Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mausy21
21. máj 2009

san77 to je gastroenterálny reflux jednoduh ti malinké stále vela grcká amusiš ho vela polohovat a pestovat aby si riadne odgrglo.

ti poviem zmena to je riadne hlavne som stale unavená,ale ved to prejde to je určite ešte aj tym porodom a tym všetkym.ale je to krásne hlavne ked sa malunke usmiev a a vidiš že je spokojné paradny pocit, ale ved o chvilu uvidíš sama 🙂

ninny
21. máj 2009

mausy, no to je blbe od nich, keď nedovolia dať hneď do nášho oblečka, ešte keď dobre vedia ako sa u nich bábätká vysypávajú :(

si si ju prezliekla hneď ako Ti ju doniesli?

majula28
21. máj 2009

dobre, ale niektorí neodporúčajú dávať dieťa do autosedačky skôr ako bude mať aspoň mesiac kvôli náhlemu úmrtiu novorodencov, ale zase kvôli bezpečnosti v aute by malo mať, takže neviem. Ja tiež neviem ako sa dopravíme domov z pôrodnice, ja ešte nemám ani kúpenú, nechcem dopredu kupovať ani kočík, lebo nevieš čo sa môže všeličo stať. 😲 ale netreba asi na to myslieť 😀

mausy21
21. máj 2009

mne ju doniesli na druhy den až o 13h bo na šestonedeli nebolo volne tak som bola na gynde ale ano hned som si ju prezliekla ale aj tak bolo neskoro a baby stale je tam plne takže sa kludne može stst že aj vas daju na gyndu a až potom na šestonedelie ☹

majula28
21. máj 2009

mausy a izby sú tam aké? dvojposteľové aj so sociálnym?

ninny
21. máj 2009

mausy, aj si "niečo" dávala sestričkám, poprípade lekárovi?
jaj, to si bola tak dlho bez maličkej? :( si tušim rodila o desiatej večer.. alebo som si to poplietla?

majula, vlastne social. zariadenie maju len nadštandartky..

ninny
21. máj 2009

mausy, myslím nejaký dezert, čokoládu.. či kávu.. poprípade niečo iné...

majula, inak sú tam len 2-posteľové izby, ale maju spoločne WC aj sprchy na chodbe..

majula28
21. máj 2009

ninny, nie bolo tam aj pár izieb dvojposteľových s vlastným WC a sprchou a nemusela si za to platiť. Len ja som sa tam dostala až keď sa vyprázdnili a po známosti. Ale pôrodnica je už prerobená (pozerala som to na ich stránke), chcela by som sa ísť pozrieť aj na deň otvorených dverí, nebol tam niekto?

lyzenka
21. máj 2009

ahojte baby,

ja som mala svoju nočnú košelu - úplne takú lahulinkú (oni majú také tvrdé aspoň pre mňa boli a teraz v lete ani nehovorím) a aj župan som mala svoj....nikto nič nehovoril, takže v pohode si môžete zobrať.
A aj vecičky som mala svoje pre malého....ale aj ich košielky som mu dávala....a nebol problém....trošku mal pupáčiky....ale otruby - kúpanie v nich pomohlo....

ninny
21. máj 2009

majula, ja som bola na exkurzii.. a hlavna sestra nám povedala, že sú tam 2 nadštandartky s vlast. social. zariadenim.. a okrem toho sú tam klasické izby.. dvoj-posteľové bez vlast. social. zariadenia.. to je spoločne pre všetky na chodbe (2 sprchy a 2 WC-ka)... takže asi už je to pomenene, od kedy si tam bola naposledy Ty..

majula28
21. máj 2009

ninny a z akého kočíka máš tú vaničku?

ninny
21. máj 2009

lyzenka, čo su to tie otruby? Kde sa to predava?

ninny
21. máj 2009

majula, peg-pérego.. ty?

ninny
21. máj 2009

majula, vlastne Ty si písala, že ešte nemate kočiar.. a aký planujete kupiť?

majula28
21. máj 2009

ja som tiež malú kúpala v otrubách a potom doma stále v kamilkách. Ja si to už nepamatám, ale tuším tie otruby majú v lekárni, a to sa najprv uvarilo v hrnčeku a potom sa to pridalo do vaničky

mausy21
21. máj 2009

ano dala som im bonbonieru a kavu, novorodeneckym aj na sestonedeli a lekarovi nic,bo som ho videla len 2x
a to len pri porode
ano rodila som o desiatej vecer a malu som videla az na druhy den,ked ma previezli na sestonedelie

ninny
21. máj 2009

mausy a na vizity chodil aký lekár?
a tiež si kupala maličku v otrubach?

lyzenka
21. máj 2009

ninny,

otruby zoženiete v zdravej výžive alebo v takých tých predajniach so zdravou výživou.....a stojí to tuším 10Sk - teraz neviem koľko eur....no a oni aj vedia návod ako to použiť.....tuším desať lyžíc do dvoch litrov vody....nechať 15minút variť a potom ešte 10minút luhovať...tak nejako to bolo....a pridať do kúpela do vaničky...scedené....

ani neviem z čoho to presne je...tuším z pšenice...alebo tak nejakoo 😲

lyzenka
21. máj 2009

normálne vám v kútiku duše závidím....také to bábetkovanie....tuším sa už na to dám po druhýkrát... 😀 no ale pri tom druhom to už nebude taký klídek...ale bude to aj tak fajn obdobie, tomu verím....

lyzenka
21. máj 2009

ninny,

keď vidím tvoju fotku v pase......tak si vždy spomeniem na kamošku čo mám v Španielsku - úplne ako ona.....ale už vo fotogalérii máš iné fotky....ale na tej v pase...no kópia... 😉

ninny
21. máj 2009

lyzenka,

ja som nemala v albume žiadnu foto z pasu 😀

jevel
21. máj 2009

majula28 - téma vajíčko a náhle úmrtie novorodenca sa spomínalo v súvislosti s tým, že by dieťa nemalo zostávať vo vajíčku (spiace ) po vybratí z auta. Ak dieťa necháte bez dozoru spať vo vajíčku, tak vtedy hrozí toto nebezpečenstvo. 😉 . V aute je vo vajíčku určite v bezpečí.

mausy21
21. máj 2009

na vizity chodil Bartoviak a mna rodil Deckov
ano kupala ale zasa pozor,vcera ma lekar upozornil,ze otruby vysusuju pokozku a odporucil mi olejove kupele

lyzenka
21. máj 2009

ninny,

myslela som tú foto pri tvojom mene.... 😀

majula28
21. máj 2009

ja sa neviem rozhodnúť, ale najviac vyhráva babysmile Vmax, je to síce poľský kočík, ale vyzerá super. Ja chcem trojkombináciu (vanička, športový a autosedačka), štvorkolesový a nemusí byť moc drahý, lebo aj tak keď ti dieťa začne behať, tak už kočík neni treba, iba ak nejaký golfáč. Hlavne mám ešte podmienku aby sa dala dať autosedačka na konštrukciu kočíka, lebo to je neoceniteľné (vlastná skúsenosť- keď musíš nosiť autosedačku s dieťaťom v ruke, to nieje bohviečo 😝 😀 )

lyzenka
21. máj 2009

mausy,
ja keď som ho v tom kúpala tak to bolo také mierne olejové.....také mastnejšie ako normálna voda....

ale veď každá mamina uzná to svoje rozhodnutie za najlepšie.....to už treba sa rozhodnúť...mne tie otruby poradila doktorka detská čo bola v pôrodnici - taká mladá....neviem ako sa už volá...ale veeeeľmi milá

ninny
21. máj 2009

mausy, myslíš oleječeky do kúpeľa alebo olivový olej?

mausy21
21. máj 2009

to su take nejake olejove kupele proti suchej pokožke a roznym alergiam dostavali sme aj vzorky v nemoc.dostaneš to asi iba v lekárni myslim...tak teraz testujeme uvidime ake to bude a ešte použivam krem teda mlieko Excipial

ninny
21. máj 2009

a ten Excipial je tiež z lekárne? Ja som počula, že je dobre natierať olivovým olejčekom..

ninny
21. máj 2009

mausy, a ešte mám jednu otazočku, balili sestričky bábätka naširoko (pamperska, bavlnena plienka a ortop. nohavičky) ? Aj ukazovali ako sa to robí?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre