Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

chobotka
7. dec 2009

tu epi neviem, ja som mala porod v pohode...len tie kontrakcie...bozzzzeee

aotrnavska
7. dec 2009

chobotka ...nemocnica s to teraz zariadila tak,aby sa nedavali uplatky - tzn.na celom Slovensku je stanovena rovnaka taxa pre zazmluvnenie lekara k porodu,t.j. tych 230 eur - 66 eur nemocnici a zbytok pre porodnka,ktoreho si vyberies.
ja len neviem,kedy treba spisat tu zmluvu s lekarom...to som sa dnes zabudla spytat, do kelu 😝 ,pritom som na to myslela.
ale strasne nas dnes bolo vela na obhliadke porodnice 😀 sa nedalo dychat 😝

vierka
8. dec 2009

caute baby 😀

aotrnavska - ja som sa tam na to potom opytala... a ta pani mi povedala, ze to uplne staci ked zacnem chodit na tie poradne do porodnice, ze kto vie ci by mi dany porodnik vedel povedat tolko dopredu ci nahodou nebude mat dovolenku, alebo co... ale ze ten mesiac dopredu ked sa zacne chodit na tie prehliadky priamo do porodnice, tak ze to staci 😉

janula.k
8. dec 2009

ahojte, tiez sa chystam rodit v TT u dr. Stefanikovej. Mam sice termin az koncom roka, ale vcera mi dr. povedala, ze to bude asi o tyzden skor, ze mozno 23.12 a chcela som sa s nou dohodnut, ze ma odrodi ona a povedala mi, ze robi len do 23.12 a potom ma dovolenku cele sviatky...teraz neviem co mam robit. A este sa chcem opytat, na zozname veci do porodnice je napisane, ze mam mat dohodu o mene..co to znamena?

aotrnavska
8. dec 2009

janula.k -....pokial si vydata,tak s mm musite mat vybrate mena aj pre dievca aj pre chlapca(aj ked vies,ze cakas chlapceka) spolu s priezviskom.horsie je to ak si slobodna a chces aby sa tvoje babo volalo po otcovi,potom to treba vybavit na matrike,lebo okamzite ak sa narodi babo,bude mat meno po tebe(ak si nie vydata) dufam ,ze pochopitelne :D

aotrnavska
8. dec 2009

janula.k aj ja som tak tyzden dopredu,takze to vyzera tak,ze sa vidme v porodke 🙂

aotrnavska
8. dec 2009

neviete co vsetko si treba zobrat do porodky????pre mna aj pre babo.
dakujem

janula.k
8. dec 2009

aotrnavska, ale ta dohoda bude ustna, alebo to mam priniest napisane na papieri alebo ako? nerozumiem 😅
pre babo som tam zachytila iba jednorazove plienky, ostatne dostanes v nemocnici, potom uz len veci ked pojdes z porodnice domov..a pre maminu si nepamatam 😀 ja mam zbalene zatial len vlozky a plienky 😀
Tak to ano, vidime sa v porodnici, dame si spolu vianocneho kapra 😉

chobotka
9. dec 2009

janula mne dala sestricka taky papier, tam to treba vypisat... ale teraz ked som bola na tom "monitore" jednej tete tam prave sestricka vypisovala papiere, teda prijimala ju a ona to tam vypisovala. ako ked to nebudes mat nic sa nestane, ale je tam na tom papiery napisane, ze potom matrika neruci za vcasne vybavenie, alebo tak nejak

chobotka
9. dec 2009

aotrnavska, ja berem secko co sa mi vojde do tasky...pre seba koselu, zupan, kozmetiku, hyg potreby, prezuvky, gumenne slapky do sprchy, masticka na didi, podprda na kojenie, 2 uteraky (tmave), podlozky, vlozky, toaletak, sietkove gatky, obyc gatky. pre babo oblecenie, kozmetika, plienky aj latkove..., vodu, kopiu sob. listu. to je asi vsetko nevim. chcela som aj zavinovacku, ale tu tam uz nenatlacim :D ...lebo janka mala reakciu na tie ich handry, tak teraz berem radsej vsetko. jaj a este pre babo osusku

aotrnavska
9. dec 2009

chobotka...super,to iste mam zbalene aj ja 😀 aj ked hovorili,ze nic si nemame brat,hlavne nie kosele a zupany,ze dostaneme erarne.
pre malu beriem len plienky,utierky,latkove plienky,mast na ritku,rukavicky,ciapocku a dve kosielky...hadam to bude stacit 😖

chobotka
9. dec 2009

aotrnavska, sak jasne ze ti daju ich...ja som mala aj pri janke svoje. sice som to mala len pocas navstev, naco si budem svoje spinit nie 😅 ...ale aj tak to berem.

ja kosielky neberiem. ked sa janka narodila tak som mala kosielky lebo aj oni davali, ale teraz bereiem zavinovacie bodicka. jaj a este k tomu co si pisala ponozky beriem. lebo nevim ako to bude teraz, ale ked som bola v porodnici taky hic tam bol a deti davali len do ponoziek a kosielok...

a tak keby ti nieco chybalo, lahko ti niekto donesie...

sissik
9. dec 2009

v zavinovacich bodynkach bude detom teplo. ja som mala svoje ale pouzivala som tie ich, lebo sa hrozne prehrievala 😉

janula17
10. dec 2009

a to ake su tie zavinovacie bodynka ?

janula17
10. dec 2009

a tiez trieba osusku pre male? tu veru nemam zbalenu...

chobotka
10. dec 2009

zavinovacie bodicka su obyc body z HM alebo aj od inych vyrobcov, ktore sa neobliekaju cez hlavu ale ako kosielka, len sa zapinaju medzi nozkami, takze nevyliezaju ako kosielky... nevim ci su teplejsie ako kosielky. ja som mala kosielky tiez take prekladane ako body, takze rozdiel vidim len v tom ze sa zapinaju medzi nozkami.
janula ja osusku urcite beriem...kvoli tej reakcii. janka mala vyrazku vsade kde sa dotkla ich plienok.

chobotka
10. dec 2009

janula ako pozeram tvoj termin, mozno budeme sucasne vzdychat 😀

janula17
10. dec 2009

jeej chobotka, to fakt vyzera ze sa tam stretneme 🙂 aj ked ja som dufala ze na vianoce uz budem doma, ale ja idem tusim cele tehu jak podla knizky, takze sa zmierujem s vianocami v nemocke....
Tak balim aj oskusku pre mimco, boze sak ja uz mam kufor jak na Tahiti 😀
chobotka, vy budete mat chlapceka? my sa trapime s menami, kedze nevieme co to bude, hadam sa rozhodne az fakt na mieste....

chobotka
10. dec 2009

ja by som tiez chcela byt velmi na vianoce doma, hlavne kvoli janke. uvidim ako to bude vyzerat teraz v pondelok u dr. mozno vo stvrtok pojdeme na to a do vianoc sme doma..

meno je aj u nas este velky otaznik. mame zopar kandidatov, ale nic este na 100%...

chobotka
10. dec 2009

inak obdivujem ta, ja by som nevydrzala nevediet pohlavie...

chobotka
10. dec 2009

moje prve tehu bolo tiez ukazkove, ziadna nevolnost. ani som nevedela ze som tehotna. teraz je to ine, sice nemala som ziadne vazne problemy, ale nevolnost prve 4m a cele to horsie zvladam, lebo treba okolo janky behat, obchod, nakupy, varit upratovat...da to zabrat 😖

liwka
10. dec 2009

ahoj, bruska, prave som tu nasla vasu temu, ja sa tiez chystam rodit v TT, chcem sa vas opytat, ako to funguje v poradni, ked tam pojdem 1x- musim si vopred zavolat a objednat sa, alebo sa len tak dovalit...?
a este, ci ste dostali zoznam veci, co potrebujeme do porodnice? chystam si pre istotu veci uz teraz, bo mam vraj zle vyratany termin, ale neviem, co si zobrat. bola som teraz v pondelok aj na tej obhliadke, no bolo nas tam toooooooooolko, ze som toho vela nepocula 😀 dakujem za rady 😀

chobotka
10. dec 2009

liwka, prave na tejto strane sme pisali co si balime do porodnice...

tu poradnu ti neporadim, lebo ja nadalej chodim mojmu dr u ktoreho budem aj rodit....

mattulda
10. dec 2009

Ahojte babenky,
este s tym mam sice cas, ale rozmyslam uz teraz. Balite si tie veci do nemocky do cestovnej tasky alebo do kufra? Ja som pri Tomcovi mala tasku ale to som neniesla ziadne veci pre neho a mala som ju total plnu. Teraz toho bude ovela ovela viac (aspon mam ten pocit) 😖 , tak asi sa zbalim do kufra. Len mi pride blbe, ze na 4 dni (dufam, ze len na 4, predtym sme boli cely tyzden 😒 ) a pojdem s celym lodnym kufrom. No ale ved sranda musi byt, nie?! 😀
Vsetkym drzim palce, hlavne tym, co uz to maju za par. 😉

chobotka
10. dec 2009

ahoj, ja som sa zmestila do tej istej tasky ako prvy krat... 😀

janula17
10. dec 2009

chobotka, to ti verim ze este s jednym prckom doma to musi byt horsie ako ked som sama.... my sme sa zase pocas mojho tehu dokoncovali domcek, takze som ani nemala cas nejako to prezivat, ale teraz uz od oktobra byvame a som aj doma, takze si to plne uzivam. Budes to mat teda tazsie aj ked pridete z porodky....ale zvladnes, ves co nam ostava 🙂 a u koho budes rodit? ja nemam nikoho zajednaneho, tak snad to dobre dopadne....

chobotka
10. dec 2009

ja budem u strba rodit..dufam

zazalienka
10. dec 2009

liwka čau, ten zoznam je vyvesený aj v nemocke v tej chodbičke na príjem.. mne teraz sestrička na poslednej poradni hovorila, že treba si zavolať a nahlásiť sa na poradňu v nemocke.. malo by to byť číslo 033/5938402.. ja som jej povedala že už pôrodníčku mám, tak to neriešila.. ale normálne sa tam vraj telefonuje vopred...

vierka
10. dec 2009

caute baby 😀

janula.k - tu dohodu o mene si pytaj na poradniv nemocnici, sestricka ti da take tlacivo a tam len vypises dievcenske aj chlapcenske meno a obaja to s manzom podpisete, ked nemas mangela, tak preba to vypisat na matrike ked chces aby malo priezvisko po otcovi, inak automaticky daju tvoje...

liwka - mne dala zoznam sestricka u mojho gynekologa co treba do porodnice, ale uz to tu baby aj napisali... a mna dneska moj doki odporucil na poradne do nemocnice a ze si tam mam zavolat a telefonicky si ma objednaju na konkretny den, pripadne sa tam mam ist osobne objednat - takze na tu prvu poradnu sa treba objednat a na tej ti povedia kedy potom dalsi krat mas prist... mne dal doki taketo cislo kam volat 033/5938402 🙂

janula17
11. dec 2009

chobotka ahoj, ako sa citis? ja uz to chcem mat za sebou.... ako to urychlime?? vcera dlha prechadzka, horuca vana, sexik 😵 a ono nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre