Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

brinzulka
2. júl 2009

ster....udajne ho maju robit v nemocke po 36tyzdni...pri prvom mi ho nerobili, teraz som si ho vypytala u mojho doktora...o tyzden by mali byt vysledky...potom poradna unho posledna...a potom ma snad nejak v nemocke objednaju

ninny
2. júl 2009

ahojte 🙂

mne ten ster na streptokoka robili v nemocke na konci 36tt 🙂

raona
2. júl 2009

k1k2... ja ked som prvy krat sla do nemocky, tak to bolo po tyzdni od kontroly u mojho dr.. a potom ma dr. v nemocke objednal az o dva tyzdne... tiez som kukala jak puk.. ale sam povedal, ze je to ok, ze ultrazvuk je v poriadku, pohyby tiez a nakolko som sa ani este v tom case neotvarala, tak vraj tie dva tyzdne stacia.. ale jasne, ze keby sa mi nieco nezdalo tak treba prist aj skor a to radsej aj tri krat zbytocne, ako keby malo byt neskoro...

no a odvtedy uz kazdy tyzden chodim..

brinzulka
2. júl 2009

rao...kym sa dopracujem do nemocky...kon mi bude pisat 38-39tyzden mozno...Ty si tam sla kedy prvy krat?

k1k2k3k4k5
2. júl 2009

Mna nemocnica caka az 9 dni pred terminom. Podla toho, co tu citam, ako to tam funguje, je to mozno aj dobre 🙂 nastastie mi streptokoka zistovali na poslednej poradni - pomaly uz na konci 37 tt.

raona
2. júl 2009

brin, prvy krat som sla do nemocky na poradnu ked som bola presne v 36+7.. teda zaciatok 37tt potom dva tyzdne nic .. potom dalsia kontrola o tyzden

no to nic.. ja mam streptokoka pozitivneho a na poslednej kontrole mi dr. v nemocke povie ze: "ked odtecie polodovka alebo dostanete kontrakcie neponahlajte sa do nemocky, to este bude trvat kym pride k porodu, ste prvorodicka, tak sa budete dlhsie otvarat" .. som na nu vyvalila oci.. a ani som sa nestihla spytat, ze a kedy mi potom stihnu podat tie antibiotika.. ked sa nemam ponahlat...

lenorka11
2. júl 2009

ahojte
ja som sa vobec neobjednávala do nemocnice, len som prišla a hotovo.

ninny, gratulujem k Sebastiánkovi.
ako sa máte?

brinzulka
2. júl 2009

lenorka..tozto..minuly tyzden tam otocili dve holky, ze sa mali objednat..tak?

raona
2. júl 2009

noo aj ja som to pocula.. podla mna nic za to clovek neda, ked sa objedna.. a je lepsie si to vykonzultovat telefonicky ako keby ma mali otocit medzi dverami..

lenorka11
2. júl 2009

tak potom neviem asi majú zmenu, ja som sa ozaj neobjednávala.

safs
2. júl 2009

no tak ta otocena to som ja 😀 😀 len sa pekne objednajte ja som sa tam ledva dofunela a sestricka ma na dve doby zrusila, ze ono to asi este neprislo po ambulancie a doktori to asi este nevedia ale treba sa objednat lebo toho maju strasne vela 😒 hodila na mna kuk a ze vy ste zdrava zena a objednala ma na zajtra 3.7. cize 11 dni pred terminom 😠 takze absolutne nemam ani tucha ako na tom som prietoky som v zivote neabsolvovala monitor raz v zivote pred prvym porodom takze dost husteeeeeeeeeeeeee 😠
no uvidim zajtra potom podam hlasenie

danielik76
2. júl 2009

Safs, to je dobré, že to sem píšeš, aspoň budeme my ostatné vedieť.
Inak ster na streptokoka mi bral môj doktor na predposlednej kontrole, 13.7. idem k nemu na poslednú, tak by mali byť výsledky.
Dúfam, že bude negatívny, naposledy som porodila 15 minút po príjazde do pôrodnice ...

raona
2. júl 2009

safs, a to ti nerobili ultrazvuk?? vsak prietoky vidia na ultrazvuku..

brinzulka
2. júl 2009

rao..prave vo velkom konzultujeme...aby som hlupost nenapisala:
sono..mne doktor robi len na kuk polohy babatka a srdiecko..a koniec...

prietoky:
36. - 38. týždeň
- kultivačné vyšetrenie pošvy
- ultrazvukové vyšetrenie prietokov (výživa a kyslík) krvi cez placentu

Ze ide o sono vysetrenie ale s doplerom , zamerane na prietok v pupocnik.cievach..farebne zobrazene...moze sa a nemusi sa robit pri kazdom sone...
ked som sa gynek. na to pytala, povedal, ze ma na pritoky vysetria az v nemocke...ci nema sono s touto funkciou..alebo mu to pride skoro..Netusim...
tu je o tom nejaka diskusia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

raona
2. júl 2009

hm brin.. ja neviem sa v tom nevyznam, ale ked som chodila k mojmu dokymu a robil ultrazvuk, tak do papierov vzdy pisal aj prietoky... {sice nikdy mi to nevysvetloval alebo nieco, ale z kazdeho ultr. mam na papieri zaznacene aj prietoky} a v nemocke som bola tusim 2x na ultrazvuku a tiez aj prietoky pozerali...

a doplerov ultrazvuk, tak to je len ten, co nema obrazovku nie?? ze to proste prilozi na brusko a pocuva ozvy a srdiecko.. ne??

no nechcem sa v tom zamotat, ale takto to chapem ja... 😉

monicka18
2. júl 2009

Tá druhá otočená medzi dverami som zasa ja! Keď som 19.6.volala do nemocnice nemusela som sa objednávať a keď som po týždni 26.6.prišla po prvýkrát do nemocky tak ma nezobrali a objednali na 7.7. Takže ozaj nechápem prečo ten týždeň som čakala len tak a až po daľšom týždni som dostala termín vyšetrenia. Teda od 18.6. do 7.7. nič mi netreba veď som zdravá po pohľade sestry do očí! 19dní bez vyšetrenia lekárom. Ale keď mi 7.7. nevyšetria aj uši tak potom už uvidia!

brinzulka
2. júl 2009

V medicíne, konkrétne pri ultrasonografickom vyšetrení sa ultrazvuk, vychádzajúci zo sondy, odráža v tkanivách a vracia sa späť do sondy. Tá citlivo detekuje jeho silu a frekvenciu. V prípade, že sa tkanivo pohybuje vzhladom k sonde, ako je tomu u krviniek v cievach /pomerne husto v krvi zastúpených/, možno využiť Dopplerov jav na detekciu prúdenia krvi v rôznych cievach, artériách aj vénach /prvé vedú okysličenú krv od srdca, druhé zbierajú krv z periférie k srdcu/.

Pri samotnom vyšetrení je najvhodnejšie, aby daná cieva prebiehala priamo smerom k sonde. To sa využíva napr. pri meraní prietoku v portálnej žile pečene, kedy sa sonda umiestni vhodne do medzireberného priestoru vpravo. Porta, privádzajúca krv z čriev a žalúdka na spracovanie do pečene, je zachytená takto optimálne, možno posudzovať jednak smer toku v nej /obracia sa pri cirhóze/, jednak kvantitatívne parametre, čiže velkosť prietoku v m/s. Nie vždy však máme možnosť takéhoto merania, pretože na končatinách alebo na krku prebiehajú cievy rovnobežne z kožným povrchom. To sa rieši potom softvérovým naklonením záchytného spektra sondy aspoň do 60° uhla v smere alebo proti smeru toku, čím sa už obmedzí skreslenie. Na to slúži na sonografe špeciálny ovládací gombík.

Velkou výhodou pri zobrazení na monitore je farebné rozlíšenie toku krvi. Pokial prúdi krv /krvinky v nej/ k sonde, je farba červená, pokial od sondy, zobrazí sa lumen cievy modrou

brinzulka
2. júl 2009

http://www.amirex.sk/akcie/gynekologia/Katalog ...
tutuaj obazok....
ak by to nebolo spravne...opravte ma

brinzulka
2. júl 2009

normalne sme doma diskutovali
mam pocit, ze je normal sono....kuk a koniec...potom sa da spravit so zvukom a farebne...je tam vidiet krivku a tok arterie a zily...a to by mal byt ten dopler...

nie kazdy ho robi...

pasy na bruchu su CTG..kardio toko graf....ozva srdiecka+zaznam

to, co sa dava na brusko na zmeranie oziev plodu- mi pride ako"usi" fonendoskop...alebo bol taky lievik...niekedy sa to pouzivalo...a asi sa aj pouziva..ze je to modernejsie s tym, ze doktor to nemusi ratat..zrata sa same a je to zosilene pocut a vidiet kolko ma babo pulzov...chapem to ako vynalez..ze aj tlakomer mozes pouzit rucny...ale da sa aj automatika-pohodlne

Ale nie som gyn. sestra...takze si to len myslim...mozno nemam pravdu...Keby ste sa opytali na ARO..tak tam som doma..ale tuto len, ze asi tak...

ivi.d
3. júl 2009

Ahojte maminky a buúce maminky pridávam sa k vašej teme , tiež sa chytám rodiť v TT a chcem sa minny aký bol dr. Ľahký pri pôrode a hlavne sestričky , ? lebo ešte stále zvažujem pôrodnicu ďakujem

raona
3. júl 2009

dik za vysvetlenie brin.. 😉

majula28
3. júl 2009

ja som sa tiež neobjednávala, som prišla a zobrali ma 🙂
mne to tak pripadá, že oni robia sono ako sa im chce, a podľa toho koľko majú objednaných pacientok 😀, lebo aj minule mi sestra hneď povedala, dneska doktor nebude robiť sono a hotovo 😒

ster na streptokoka mi robil aj môj doktor a v nemocnici mi ho robili v 37tt, mám ho pozitívny 😝 ale teraz sa v tom vyznaj každý doktor mi povedal niečo iné : 1. 5 hodín pred pôrodom sa podávajú antibiotiká 2.stačí 2-3 hodinky pred pôrodom a po 3. stačí keď stečie infúzka a môže sa rodiť 😒

safs no ako si dopadla? 😀

safs
3. júl 2009

majula caf : no dopadla som celkom v poho 😉 rano som tam bola sice skor ako personal 😀 😀 😀 ale len preto , ze moj svokor nemoze spavat ( vraj ho pravidelne o pol piatej budi vtaci spev haha dochodcovia ) takze prisla som tam o siedmej za chvilu po mne sestricka a hned ma volala dovnutra spravila mi ctg tlak moc a potom som cakala na doktora asi do pol deviatej mmch bol to deckov a bol strasne zlaty ( prvykrat som ho videla) a dokonca vtipny 😉 sa ho pytam ze jak to vyzera a on ze moja zlata vy ste otvorena asi tak ako ja 😀 😀 som sa zacal smiat ze co sa rehocem ja ze nic len som si to predstavila 😀 ked ma vysetril zo spodu este mi hovori pockajte este a zacal mi robit sono priamo v tej ambulancii potom sa ho pytam pan doktor a tie prietoky mi kedy spravite a on na to ze prave som vam ich spravil 😀 😀 tak som ho pochvalila ze je prevelice sikovny 😀 a o deviatej uz som prasila domov medzi dverami som stretla harmonny ( daj nam vediet ako vyzeras ) a dalsia kontrola buduci piatok hmmmmm a ja tak dufam ze toho 7.7. 😉 😉
takze zdeleka som neni tak daleko ako ty sakra 😒

majula28
3. júl 2009

safs, no teda a koľko si vlastne otvorená? 😒 nepovedal? To si mala dobré, keď ti hneď tam spravil sono, vtedy keď ho tam mali tak mi akurát vtedy nerobili 😠 A ktovie možnože ma ešte aj predbehneš 😀
Takže tam nebolo tak veľa tehuliek, keď si sa tak super vybavila? 🙂

safs
3. júl 2009

majula no krcok 2cm branka tesny prst tak som sa docitala v mudrej knizke 🙂
ja neviem posudit ,ci bab bolo vela ale babenka, mmch dalsia prenasacka, co vedla mna sedela hovorila, ze dneska celkom pohoda , ze inokedy hlavne v pondelok a v stredu byva ovela ovela viac bab , az nie je kde sediet 😒

majula28
4. júl 2009

safs, no keď nezačneš niečo robiť 😀 😀 😀 tak ten termín 7.7. čo chceš nebude... 😀 no to ten môj krček je už asi dva týždne na pol centimetra a malému sa nechce ísť von 😀

majula28
6. júl 2009

Tak už je to tu.Dnes 4:30 Volám sa Šimonko meriam 51 cm a vážim 3620 kg.

brinzulka
6. júl 2009

gratulujeme k babatku

ninny
6. júl 2009

majula, gratulujem k Šimonkovi 🙂

safs
6. júl 2009

majulaaaaaaaaaa gratulujem 🙂 no ale pockat si ma mohla kamoska 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre