Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lenorka11
10. jún 2009

ahojte dievčence.
tak už sme konečne doma.
martinko sa narodil 3.6., váha 3350g, dlžka 50 cm
rodila som u doktora Dečkova bola som velmi spokojná, prišlo to dost rýchlo v stredu ráno som bola na poradni a o pol druhej som už musela íst o piatej sa malý narodil. zvládla som to bez epi ale som myslela že už nevydržím.
babulky zvládnete to.

ninny
10. jún 2009

lenorka, gratulujem a Martinkovi želám len to NAJ 😉
ale nejako dlho si Ťa tam držali, 8 dni? ležala si na šestonedelí, lebo sestrička na poradni vravela, že je teraz strašne veľa pôrodov...

lenorka11
10. jún 2009

ano na šestonedelí, ja som rodila v stredu a bola som tam sama ale že vo štvrtok mali 12 porodov a v piatok 8, teraz v pondelok vela prepustili ja dnes sme odchádzali 4 momentálne je to tam celkom vyprázdnené.
doli sme tam dlho lebo maličkému sa ukazovala nejaká infekcia tak mu robili testy a dávali antibiotiká.
ale už je dobre dnes nás pustili.

ninny
10. jún 2009

lenorka, mne sestrička na poradni povedala, že vo štvrtok mali 16 pôrodov... 😀

ajka30
10. jún 2009

lenorka, gratulujem k martinkovi 🙂
Ostatne kocky, co sa vam to blizi, drzim palce.
Berus, Mausy, Kocurko, vidim, ze porodnica je vam srdcu blizka 🙂
Moj maly ma stale koliky, jeden je je to lepsie, druhy horsie. Teraz konecne zaspal, bol hore od 8 a medzitym spal len pol hodinu. Takze ako vidite, velmi nestiham chodit ani sem.
Kocurko mi odporucila temu v babatkach "dakujeme annag", ktora mi dala dobre rady, dokonca v pondelok bola u mna laktacna poradkyna, lebo mi opat zacali tvdrdnut prsia. Mam nadprodukciu mlieka, a maly ma z toho tie koliky, tak sa to snazime nejak upravit a musim sa ucit nove polohy pri kojeni (nielen lezat), aby sa mi rovnomerne vyprazdnovali.
Vidim, ze ani vy sa nenudite. Volala som s ikatikou, jej maleho ani brusko neboli, vraj ani neplace.
Tak sa zatial majte krasne, budem rada, ak sa ozvete.

daniela29
10. jún 2009

Ninny, ja nebývam v GA, ale v Dolnej Strede.... manžel pracuje ako živnostník - vyrába kované brány, zábradlia a tak.... v piatok idem tiež pred obedom.... včera na v noci tam bola doktorka, ktorú vôbec nepoznám ani neviem ako sa volá.... pýtala som sa sestričky a iba odvrkla že nepoznáte ju - neni odtiaľto......
Teraz som prišla zase z polikliniky - o 11.00 mi volali, že Sofinka spadla z preliezky z najvyšiej výšky a buchla si chrbát aby sme s ňou išli hneď k lekárovi.......tak manžel utekal pre ňu a boli sme u doktorky.....poslala nás aj na chirurgiu ale našťastie je to iba uderené..... no poviem Vám, riadne šoky ....... včera v noci ja, dnes Sofi ☹ ☹

ninny
10. jún 2009

daniela, chvalanohu, že je Sofi v poriadku... a ako dlho Vám trvá cesta do TT? Môj manžel pracuje v BA a tu v Galante ešte skoro nikoho nepoznáme.. tak dúfam, že keď to na mňa príde práve vtedy, keď bude v práci, že stíhne "dobehnúť" a stihneme to autom do TT :D

daniela29
10. jún 2009

Ninny, včera keď sme pálili do TT tak cca 10 minút až po nemocnicu a to je tam tá obchádzka cez mesto.... je pravda, že sme boli ako na playstation sami na ceste v noci takže voľné cesty.... ale cez deň cca 15 minút po nemocnicu z DS........ vy chodievate ako? Tiež idete asi smerom na dolnú stredu a tu odbočíte na diaľnicu? či nie?
Neboj stihnete to, veď tak rýchlo asi neporodíme 🙂 🙂 Tak kedy pôjdeme? 😉 - 16.6.2009 by bol pekný dátum, nie? 🙂

ninny
10. jún 2009

daniela, no to by bol :D ale to by bola fakt riadna náhoda, keby som porodila na svoj TP 🙂 nám cesta trvá cca 20-25 min.. ideme od nás smer Sereď.. (cez Gáň).. na diaľnicu..

daniela29
10. jún 2009

ja by som bola len 3 dni pred termínom takže pohoda.......už si sa rozhodla kedy pôjdeš v piatok?

ninny
10. jún 2009

daniela, ešte neviem, pokecam večer s manželom 🙂

lenorka11
10. jún 2009

ninny na to sa nespoliehaj že muž stihne príst z BA ☹
moj tiež robí v BA, bývame v hlohovci a stihol príslt len do trnavy lebo na dialnici bola kolona musela som íst iným autom lebo by sme to nestihli.

ninny
10. jún 2009

ty ideš tak ako minule?

daniela29
10. jún 2009

Ninny, teraz som si všimla že aj ty máš Peg Perego kočík. Ja mám tiež ale On track - nevieš aký je medzi nimi rozdiel?

ninny
10. jún 2009

lenorka, ach jaj.. ani nežartuj... ja tu iné auto nemám :( nikoho tu nepoznáme... máme kamarátov - manželský párik v Seredi.. povedali mi, že keby niečo, nech hneď volám, že su do 10 min u nás.. lenže čo ak ich nezastíhnem.. alebo tak nejak.. no veď uvidíme... u prvorodičky by ten pôrod mal dlhšie trvať... tak hádam to budem poznať, že už to je ono..

ninny
10. jún 2009

daniela, no čo viem, tak v materiáloch, vo výrobcovi - on track je vyrobený v Číne, tri-fix alebo switch ma osobitne nánožnik k hlbokému kočíku aj k športovému.. a ešte je tam pár rozdielov, len si neviem spomenuť..

lenorka11
10. jún 2009

ja som tiež prvorodička, tiež som čakala že to bude dlhšie.
bolesti mi začali každých 5 min. také slabé a hned sa to stupnovalo každé 3 min.silnejšie a to som sa ráno vobec necítila na porod, žiadne bolesti ani žiadny pošlíčkovia nič.

ninny
10. jún 2009

lenorka a od vtedy od kedy Ti začali kontrakcie každých 5 min a pôrodom, ubehol aký čas?

tanaja
10. jún 2009

ako vas tak citam...normalne sa bojim, ci to aj ja stihnem dobehnut do TT. tiez som z Galanty a nova, skoro nikoho tu nepoznam 😒

daniela29
10. jún 2009

ninny, takže tvoj je kvalitnejší ako môj.......... ale čo som sa pýtala mamičiek čo majú ten On track čo ja tak sú spokojné... dúfam niečo vydrží...

tanaja
10. jún 2009

manzel tiez robi v BA, mame auto....ale vodica nebude

ninny
10. jún 2009

tanaja, tak to sme dve..

daniela, neboj, vydrží.. ja som tiež chcela ON TRACK.. hlavne kvoli cene, že je o dosť lacnejší ako ten náš.. ale manžel o tom nechcel ani počuť, že on na kočiariku šetriť nebude.. tak rozhodol..

daniela29
10. jún 2009

Ninny, mne keď začali kontrakcie každých 5 min. a pôrodom bolo cca 30 minút

brinzulka
10. jún 2009

baby..nebojte...aj ja budem utekat zo Senca..mm bude v TT v praci aj s autom urco, a maleho budem musiet niekam odlozit po ceste 😀

tanaja
10. jún 2009

ninny, odkial si sa pristahovala? akeho gynekologa mas v Ga?

ninny
10. jún 2009

tanaja, no presne tak ako my.. naše autíčko my stoji pred panelákom.. ale čo z toho.. ešte pred 3 tt som šla sama do TT.. neplanovane... ale musela som, nemal kto so mnou ísť.. manžel chodil so mnou od začiatku tehotenstva, ale práve ten jediný krát sa nedalo... síce rada šoferujem, ale vtedy som sa veľmi bála.. predsa len 9 mesiac tehotenstva je 9 mesiac.. takže už by som sa sama neodvážila... ale chvalabohu všetko dobré dopadlo, aj som si tu cestu celkom užila.. 🙂

ninny
10. jún 2009

tanaja, obaja s manželom pochádzame z východu.. ale dlho sme žili v BA.. manžel 9 rokov.. ja 5... do Ga sme prišli pred rokom, kúpili sme si tu byt.. gynekológa mám tiež v TT..

ninny
10. jún 2009

daniela, 30 minut!!??? žartuješ? to by som ani do TT možno nestíhla písť... bojim bojim 😀

tanaja
10. jún 2009

presne nas pripad 😀 ja, ked mam poradnu, tak len zhanam vodica alebo vodicku. mam super susedku, ona ma viezla raz do TT, ale chodi na brigadu do rakuska, tak tu nie je vzdy. manzel ma vozi, ale tiez nie vzdy sa to da. vsetky P-cka uz vycerpal. uz len neplatene volno
😖

lenorka11
10. jún 2009

5 min. asi o 11 hod. ale to bolo este slabé, že asi planý poplach potom každé 3. min. o 1 hod ale to už bola sila o 3 som bola v porodnici a o 5 som porodila.
predstavte si že som neni doma z porodnice ani 24 hodín a už bol u nás poistovák chcel poistit malého.
no nech sa nehnevá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre