Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzana12345
17. feb 2010

kathy403
ahoj, no aj mi uz pohyby citime viac a viac, tak sa tesime kazdym dnom viac..mi ideme doktorovi uz konecne 23.2-utorok,nemozem sa dockat, dufam ze bude vsetko v poriadku, lebo este pracujem tak sa troska bojim..a vy si hlavne davajte pozor..mi sme si vybrali v-max cierny s kvetinami, ale tiez sa mi zda ze uz nie je v ponuke, ☹ ale mame vybratu aj inu farbu 🙂

pralinka25
17. feb 2010

janulka diky za infosky. tak v marci asi nabehnem na exkurziu.
baby a povedal vam niekde niekto co si mate priniest? v kazdej porodke je to vraj trochu ine tak ma zaujima ci je nejaky zoznam konkretne pre TT porodnicu

natasio
17. feb 2010

kathy403, nie, ešte som nešla rodiť. Dnes som bola znova na poradni,ale nič nové. Ak do piatka nič, tak mám ráno dojsť aj s taškou. ešte ma aj vystrašili, že aj keď mi dajú v piatok vyvolávačku, tak to môže trvať aj do nedele kým porodím.Dúfam, že sa tam dlho nebudem trápiť.
Všetkým Vám prajem bezproblémové tehotenstvo a pôrod. Myslite na mňa. Potom dám vedieť ako som dopadla.

sissik
17. feb 2010

zuzanakarolinka to ju nechali lezat dost dlho😉 nas zhanali skor. ale cim skor sa postavi, tym skor sa rozhybe.
sestricka tiez hovorila, co a ako ma polozit, ale z pololahu do sedu mi trochu pomohla. inak vsetko sama😉

kathy403
17. feb 2010

pralinka25: veci co si mas priniest?skus sa vratit ale 2-3strany dozadu,tam sa to spominalo.ja som sa nato pytala.

zuzana12345:zuzi aj mi mame v max.ja som chcela ten co ty,ale moj sa rozhodol pre cierno zlty.ale tu ciernu mame spolocnu,tak snad si zvyknem na tu zltu.co sa tu pisalo,tak mal dobry ohlas a je zevraj pekny.ja som ho totizto videla,len na internete.
a tie pohyby,robia nam radost,nie?
a neboj,vsetko bude v poriadku!

natasio: prajem ti,nech porodis cim skor a bez vyvolavacky a toho dlheho trapenia!potom daj urcite vediet 🙂

pralinka25
17. feb 2010

kathy dik pozriem 🙂

tintiniacik
18. feb 2010

Ahojte babulky.
Chcem sa opytat ked ste isli prvy krat do Trnavy na poradnu co Vam tam robili ake vysetrenia.

emak
19. feb 2010

ahojte, aj ja mám termín koncom mája zatiaľ chodím Dr. Štrbovi, chcem sa Vás spýtať aké máte skúsenosti tie čo ste viac krát rodili, je lepšie si zajednať lekára alebo to nechať na náhodu kto tam bude?

pralinka25
19. feb 2010

emak aj ja chodim k strbovi 🙂

sissik
19. feb 2010

dohodnite si ho aj k porodu😉 odporucam

zazalienka
20. feb 2010

presne tak.. pôrod je dosť dôležitá vec, aby ste to nechali len tak na náhodu.. pokiaľ máte max.dôveru v svojho lekára, treba si ho dohodnúť..

hondar
20. feb 2010

Ahojte! Ja chodim tiez k Strbovi a som s nim celkom spokojna,takze by som ho mala rada aj pri porode.Mna to caka az koncom jula zaciatkom augusta.Vraj on je v nemocnici iba vo stvrtky,takze ,ked sa babo neohlasi v iny den.Vidim to na vyvolavacku 29.jula vo stvrtok,tak ako mi urcil termin.Som prvorodicka a pocula som vela nazorov na umele vyvolanie porodu.Niekto hovori,ze je to v poho a niekto,ze najlepsie je ked sa babo samo ohlasi,kedy chce ist na svet,pokial zena neprenasa az prilis dlho...
Baby ste tu nejake, ktore ste pri nom uz rodili?

andrejkaa23
20. feb 2010

Ahojte ja pochadzam kusok od Trnavy i ked zijem v BA.Chcela by som rodit tu v TT.Ake mate skusenosti?a aky su tak lekari ked to na mna dojde? 🙂

dulkagabulka
22. feb 2010

Zažila som porod vyvolavany i porod prirodzeny. Neporovnatelny zažitok.. neporovnatelny.. v neprospech toho vyvolavaneho...

emak
22. feb 2010

Veď toho sa obávam že Štrbo chodí k pôrodom vo štvrtok. Takže asi tie jeho rodičky si tak dá že im pôrod vyvolá.
Čítala som že je to neporovnateľné - pôrod prirodzený a vyvolaný. Ja idem teraz v piatok do poradne a spýtam sa
sestričky ako to naozaj u neho funguje?
Aj ja sa chystám 1. marca do pôrodnice na exkurziu - tak snáď niektorá tiež prídete.

silvika
22. feb 2010

andrejkaa my sa mozno niekde aj stretneme. zeny tiez by ma zaujimalo aky lekari mavaju poradnu viete niektora? ktori v ktori den ? alebo si musim zistit sama 😝

andrejkaa23
22. feb 2010

silvika Preco myslis? 😀 to by bola nahodicka 😀

zuzana12345
23. feb 2010

no dnes po poradni:vsetko je ok, vazime 1230g a termin z 15.maja na 5.maja 🙂

petulienka
23. feb 2010

zuzana super gratulujeme, ja idem na sono az 2.3 teda buduci tyzden, tak som zvedava... a ako to ze ti zmenil termin porodu, vraj to v tretom trimesti nie je smerodatne a nepresne... ?

hondar
23. feb 2010

No ja idem K Strbovi na poradnu zajtra,tak pripadne sa opytam aj na ten vyvlavany porod.Moja kolegyna tak unho rodila, ale nestazovala sa a mala porod celkom rychly cca 4hodky so vsetkym vsudy... 😎

kathy403
23. feb 2010

caute maminy,petulienka a zuzana12345!
konecne ste sa ozvali! 🙂 🙂 🙂
zuzi,gratulujem.ja mam podla najnovsieho termin4.5.,mozno sa stretneme! 😀
mala vazi1370g a je zatial v poriadku.
🙂 a co ty peti?ako sa mate,ty a babo? 😀

matuska2810
23. feb 2010

Ahojte buduce maminky 🙂
Ja som tiez u Strbu a aj som u neho rodila..Zacala som rodit o tretej rano a porod postupoval len velmi pomaly a tak mi pichol vodu a dal mi dve vyvolavacky.,Porodila som o dvanastej na obed, ale musim povedat, ze som mala nehorazne bolesti, tak nabuduce by som volila radsej porod bez vyvolavania...Tak to len tak na zvazenie 😉

Prajem vam este krasne tehulkovanie a rychle, bezbolestne porody 🙂

dulkagabulka
23. feb 2010

Pri prirodzenom porode sa mamičke do krvi dostava hormon oxytocín,ktory vyvoláva stahy maternice, ale tento hormon v mozgu zabezpečí vyplavovanie dalsieho hormonu, endorfínu. Endorfin posobi akoby utlmovač bolesti pre mamičku ale i pre dietatko / ved bolestive isto nie je iba rodit,ale aj narodit sa /. Umely oxytocín, ktorým sa porody vyvolávajú, tento učinok nema, pri nom sa endorfín netvorí, takže vnímanie bolesti je omnoho silnejšie. Pri vyvolávanom hned nastúpili tie velmi silné bolesti, ktoré boli fakt krute a velmi ma vyčerpali. Pri prirodzenom porode som mala bolesti postupne, od slabých po silné a samotne porody, tie prirodzene, bez vyvolavačiek a injekcii, boli omnoho prijemnejšie. verim že i pre moje deti 😀

ja vám želám krásne prirodzené porody 🙂

tintiniacik
24. feb 2010

Aj ja som pocula co to o vyvolanom porode a ze to nieje nic prijemne ale co narobime ked to nepojde samo tak nam budu musiet nejako pomoct

petulienka
24. feb 2010

Ahoj kathy, mame sa celkom fajn, len sa mi to nejak vlecie, neviem ci aj vam, ale ako som zacala osmy mesiac mam pocit ze hodina trva cely den, velmi sa mi to zastavilo 🙂 ale snad to dotiahneme uspesne dokonca, ja idem na sono az 2. marca takze neviem kolko maly vazi, ale ked som bola na pohotovosti pred dvomi tyzdnami tak mal 900g, vraj je o tyzden mensi, ale myslim ze to nie je ziadna vada, lebo dokina hovorila ze je to normalne, tak dufam. Inak sme v pohode, uz si pomalinky chystam vecicky a bola som si nakupit v lekarni co budem potrebovat do nemocnice a aj pre Timka, tak som tam nechala pekny balik penazi :D a co ty? uz sa pomaly chystas?

pralinka25
24. feb 2010

jej petulienka aj vy budete mat Timka? 🙂
baby neviete mi povedat ci musi mat otecko nejaky kurz ked chce byt pri porode? niekde to vraj vyzaduju. ako je to v trnavskej porodke?

petulienka
24. feb 2010

Pralinka, ano budeme mat Timka :D

Nie netreba ziaden kurz, len si zaplati 500 korun a hotovo :D

pralinka25
24. feb 2010

super dik peti.
aj my budeme mat timka 🙂

petulienka
24. feb 2010

hej hej som si vsimla v tvojom pase 🙂 nejak je vela Timkov v tomto roku :D

zuzana12345
24. feb 2010

ahojte,
petulienka dakujem, to mi doktor vypocital podla velkosti..no uvidime co povie na dalsej poradni 16.3.-to si mam uz pytat papier na matersku
kathy dakujem aj tebe..no mozno sa stretneme..no co, uz sa chystáte pomalicky?konecne som nasla kocik a vcera objednala supravu do postielky, dnes uz idem po nu..tak sa teskame

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre