Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kocurko1
30. apr 2009

No ja ked som najprv videla tu meravu tvar sestricky ked nevedela najst ozvy, mala som dost.
Ta nasa mala cele tehotenstvo bez problemov a teraz zacne stvarat take kusky.
Stale dufam, ze nepojdem na sekciu.

mausy21
30. apr 2009

kocurko neboj ona sa zvrtne, a poteši ta peknym prirodzeným porodom...som tiež zvedava na tu našu čo to stvára

ajka30
30. apr 2009

kocurko, mausy, jaaaj, ale ste ma vyplasili, drzim vam palce, aby bolo vsetko OK, baba otocene tak ako maju byt...
Mausy, ty ides zajtra na kontrolu, alebo na prijem?
Mna opat poobede katastrofalne rozboleli rebra, brucho a krize, uz sa tiez idem rozpadnut....

lenorka11
30. apr 2009

ahojte, som v 36.týždni a ešte o dva týždne mám ísť na poradňu k svojmu dr.,kedy ma chce poslat do nemocnice? nie je to už dosť neskoro?

berus222
30. apr 2009

caute baby. nestacim sa divit, co sa deje. nedohodli sme si krasny 2oj hodinovy porod?! dohovorte vasim drobcom trosku 🙂

lenorka, komu chodis? mala si sa ho na opytat. ja som chodila s jednou babaou k mojmu a ju tiez neposlal do nemocky, lebo ho mala k porodu. nemysli si tvoj, ze ho chces pri porode?

gabuliik
30. apr 2009

ninny,ja som to pichanie cítila tiež . Aj pri dcére a teraz aj pri malom.Vždy mi povedali,že to je ok.Ale bolo to na nevydržanie.Niekedy som nevedela čo so sebou.Doteraz neviem čím to bolo.

kocurko1
30. apr 2009

Ja verim, ze vsetko dobre dopadne. Len sa na to musim vyspat. A zajtra si s manzelom spravit pekny odreagovaci den. Tak papa baby.

timotej
1. máj 2009

Gabuliik máš zlatého synčeka skoro ako ten náš. Náš Timko je o mesiac mladší. ale nezbedník je poriadny. Teraz ho zobrala babka vyvenčiť. Už sa do kočiara nezmestí skoro už ho vozíme v káričke niekedy.

ikatika
1. máj 2009

ahojte dievčatá, tak som bola včera na tej brednáške o bezbolestnom pôrode, bolo to dobré, prednášku mala nejaká pôrodná asistentka z tt pôrodnice, reč bola o epidurálke, všetko vysvetlila a doporučuje to, že majú dobré skúsenosti, robia to už 5 rokov...atď
Ajka mna ide šľak trafiť ako ma tie rebrá bolia, celé noci nespím a už prerábate?
balkon hotový, všetko umyté, zajtra relaxujem
🙂 pekný víkend
Mausy už to vydrž máš to za pár

ajka30
1. máj 2009

ahoj ikatika, o tej epiduralke sa Ta este popytam...da sa pri epiduralke chodit alebo ked to pichnu musis lezat? hovorila aj o inych liekoch?
uz prerabame, katastrofa.... najhorsie na tom je, ze to bude trvat styri dni....
No, mna tie rebra tiez ukrutne bolia, v noci som tiez toho vela nenaspala, tak som dohanala dnes cez den....
Jaaj, jak fajn, ze vy uz mate vsetko spravene....

ninny
1. máj 2009

gabulik, troška sa mi uľavilo, že nie som sama, kt. pociťuje to bolestive pichanie, aj keď neprajem to nikomu... vždy sa bojím čím to je, či je všetko OK.. a na poradni mi vždy povedia, že je to v poriadku.. doteraz ma ale takto pichalo občas.. raz-dva krát do dňa.. ale od minulej soboty ma takto picha vždy keď stojím alebo chodím... proste postavím sa a po pár sekundách ma začne pichať v brušku.. nedá sa takto nič robiť.. nikam ísť... tiež niekedy neviem čo zo sebou... už som si kvôli tomu aj pár krát poplakala... ale ak je to takto v poriadku, tak ja to vydržím.. len nech je maličký zdravučky...

ikatika
1. máj 2009

dá sa chodiť, len si monitorovaná o niečo viac ako tie čo nemajú epidurálku, ale to je v pohode, ak budeš rodiť niekoľko hodín môžeš si aj pospať 🙂
Ninny určite to je v poriadku, každú nás niečo bolí, jednu pichá, druhá má problém s chrbátom, nás s ajkou bolia rebrá 😠 no čo už nejako to musíme zvládnuť, ale niekedy to je fakt ťažké.
Pekný večer

mausy21
1. máj 2009

ahojte tak my mse boli dnes zasa na kontrole, všetko ok, až na to tvrdnutie bruška, ale bez kontrakciiale ak by sa mi niečo nezdalo mam vraj hned pris, stale zatvorená...aj tak ma to všetko boli jak svina ani chodit nemožem....ktovie čo snu? už by mali byt aj doma nie?

brinzulka
1. máj 2009

pri epiduralke by sa mal merat castejsie tlak..nemusi sa lezat..kludne sa da ist do sprchy..na loptu...treba dat len pozor...na chrbat je prilepeny kateter, ktory vedie az k plecu...leukoplastom..aby sa ten nesprchoval..nech sa to neodlepi..inak obmedzenie nie je.

bubadlo27
1. máj 2009

ahojte,
som sa len mimochodom dozvedela, ze konecne uz aj v TT maju 3D ultrazvluk 😉
zatial sa ze vraj na nom len doktori ucia, neviem kolko im to bude trvat 😀 ,ale konecne ze sa rozhybali 😀 😀 😀 😀

gabuliik
1. máj 2009

Timotej,ďakujem 😉
Ninny,neboj,všetko bude ok.Aj mna to dosť obmedzovalo.A aj ked mi vždy povedali,že je to ok,pri ďalšej poradni som sa aj tak znova na to sťažovala.To len,aby nezabudli a uistili ma ,že naozaj je všetko ok.

ajka30
2. máj 2009

Ikatika, dik, ved ja ta este potom vyspovedam.. Ja som tava, neviem preco som neisla aj ja na tu prednasku...

ninny, ja ked som bola okolo 32 tt, tak ma tak ukrutne bolelo podbrusko, slabiny a neviem co este, ze som asi 4 dni nemohla vstat z postele... Ikatika ma pravdu, kazdu nieco boli... Neboj, vsetko bude OK.

brinzulka, ja strasne zle znasam injekcie a tak, da sa ten kateter prezit? Je to v tom chrbte citit? Ja som totiz nemohla zniest ani chiraflexku na predlakti 😝. Ty si mala tlak cely cas OK?

mausy, drz sa, uz sa ti to krati 🙂

berus222
2. máj 2009

caute baby. ako dnes?
idem sa chvalit. mna uz dlho neboli vobec nic. fungujem uplne normalne, jak bez bruska. len noci su horsie.

dievcence, ako ste na tom s travenim? lebo uz tretiu noc asi 2-3 hodky sedim na zachode s kyblom na kolenach a neviem co skorej. 😝 a rano a cely den pohoda. ja jak rybycka, maly si kopka. a to jem normalne, neprezieram sa a nejem nic, co by som nejedla aj do teraz a posledne jedlo mam o pol 7. poteste ma, ze aj vam byva v noci zle.

bubadlo, maju, ale nezda sa mi, ze by na nom nevedeli robit. su celkom sikovni.

mausy, prebrala si stafetu po snu? do kedy tu chces strasit?! 😉

mausy21
2. máj 2009

no beruss snad nie...
chcem ist rodit ale čo ked tej potvorke je tak dobrev brušku.kupila som si aj ten čak z ostružiny malinovej tak ho od včera popijam, ale asi to je už neskoro, aby to zabralo. berus aj ja som mavala tie nevolnosti občeas v noci alebo večer...oblialo ma horko utekala na wc a nevedela či si mám sadnut bo sa zohnut alebo čo....otras

ajka dakujem krati sa to krati a ja mam pocit že sa to hrozne vlečie, chcem už dostat poriadne bolesti a potlačit tak 2, 3 krat a mat malu pri sebe, ach....

nemala by byt snu už doma?som zvedava kedy sa ozve a na fotečku malinkeho 🙂

brinzulka
2. máj 2009

ajka...nepotesim ta asi...mala som chiraflexu..chrbat mi opichli mesocainom a potom mi tam dali kateter...videla som to zo strany pichania..ako anest.sestra i ako pacientka...nebolo to nejak strasne...bola som nachystana a mala som pocit, ze celkom pohoda...tlak mi nejak nemerali..ale pri mojom 90 na 50...bol trochu mensi...prvy krat ma zmerali az po porode..inak by sa mal udajne castejsie...infuzku som nemala...dali mi tam len nejake lieky..
trosku mi bolo nevolno..ale asi z toho..ze som prisla nalacno a az do druhej som nepila...jest cloveku nechuti..ale vodu by som si po glgu dala...
boli mozno trosku ten opich a potom pohoda...zistuje sa, ci nahodou nieco netrpne..u mna to slo dobre...niekto ti povie nieco ine...niekto, ze mu to ani nezaberie...niekto,ze sa mu fantasticky ulavilo

ajka30
2. máj 2009

no kocky, musime to este nejak vydrzat.... Uz sa nam to krati vsetkym 🙂
brinzulka, s tou chiraflexou si ma nepotesila 😝 To davaju kazdej co ide rodit? alebo len tym co chcu epiduralku?
Ten opich hadam nejak prezijem, bola som zo dva razy na neurologii na obstrekoch, tak si myslim, ze to asi nemoze byt moc horsie....
Das si aj teraz epiduralku?

lenorka11
2. máj 2009

ahojte
berus, ja som z hc a moj doktor nechodí k porodom už asi tri roky, tak neviem prečo ma tam drží tak dlho.

v pondelok sa chystáme na exkurziu do porodnice, treba sa tam niekde hlásiť? ako to tam funguje?

mausy21
2. máj 2009

lenorka ty si z hc? aj ja som hi 🙂 nemusiš sa hlasit jednoducho prideš a hotovo.ideš aj s mužikom?

lenorka11
2. máj 2009

ahoj mausy, si priamo z hc ja ano, ano idem aj z mužom.

mausy21
2. máj 2009

ano som priamo z hc, zo sihote a ty?

lenorka11
2. máj 2009

ja bývam dole pri váhu, pri parku.

mausy21
2. máj 2009

no ja to tu vobec nepoznám bo tu byvame asi pol roka.to je tvoje prve babay?

lenorka11
2. máj 2009

ano prvé velmi sa tešíme. tvoje tiež prvé? 🙂

mausy21
2. máj 2009

jo prve, a tiež sa užnemožeme dočkat nejak sa jejpači v brušku

brinzulka
2. máj 2009

baby...v pondelok o 14.00hod nastup na gynekolog.dolnej chodbe a cakat na prednasatelku 😉

neviem, ci aj teraz epidural...ak by sa to dalo dodatocne,ak by som to nezvladala-zeby som on potom poprosila..doktor, ktoreho som mala rada a pichal mi ho..je v UK ☹ ...

maly bol naposledy koncom panvovym..uvidime, ci sa otocil..prve malo ist cisarskym malo 3940g...ale vytlacila som ho..uvidme ako dopadneme teraz

ajka...kolko krat si mala chiraflex? Nepamatas si farbu? Modry davame detickam..ruzovy normal..a zeleny sa dava pri vacsich operaciach.. Modry je tenucky...zeleny najhrubsi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre