Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

daniela29
10. jún 2009

Ninny, ja som od 8.5. a teraz mi to prišlo..... to je výmer vlastne koľko budeš dostávať na deň.. takže podľa počtu dní v mesiaci bude závisieť aj "výška" našich materských.....

Ešte som nepočula niekoho kto by pochváli či už len prístup Dr. Čecha..........

ninny
10. jún 2009

brindzulka, prečo?? 😀

tanaja
10. jún 2009

Daniela, aj my cakame Jakubka 😀

daniela29
10. jún 2009

U Dečkova som bola aj ja 2 krát a podľa mňa je najlepší tam s tých chlapov.. 🙂

daniela29
10. jún 2009

Tanaja, u nás to bol dosť dlho Adam, ale teraz chce dcérka posledný mesiac Jakubka a aj mne aj tatinovi sa to páči tak bude Jakubko..........už aby to bolo

ninny
10. jún 2009

tanaja, v žiadnom prípade :D aby som tam bola sama? tak budeme na izbe 2, pokecáme, postraýžíme si bábatka, ked bude treba.. a nemám zvyšných 1000 Sk/deň... jedine čo je na tej izbe dobre je že ma vlastne wc a sprchu.. inač nič...

daniela, no to som zvedavá koľko príde mne..

brinzulka
10. jún 2009

bo je to spoluziak mojho mm a brat mojej spoluziacky a par krat som ho zazila na operacke...a ja sa hambiiiiiim, ked ma bude vysetrovat 😀

daniela29
10. jún 2009

Ninny, veď budeme spolu na izbe, či nie?? 🙂 🙂 🙂
Tú materskú počítali z vymeriavacieho základu čo ti nahlásil do soc. poisťovne zamestnávateľ........

tanaja
10. jún 2009

ninny, to som presne vravela aj ja, manzel ze nie, pekne zaplatime a bude komfort. ja mam cisarsky, tak asi hlavne preto......jednoducho neviem si to predstavit, vobec! ked mi bude smutno, dam sa prelozit.

majula28
10. jún 2009

ninny vyšetroval ma Dečkov, a robil mi len ultrazvuk, ale nič nepovedal a moje otázky iba odbyl... ☹ ☹ ☹

Ja som k Čechovi chodila od 16 rokov a až do pôrodu, ešte mi aj rodil malú vtedy som si na neho nesťažovala, bol dobrý, ale už by som asi k nemu neišla (má už nejaké tie kiksy za sebou, a on ľúbi niečo do va..., ale to asi dneska všetci čakajú.)
Čech neni primár, čo som počula on bol hlavný na príjme ale dnes mi jeho sestrička povedala, že je tam iba do konca mesiaca, a odchádza. 🙂

san77
10. jún 2009

daniela,
no prisla som tak, ze tam nebolo nikoho ani sestricky, ze sla na obed a potom sme cakali este s jednou na dr. Cecha, ten prisiel tak tesne pred druhou, bol tam este jeden lekar, ale ten behal do tych dveri - kde je porodnicky prijem, taky tmavy mlady, neviem ale ako sa vola, kto to bol...
takze potom prisiel len Cech, sestricka mi zobrala klaiska moc, tlak, monitor a cakala som na Cecha, ten ma pozrel zdola a to bolo vsetko, potom utekal na ten seminar co mali mat, takze ani sono sa nekonalo... ze mam prist v piatok... a potom dalsiu stredu na kontrolu, takze zatial som jasna konzerva

tanaja
10. jún 2009

😀 zajta si vas precitam, ide mi navsteva....posledna! same baby

ninny
10. jún 2009

daniela, mohli by sme byť spolu.. šak sme sa dohodli rodiť toho 16-tého.. ešte hodinu musíme dohodnúť :D

ninny
10. jún 2009

san, super i ja s danielou ideme v piatok... by sme sa mohli dohodnut a ist naraz :D

san77
10. jún 2009

brinzulka,
ake mas skusenosti s dr. Cechom?

brinzulka
10. jún 2009

baby dokelu..my sme zdravotnici a nikdy sme necakali nieco do vacku..a ak niekto hej...tak je mi z toho na nic...A mozeme si za to my...lebo sme si tak lekarov naucili...
Bomboniera potesi...ale to ked ste 12hodin na nohach...a uz nevladzete a niekto pride..je to trosku trapne zobrat si a podakovat...ale brali sme to ako vdacnost...Nikdy sme nedelili na ARO ludi, ze ten dal a ten nie...

majula28
10. jún 2009

san to si bola dneska na poradni poobede?

san77
10. jún 2009

ninny,
no ja mam ist v piatok za Cechom, ze ma pozrie na UZV a mam prist az po stvrtej a vyziadat si ho, ze tam bude mat sluzbu...
dnes mi dal zmluvu, ze ak by som chcela do buducna, ale ja zatial nerozmyslam nad platenim lekara...
bola som dnu este s jednou kockou, ta o chvilu konci 37tt (jedno dieta / chlapca asi 5 rocneho mala vonku), tak jej hovoril, ze je otvorena na styri a ze nevie ci do piatku vydrzi... no kdezto u mna ako ma zbadal, ziadna zmena, tak ja ratam, ze ten moj termin sa riadne predlzi...
vy idete v piatok asi skor, ze

aj tak rozmyslam ci tam vobec pojdem, ked mam na stredu naplanovanu poradnu, uz by to mohlo byt jedno, ked tak ma pozrie potom...

san77
10. jún 2009

majula,
ano, lebo kedze je Dr. Cech moj gyn. tak chodim k nemu aj na kontroly do nemocky, teda kym tam je, ma tam koncit koncom juna a on robi vzdy po obede, vraj rano ma operacky a po obede pozera svoje pacientky co ich objedna, tak preto poobede...
u ineho som v nemocke na poradni nebola...

brinzulka
10. jún 2009

Mila pani, nadejna mamicka,
v prvom rade Vas chcem ubezpecit, ze nic nezanedbate, ak nedate pupocnik Vasho dietatka zamrazit pre jeho vlastnu potrebu. V sucasnosti nie je, a ani v buducnosti nebude vlastny pupocnik jedinym zdrojom krvotvornych kmenovych buniek pre liecebne pouzitie.
A prečo je to tak aj vo svete? Je na slobodnom rozhodnuti rodicov, co urobia s pupocnikom a pupocnikovou krvou svojho dietata. Ich rozhodnutie zavisi od informovanosti, ktora je casto velmi kontroverzna, resp. protichodna. Vela krat ani lekari nevedia zaujat jednoznacne stanovisko. Pritom nehovorim o tych, ktori su plateni komercnymi bankami. V susednom Rakusku najdete len velmi tazko rodicov, ktori si dali zamrazit pupocnikovu krv svojho dietata. Drviva vacsina korektne a uplne informovanych rodicov daruje pupocnikovu krv do verejnej banky. Darovanie pupocnikovej krvi do verejne banky rodicov nic nestoji, a pupocnik je k dispozicii choremu.
Nerozumiem potom na čo sa tie odbery robia? Mozno na to, co nie je tak jasne na prvy poohlad a moze byt sikovne zakryte. Matematika hovori, ze 25 000 az 30 000 Sk krat 10 000 (tolko jednotiek sa udajne zamrazilo na Slovensku) je viac ako stvrt miliardy Sk! Lekari v zahranici, ktori jasne oznacili aktivity okolo vlastneho pupocnika za podvod a neludsky pocin, mali velke neprijemnosti a natahovacky s dobre platenymi pravnikmi. Nastastie, v sucasnosti sa uz cely rad odbornych spolocnosti vo svete distancoval, resp. odmietol odbery pupocnikovej krvi pre vlasntu potrebu. Pracuje sa na stanovisku odbornikov na Slovensku, ktore s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou nebude odlisne od stanovisk v zahranici.
a ešte jedna otázka: Ceptra je súkromná banka na pup. krv? Nie som ekonom, ale myslim si, ze akonahle ma firma za nazvom s.r.o. ide o ziskovu, a tym o komercnu resp. sukromnu aktivitu.
Dufam, ze aj Vas e-mail s otazkami urychli prace na stanovisku odbornikov k tejto otazke na Slovensku! Pomozte aj zaslanim informacneho materialu a Vasich skusenosti s informovanim o potrebe vlastnej pupocnikovej krvi na adresu: doc.MUDr. Tomas Lipsic, PhD; OUSA, Heydukova 10, 812 50 Bratislava.
Vela zdravia a stastia Vam zela
dr. Mistrik
PS: mam 11 mesacnu vnucku, nema odlozeny vlastny puocnik

brinzulka
10. jún 2009

Verejná banka garantuje odborné uskladnenie a vyšetrenie transplantačných vlastností pupočníka, aby bol pohotovo použiteľný na záchranu života druhého jedinca. Jej cieľom nie je zisk, ale rozšírenie transplantačných možností pre tých chorých, ktorí nemajú dostupného súrodeneckého alebo nepríbuzného dobrovoľného darcu.

Za verejnú banku sa vydáva Eurocord Slovakia, skúste sa obrátiť tam (viď web). Ale Eurocord Slovakia protirečivo propaguje aj uskladnenie pre vlastnú potrebu novorodenca, čo nesvedčí o jeho odborných kvalitách. Navyše, používa nesprávne a zavádzajúce informovanie zákazníkov.
Môžem Vás ubezpečiť, že odborníci uskladnenie pre vlastnú potrebu novorodenca neodporúčajú.
Želám pekné prežitie sviatočných dní
Dr.Mistrík

brinzulka
10. jún 2009

Bambulky..toto nam zohnala do fora jedna nasa doktorka tehulka..zaujimalo by ma, ci uz viete nieco o dobrovolnom darcovstve a ci sa to vo FnTT da zrealizovat.

berus222
10. jún 2009

baby, s tymi poistovakmi sa da lahko vy... pytala som sa jednej znamej poistovacky z komercnej poistovne a hovorila, ze staci zistit ich meno a podat trestne oznamenie. prave teraz u nich zazalovali 3, co otravovali cerstvych rodicov. len problem je v tom, ze nechcu povedat, ako sa volaju. teda aspon ten, co volal nam nechcel ani za nic povedat kto je a odkial ma cislo na muza. a jeho cislo som davala iba na porodnickom prijme.

san77
10. jún 2009

berus,
dobre vediet, no podla toho co tu bolo pisane mozu mat cislo jedine z porodnice, kde inde by ho zohnali a hlavne ked sa objavia pri dverach, alebo volaju hned co pride zena s malym s porodnice... to je sila... maju pravo davat cisla poistovakom z nemocky??

berus222
10. jún 2009

nemaju, preto je dobre to dat na sud. je to zaruceny uspech.

kocurko1
10. jún 2009

Brinzulka, ja som na prijme povedala, ze chcem darovat do verejneho zoznamu, ale vela o tom na prijme nevedeli a ani sa nic nekonalo.

Berus, aj tebe znova volal poistovak? Aj nam. Volal sa Janus, alebo tak nejak z Allianz- Slovenskej poistovne.

berus222
10. jún 2009

aj nam z alianzu, ale nechce povedat meno. tak mu stale hovorime, ze chceme dat maleho poistit v alianzi, ale az ked nam povie meno. tak nam uz volal asi 10krat.

ninny
11. jún 2009

dobré ránko 🙂

san, daniela.. stále 2v1? 😉

tanaja, majula 😀

ninny
11. jún 2009

no super.. ja som sa práve pohadala s manželom cez skype... ☹ už mu radšej ani nepíšem... somár ☹

ninny
11. jún 2009

hehe, toto nemalo ísť sem 😀 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre