kupovala a vyseli na mne a cul sa mi zda ze mi na riti prasknu 😀

kocurko1
23. apr 2009

Tak potom nosis velmi odolne chlapisko 😀

brinzulka
23. apr 2009

snu..mozem Ti na utechu poslat svoje stehna...ritulu boky a brucho potrhane..tiez sa ma sestricka pytala, ci som bola tintitko..ked som tehulila..sa tak potrhat...no pri 163cm...som mala 60kg a dostala sa na 75kg..co uz
ono to vybledne a budes mat krasne babo...ja som chodila na dlhe prechadzky..a malemu sa nejak nechcelo..porod mi vyvolali...a na obed sme boli uz traja...nech sa dari!!!

snu
23. apr 2009

no to hej,,sak ako som uz hovorila dobre ho krmim a ked je po tatovi co sa mi aj zdalo na tom 3D tak on sam od zradla nepojde 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre