Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mausy21
16. júl 2009

lenorka ja byvam na sihoti mam tu ešte jednu kamošku inak tu nikoho nepoznam by sme nešli niekedy spolu vozit drobcov?

lenorka11
17. júl 2009

dobré ránko.
mausy možeme ísť kludne spolu voziť, len sa treba dohodnúť kedy a kde.

brinzulka
17. júl 2009

danielik...ja dufam, ze mm pri porode bude...aj ked mi rozprava, ze ako pojde z prace...a ako pojdem ja potom do porodnice zo SC bez auta a kam dam maleho 😕 ? Ale ved ono sa to utrasie...to su len reci, ked pride do tuheho..mame ho tu ako na koni.

Skusim ist aj ja rano..lebo docestovat do TT, dat varovat maleho, ist MHD a uz je vonku dost teplo...a to tam tak stravit pol dna..kedze nas je tak vela.

Mausy...idete do ambulancie? Alebo na sono a kam? Nas maly sa raz vyvracal prudom z kocika, nejak nepriberal..tak nas poslali na sono...pri vysetreni musel byt nalacno a tam vypil caj...sledovalo sa to sonom, kade tekutina ide...ako sa uzatvara zaludocny zvierac a ci sa nieco nevracia spat.

danielik76
17. júl 2009

Mausy - ja by som neskúšala UM, kým nemáš potvrdené, že to má z materského mlieka. Aj pri mat. mlieku sa dá zahusťovať pri refluxe Nutritonom, je to nejaký extrakt zo svätojánskeho chleba. Naši malí grckávali obaja až kým sa nenaučili sedieť. Pomáhalo dávať im pri kojení najprv len trochu, nechať odgrgnúť a až potom pokračovať, lebo tie prvé 2 minúty sa strašne nahltali. A polohovať, buď dať niečo pod matrac, alebo v polohovateľnom lehátku, proste aby mali hlavičku vyššie.
Brinzulka - no u nás to bolo tak, že ja som 2. prenášala a manžel už bol na nervy z toho, tak si zobral od piatka poobedia dovolenku, že už bude s nami doma a malý sa v piatok podvečer o šiestej narodil 🙂 Lebo on robil v BA a to cestovanie v piatok je des, veď to poznáš.

stastickova
17. júl 2009

ahoj, chcela by som sa vás opýtať, prehliadka pôrodnice v tt bude teraz najbližšie 3.8.2009 a o koľkej?
Ďakujem

brinzulka
17. júl 2009

byva o 14stej..pripadne brnkni do nemocky...alebo sa snad niekto ozve, co a ako.

hamonny
19. júl 2009

Safs, gratulujeeeeem !!!! Tebe i Tamarke zelam vela zdravicka. Inak, porod si mala naozaj rychly. Ja som si to vychutnavala od praskn. plodovej vody celych 13 hodin !!! TEda kontrakcie. Samotny porod prebehol velmi rychlo, do 20 min asi na 3-4 zatlacenia a bol malinky na svete🙂.
Tesim sa, ze to mas za sebou, teda, ze uz sme sa dockali tych svojich radostí 🙂. Majula 28, ako sa mas Ty???
Dari sa Vam??? Verim, ze ano.
Maminy i cakajuce maminy, drzim prsty, vsetko dopadne dobre. Porod je zazitok.

tehulka4
20. júl 2009

brinzul, este si 2v 1?... 😉

amsi
20. júl 2009

Ahojte, neviete ako to vyzerá v našej pôrodnici? Či je tam plno?

brinzulka
20. júl 2009

aj dlho budem...dieta sa dalo priecne, pozatvaralo, co mohlo a hovie si...dnes to bola fuska...od 8.30-12stej 😖 😖 poradna...
amsi...dnes sa prijimalo o dusu..ktohovie...

tehulka4
20. júl 2009

brinzul a preco tam chodis tak skotro? ja som vzdy chodievala az okolo10 - 11 a to som este vzdy cakala...

brinzulka
21. júl 2009

no vidis...som sa mohla opytat...hovorim si, ze nepojdem po tom horku...maleho mi postrazia...mna ani netrapi, ze som tam....ale co asi vyvadza maly s "chuvami"

danielik76
21. júl 2009

Brinzulka a kedy prišiel doktor? Bol tam už hneď ráno? Ja tam idem zajtra na tých 7:30 práve kvôli varovanu malých ... keď som chodievala, keď som bola s nimi tehotná, tak to bolo tak, že ráno mi sestrička natočila CTG, potom som chvíľu čakala, okolo pol deviatej chodil Dr., do deviatej stihol pozrieť pár pacientiek a potom zasa niekam na nejaký čas zmizol.

brinzulka
21. júl 2009

ja som prisla okolo 8.30hod...a o nejaky cas sestricka brala tehu knizky..a bolo tam snad aj 15tehuliek...ked by si bola prva...a das knizku ako prva..tak by to mohlo byt v pohode...dokina ordinovala snad od 9tej? Obcas odbehla...Ja som sa k nej dopracovala v druhom kole o 11stej...len v tom poradi, ze asi 15sta 😖 +-nejakych 5tehuliek pomimo

Takze bud skoro skoro rano...a pockat do 9tej...alebo okolo 11stej-mam taky pocit. Ale vraj to nie je vzdy take plne..a kazdy den ma asi aj niekto iny poradne...opravte ma skusenejsie..lebo ja som tam bola vzdy na pondelok.

k1k2k3k4k5
21. júl 2009

amsi, neviem, ako to je momentalne, ale vcera (pondelok) z porodnice prepustali 10 mamiciek (vratane mna) 🙂

danielik76
21. júl 2009

k1-5: gratulujem k Ondrejkovi. U koho si rodila?

monicka18
22. júl 2009

Babulky, prosím poraďte mi, čo si mám do porodky pribaliť pre maluškavúúú????

brinzulka
22. júl 2009

monicka...ako to s Tebou vyzera k porodu?

monicka18
22. júl 2009

brinzulka- no zatiaľ sa nič nedeje oficiálny termín máme v piatok tak sa máme aj prísť ukázať! Vadia mi len tie zaliate nohy a strpnutá ruka. Inak som úplne v poriadku. A Ty ako???

brinzulka
22. júl 2009

mne vadi to brusisko a neustale otazky a telefonaty...ze no co....a to, ze s druhym sidlom nevladzem..
maly si povedal, ze mu je tam dobre...este sa aj toci...ako sa mu chce-potvora mala...uvidime...cez vikend idem do nemocky na poradnu- pomeraju, pozru, ci sa spamatal a je hlavkou dolu...ako sme na tom...a uvidime..

mausy21
22. júl 2009

tie naše májovky sa vytratili?haloooo kde ste?

danielik76
22. júl 2009

Tak dnes som dorazila o pol ôsmej, bola som prvá, potom sa čakalo na doktorku, tá prišla okolo 9:15, o pol desiatej som bola vybavená. Ordinovala Dr. Havlíková.
a všetko v pohode.

monicka18
22. júl 2009

brinzulka- dohovor tomu tvojmu malinkému, nech sa tam toľko netočí!!!! a drž sa!

mitinka
23. júl 2009

ahojte chcem sa spytat či neviete kedy je treba už zajednat nadštandartnu izbu?Diky

stastickova
23. júl 2009

tak to s tou nadštandardnou izbou zaujíma aj mňa len neviem či je to možné pokaiľ nemáš plánovanú sekciu lebo nikdy nevieš kedy porodíš..a viete ako vyzerá..celkom by bodli foto...

veve80
23. júl 2009

ahojte tehulky,
ako je to v trnave, kde zozeniem papier kde sa pise meno dietata ?
to si vraj treba priniest uz na prijem.

brinzulka
23. júl 2009

veve..ja som ho dostala uz u gynekologa...a nosim ho v tehu knizke...si sa mohla opytat a sa opytaj na poradni...snad ho tam urco maju a daju

berus222
23. júl 2009

veve, da ti ho aj sestricka na poradni ked jej povies.

veve80
23. júl 2009

aha, ok, diky za odpovede. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre