Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mtrnovska
20. jan 2010

Ahojte baby, tak sa hlasim, malinky moj ma uz teraz tri mesiace a sme v pohode.
Ako som predtym pisala o tych ultrazvukoch co raz namerali mojmu malemu raz tolko raz tolko. Tak sa predsa narodil vacsi a mal 4360 g a 51 cm. Slo to teda cisarskym, bolo to planovane.
No lenze to malo ist spinalne, no sa vsak pri mne vystriedali dve anesteziologicky nemohli ma napichnut. Strasne ma to bolelo, akoby ma pichali do kosti a vrtali. Napichli ma tak 8 - krat, mozno aj viac, no nedalo sa preniknut, tak ma nakoniec uspali.
Bolo to dost bolestive, este mi ani verit nechceli, ze co ma to moze boliet... (inac este ma tie vpichy stale bolia - doteraz)
Az po porode som sa od znamej dozvedela, ze ked sa to nepodari na dva - krat, tak mas ty pravo povedat, ze si zelas hned celkovu anemnezu.
Ja som to vsak vtedy nevedela. Uspali ma s takym strachom, ze to prebudenie pre mna nebolo najlepsie. Triasla som sa ako osika, no nie od zimy, ale asi od nervov. Mala som take depresie prve dva hodiny, ze mi bolo aj jedno ze ci maly zije, len nech to trasenie mojim celym telom prestane. Nastastie to po troch hodinach preslo, no neprajem nikomu takedaco zazit...
Co sa tyka oddelenia sestonedelia:
po cisarskom som musela mat dietu, takze same pudinky a omacky...dalo sa to zniest..
no sestricky boli aj take aj take, mi sme sa s koleginkou SiSi 10 co bola so mnou na izbe zhodli, ze sme akurat natrafili na take harpie, ze az to bolelo...jedna mala za tych par dni co sme tam boli az tri dvanastky, no bola strasne drza a neprijemna, potom o hodinu sa s nami bavila akoby nic- najvacsie kamosky a tak. Skoda reci, no boli tam aj take co sa spravali velmi milo a dosli i dvakrat za noc, ci je vsetko v poriadku a poradili bez slova.
Sestricky z novonarodeneckeho oddelenia chapem, ze museli byt na nas tvrde, pretoze oni tam chcu, aby zeny dostali cim skor mliecko a podporil sa saci reflex babatiek, tak prve dni strasne nam magali bradavky, aby len vyslo nieco. Bolelo to az sme vydeli vsetky hviezdicky. Na zachod sme mali daleko, pretoze sme mali izbu pri hlavnych dverach, takze to pre mna, prvykrat ked ma nutili vstat, bolo daleko.
Kupanie deti bolo pre mna tiez dost stresujuce, pretoze nam to ukazali tak rychlo, ze som si ani nestacila vsimnut tie ich hmaty ako drzat babo. Ich ukazka a kupanie trvalo takych 25 sekund. Dalsie dni sme museli ich kupat hned same, niekedy aj bez dozoru, no tiez to musela byt rychlovka, pretoze sme sa striedali ako na beziacom pase.

mitinka
20. jan 2010

mtrnovska ja to poznám a to čo opisuješ je úplne pravdivé 😠 😠 ja už by som najradšej nikdy,ale chvalabohu už ozaj naposledy 😅 a čo sa týka tej anestézy no vobec ti nezávidím 😔 Mne ju pichli hned na prvy krat.Ja by som nechcela za žiadny prípad byt uspaná celkovo 😖 Ja som sa vtedy aj sťažovala vrchnej sestre aké sú tam harpie a keď ma naštvú aj teraz tak sa budem aj teraz 😀 a super to pomohlo 😀 😀

Baby aj vy máte neschopných chlapov??Už mesiac moj muž vie,že bude treba odhlásiť dočastne naše auto... Myslíte,že niečo urobil???Nič,keby som sa ja do toho nezačala ,,angažovať" obiehať a zisťovať tak dodnes nieje odhlásené a zajtra nám končí emisná,ktorú pred odhlásením musíme mať platnú.Tak dnes som utekala do TT k policajtom,aby som to vybavila 😠 😠 vobec som nevladala a musela som tam aj naspeť ísť peši 😠 😠 a to keď som prišla k policajtom bolo tam plno chlapov a ani jeden sa neunúval postaviť,aby ma pustil sadnúť 😠 😠 a to som prišla tak,že zrovna bolo 12h a do 13h mali obed takže hodinu a pol som stála 😠 😠 Prišla som domov a skoro som odpadla 😔 a ako som tak išla peši neviem čo to bolo ale na spodku mi sem tam tak ,,ruplo" ako keby sa mi kosť lámala a hrozne to bolelo a robilo mi to asi pol hodinu v kuse 😢 😢 a všetci si myslia,že je to normálne keď idem peši 😢 a keď ma zbadal niketo známi v TT,tak krútil s hlavou či mi ozaj šibe,lenže dnes bol posledný deň,kedy sa to dalo vybaviť a ešte aj malá ma už 4deň teploty 😢 😢

bubinkaaa
20. jan 2010

no mitinka poviem Ti to je teda doba ☹ ...to Ta fakt nikto nepustil sadnut si???????????????????? 😲 😲 😲 tak to su hovada ti dnesni muzi 😕!!! a fakt neviem niekedy uz ani ja ako na nich,podla mna su niekedy riadne na hlavu-ina planeta no co Ti poviem!?!.......a co sa tyka tych Tvojich bolesti kosti,urcite to bolo sposobene tym, ze si sa dnes poriadne namahala,teda uz v takomto stadiu tehotenstva si sama sebe dokazala nemozne....tak nebojaj vsetko bude dobre a babatko bude zdravucke 🙂

mitinka
20. jan 2010

idem v piatok na poslednú kontrolu,tak uvidím.Stále pozorujem či sa malý hýbe,či si on niečo nedolamal 😅 a Fakt ma nikto nepustil 🙄 ja to stále hovorím,že sú hovadá 😠 Možno by jeden aj pustil,ale pripadne mi to,ako keby sa mu potom ostatní mali smiat 😒 Tak preto sa nikto v dnešnej dobe ani nepostaví 😠 totálna drzosť 🙄

bubinkaaa
20. jan 2010

a tak babatko co by si dolamalo?? 🙂 je mu tam dobre v brusku,presne tak ako tomu mojmu 😉 ...a kosti bolia tak jasne, ked si presla dnes niekolko km 😨 a este sa aj nastala v rade 😕 a tak je to radsej nech sa mi nesmeju,radsej budem tak blby ako aj ostatni, no nie??? 😖

sissik
20. jan 2010

izabela ak mas babo pri sebe, tak na rozbehnutie mliecka je najlepsie prikladat. ale ked ti ho donesu prilozit raz za den, tak to je na rozbehnutie malo. a prve 2 dni mi doniesli len raz denne. a ked som sa odtrepala pozriet sa na novorodenecke, tak z toho asi moc nadsene neboli, ale tvarila som sa tak, ze mna od mojho dietata nikto odhanat nebude a asi im to doslo. pri druhom im ho uz nedam a hotovo 🤐

mitinka to fakt ta nikto nepustil? ja by som sa teda ozvala a este tam v hormonalnom navale vynadala vsetkym dookola 😀 nech sa hambia. a to si este uzijee, ked pojdes na upsvr vybavovat veci - cestu vytahom na 3 poschodie a naspat dole 😝

zuzana710
20. jan 2010

Sissik: diky za info...je mi jasne, ze nemocnica ma svojich vlastnych anesteziologov...ja si chcem ale dohodnut konkretneho overeneho doktora, lebo som si vypocula uz zopar pribehov, ako to niektori pichali nezrucne 🙂

Sjuzi: Diky moc za doporucenie na MUDr: Gajdosika...uz som o nom pocula velmi pozitivne ohlasy a ty si ma len utvrdila, tak asi pojdem za nim dohodnut sa.
Len neviem ako to funguje...ja tam normalne dobehnem za nim, ze by som si ho chcela dohodnut k porodu? A on si povie aj kolko sa plati alebo su nejake zvyky, kolko sa dava do vacku ? 🙂 Dikes este raz !

brinzulka
21. jan 2010

baby...ak myslite doktora z anesteziologie, z TT nemocky vola sa Gajdos 🙂
tutok mate nejake vysvetlenia...asi od pol strany az ku koncu

http://www.fntt.sk/kliniky_kaim_klinika.php

materska
21. jan 2010

Ahojte, chcem sa spytat ci nemate skusenost ako to chodi, ked som mala prvy cisarsky koli KP, aka je pravdepodobnost druheho cisarskeho?

vevericka23
21. jan 2010

Ahojte baby,

chcela by som sa spitat ci neviete nahodou cislo na RIZIKOVU AMBULANCIU kde sa objednava na prehliadky pred porodom? Dakujem....

kocurko1
21. jan 2010

Cauko vevericka, tam som sa neobjednavala. Isla som tam rovno s vymennym listkom alebo som mala napisane v tehu knizke o mojho doktora, aby ma tam prijali.

sjuzi
21. jan 2010

Zuzi, ja som za ním išla zaplatiť si epidurálku, lebo tak sme sa vtedy dohodli na predpôrodnom kurze... a ospravedlňujem sa... trochu som mu skomolila meno... si to mýlim... je to Gajdoš... 😉
A pri pôrode som ho mala náhodou... tak neviem, či sa dá nejako s ním dohodnúť. Ale je veľmi zlatý, milý, ústretový... tak možno sa dohodnete. Držím palce 😉

sariana
21. jan 2010

ahojte,
ja som sa s Dr. Gajdosom stretla tiez iba "nahodou" /problemy po cisarskom reze/ a mozem povedat, ze je to podla mna uplne super clovek a pri dalsom porode, ak to bude mozne, budem robit vsetko pre to, aby bol pri nom pritomny...Mne velmi, ale velmi pomohol. Doteraz som sa s takym lekarom este nestretla...Tymto mu chcem podakovat este raz... 🙂 Cize ja ho mozem tiez iba doporucit...

sjuzi
21. jan 2010

Sariana aj ja som mala z neho prijemny pocit... Bol velmi jemny aj pri zavadzani epiduralky... a kedze som nakoniec ale rodila sekciou, tak stale bol pri mojej hlave a vsetko mi vysvetloval, co so mnou robili, mala som dojem, ze sam to preziva, ked mi ukazali synceka a som bola hrozne dojata... Z celeho pobytu v porodnici mi prave on utkvel ako najempatickejsi clovek... 😉 (joj, ale ho tu vychvalujem...) 😀

shaga
21. jan 2010

Ahojte baby predavam kocik GESSLEIN akurat je na ploche da sa ist aj na neho pozriet, byvam v TT.

isabelah
21. jan 2010

Čaute babule,
tak ja mám dnes za sebou druhú poradňu v pôrodnici, všetko ok. 😉 V pondelok už budem mať zmluvu s Dr. Dečkovom, aj dnes bol veľmi milý. Tak snáď ma stihne aj pri pôrode, lebo je doslova na rozthanie 🙂 .

zuzana710
21. jan 2010

SJUZI a SARIANA: Dakujem este raz za utvrdenie sa vo veci MUDr. Gajdosa!!! Som prekvapena, ake pozitivne spomienky nanho mate a o to som aj kludnejsia, ze lepsieho doktora som asi ani vybrat nemohla!!! Inak mi ho dnes jednoznacne doporucila na poradni aj moja gynekologicka, takze mu hned zajtra volam na mobil a dohodnem si ho 😉

mitinka
23. jan 2010

ahojte baby,
včera som bola doslova objednaná u mojho zazmluvneného dr. a ked som tam prišla,tak sestrička sa už začala smiať a už kričala,že dnes si dr. zobral volno 😠 😠 😠 😠 a to už dva týždne ma ani nevidel a týžden pred tym som písala,že ma ani nepozrel a ani ultrazvuk neurobil 😒 😒 Tak som sestričke povedala,že mi chcel dat papiere na vybavenie anestezy cisarskym,tak aspon v tom som uspela a to mi dala aj sestrička a aspon to som si vybavila a v pondelok maju byt vysledky a mal by tam už byt aj dr. tak hned za ním pojdem 😠 😠 už som úplne zničená a fakt nevladzem 😠 večer mi cely čas muž meral tlak čo mu neišlo do hlavy,prečo mám taky nizky 90 na 60 ☹ a potom počúval malého a počítal mu tep že má už 120 a ževraj to je na porod,takže dúfam,že ma už v utorok najneskor urobí 😢 😢 😢 😢 😢 a to mám ešte malú chorú teda už nieje,ale všetkých nas nakazila a ja mám taký kašel ako starý hrnec ☹ a sada mi to na priedušky a už som off 😢 😢 takže vobec neviem čo so mnou bude a či ma vobec nechá rodit s takým kašlom 😢 😢 začala som si dnes dávat stoptusin,ale dufam že zaberie čo najrychlejšie 😔

mitinka
23. jan 2010

baby kde ste všetky??čo už rodíte?? 😲 😲 😀

dadica
23. jan 2010

Chcela by som sa podeliť o moje skúsenosti s trnavskou pôrodnicou. Rodila som v auguste. Predtým som chodila do rizikovej ambulancie, kde sa bolo treba dopredu objednať, ja som to nevedela,trochu síce frflali,ale nevyhodili ma. Pôrod bol celkom o.k. Rodila som s epidurálkou- pichala MUDr. Kubaľáková, veľmi milá, ľudská a šikovná. Porodila som o štvrtej a malého mi dali na izbu ráno. Mala som šťastie,že počas prvej noci mala službu veľmi starostlivá ženská sestra, pomohla aj do sprchy, aj na wc. Ráno mi malého priniesli a ukázali ako kojiť, potom sa prišla ešte aj v priebehu dňa sestrička opýtať ,ako to ide a pomohla mi. Nebola som na nadštadarde, musela som mať na sebe ich košeľu, bábätko ste si mohli obliecť do svojho, ja som mala malého v ich oblečku a nebol žiadny problém. Mala som pre neho plienky Huggies new born, doma som prešla na Babylove z DM. Kým mi ho nedoniesli na druhý deň ráno,tak plienky mu dali oni. Kúpanie ukáazali prvý večer, ja som sa bála aj druhý ,tak mi pomohla sestrička. V podstate sa to tam dalo prežiť tých pár dní. Myslím,že destské sestry majú dosť roboty, chodia aj k čerstvo narodeným detičkám. Ženské majú tej roboty asi menej. Držím palce nastávajúcim maminkám.

rommynka
25. jan 2010

Ja ešte nerodím ale už by som velmi chcela som jak hroch :( a môj maličký je už konečne dole hlavičkou 🙂

ivka1603
25. jan 2010

Ahojte tehulky....chcela som sa spytat, ktora z vas chodila alebo teraz este chodi do nemocnice Dr.Stefanikovej ...nemohli by ste mi napisat jej ordinacne hodiny alebo tel. cislo... Vopred vam dakujem....

klaudika1402
25. jan 2010

Ahojte baby prosim vas tie co uz chodite posledny mesiac pred porodom na poradnu do nemocky´, ake vysetrenie tam robia??Robia aj ultrazvuk a tie pasy automaticky??Dakujem

isabelah
26. jan 2010

Ahojky, Klaudika,
myslím, že automaticky Tiu urobia CTG (teda tie pásy) a potom ideš do poradne a tam už je to na lekárovi, či robí aj UZV. Mne ho robia vždy.

zazalienka
26. jan 2010

Ahojte, tak my sme doma z pôrodnice odvčera... ja teda so zápalom prsníka, ale už sa liečime, no a malinký je úplne v poriadku, dala som fotečky do albumu.. a prišla som na to, že človek fakt musí hodnotiť až potom keď príde domov, a je po všetkom, nie v predstihu... myslím, že na sekciu a celý pobyt mám len dobré spomienky, okrem tej alergie malinkého na prádlo, no a studeného jedla sa nemôžem sťažovať..
ja som asi divná, ale fakt tá sekcia sa v pohode dala prežiť, vpich som necítila, potom už len to keď malého lovili v brušku.. inak úplne v pohode..
najkritickejšie bolo prvé postavenie z postele a rozchodenie po spinále.. to už by som si nerada niekedy zopakovala..

sissik
26. jan 2010

zazalienka takze vsetko je OK, blahozelam😉
no vstavanie je hnusne. cim viac chodis, tym skor sa zotavis. ale to uz asi poznas😉

zazalienka
26. jan 2010

ďakujem sissik,
presne, na izbe sme boli dve, sekciu sme mali hneď po sebe, rovnakých pôrodníkov, takže všetko aj vstávanie, sme robili úplne súbežne.. to bolo super, lebo sme sa dosť podporovali.. vykecávali sme celé dni, naše detičky spolu papali, budili sa takmer naraz.. len kolegynka bola už na druhej sekcii, tak sa jej ťažšie vstávalo, ja som chodila trošku rýchlejšie a svižnejšie.. v stredu som rodila, v piatok som bez problému chodila.. ale dalo sa to..
práve som dnes manželovi hovorila, že ten malý je taký úžasný, že sa bojím, ako rýchlo vyrastie.. mení sa každý deň a ja tu nad ním z lásky vyplakávam, aký je úžasný..

lulupopo
27. jan 2010

Zazalienka gratulujem k uspesnemu porodu a pekne sa vytesuj zo synceka... baby ja uz ledva chodim, mne sa zda, ze nemam terim 3.3, ale niekedy buduci tyzden:((( som neskutocne umrncana vsak?

mattulda
27. jan 2010

zazalienka aj ja sa pripájam ku gratuláciam. Užívaj si drobca, lebo fakt to rýchlo utečie, ja som to už zažila, starší syn bude mať budúci týždeň 6 rokov a vyrástol z neho riadny nezbedník 😠 (a to som ešte pekne povedala). Tiež sa mi zdá, že tu ubehlo strááááááááááášne rýchlo, veď len nedávno sme prišli z pôrodnice a minulý týždeň sme boli na zápise do školy. Hrozné! ☹

lulupopo cítim sa podobne a to mám ešte neskôr termín ako ty. Ešte chodím do roboty ale už len tento týždeň.

Baby, ešte sa chcem spýtať, neviem či si namýšľam alebo čo, zdá sa mi, že drobec sa hýbe v brušku menej ako predtým. Boli ste niektorá s takým niečim aj u dr. alebo na pohotovosti? Ja mám poradňu až 5.2., tak neviem či mám zájsť pre svoj kľud aj na pohotovosť. Môžno som len paranoidná alebo čo ... fakt neviem. Stále si (teda hlavne doma) sledujem brucho, štuchám si do neho,, že či sa pohne alebo nie ... som asi blbá. 😒 Pohyby cítim, len sa mi zdá že pomenej. Díky za rady.

lulupopo
27. jan 2010

mattulda... rataj si pohyby ak ich urobi behom 2 hodin viac ako 10 bud v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre