Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tanaja
11. jún 2009

inak, v Ga je vsetko lacnejsie, uz som si to vsimla. ked sme mali svadbu, mala som odtialto saty a topanky. ani polovicu som za to nedala, co moje kamosky v Ba.

brinzulka
11. jún 2009

babuse..ukecane 😀

ninny
11. jún 2009

brindzulka, vitaj 😀

tanaja, no to je jasné, že je lacnejšie ako v BA.. všade je lacnejšie ako v BA :D heh..

danielasr
11. jún 2009

nam sa tiez komoda hodi do spalne, chceli sme sice buk, ale nemusel by byt ani do 2 mesiacov, tak sme vzali jelsu, co je vlastne skoro podobne, je velmi pekna, chceme este jednu komodu na vecicky pre malu a manzel povedal, ze aby sme kupili este jednu a budeme ju mat bez toho nadstavca 🙂 veru v tej galante sme aj po nabytkoch pobehali, a omnoho lacnejsie ako inde, az na to, ze nam to ta pani nechcela uz 15 minut pred 12tou dat, 🙂 tak nezarobila 🙂 a mozno aj preto, ze sme nevedeli madarsky

san77
12. jún 2009

ahojte,

ninny, daniela, este stale 2v1? dajte vediet ako ste dneska dopadli na poradni, co vam robili atd, vsetko popiste... diky.

ninny
12. jún 2009

ahojte..

tak ja už som po poradni... na pôrod to zatiaľ nevyzerá.. ctg, prietoky v poriadku, plodovej vody mám dosť.. placenta je OK.. UZV mi nerobili... ďalšia poradňa až o týždeň... to už budem mať po TP

dnes som bola vybavená do 2 hodín.. bolo by to aj skôr.. ale stratili sa kľúče zdola.. tak sme šli hore k Dr. Chovanovej... ale inak super.. 8:15 sme tam prišli a o desiatej sme odchádzali..

tu je niečo nové? 😉

ninny
12. jún 2009

akurát som mala dnes zvýšený pulz... 140/90.. prvý krát.. inak som mala vždy skoro ukážkový... a mala som bielkovinu v moči... od kedy chodím na poradne.. tak je to druhý krát.. inak som ju vždy mala negatívnu...

ninny
12. jún 2009

neviete čo to znamená?

tanaja
12. jún 2009

ahoj ninny, no bielkoviny som mala aj ja raz...sestricka mi povedala, ze je to z vytoku. pokial nemas streptokoka, to je dobre. kam chodia nerizikovky do poradne? ja chodim do tej chodbicky,kde je aj porodnicky prijem.

ninny
12. jún 2009

tanaja, všetky chodia rovnako.. čiže tam.. 🙂 streptokoka mám chvalabohu negativného 🙂

tanaja
12. jún 2009

ja chodim vacsinou len utorok alebo v stredu. len ku dr. stefanikovej. ona sa ti ako pozdava?
ja som tiez nemala toho hnusaka maleho 😀

ninny
12. jún 2009

tanaja, pri Dr. Štefanikovej som bola raz... raz som bola u Dr. Dečkova.. a teraz druhý krát u Dr. Chovanovej.. všetci traja sa mi zdali veľmi zlatý... ja som bola zakaždým spokojná...

majula28
12. jún 2009

ninny to ako merajú tie prietoky a množstvo plod. vody?

ninny
12. jún 2009

majula, tak ako pri UZV.. viac neviem.. prechádza mi tým po brušku.. 🙂

majula28
12. jún 2009

mne počúvala sestrička len ozvy srdiečka. 🙂 ale to asi niesú tie prietoky?

ninny
12. jún 2009

majula, nie nie sú 🙂

amsi
12. jún 2009

ahojte, tak ja som sa konecne vcera odhodlala zbalit veci do porodnice..ako vyzeraju vase tasky? dufam, ze ma s tou mojou neposlu kade lahsie, lebo sa mi zda dost velka 🙂 asi to zredukujem

ninny
12. jún 2009

amsi, ja mám zbalenu jednu cestovku.. dost velku.. aspon sa mi zda... no a inak mam este taku mensiu tasku cez plece, tu beriem k porodu.. a doložim si do nej penazenku, mobil a taketo veci z kabelky.. 🙂

amsi
12. jún 2009

ja mám tiež jednu cestovku, ale este nejake tie veci ako si pisala si tiez budem brat do mensej tasky.. hadam ma nevysmeju, ze idem ako na dovolenku 🙂
kedy ste zacali chodit na tie vysetrenia do nemocnice? to sa potom chodi uz kazdy tyzden? to sa tesim, ked vas citam, dost sa nacakate. ☹

ninny
12. jún 2009

amsi, od 36tt.. hej, každý týždeň... a neboj, nevysmeju 😉

tanaja
12. jún 2009

ninny, dnes mi volala personalistka ohladom MD. zevraj mam ist do socialnej p. nieco podpisat. vies o tom nieco? uz si bola a kde?

ninny
12. jún 2009

tanaja, vôbec nikde som nebola.. a som dnes šťastná jak blcha.. konečne mi prišlo uznanie materskej zo SP 🙂 už len nech príde materská na účet.. budeme ešte šťastnejší 😀
napadlo ma, že možno si zabudla podpísať papier čo si dostala od lekára a davala si ho v práci, že nastupuješ na MD.. inak neviem čo by si mohla tam ísť podpísovať...

san77
12. jún 2009

ahojte,
ninny, takze poradna dopadla v pohode? no vyzera to tak, ze sme na tom podobne, tak mozno sa stretneme na vzdycharni, ja idem na dalsiu poradnu v stredu - v TP. tak uvidime, mozno ma tiez potom zavolaju o tyzden.

ohladom tej tasky, ja mama zbalenu jednu velku cestovnu tasku, co mate v tej malej prirucnej, osobne veci??

tanaja
12. jún 2009

tiez neviem, co by mali chciet...vsetko mam podpisane. idem tam asi zavolat

raona
12. jún 2009

ninny ako dlho si cakala na ten papier o uznani materskej zo SP?

raona
12. jún 2009

amsi, ja som bola na poradni v nemocke prvy krat min. tyzden a to som bola 37+0, no a na dalsiu poradnu idem az 22.6. a to som si tiez myslela, ze tam budem chodit kazdy tyzden..

timotej
12. jún 2009

Baby v tej sociálke sa podpisuje, že štát za vás odvádza na dôchodok. Lebo inak vám tam budú chýbať roky čo ste na materskej ked sa bude vybavovať dôchodok. Tak tam bežte a podpisujte. Neviem či to nie je až ked sa dieťa narodí. Treba tam zavolať. Viem že je to v TT ako vojdete napravo.

brinzulka
12. jún 2009

ja mam s tym problem...Pri prvom sme na to neprisli..povedali, ze papiere su ok..a potom som sa o rok a pol dozvedeli, ze som mala podpisovat prehlasenie..ze sa staram o dieta a chcem aby za mna odvadzali peniaze do dochod.poistenia..Mam tam fugu rok a pol...teraz prechadzam z rodicovskej na matersku..materska mi ide podla prace z TT soc.poist...ale podla trvaleho pobytu spadam pod BA..kde ich musim poziadat o dalsie platenie do doch.poistenia a preposielat im rodny list.

brinzulka
12. jún 2009

Ahojte,
poslala som otazocku do soc. poistovne, ze ake povinnosti si musi splnit zamestnavatel voci socialnej poistovni, ked mu zamestnankyna odchadza na matersku a zaroven ake povinnosti voci soc. poist. si musi splnit samotna zamestnankyna po odchode na matersku.

Pripajam ich odpoved, mozno sa to niekomu zide:

V prípade, ak zamestnankyňa nastupuje na materskú dovolenku, a neskôr na rodičovskú dovolenku je zamestnávateľ je povinný na tlačive „Registračný list fyzickej osoby“ oznámiť pobočke Sociálnej poisťovne (podľa sídla zamestnávateľa) začiatok a skončenie čerpania materskej dovolenky (zmena) a rodičovskej dovolenky (prerušenie) zamestnancom do ôsmich dní od začiatku čerpania a do ôsmich dní od skončenia čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

Nárok na materské si poistenkyňa uplatňuje na tlačive Žiadosť o materské, ktoré jej vystaví lekár zdravotníckeho zariadenia. Poistenkyňa na žiadosti vyplní a podpíše vyhlásenie. Zamestnankyňa, žiadosť predloží zamestnávateľovi, ktorý je povinný ju potvrdiť a priložiť k nej vyplnené a potvrdené tlačivo „Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku“. Žiadosť spolu s potvrdením doručí príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne zamestnávateľ alebo zamestnankyňa.

Po narodení dieťaťa je poistenkyňa povinná pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá jej dávku materské priznáva, oznámiť rodné číslo dieťaťa, napr. zaslaním kópie rodného listu dieťaťa.

Fyzická osoba, ktorá sa osobne a celodenne stará o dieťa do šiestich rokov jeho veku, je povinne dôchodkovo poistená (dôchodkové poistenie platí za ňu štát) odo dňa narodenia dieťa, ak podá prihlášku na dôchodkové poistenie z dôvodu tejto starostlivosti, do 45 dní odo dňa narodenia dieťaťa. Ak je táto fyzická osoba zamestnaná alebo povinne poistená samostatne zárobkovo činná osoba a poskytuje sa jej materské, vznikne dôchodkové poistenie už v období, v ktorom sa jej poskytuje materské. V tomto prípade podá prihlášku najskôr odo dňa nasledujúceho po dni skončenia poskytovania materského.

Pokiaľ je táto osoba sporiteľkou starobného dôchodkového sporenia (II. pilier), podáva aj písomné Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení (http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=13165) a to do 30 dní odo dňa, v ktorom nadobudlo právoplatnosť rozhodnutie o priznaní materského.

Ako prihláška na dôchodkové poistenie slúži tlačivo „Registračný list fyzickej osoby“ (http://www.socpoist.sk/ext_dok-rl-fo-112009/20701c), ktorý je uverejnený na našej stránke v časti Formuláre a taktiež je k dispozícií v pobočkách Sociálnej poisťovne. Spolu s prihláškou je potrebné doručiť vyplnené tlačivo čestné vyhlásenie (http://www.socpoist.sk/616/1567s?&prm2=13154) a kópiu rodného listu dieťaťa.

Prihlášku na povinné dôchodkové poistenie podáva poistenkyňa sama, na pobočke Sociálnej poisťovne, v mieste trvalého bydliska

majula28
12. jún 2009

brinzulka ďakujem ti za info, ja som SZČO, bola som 5mesiacov na PN a teraz som už od 2.6. na MD a nikto mi na sociálke ani len necekol, že mám podať nejaké tlačivá na dôchodkové ale vieš že ma to napadlo, takže už aj v pondelok fičím na sociálku si to vybaviť aby som nič nezameškala. Oni sú tam taký hnusáci, nič ti sami nepovedia, pokiaľ tam nemáš známosť čo ti o tom povie, že čo treba. 😲 ako napr. ja som si platila len z minimálnej mzdy odvody a PN som dostávala minimálnu, ale KEBY som si platila aj nejaké doplnkové poistenie tak by som mala aj vyššiu PN a aj Materskú, ale ONI nič nezradia a tie VYHODY si zlížu ONI SAMI, som taká napálenáááá. BANDA JEDNA 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre