Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lyzenka
21. máj 2009

ninny,

olivový olejček práveže vysušuje....mám známu v lekárni čo robí a zvlášť pre atopikov - atopický ekzém keď je tak nie je vôbec vhodný....

Excipial je dobrý - dostaneš kúpiť v lekárni - je bezparfemový a určený už aj pre novorodeniatka

ninny
21. máj 2009

lyzenka.. aha.. lebo ja som počula, že sa neodporuča použivať ten klasicky olej Aviril, že je lepše ten olivový... tak si pre istotu skočím kúpiť aj ten Exicipial..

mausy21
21. máj 2009

ninny,
nebalili a ani neukazovali ako ich treba balit

ninny
21. máj 2009

mausy, som si myslela, že to takto je v každej pôrodnici.. a ty nebališ maličku naširoko?

majula28
21. máj 2009

baby ja som malej dávala len olivový olejček a v pohode, teraz som si ho tiež kúpila. Ale jedna známa mi hovorila o sprchovom gele oilatum, je z lekárne a že je super pre bábenká, vyskúšam, ale že dá sa aj predpísať a nedopláca sa moc.

ninny to ti potom ukážuna ortopédii, keď pôjdete na nožičky, ak by mal zlé klbiky

ninny
21. máj 2009

majula, jaj.. a kedy sa ide na ortopediu? ortopedia je v nemocnici?

majula28
21. máj 2009

to keď prídeš domov z pôrodnice, by si mala ísť čo najskôr k detskému a on ťa tam pošle. Ale myslím tak do mesiaca, no my sme tam s malú boli asi keď mala dva týždne. To sa chodí povinne.

ninny
21. máj 2009

majula, diky za info 🙂

san77
21. máj 2009

ahojte,
ja som tu vasu konverzaciu akosi zmeskala, bola som mimo... a zatial sa tu popisalo tolko novych veci...

co sa tyka tej autosedacky, no dufam, ze je schvalena, lebo je tam pisane, ze je to pre deti od 0 do 1 roka, zda sa mi sikovnejsia na prevoz ako vanicka, kde nemam istotu ako by bola v aute pripevnena a ako by tam babo bolo, ale este to poskusam a premyslim. ja mam kocik tiez trojkombinaciu.

mausy, to s tym odgrcnutim a menenim poloh, je to bezne u babatiek, o case to prejde, alebo ako nevies prosim? a drz sa, coskoro unava pominie a uz sa budes len usmievat aj s malickou...

kocurko1
22. máj 2009

Ahojte babenky.
V prvom rade gratulujem mojej spolubavajucej z porodnice Berus. Aj Ikatike, ktora nas v utorok na poslednu chvilu dobehla.

Konecne som po 2 dnoch dobehla spankovy deficit zo sestonedelia. Aj mala sa ukludnila.
Tak vam poviem svoje dojmy:
Porod - mozno aj vdaka psychike, uplne perfektny, skoro bezbolestny. Ked porovnam, ako som sa zvykla zvijat pri obycajnom menzese, kontrakcie este hodinu pred odchodom na porodny box sa mi zdali normalne.
Epiduralka perfektne zabrala, takze som si hodinku oddychla a potom po urychlovacke odchod na box.

Vseho vsudy do 3hodin od prijmu bola mala na svete a ja mam este ako bonus minimum stehov.

Personal v porodnici - Dr. Ceh, Bartkovjak, anesteziologicka aj porodne asistentky - velmi prijemny pristup, este sme si stihli aj zazartovat.
Sestricky na sestonedeli tiez prijemne. Snazili sa pomahat. Jednej, ktora okolo mna behala celu noc a ucila ma kojit som ozaj vdacna.

Na zacinajucu alergiu ma upozornila pediatricka pri prvej vizite, takze sme hned prezliekali.

Takze spokojnost.
Tak sa drzte. Znova sa ozvem, ked budem mat viac casu.

ninny
22. máj 2009

kocurko, skvele.. 🙂 krásny pôrod... 😉
len jednému nerozumiem, keď v pôrodke vedia, že detičky dostavaju alergie s toho ich oblečka, prečo nedovolia obliecť hneď do nášho oblečka.. :(
a malička sa ma ako? Dobre Ti spinka, v noci k nej často vstávaš? 🙂

san77
22. máj 2009

ahoj kocurko,
pripajam sa a gratulujem... super, ze to uz mas za sebou...
kto ta rodil - dr. Cech? aky bol?
nech malinka pekne rastie...

lenorka11
22. máj 2009

ahoj kocurko,
ešte raz gratulujem, nech Vám malinká robí radost.
ninny, san pekne sa nám to preriedilo, teraz to ostáva na nás.

ajka30
22. máj 2009

ahojte, kocky,
dakujem vsetkym za gratulacie. V porodnici sme sa stretli s Kocurkom Berus a nakoniec pribudla aj Ikatika v utorok.
Tak konecne sme od stredy doma aj my 🙂. Momentalne sa snazime najst si nejaky rezim...Trosku sa este trapime s kojenim,ale dufam, ze sa to zlepsi...
Malinky momentlane spi, tak som sem na chvilocku zabludila....
Kocurko rodila par hodin po mne, takze sme mali rovnakych doktorov aj personal. So vsetkymi som bola spokojna, s doktorom Bartkovjakom, sestrickami a anesteziologicka bola uplne uzasna....
Ja som mala tazsi porod nez som cakala, ale zijem...
Sestricky na setonedeli a z novorodeneckeho boli super, mozno jedna-dve mohli byt o nieco ochotnejsie...
Alergiu sme dostali tiez ale po kupeli v otrubach to preslo...
Celkovo taktiez spokojnost...
Idem pomalicky, trocha si oddzchut kym malz spi... Zase sa niekedy obajvim...

lenorka11
22. máj 2009

ahoj ajka, aj tebe gratulujem.
nach malinký pekne rastie...

berus222
23. máj 2009

ahojte baby. dakujeme za gratulacie. som rada, ze sme sa tam vsetky stretli. 🙂
tak vcera o 16. nas postili domov.
moje pocity? teraz su zmiesane. maly sa v noci zobudi len raz, ale ten den stoji za to. stale je nespokojny a hladny. pri kojeni zaspava, kojime sa hodinu, prsia furt jak kamen a nakoniec zo zufalstva zarabam nutrilon. v noci ficime len na nutrilone. strasne vela vypije. prsia ma bolia tak, ze sa ich nemozem ani chytit, lebo odsavam rucnou odsavackou. 😢 ale ked buvka, je to najkrajsi anjelik.
Nemocnica: keby som nebola na izbe s kocurkom, neviem, neviem. Dakujem za pomoc.
nas maly mal uplne vsetko. zltacku, alergiu na pradlo, na plienky, vsetko. davali mi vselijake kremy a vody aby som ho natierala. teraz sa macame v otrubach.
baby, jednorazove nohavicky boli na nezaplatenie. kosele a zupan som mala nemocnicne. mozete si podla potreby hocikedy menit. a samozrejme, veci pre maleho svoje.
porod mi trval 2 hodky, na prve zatlacenie bol maly vonku a bez vybaveneho doktora. zasival ma 3/4 hodiny, lebo som stale krvacala a nevedel odkial. tak sil a sil, jak stopkane ponozky.
a neskutocne mi psychicky aj fyzicky pomohol muz pri porode. az som bola prekvapena. a vsetko mame nafotene 🙂
drzim palce cakatelkam. idem odsavat. 😢

timotej
23. máj 2009

Ahoj Beruš v prvom rade ti gratulujem že si to zvládla nech malinký rastie. Chcem ti len povedať,že s tým kojením som bola na tom presne tak isto. V noci som bola unavená tak sme sa s kojením netrápili, mala som vždy nachystanú zarobenú Bebu v chladničke len som ju zohriala a malý pil. Cez den sme sa trápili a trápili teda ked mal jesť najskôr som sa snažila čo najviac kojiť z jedného prsa aj z druhého. Ked už nič nešlo ešte vypil na začiatku 30 ml. Beby. V noci som nikdy nekojila lebo by to trvalo aj hodinu a potom by bol aj tak hladný. Po mesiaci a pol som už len krmila. Skús pravidelne jesť a vela piť možno sa to rozbehne viacej. Ja som bola vystresovaná že mám málo mlieka a potom už si zvykol na Bebu. Našťastie už papká všetko. Už má 8,5 mes. Vela šťastia.

mausy21
23. máj 2009

No baby tak vam teda všetkym ešte raz gratulujem a troška závidím že ste boli všetky spolu,ale čo už....
tak to máme konečne za sebou a naše deti nam možu robit radost, teda ked spia tak su užasne aspon tá naša.a hlavn ednes je strašne zlá. my sme boli dnes na pohotovosti bo som stihla už chytit aj zapal prsnika, niečo hrozne stale teploty 38-39.tak sa teda niekedy ozvite

lenorka11
23. máj 2009

ahojte maminky, ešte raz Vám všetkým gratulujem k detičkám a závidím že ste už všetky doma.
mausy rýchlo sa vylieč.

mausy21
23. máj 2009

lenorka dakujem snažim sa teda posnažim sa bo moj drobček ma potrebuje,hoci tatinko sa pekne stará 🙂

ninny
23. máj 2009

mausy, držim pršteky nech si čím skôr v poriadku... inak, berieš aj nejaké homeopatika alebo niečo iné na podporu mliečka?

daniela29
23. máj 2009

Ahojte mamičky, budúce mamičky. Som na tomto fóre prvý krát. Tiež sa chystám rodiť do Trnavy. Rodila som tam aj v roku 2003 moje prvé dieťa. Zatiaľ nemám vybraného žiadneho doktora a rozmýšlam či si ho mám vybrať, keď tam takmer nikoho nepoznám. Môj gynekológ robí na poliklinike Družba. Takže do nemocnice som začala chodiť iba teraz pred pôrodom. Chcem sa spýtať dve otázky:
- aké máte skúsenosti (mamičky ktoré už rodili) z pôrodu, keď ste nemali vybratého doktora dopredu?
- nemáte skúsenosti, alebo nepoznáte tento kočík http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3895848

ninny
23. máj 2009

daniela, ahojky.. aj ja mám gynekológa na Družbe... ku ktorému chodiš Ty? A taktiež budem rodiť v TT, lekára zazmluvneného nemám.. a ani sa nechystám..
inak k tomu kočiariku.. tiež sme nad nim rozmýšlali.. ale nakoniec sme sa rozhodli pre verziu "tri fix" - http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

daniela29
23. máj 2009

Chodím Eliášovi. Pekný ste si vybrali kočík - my sme kvôli cene vybrali verziu "on track"

lenorka11
23. máj 2009

ahoj daniela, ja nepoznám ten kočík, ja mám kúpený cam cortina x3, ten som chcela od začiatku tak nad iným sme ani nerozmýšlali.
a tiež budem rodiť v tt zazmluvneného namám nikoho.

belanka
23. máj 2009

ja som nemala zazmluvneného lekára ani pri jednom pôrode a bola som spokojná.pri prvom ma rodila štefániková.prišla vlastne až k pôrodu a bolo to ok.pri druhom mladá lekárka kovačičová,tá prišla pozrieť aj pred samotným rodením,bola príjemná a všetko prebehlo bez problémov.nemôžem sa sťažovať.

berus222
23. máj 2009

mausy, ako dlho si malu kupala v otrubach? aj ju niecim potom natieras?

sveti
23. máj 2009

Berus, ja som v oboch pripadoch mala problemy s kojenim, prsia tvrde ako skala, dohryzene bradavky, zapaly. Oboch som mala sekciou a problem bol ze mi ich doniesli neskoro ked som uz prsia mala ako kamene
Ale zvladli sme to...bud som mleicko zo zaciatku odsala a davala jeden den tak - ked maly dohryzol bradavky
Prveho synceka som kojila rok a druheho rok a pol
Ked sa mliecko pekne rozbehne, da sa to zvladnut...dolezite je nedavat UM /ked je dostatok MM/
A co sa tyka tych alergii na kozi, s druhym syncekom sme si to doniesli z porodnice domov, najkosr sme kupali v otrubach, dali nam Betadine a kvapky Pamycon ale nelepsilo sa to,tak sme skoncili na ant.
Som prekvapena,ze sa toho este stale nezbavili.
Inak maju to na sestonedeli, sestra rodila v decembri predcasne a mala malu na Jiske a tam nebolo nic. Iba hore.
Drzime vsetkym mamickam palceky a vela mlicka pre babetka

kocurko1
24. máj 2009

Caute baby,
davam si pauzicku, kym mala s tatkom spia.
Berus, aj ja som mala, resp. este nemam rozchodene kojenie. Hned po prepusteni sme sli ku pediatricke a ta to krasne vysvetlila. Mala ma ist vonku naskor po tyzdni.
Ja smiem ist az po 2tyzdnoch, aby mi od slnka alebo prievanu nezatvrdli prsia. Tiez spat vtedy ako babo. Zaprazkove polievky a kava - jedine Caro, vela vody.
Cez den po kazdom kojeni odsavam a MM si nechavam na nocne vystrajanie. Vacsinou uz ani to netreba.
Pediatricka nam dovolila na najblizsie 2 tyzdne Nutrilon, ale maximalne 1 davku v noci, ked vystraja. Nastastie ten Nutrilon sme museli davat len prvu noc.
Zistili sme, ze mala, ked place od 8-12vecer, vacsinou sa potrebuje aspon 2x pred spanim dokakat, alebo je jej teplo/zima, alebo sa chce jednoducho mojkat. Sme taki pokusni kralici.
Potom uz kludne spi od 12-3, 3-6, 6-9.
V otrubach preventivne kupem aj ja, cez den ju pri kazdom prebalovani zakryjem latkovou plienkou a nechavam holu ritku kvoli zapareninam a mazem excipialom.
Este keby tak mala vedela hovorit, co jej je, bolo by to idealne. Nemusela by som vyvolavat kamaratke co ma male deti.

berus222
24. máj 2009

caute baby.
neboli vas zasivanie? uz si to netieram aj repikom, ale som jak cerstvo zasita. a krvacate este?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre