Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kocurko1
23. apr 2009

Ja som od zac tehu pribrala 18kg. A predtym som este musela 5kg, kym sa nam zadarilo. Asi povodnych 50kil bolo malo.

snu
23. apr 2009

brindzulka dakujem,, takze niesom sama,,nieze by ma to tesilo,ze aj ty si na tom tak podobne,, mne sa boky este neto,, ale uz tam mam neaky naznak,ani stehna este nist,, ale to brusko vypada miestami az smiesne 😀 normlane umelecke dielo 🙂 a to si neviem predstavit ake to bude,ked mi to trosku po porode splaskne,,, no co uz,,nie vsetky sme ako z gumy 🙂
dakujem

snu
23. apr 2009

kocurko a este toto posielala som tu cast A ale nie podla bydliska ale podla zamestnavatela,lebo tak som to mala hlasene,a aj odtial mi to prislo..

kocurko1
23. apr 2009

No to je hrozne s tymi tetami. Ja som sa ich to jasne spytala a povedala mi podla bydliska. Jednoducho urobim to tak, ze ked mi pride vymer - A tlacivo, co chcu v Trnave a dali mi ho, im pre istotu poslem do TT a ked mi poslu aj s vymerom jedno, tak poslem aj do tej pobocky. Nech si robia 2x tu istu robotu, ked sa nevedia dohodnut.

ninny
23. apr 2009

ja som pribrala zatiaľ 9,5 kg 😀 ale spravili sa mi na brušku škarede červeno-fialové strie.. a to som sa každé ráno i večer poctivo natierala a masirovala bruško.. :(

ninny
23. apr 2009

ale hlavne nech je bábo zdravučke 😉

jasom
23. apr 2009

ahojte baby, mozno by sa vam tato stranka zisla, ja som nechodila nikam, len som povytlacala tie tlaciva z tejto stranky a nachystala muzovi, nech vybavujem 😀

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

ninny
23. apr 2009

super stránka je aj táto:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=927 - Príručka pre rodiča

😉

kocurko1
23. apr 2009

Tie stranky su fajn. Aj ja som to mala povodne vytlacene. Ale som uz spominala, ze pracovala som v inom meste ako byvam a na kazdej Socialnej poistovni tety povedia ine o tom istom tlacive.
Najhorsie to bude ked pojdem vybavovat rodicovsku. Tlacivo mi da Urad Prace v Trnave, aby som ho isla potvrdit na Socialnu poistovnu v Galante a nasledne to musim odniest na Socialnu poistovnu v Trnave.
Aj ja sa chcem po rodicovskej zamestnat v statnej sprave a robit s mamickami. Budem mat klud a budem ich veselo posielat kadetade.
Uz davno to malo byt centralizovane.

sissik
23. apr 2009

pri vybvovani priplatku k prispevku pri narodeni dietata vam musia na urade prace dat 2 papiere - jeden potvrdi gynekolog, to tlacivo je aj na nete. druhy papier, ktory potvrdzuje detsky lekat, na nete nemaju. dajte si na to pozor, ja som sa tam presla navyse.
kocurko to papierovanie je uzasne, ja mam tiez zamestnavatela inde 😝

berus222
23. apr 2009

kocurko, to by sme moc cakali. ako keby to nebolo jednoduhsie, odovzdat vsetko na 1 urade v mieste bydliska. aj tak polovica papierov je zbytocna.
v tt na socialke nevedia nic. mne konci doba urcita cez matersku a tety na socialke s tym maju strasny problem. lebo nevedia, co so mnou.a ked sa ich na volaco opytam, kukaju na mna jak na debila.

berus222
23. apr 2009

baby, ja som robila v sony v tt. v marci sme mali odstavku a medzitym sme sa odstahovali do nitry. teraz je strasny problem, kde patrim. lebo raz nepatrim ani sem, ani do nitry a druhykrat mam papiere doniest aj tam, aj tam. to je na zamyslenie.

snu
23. apr 2009

kocurko je to otrasne.. a nikoho to nesere,,hlavne ze zijeme v modernej dobe,, vies ako keby si to nemohli preposlat,,aj tak to ide vsetko do PC..

timotej
23. apr 2009

Ja som v Apolle-ZP aj malého som tam chcela dať ale ked sme ho išli prihlásiť akurát tam neboli tak sme skočili do Všeobecnej a dali sme ho tam. Doktor povedal, že sme urobili dobre že Všeobecná je pre lekárov najlepšia nie sú s nou žiadne problémy tak neviem. Už ho necháme tam.

ikatika
23. apr 2009

a detského lekára si mám vybavit tiež popredu?
a viete mi nejakého poradiť v tt?

ked som bola nu úrade práce tak mi žiadne tlačivá nedali, vraj v porodnici mi dajú nejaké tlačivá a až potom mám íst na UP a tam všetko vybavím, tak teraz neviem.

ja som pribrala 11 kíl strie zatial nemám, poctivo sa krémujem ráno a večer, tak uvidím či to zaberie, niektorým kočkám sa strie spravili až pár dní pred pôrodom.doteraz som nemala chut na sladké, no tento mesiac sa idem zbláznit, tak snád nenaberiem ešte 10 kíl do porodu 😠

sissik
24. apr 2009

ikatika to ti na urade prace povedali, ze v porodnici ti daju nejake papiere? to su tam uz uplne slahnuti? 😲
v porodnici dostanes prepustaciu spravu pre detsku lekarku a spravu pre detsku sestru. to zanesies k detskej lekatke, ktoru si veberies pred porodom. v porodnici nahlasujes meno detskeho lekara.
ked vas budu prepustat z porodnice, tak manzel moze skocit na matriku, kde uz budu mat pripraveny rodny list, hlasenie o naredeni dietata a vyplneny a podpisany papier Ziadost o prispevok pri narodeni dietata. z rodneho listu si spravte asi 10 kopii, lebo pre vsetky ziadosti budete potrebovat kopiu RL. keby si to urobil kazdy urad sam, tak asi skrachuju. manzel moze skocit aj na urad prace nahlasit detske pridavky a zobrat papiere pre priplatok k prispevku o narodeni dietata. tie musia byt vypisane na tvoje meno a tebou podpisane, ale zaniest ich tam moze manzel. bude potrebovat tvoj obciansky.
no a k socialnej poistovni sa nebudem vyjadrovat - koli ich blbosti a neschopnosti, alebo nechceni nieco riesit?, my neprispievaju do 2. piliera
este budete musiet poslat kopiu rodneho listu na socialku podla miesta zamestnavatela - na odbor vyplaty materkeho - aby vam aj po porode chodila materska. staci to postou, nemusite chodit osobne. potrebuju to na kompletizaciu ziadosti o materske
a pripravte sa na to, ze ked v porodnici na prijme nahlasite tel. kontakt, tak po porode vas zacne ptravovat poistovak, aby ste si dali dieta prave unho. my sme sa ho zbavovali 2 tyzdne

kocurko1
24. apr 2009

Sissik, prosim Ta, kde je v TT matrika podla porodnice? A este otazozcka - na tlacivo - ten obycajny 4000korunovy pripevok pri narodeni, kt maju dat na tej matrike sa musim podpidovat aj ja? Ked uz manzel zoberie volno, tak ho chcem rovno poslat aj na Urad prace.

Timotej, aj ja mam Apollo a malu dame do Vseobecnej. Mam si overovat, ci ma v Apolle nahlasil zamestnavatel, ze som na materskej?

Dik

ikatika
24. apr 2009

Ďakujem sissik už mi je všetko jasné.

a čo sa týka toho poisťováka, tak zrovna včera mi jeden klopal na dvere, či nechcem poistiť dieťa, ja mu hovorím že ešte žiadne nemám, ale nechcel sa dať odbyt, dal mi letáky, vizitku a mám mu zavolať 😝 môže čakať....

kocurko1
24. apr 2009

Panecky, ja som uz aj zabudla na tych poistovakov. Najhorsie je, ze maju znamosti v nemocnici a po uradoch. Zakon o ochrane osobnych udajov im nehovori nic.

Sissik, preco Ti nepripsievaju do 2. piliera? Kvoli tomu formularu priloha B? Mne na Socialke povedali, ze sa dava az pri prechode na rodicovsku, hoci z inych zdrojov som pocula, ze sa dava spolu s prihlaskou hned.
Myslim, ze aj na tej stranke Co vybavit po porode to bolo tak.

ikatika
24. apr 2009

kocurko matrika je na mestskom úrade, myslím že je to trhová ulica, oproti bývalému tatrasklu. je to na prízemí č. dverí tuším 181, ale sú tam informácie, tak ti to hned ukážu.

bershka
24. apr 2009

kocurko: mne povedali to isté čo tebe

ikatika: to s tým poisťovákom sa stalo aj mne. ešte na svete nebola, už ma otravoval.

kocurko1
24. apr 2009

No pockajme co povie Sissik, so jej pokaslali. Lebo niekde, asi na tej stranke na nete bolo pisane, ze ak nedas do 1 dna od prihlasky na poistenie - to je A aj formular B, tak ta preradia do 1. piliera. To si chcem fakt overit.

berus222
24. apr 2009

caute baby. teraz som si bola na socialke zobrat vsetky papiere. dala mi 3. tak v tom oznameni o ucasti na starobnom doch. sporeni sa vyplna aj cast B hned?

sissik
24. apr 2009

ak vam pride vymer o materskej, tak do 30 dni nadobudne pravoplatnost. a do 30 dni od nadobudnutia pravoplatnosti sa musite na socialne nahlasit, ze ste v 2. pilieri.
schvalili to od 1.1.2009.
a mne prisiel vymer o materskej 26.11.2008. takze j...a socialka si vypocitala, ze najneskor do 3.2.2009 sa musim nahlasit do 2. piliera. im vobec nevadi, ze mne prisiel vymer o materskom ked este vyhlaska schvalena nebola.
som sa tam s nimi hadala hodinu, uz som mala nervy, ze ci im vazne tak zahrabava. ale ta fiča tomanova si asi mysli, ze ked stat za mna nezaplati pol roka do 2. piliera, tak sa z neho odhlasim. no to je teta udreta dobre vedla 😀

snu
24. apr 2009

seruste divcence 🙂 tak si ma tam steli nechat 🙂 ale ne stym,ze mi uroba cisara aj cez vikend,ale lent ak pre istotu aby mi mohli orbit ctg rano a vecer a potom si to cech rozmyslel a poslal ma domoc,ze mam dosjt keby neco 🙂 ale inak v pondelok nastupujem ...

MAusy bola si to ty? ta ktratko vlasa s mangelom co bola tak dlho zaverta v ordinacii bez dr? 🙂))))) 😀

snu
24. apr 2009

kocurko a ty si bola? som kukala po cernych gatach 🙂)))

ikatika
24. apr 2009

snu a to akože v pondelok nastupuješ na ten cisársky? alebo ti dajú vyvolávačku?
možno sa to ešte rozbehne cez víkend.
a ako dlho si bola na poradni? bolo tam plno?

snu
24. apr 2009

ika, aňo na cisarsky. Maly je ozaj welky,tak aj cech powedal,ze raci operacne.. Tak tak. A twrdne by brusko wela,tak mozna pudu cez wikend na pozorowanie..

mausy21
24. apr 2009

Snu no bola som to ja skoro ma tam porazilo tak som už aj na sestričku vyletela....a ty si bola tá v tom čiernom?nebola som simoc istá.ved tam mali všetky čierne nohavice.
Ja nič nove stale zatvorená ne 100 zámkov.

vieš ktorá bola kocurko?

mausy21
24. apr 2009

Snu to bol ten Čech čo tam prišiel?ja ho nepoznam, ale bol mily, len čo z toho ked som už bola na nervy a vytočená..... A kolko má malý ked je velky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre