Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

snu
6. aug 2009

ahojte maminy 🙂 ako sa mate? u nas je to stale v jednom kole 🙂 vnoci stale vstavame papat a rano mame o 5tej 🙂 malinky je ale stale pupacikovy.. ako akne :( kozna dala krem,trosku to zmiernilo,ale stale to ma skarede :( snad mal peknu tvaricku len prvy tyzden :( tak ma to sere s prepacenim. a robi strasne sceny,ked ma spinkat,vidim,ze je unaveny a strasne vtedy place az reve,, stretli ste sa stakym niecim? neviete poradit co zabera? pretoze mne uz sa az slzy tlacia do oci,ked ho pocujem aj hodinu tak strasne plakat,,

belanka
6. aug 2009

ja som dávala 1bavlnenú plienku 1 mes.potom nám na kontorole povedal,že okraj by mohol byť lepší a ešte mesiac kázal baliť.išla som k detskej s tým papierom a povedala my,že to má ok a nemám to robiť.údajne sa to už nikde nerobí.aj u nás sa už akože nemá,ale ortopédi na tom stále trvajú.po ďalšom mesiaci sme boli v poriadku aj bez širokého balenia.v sekcii bábätká je o tom dlhá diskusia.tam som zistiala to,že to netreba.vraj je pamperska dostatočne široká,čo ukazujú výskumy.

anesim
6. aug 2009

Snu a malý ti spáva doma? Lebo my sme mali podobné a malá mi spala len vonku v kočíku, doma plač a zaspať ani za nič a čo len sme vyšli von , tak spala hneď , ale musela sa voziť, nemohli sme nikde dlho stáť, lebo sa hneď zobudila 🙂

mausy21
7. aug 2009

ahojte, baby ked si tu tak pozeram tak tá naša je nejaka chudunká oprpti vašim čo im dávate do toho mlieka? 😀

timotej
7. aug 2009

Snu aj my sme mali problém so spaním. Tiež som ho chodila von uspávať do 8 mesiaca!! Spal mi iba v kočíku. Teraz ked sa do kočíka nezmestí už si zvykol tak zaspáva takto: položím ho do postielky zarobím mu 100-150 ml Beby vypije otočí sa a spí ale musí sa mu chcieť lebo inak by vyliezal a chodil po postielke. ale už máme režím okolo 11.15 zaspava každý den a spí 2 hod. Segrin malý bol tiež vyhádzaný a škaredú kožu má dodnes diagnostikovali my silný atopický ekzém pomáha len more.

amikka
7. aug 2009

snu, my sme to mali tiež, aj pol hodinu aj hodinu mi malinký plakával...to má vraj bábätko nahromadenú energiu počas dňa a nevie to inak dostať so seba ako plačom. Neviem, ako ti poradiť, nám to prešlo samé od seba. Niekedy som už plakala zarovno ním. Myslela som si, že je to bruško, tak sme cvičili, dala som aj rúrku a nič, len plač stále a po pol hodine márneho snaženia, som už nevedela čo, položila som ho do postieľky a ako zázračným prútikom v momente zaspal. Je to zvláštne. Možno je to teda tak aj u vás.

Belanka, mne sa zdá, že sme spolu odchádzali z pôrodnice....Vtedy tiež odchádzala "jedna malá Alžbetka", tak možno ste to boli vy.... 🙂

belanka
7. aug 2009

amikka vek sedí.tak môže byť.ja som bola na 1.izbe od vchodu s tou "divnou".možno si ju pamätáš,lebo to bola rarita.tak podľa toho možno budeš vedieť. 😉

amikka
7. aug 2009

no jasné, pamätám si ju

amikka
7. aug 2009

veď my dve sme sa aj rozprávali.... si z Družby?

belanka
7. aug 2009

som.aj ty?

amikka
7. aug 2009

ja som bývala kedysi na Družbe, asi poznáš moju maminu. Ak si spomenieš, bavili sme sa o tom, že dobre sedím, na to, že som deň po pôrode...a ja som ti hovorila, že som nemala ani nástrih, tak preto..

belanka
7. aug 2009

aha,už viem.ako sa darí Jakubkovi?

amikka
7. aug 2009

Dobre, síce už len tak napoly kojím, ale vlastne od začiatku sme sa trápili, takže sme aj na umelom mliečku. Máme 5,2kg a 62 cm. A Alžbetka ako?

belanka
7. aug 2009

ja kojím o 106.máme 6100g,výšku neviem,ale č.68je už akurát a už nosíme aj niečo z veľkosti 74.takže taký malý obríček 😀 .neskutočne zvedavá.už aby sedela,lebo musí byť všade,kde sa niečo šuchne 😀

amikka
7. aug 2009

No pekne...čo by som ja dala za to, aby som naplno kojila. Nuž čo, aj pri prvom som to tak mala. Už je s nimi sranda, čo? Náš je tiež taký...všade musí byť s nami a hlavne sa musí stále kukať na mňa...ale inak je to zlatíčko..je dobručký.

amikka
7. aug 2009

Musím končiť, keď tak pošli ešte internú poštu.

emmca
11. aug 2009

cawte maminy. ako tu vsetky hovorite o tych koznych alergiach v tt porodnici tak mi napadlo, ze do coho davaju babo tesne po porode ako ho umyju a tak. do nejakych nemocnicnych veci alebo si mozem doniest nejaku svoju latkovu plienku/deku/neviem co.. ? a nebudu namietat ked im poviem ze chcem vyslovne svoje veci pre svoje babo? totiz.. ja mam uz od decka atopicky ekzem a mozno ho bude mat aj bejbo ale asi by ma kleplo keby k tomu jeho ekzemu dopomohla alergia z nemocnicnych veci..
(inac nie je to smiesne ze babo sa vyhadze v porodnici- teda v prostredi ktore by malo byt uplne nezavadne a tak?)
dakujem babenky 😉

berus222
11. aug 2009

emmca je to smutne. nas maly mal strasnu alergiu a ked som si ho chcela dat do svojich veci, tak som mohla az po prvom kupani.

ajka30
11. aug 2009

Ahojte berus, kocurko, ako sa mate? Co vasi drobci? My sme uz boli na tom omnoho lepsie, maly takmer neplakal, len sa usmievkal a dzavotal, ale posledny tyzden sme sa vratili do starych kolaji, neuveritelne narieka, dnes som myslela, ze s nim pojdem na pohotovost ☹ Takmer cely den nespal a ked nachvilu zaspal, tak sa prebudil so strasnym revom....

sveti
11. aug 2009

Oni to tam maju este stale???? Ja som rodila 10/2005 prvy syncek nedostal nic a druhy 5/2007 a mal tu infekciu, skoncili sme na antibiotikach/ najskor nam na to davali pamycon a betadine, ale nelepsilo sa to/ obaja, ja som mala zapal prsnika a on tie pupaky. Ale kojili sme sa do rok a pol.
Sestra rodila predcasne 12/2008 mala malu dolu na jiske a nechytili to nastastie.
Ale ze dole je to ok, ak dieta presunu hore, tak to tam skoro vzdy dostanu. Neviem ale nedokazu sa tej pliagy zbavit...

kocurko1
11. aug 2009

cau Ajka. Pomaly sa nam koncia prazdniny u babky a cez vikend sa vraciame do TT. Mala krase popriberala, je z nej maly pupkac. Pocitam, ze o taky mesiac sa nam uz nezmesti do vanicky a bude musiet do sportoveho kociara. A to sme nemali ten najmensi. Inak sme dostali tak vela darcekov, ze nam zaberu pol izby. Ocko uz polovicu odviezol do TT a teraz nas caka druha polovica. 🙂

berus222
12. aug 2009

caute majovky. my sme tiez boli samy usmev a posledne 3 dni len mrnci a je nespokojny. mame maleho tloustika. uz ma cez 6,5 kg a rychlo rastie.
ajka, prid nas pozriet ked budes mat cas.

timotej
12. aug 2009

Beruš strašne je krásny malý. My máme zas pravý opak úplný blond s modrými očami.

berus222
12. aug 2009

dakujeeeem timotej. 😀

trnavcanka
12. aug 2009

ahojte, neviete nahodou niektora ako ordinujem cez prazdniny MUDr. Stefanikova? dik

kukona1
12. aug 2009

trnavčanka..pokial viem tak Štefániková teraz ordinuje,lebo dovolenku už mala minulý týžden...teraz som tam ležala 😉 ale či ešte bude mat nejakú dovolenku neviem

mausy21
12. aug 2009

jééé ajka, kocurko ahojte som o vas dlho nepočula.
my sa máme celkom ok akurat mame reflux a mala má od narodenia soplik bo má stale bacilovmali sme stafilokoka a teraz zasa pneumokoka,trak rodinka išla na vyter čoi to nie je nahodou v nas.
inak sme drobci minuly týžden mala sofia len 4800g,taky drobček.

by som sa s vami rada stretla.akurat sme s mojim včera premyšlali či naša je prvá z majoviek alebo kto to odštartoval? žeby ajka?

berus222
12. aug 2009

ee, ty si to cele zacala. 😀

mausy21
12. aug 2009

no som myslela len som si nebola istá.a čo porábaš?

brinzulka
13. aug 2009

Dr.Stefanikova mala poradne v pondelok...ak nebola vtedy po sluzbe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre