Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivka1603
1. apr 2010

Kathy, ano, bola som tam s muzom a mam kratke vlasy, takze sme boli spolu aj v cakarni u Dr. 🙂) Ja som si ju chcela zazmluvnit, takze mi porod "urcila" na 20.4 - 23.4., lebo ma dovolenku.....maly vazil uz 3450g.....cakas prve dievcatko? Trosku ti zavidim, doma pokoj a klud a idete s muzom do niecoho noveho 🙂 Mala kolko vazi? A koho si si vybrala na porod?

kathy403
1. apr 2010

ivka doktora nemam ziadneho,niekto ma musi odrodit nie?mala ma len 2800g,ale este mam 3-4tyzdne,tak snad priberie.
inac sa tesime,ale uz to chcem mat za sebou,tento koniec je trochu otravny.a som nejako velmi unavena! 😲

ivka1603
1. apr 2010

Kathy, nemusis si nikoho zazmluvnit, kazdy sluzbukonajuci Dr ta musi odrodit, je to jeho svata povinnost a je za to riadne plateny.....ty mas termin 3dni po mne, mala moze dovtedy este pribrat nad 3kg 🙂 Ja som takto unavena uz od zaciatku marca, ked som prisla na MD....az doteraz som este chodila s detmi do skolky a do skoly, ale uz zacala moja mamina s nimi chodit, lebo uz nevladzem po schodoch ☹ Hoci som pribrala len 6kg, citim sa ako velka gula a ledva si zaviazem snurky na botaskach

kathy403
1. apr 2010

to verim!ja som pribrala7kg a som asi vacsia ako titanic!!! 😀 😀 😀

sjuvi
1. apr 2010

Ahojte ivka a kathy. Už som tu dávno nebola, tak sa pripájam, ak nevadí. Aj ja som včera bola na poradni u dr. Štefánikovej. Je super a budem ju mať tiež pri pôrode. Ivka z najväčšou pravdepodobnosťou sa stretneme na šestonedelí. Ak neporodím, 23.4. mi to bude vyvolávať. Vyvolala mi aj prvý pôrod, takže snáď to bude aj tento krát v pohode.

sjuvi
1. apr 2010

A ešte niečo. Deň otvorených dverí v pôrodnici keďže prvý pondelok v mesiaci je veľkonočný, sa posúva na 12.4. Len aby ste vedeli, koho to zaujíma a nevedel.

sjuvi
1. apr 2010

My čakáme dievčatko a už teraz mi povedala, že má 3560g, tak neviem čo bude do pôrodu. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petulienka
1. apr 2010

sjuvi aj ja som bola vcera u DR. Stefanikovej kedy si tam bola? ja som tam stepovala uz od osmej rana... mozno sme sa aj videli 🙂

petulienka
1. apr 2010

Kathy ja som dopadla pomerne dobre, rodit ssa zatial nechystame, ale DR. STefanikova ma v casu mojho terminu dovolenku takze som isla odtial smutna lebo som s nou chcela velmi rodit, rodila mi aj maleho a velmi som sa spoliehala na to ze mi bude ona pri porode... no co uz ... :-/ inak v pohode, maly ma len 2100 g tak snad este do terminu podrastie aspon na tri kila... hovorila ze nebude taky velky ako bol starsi syn /ten mal 3900g/. tak uvidime.. 12 aprila sa chystate niekto na prehliadku do porodnice? ja idem aj s kamoskou, lebo predtym mam poradnu tak uz tam ostanem a pozriem si co ma caka druhy krat :D aspon si ozivim pamat 🙂

sjuvi
1. apr 2010

Petulienka asi sme sa nestretli, ja som bola s ňou dohodnutá až na pol druhú. Ty si sa sňou ráno stretla, veĎ mala mať operačný deň? Môžno sa pôjdem aj ja pozrieť ten deň otvorených dverí, či sa niečo zmenilo. Ak dovtedy vydržím 😝 😝, lebo už ledva žijem.

irsina83
2. apr 2010

ahojte vedeli by ste mi poradit ako by som zohnala kontakt na dr. Lachkeho??? chcela by som si ho zazmluvnit k porodu.

petulienka
2. apr 2010

sjuvi, tak nic 🙂 ja som s nou bola dohodnuta na 8:15 a potom mala operovat.

irsina neviem ci tu niekoho najdes kto ma na neho kontakt, keby nie, tak skus zavolat do porodnice, alebo ked ta gynekolog posle do nemocnice tak sa na neho obratis...

ivka1603
2. apr 2010

Ahoj Sjuvi.....na ten Den otvorenych dveri by som rada isla, len neviem, ako sa tam dokotulam...maly vazi teraz 3450g a ja uz nevladzem chodit.....chcela by som, aby som mala pri porode Dr.Stefanikovu a datum porodu by sa mi pacil 21.4., ale neviem, ci tak dlho vydrzim, lebo obidve dcery isli 2-3 tt pred TP. V kazdom pripade by sme sa mohli stretnut na sestonedeli 🙂
Kathy a Sjuvi - kedy idete znova na poradnu Dr.Stefanikovej? Mne dala termin na 7.4. o 12.h. Mohli by sme sa tam stretnut....🙂

kathy403
2. apr 2010

tak ja idem 8.4.hned rano,kto tam vtedy ide?a co mate nove? 😎
ja si vychutnavam sviatky-dnes nic nerobim!!! 🙂

ivka1603
2. apr 2010

Ahoj Kathy.....tak ja som dnes trosku pracovala - zehlila som velkonocne obrusy, chystala vyzdobu (hlavne koli detom) a oprala par veci....inac vegetujem a polihujem pred TV 🙂) Ja som mala ist tiez povodne 8.4. Dr.Stefanikovej, ale by som to nestihla, lebo uz mam na ten den zajednany termin u diabetologicky...mam tehocukrovku, ale vysledky uz mam v norme, takze uz tam chodim len preventivne.....ty si nemala cukrovku?

kathy403
2. apr 2010

🙂 ja som nemala nic.snad je to dobre!aj teraz si prave davam uz2jogurt! 😎
nejako zacinam papat tento posledny mesiac!

kathy403
2. apr 2010

😀 😀 😀
maminky veselu velku noc a hlavne vela vody!!!
😀 😀 😀

petulienka
3. apr 2010

kathy podobne, aj vsetkym maminkam a cakatelkam 🙂 aj ja som zacala tento posledny mesiac nejak vela jest stale sa mi ziada 🙂

dulkagabulka
3. apr 2010

..babatko potrebuje ,preto vam chuti....viete o tom,že pije plodovu vodu a že ak zjete niečo sladkeho, tak začne prehltat dvakrat rychlejšie??? 😀 nuž..doprajte mu...osladte život v tej zatial neoddelitelnej jednote s vami 😀 ..ale všetko s mierou 🙂 želam vam krasny zbytok tehulkovania...

sjuvi
3. apr 2010

Ivka ja som tiež objednaná na 7.4 o pol dvanástej, len jej mám ešte ráno volať. Tak sa možno stretneme. Naša malá má už teraz 3560g, takže ešte viac ako tvoj Rastík. Aj ja už ledva žijem.

sjuvi
3. apr 2010

Prajem tiež všetkým krásnu Veľkú noc.

elinka27
4. apr 2010

ahojte,chcela som sa opytat,ako je to s epiduralkou?Pri prvom som rodila cisarskym,ale kedze neviem ako dopadne tento porod,je stale sanca ze mozem rodit prirodzene.Preto sa chcem opytat,ci nahodou neviete ako je to.Treba si to nejak popredu vybavit s anesteziologom?A aky je poplatok za nu?Dakujem

zuzana12345
4. apr 2010

Aj ja Vám prajem krasnu Velku noc a vela sibacov 🙂

petulienka
4. apr 2010

Elinka ahoj pamatas si ma? boli sme v porodnici v rovnaky cas (skoro)... 🙂 pozeram ze aj vy cakate druhe, tak blahozelam, nech to vsetko dobre dopadne

inak tohto rocna sibacka prisla akurat :D posledny mesiac najviac chuti a tie navstevy to je nieco pre mna momentalne, ked ja nemujsim by pri sporaku len chodim po rodine a papam a papam dobroty...

Kathy, Zuzana kde ste? aj vy sa gulate ako ja?

petulienka
4. apr 2010

Eli poplatok za epi je cca 90 €, ja som mala zajednane pred porodom, keby som nepouzila tak mi peniaze na zaklade zmluvy ktoru som pri plateni podpisala vratili peniazky....
myslim ze ten poplatok sa nijako nemenil, len neviem presnu suu, ja som platila 2800 korun slovenskych a bola som si to zajednat na porodnici u anesteziologa na prvom poschodi. Staci ked sa na to opytas lekara ktoremu budes chodit posledne tyzdne na poradnu do nemocnice a on ti povie co a ako... ako sa mate?

vladkaz1
4. apr 2010

Ahojte kocky ,ako je to prosim teraz s kremikmi a vecickami pre babatko ,mozete mi nieco o tom popisat?
Dik, lebo neviem co sa pomenilo, co mi mam zobrat do porodnice ,zabalit a tak ,kazdu radu uvitam dakujem . 😉

petulienka
4. apr 2010

Vladkaz ahoj,

ja si beriem vsetko pre babo to co som mala pri malom, ked som bola na poradni v nemocke tak som sa tam stretla s jednou babou co rodila pred nedavnom a hovorila ze je lepsie si pre babo zobrat svoje z domu . Zabudla som sa ale spytat ci davaju po porode ten startovaci balicek, co mi dali po prvom porode... to neviem... ja mam zabalene to co som mala aj pri malom, tak VSETKO svoje, okre m tym zavinovaciek co tam maju na sestonedeli. 🙂

vladkaz1
4. apr 2010

NO ved tak som mala aj pri malej ,veci svoje som chcela vtedy tam bola ta infekcia ,neviem ako je porodnca teraz na tom ,zevraj sa nemohli toho zbavit .
Takze si vsetko zoberem aj krem aj na kupanie? to nam pred tym davali myslim ,ano mala mala predpisane aj tie hypermanganove roztoky tusim sa to vola ...
Len som rodila v zime a kurili jak besny ,zupan si asi brat nebudem skoda nicit ,ked tam maju erarne a budem krvacat po porode ...
Tie poporodne nohavicky som velmi vyuzila a vobec ma nenapada co este ,vlozky,slapky, nocna kosela ,krem na bradavky osusky zachodak ,veci na sprsenie ....... 😕
pre babenko : plienky ,veci ,latkove plienky kazali tusim 3ks ,mne sa stratili 😀 😝 ,dudinku a co este?????nejaky kremik na ritku teda kozmetiku ....

zazalienka
4. apr 2010

ahoj vladkaz, pamätáš? tak my to máme dávno za sebou.. teda pre mňa je to už dávno, aj keď malý má len 10 tt.. pre malé si zober len obyč plienky pod hlavičku, tie Ti nikto nezoberie, newborn pampers, krém na riťku, excipial na natieranie keď bude suché, dudlík no a body radšej hneď, tuším každé bábo sa vyhádže.. a rukavičky proti poškriabaniu.. my sme kúpali v čistej vode, a potom v otrubách..
ja som nemala ani košeľu svoju, vymenili mi ju aj tri krát, mala som horúčky a potila som sa.. aj župan som dostala..

zazalienka
4. apr 2010

tie kufríky dávajú stále, aj fotograf do novín tam pobehoval..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre