Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivca17
23. mar 2010

ahojte.. lucyso dneska 23.3.2010 porodila krasnu dcerku Liviu o 4.45, mala 2870gramov a 47cm.. 🙂

kathy403
23. mar 2010

gratulujem

lucyso k livike!!!nech su obe v pohode a zdravucke!!!
PETULIENKA:ahoj,uz ste zdravy?
tak aj ja chcem vydrzat co najdlhsie,ale uz nech to je za mnou!!!
dnes idem na kontrolu,tak uvidim co je nove.uz mate vsetko?ja zt hadam ano.
mala kope viac a viac,niekedy sa to neda vydrzat.inac pocasie-nadhera!!!

lulupopo
23. mar 2010

lucyso gratulujemeee k Livii... takze uz nemusim opisovat svoje predporodne kacacie obdobie chodze, kedze to uz mate za sebou, len sa rychlo zotavte... a dr. Tothova vyzera podla mna skvele. 😉

ivca17
23. mar 2010

lulupopo kacacie obdobie chodze? ja uz chcem tiez rodit,ale to co tu pisete nemam..ani kontrakcie ani nic.. mala som pred troma tyzdnami nejake tri dni kontrakcie-falosne, no od vtedy nic :( bojim sa ze malej sa faaakt nece ist von..

petulienka
23. mar 2010

lucyso gratulujeme nech ste zdravucki...
Kathy, hej uz sme zdravi chvalabohu, ja uz mam vsetko prichystane aj som uz zbalena do porodnice, len akurat cez vikend chceme pripravit postielku uz, nech je to prichystane 🙂 a mozme ist do finale 🙂

ivca, neboj sa, ked to bude mat prist tak to pride same ked nie pomozu ti doktori, mas niekoho zazmluvneneho?

zuzana12345
23. mar 2010

Kathy ahoj, 🙂
unavena uz byvam viac aj ja..minuly tyzden som aj ochorela, bolo mi hrozne..ale uz je vsetko ok 🙂 uz som doma aj ja..zobrala som si tri tyzdne dovolenky, nech uz iba odpocivam a uz by som mala zacat aj s pranim vybavicky..a 3.aprila nastupujem na MD
a vy ako?

ivca17
23. mar 2010

ahoj petulienka . nie nemam nikoho zazmluvneneho.. ale myslim, ze su tam momentalne dobri doktori.. aspon dufam 🙂

petulienka
23. mar 2010

neboj dobri doktori su tam, len sto ludi sto chuti... ale urcite to dobre dopadne uvidis 🙂

kathy403
23. mar 2010

baby,vy ste sikovne,uz vsetko mate? 🙂
no veci uz mam oprane a ulozene,ale postielka bude az po velkej noci!snad to este vydrzim 😉 😉 😉
dnes som bola u dr.a povedal,ze nemam nic robit,nech mala este vydrzi ale 2tyzdne!!! 😨
a to mam do porodu 5tyzdnov.na materskej som od vcera,dovtedy som mala tiez dovolenku.doma mam bordel,aj sme malovali a chcem to vsetko upratat,nech mam uz pokoj.este 2okna a take malickosti,to snad zvladnem.ale uz castejsie oddychujem,ledva fucim!a to mam len o 6kg navyse,dnes povedal,ze to staci. 😉

zuzana12345
23. mar 2010

kathy..no ja veci este nemam ani oprate..len natlacene v skrini..zacala som s upratovanim bytu a potom budem ostatne..postielku planujem tiez az po velkej noci zlozit..staci ked uz obchadzam kocik...drzim palce aby si vydrzala az do konca.. 🙂

sissik
23. mar 2010

teraz rodila kamosova zena, nemala nikoho zazmluvneneho, on bol s nou pri porode a bol dobre nasrdeny. nikto si ju vraj nevsimal, ked isla okolo asistentka, tak sa letmo opytala, ci ju niekto kontroloval, ze teda niekoho posle.
nechcem strasit ani ohovarat ani nieco podobne, len pisem, co bolo😉
v kazdom pripade si nemozu dovolit nejaky kiks😉
drzim palce, nech vam to vsetkym dobre dopadne a mate zdrave, krasne a dobre deticky 🙂

zuzana12345
25. mar 2010

ahojte..neviete niekto ci si moze otecko zobrat ku porodu aj fotak, nech odfoti malinkeho, ked sa narodi 🙂 ?dakujem

sjuzi
25. mar 2010

Zuzi, mm mal kameru aj foťák a ako umývajú a obliekajú bábätko, tak ho sami zavolali (ja som bola nakoniec sekciou, mm čakal za dverami) 😉

zuzana12345
25. mar 2010

sjuzi

dakujem 🙂 🙂

materska
26. mar 2010

Ahojte, chcem sa spytat na skusenost v trnavskej porodnici. Ja som tam rodila prvykrat cisarskym a pocula som, ze po prvom cisarskom robia aj druhy cisarsky, neviete nahodou, ci to je naozaj pravda?

materska
26. mar 2010

Este by som sa rada spytatala, tie co chodite k Mudr. Strbovi, on vraj neposiela mesiac pred porodom do nemocky, ako to potom cele prebieha? Kedy urobia vsetky potrebene predporodne vysetrenia?

dulkagabulka
26. mar 2010

zuzana12345..akurat si daj pozor,aby ste maličke nefotili s bleskom- je to pren šok

zuzana12345
26. mar 2010

dulkagabulka no jasne, to urcite 🙂

petulienka
27. mar 2010

materska,

aj kamoska chodi k Strbovi a ma termin o tyzden neskor ako ja a este nebola odoslana do nemocky dokonca ju este objednal k sebe na april... nechapem to.. ja uz do nemocky idem tento tyzden prvy krat ... neviem preco to nerobi

lucyso
27. mar 2010

Ahojte, dakujem ku gratulacii.
moj porod bol hrozny zo strany unavy, ale inak v pohode.
cely vikend som nespala, nakolko som mala bolesti. len nepravidelne, takze nic.......v pondelok som sla na poradnu, ale lekar ma vratil, ze som otvorena len na spic prsta. navecer prisli na mna bolesti a uz boli castejsie i ked nepravidelne.... tak sme to s muzom stopovali a zapisovali... potom prisli kazdych 5 minut, 8, 10, 5 4 atd... (ani som panelak nedopozerala 😉 😖 😠 😀 ) a vyrazili sme do porodnice kde ma hned prijali i ked nic moc moc nepovedali, ale nechali si ma tam. dali mi klistir a trosku sa tie kontrakcie viac rozbehli, ale stale to vraj nevyzeralo na porod.. ale o jedenastej mi dali vyvolacavku a zacalo sa to rozbiehat... len som sa stale nepotvarala.... stale len na spic prsta... az okolo jednej sa to dobre rozbehlo praskli mi vodu, ale to som uz bola so silami v koncoch. bola som strasne inavena a vycerpana. ani nie tak z porodu ako z tych uz troch prebdenych nociach... bol to dej co sa spanku tyka. porod prebehol rychlo, mala bola na svete na tretie zatlacenie, takze myslim, ze v pohode. a rodil ma doktor Bartoviak (ci ako s ato presne vola), ked nma zasivali, tak sme trosku zartovali 😉 😀 , takze fajn, taky mily.... aj sestricky boli super na 600nedeli a novorodeneckom. ja osobne nemam ziadnu zlu skusenost.....
len mam teraz troshu starosti s kojenim.... mlieko mam, tvori sa mi, ale akoby mala nevedela dobre tahat. uz na neskutocne bolia bradavky i napriek tomu stale kojim, ale musim dokrmovat a to nechcem, ale nemozem si pomoct. stale je hladna...
viete mi ejako poradit ohladom kojenia? ja to robim tak, ze cely den kojim (niekedy jej dam aj cez den, ale minimalne) a vecer ju dokrmujem... stale je hladna a place, kosiky nepomahaju, pretoze asi nema este taku silu na to tahanie... uz zacinam byt z tho zufala......
prosim poradte...

dulkagabulka
27. mar 2010

lucyso....to že mala hlada, este nemusi znamenat že je hladna...a ako často to robi? ja som kojila napriklad aj každu hodinu,alebo každe dve hodiny, ak si babatko vypytalo....bolo by dobre sa obratit na laktačnu poradkynu..aby skontrolovala,ako maličku prikladaš atd....ak chceš naozaj kojit, flašu s prikrmami by som na tvojom mieste odložila na najtajnejšie miesto v dome 🙂 ..Kojila som všetky 3 deti vyše roka...a napriklad druha dcera nemala v puse nič okrem mojho mlieka až 9 mesiacov /naozaj nič, ona odmietala aj čaj dokonca aj moje odstriekane mlieko,ked som musela niekam ist/.Nekojit je lahke, každa kojacia mamička si prejde istymi krizami, ako momentalne ty. Chce to vela vela vela trpezlivosti...Tiež doležite je nevonačkovat sa, nepouživat silne avivaže, parfemovane telove kremy a pod,lebo novorodenci su na to velmi haklivi, odmietaju potom mamičku, oni potrebuju citit je prirodzeny pach..Doležite je mat v hlave zrovnane,že CHCEŠ kojit a potom kojit budeš...skus pozriet stranku http://dojcenie.wordpress.com/ ..je tam vela tipov a trikov,ktore by ti mohli pomoct.
Najdoležitejšie je byt pokojna . Drzim ti palce.

dulkagabulka
27. mar 2010

ešte ma napadlo, že si ju zrejme zle prikladaš, ona musi mat v pusinke aj velku čast dvorca, nielen bradavku....aaaa..zabudla som ti zablahoželat... 🙂

dulkagabulka
27. mar 2010

Prva kriza prichadza vačšinou v 3 tyždni, dalšia v 6 tyždni a kriza byva tiež v 3 mesiaci kedy prsia prestanu byt take naliate a mamičky sa domnievaju,že maju malo mlieka...Babatka vedia takmer zazračne akoby "vysat" z matky každu jej psychicku nepohodu, ak je ustrachana, nervozna a podobne, oni to citia a su nepokojne. A ak taka mamička koji, to babatko ako keby tu jej nervozitu papalo este aj s mliečkom. Preto je doležite byt pokojna a v pohode. Nechat sa teraz hýčkat a obskakovat 😀 zaslužiš si. Vela spat,ak sa ti da, oddychovat. Ak naozaj chceš kojit, hladaj informacie, hlavne nepočuvaj staršie ženy z okolia /hlavne babky babatiek toto lubia vraviet/ ktore ti budu tvrdit,že maš slabe mlieko a tvoje dietatko je preto hladne. Take mlieko neexistuje!! A ak prejdeš tymito krizami, ver, že ta čakaju nadherne chvilky s tvojou babulkou...chvilky pokoja, pohody a takmer dokonaleho spojenia s dietatom pri kojeni..na ktore doteraz s laskou spominam 🙂

lucyso
27. mar 2010

dulkagabulka kojim ju kedy si vypita a to je kazdu hodinu. a place a place. a ked ju dokojim, alebo ked aj prsnik vypluje, ze uz nechce tak stale s usinkou hlada a cumle si prsty a stale si pyta a zacne plakat, tak si ju znova prilozim a cele dni nerobim nic ine... 🙂 takto rychlo ta hodina prejde..
naprad vcera:
taktu ako pisem som ju vcera cely den kojila a vecer ked mala ist uz spinkat, tak zacala neskutocne plakat... bol to straaaaaaaaaaaaaaasny plac... az vreskot, taka bola hladna... prikladala som ju aj jej to slo,ale ja si skor myslim, ze asi ja nemam (ESTE ZATIAL???) dost mlieka a ze jej je malo.... tak som jej uz z toho placu (az mi bolo z nej chudatko moje do placu) , som jej dala flasku a v nej len 20 ml beby a v MOMENTE sa ukludnila a prespala 5 hodin......tak ja to nechapem...
fakt sa mi zda, ze mam bud malo mlieka, ale uz nema sil tahat..

dulkagabulka
27. mar 2010

ano..to je ten paradox , že prsnik odmietaju a flašu nie..aj o tomto probleme je na tej stranke pisane. .
tvorbu mliečka možeš nejaku homeopatiu skusit...doležite je vela vela veeeeeeeeela pit..to je jedno či mlieka,či vody, či čaju...hlavne nepi čaj matovy a šlaviovy, lebo tie zastavuju tvorbu mlieka...
a chapem ta viac ako si myslis, podobne problemy som mal so synom ,ktory tiež takto velmi plakal. No mne flaška naozaj ani len vo sne nenapadla,že by som mu ponukla. ja som mala v hlave to,že chcem a budem kojit a pokial pekne priberal, nebol dovod to menit.
Velmi doležite je nedavat jej NIČ ine, ani napriklad čaj z FLASE. .. skus ist na fora o kojeni a naozaj ti radim obratit sa na nejaku laktačnu poradkynu, myslim že v MC na Okružnej isto nejake funguju. Ono je dobre sa pozriet na tvoju techniku kojenia a poradit ti...ja ti lucyso držim velke palce, želam ti vela trpezlivosti , lebo tá ruže prináša 🙂 ...

lucyso
27. mar 2010

v porodnici mi vraveli, ze techniku mam dobru a ze mala sa vzdy krasne prisaje, len proste bud slabo taha, ale ja jej mam len malo ponuknut 😒 ☹ ☹ ☹ ....
mam nejake cisla na poradkine, tak asi nejakej zavolam..
a co sa pitia tyka, tak to sa veru snazim vela pit a casto....
Dakujem.

dulkagabulka
27. mar 2010

ok......budem mysliet na teba..a naozaj ti držim palce 🙂

sissik
27. mar 2010

lucyso pi minimalne 3 litre vody, prikladaj ako si ziada, ona sa nauci lepsie tahat, tak nebude taka nepokojna. musi si na to zvyknut. ak si myslis, ze mas malo mlieka, tak vzdy koj z oboch prs, jedno uplne do konca, az ked bude prazdne, ponukni druhe. dolezite je vyprazdnit cele prso, potom sa vytvori viac mlieka.
flasu vyhot, ak chces naozaj kojit. aj klobuciky. to nevie tak dobre stlacit tie mliecne sinusy, ktore su v dvorci.
vydrz este tyzden a uvidis, ze to pojde.

ja som o kojeni len studovala na nete, v porodke mi pomohli prilozit raz lebo 2x a uz po mne ani pes nestekol. a kojim doteraz.
po sekcii. bez problemov. lebo som CHCELA. ak naozaj chces, tak to pojde. drzim palce 😉

kathy403
28. mar 2010

lucyso aj ja sa pripajam ku gratulacii!a ohladom toho kojenia-neboj,pojde to.

lucyso
28. mar 2010

Joj baby ste velmi zlate, dakujem. ja to fakt nechcem vzdat. sice bradavky mam uz riadne "vycumlane" 🙂, lekarka mi poradila a predpisala vitamin K, tak si vzdy o kojeni bradavky natieram.
no to s tym pitim je asi aj pravda, vypijem asi tak 2 l denne, tak este svoju davku zvysim 😀 🙂 .
prsia si stale striedam, pretoze jej jedno nestaci... a stihne sa mi mlieko vytvorit za hodinu??? livika si kazdu hodinku pyta.

no.. uz si ju utekam prilozit.. a to neubehla ani hodina 😀 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre