Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zazalienka
4. apr 2010

príbor, nesýtenú Lucku..

vladkaz1
5. apr 2010

zazalienka jasne gratulujeme 😵
No teda pribor by ma nenapadol ,ked budem mat cas a chut pojdem si to spisat a pripravit do tasky a osttne veci pre babenko a z lekarne nakupit to este nemam ,ale chcela by som uz tento tyzden mat ,clovek nevie co sa stane a tak istota je gulomet .

kathy403
5. apr 2010

ahojte maminky ako sviatkujete?len papajte aj mne nejako zacina chutit 😀 😀 😀
tak nikto nejde vo stvrtok rano do nemocnice na kontrolu? 😲

zazalienka
5. apr 2010

vladkaz ešte som zabudla podprsky na kojenie, tampóny do podprsky, tlačivo prehlásenie o mene a doklady.. prefotený sobášny list, OP, kartičku..

zuzana12345
5. apr 2010

petulienka
ahoj, no jasne gulam sa aj ja 🙂 uz nech to mam za sebou..som schopna prespat cely den..taka byvam niekedy unavena.. 🙂 a ty co ako sa mas?
kathy
ahoj, strasne mi zacalo chutit sladke. 😝no musim sa troska kontrolovat,staci kolko som uz pribrala.. ja idem v utorok posledny krat k svojmu a potom do nemocky..ani neviem ako to tom prebieha..a vy ako?

dulkagabulka
5. apr 2010

napadlo ma...osvedčilo sa zobrat si tu politrovu flašku s takym vrchnačikom z ktoreho sa da pit...dobre sa z toho pije ked budete ležat po porode este 2 hod na sale 😉

vladkaz1
5. apr 2010

baby a nemate niektora ten zoznam uz napisany co treba do porodnice? 🙂

petulienka
5. apr 2010

vladkaz1

ak chces posli mi internej posty mail ja ti poslem svoj zoznam co som si robila... 🙂

vladkaz1
5. apr 2010

Dakujem 😉

petulienka
5. apr 2010

Vladkaz1
mas to poslane 🙂

irsina83
6. apr 2010

dobre ranko, kedy budete prat navliecky do postielky a deku??? ja si to este zatial odkladam aby to mala malinka co najcerstvejsie....

neviete mi poradit ze ako to je...volala som do nemocnice, chcem sa dohodnut s jednym dr. ci si ma nevezme do staroslivosti uz teraz lebo som aj tak rizikova, ze vlastne ako to funguje??? ci sa to da tak dohodnut...?

petulienka
6. apr 2010

dobre ranko irsina,

ja mam veci pre malinke vsetky oprane ozehlene a mam to pripravene v komode aby sa to nezaprasilo 🙂
ked si volala do nemocnice co ti povedali? najlepsie je tam asi ist osobne na vysetrenie k tomu doktorovi ktoreho chces k porodu a dohodnut sa s nim. ordinacne hodiny, kedy maju jednotlivy lekari poradne pre tehotne su vypisana na prizemi na porodnickom prijme, tam je ambulancia rizikoveho tehotenstva. skus tak 🙂

vladkaz1
6. apr 2010

Peti dakujem ,mam to nieco som si dopisala k tomu pomoze mi to ..
Irisina ja mam veci poprate a zavoxovane v takych igelitoch to len vytiahnem a hotovo ... uz som aj kocik zlozilavcera ,este dam prat to vnutro s toho a tak ma to cas este aspon tyzden ... dnes mi volala kamoska rovnaky termin ako ja a uz maju na svte Oliverka ... teda ... strasne skoro rodia v 8 smom mesiaci ale hlavne ze su zdrave kocky ,mozno je nieco vo vzduchu

kathy403
6. apr 2010

ja uz mam vsetko oprate,pozehlene a ulozene.len jedna komoda mi je malo,uz mam plne aj 2take skrinky.prekocik ideme v sobotu.uz len pripravit cistucke makkucke pradlo do postielky! 🙂
obcas mi uz byva nejako cudne,ale este mam cas!ale dnes len lezim a nerobim nic.neviem ci som taka unavena,alebo to je aj pocasim... ☹
a co mate nove?

vladkaz1
6. apr 2010

katy ale ty to mas veru za par ... my si este pockame 😀
cez vikend ideme malovat 😀

kathy403
6. apr 2010

vladka never tomu,tak to rychlo ubehlo!!! 😅 😅 😅
aj my sme malovali ked som bola v 34.tt a uz som pri upratovani bola dost unavena!
takze si davaj pozor! 😲

ivka1603
6. apr 2010

Ahoj Kathy.....vidim, ze nie som sama, ktora sa cez sviatky riadne napapala sladkosti a vsetkeho, co bolo na sviatocnom stole na navstevach 🙂 Ja uz vacsinu dna len prelezim na gauci, citam vsetky casopisy rad radom, pozeram s detmi rozpravky a tak dokola.....Akurat nieco operiem a navarim, ale aj s tym mi pomahaju MM a starsia dcera 🙂

Ahoj Sjuvi.....mohli by sme sa v nemocke stretnut zajtra, ja tam budem urcite skor, uz pred 12.h., aby som sa stihla vydychat...pridem aj s maminou, bude mi robit doprovod namiesto MM, ktory musi zostat v praci ☹ Ako ta spoznam?

Prajem vam vsetkym pekny slnecny den 🙂

irsina83
6. apr 2010

petulienka dopadla som dobre, dohodla som sa s Lachkym a prijal ma lebo ja som rizikova a zrejme budem rodit skor a cisarskym 😔 kedze mam viac komplikacii....aj sa toho vsetkeho bojim lebo nemam ani predstavu co ma caka,,,,
vecicky mam oprate a ozehlene a to postielkove pradlo si pripravim zajtra 😉

zazalienka
6. apr 2010

irsina, ja som rodila sekciou.. zvládneš to.. ak chceš, napíšem Ti čo Ťa čaká.. ale dá sa to zvládnuť.. pred pôrodom som bola do maxima vystresovaná, vyplakaná, vynervovaná.. dva dni po pôrode, keď som rozchodila nohy a trochu opadli bolesti, som pôrodníčke povedala, že by som si to rada zopakovala, pretože to bolo niečo úžasné, keďže som bola pri vedomí, so spinálom.
Začudovane na mňa pozrela a začala sa smiať, že ja stresmenka som toto povedala..

sjuvi
6. apr 2010

Tak konečne po sviatkoch. Tiež som dala zabrať svojmu žalúdku. Oči pýtali ešte viac, len už mi tam toho veľa nevojde. Tiež som stále stráááááášne unavená.

Ivka ahoj. Tak snáď sa stretneme. Mám ráno ešte volať dr., či to platí o tej pol dvanástej. Ako by si ma mohla spoznať? Ťažká otázka. Hnedé polodlhé vlnité vlasy, nosím čelenku. Snáď sa nejako spoznáme, keĎ tam budeš s maminou, bude to jednoduchšie. Ja prídem určite sama. 🙂 🙂 🙂

sjuvi
6. apr 2010

Bubinkaa ahoj - kde si? Ešte sa držíš? Mám skoro rovnaký termín. Už chodíš na poradňu do nemocky? Kedy?

irsina83
7. apr 2010

zazalienka jasne napis mi prosim ta co a ako 😉 ale aj tak mam strach kvoly malej nie kvoly sebe, lebo mam problemy s placentou a tlakom a viac menej teraz ma budu sledovat kazdy tyzden ze ci ide malej dost zivin a keby neslo tak musi ist von ☹ prispieva k tomu aj moja trombofilia co mi zistili este len pred tyzdnom ☹

ivka1603
7. apr 2010

Ahoj Sjuvi...tak ja som uz konecne doma z nemocky....je mi tak divne, to asi z toho krvacania.....ja som si v tej rychlosti aj zabudla vypytat tel.cislo na Dr.Stefanikovu.....ty ho nemas nahodou? Kedy ti dala dalsi termin? Ja tam pridem znova v pondelok okolo 10.hod.....Daj mi vediet, ako dopadlo vysetrenie a kedy si objednana....

zazalienka
7. apr 2010

irsina hodím Ti to večer do IP, keď bude kľud..

kapetka
7. apr 2010

zazalienka budem rada, ak tu hodis info o sekcii, asi nas tak pojde viac 😝 ja budem mat tiez planovanu sekciu kvoli ociam a operovanej sietnici, tak budem vdacna za kazdu info.

sjuzi
7. apr 2010

Ahojte, ja som rodila síce už pred skoro 3 rokmi sekciou, ak chcete podelím sa o info... Nebola plánovaná, ale priebeh bol takýto...
- ráno mi vyvolávali pôrod, ktorý ale do poobedňajších hodín nijako nepostupoval, tak sa rozhodli pre sekciu
- keďže som už mala k epidurálke zavedený v chrbtici katéter, tak mi tam potom na operačnej sále už len dopichli dávku pre spinálku
- bola som pri vedomí, pri hlave som mala anesteziológa, bolo okolo dosť veľa ľudí, nič som nevidela, len zelenú plachtu pred sebou... našťastie... 😉
- pán doktor sa ma iba spýtal, či nič necítim (ma pichol do nohy a brucha) a potom začali
- "porodenie" synčeka trvalo pár minút, dlhšie bolo potom to zašívanie... celé to mohlo trvať možno 3/4 hodinu?
- pri tom, ako mi malého vyberali som cítila, len ako so mnou akoby mykali - to bolo trošku nepríjemné, ale žiadna bolesť!!!
- anesteziológ ma stále upokojoval, hovoril mi čo sa deje, malinkého mi potom ukázali... mm čakal za dverami operačky, tak potom, ako malého obliekali, tak ho zavolali, aby si ho šiel vyfotiť a nafilmovať... 😉
- mne sa inak celú dobu chcelo hrozne spať... z tej anestézy... tak som anesteziologovi vravela, aby mi stále rozprával, aby som to neprespala... 😀
- potom ma preniesli na izbu, robili ma okolo 15tej, ráno som sa už "zviechala"...
- inak v noci, keď mi začali bolesti a cítila som ranu, tak mi ešte stále dopichávali lieky proti bolesti do katétra, ktorý som mala stále zavedený...
- ešte: po sekcii je dôležité ležať bez vankúša a vôbec sa nepokúšať dvíhať hlavu!!!! Na to vás ale upozornia, inak by ste mohli mať problémy aj s niekoľkotýždňovými bolesťami hlavy...
- sestričky mi dali do minerálky, ktorú mi doniesol mm takú hadičku, ktorú som si dávala do úst a tak pila
- 1. cikanie ma museli vycievkovať, ale to som vôbec necítila...
- malého mi prišli ukázať ešte večer, ako som porodila a ráno...
- to 1. vstanie je dosť ťažké, mňa mdloby obchádzali, ale nejako som bola veľmi naštartovaná, chcela som mať malého čo najskôr pri sebe, tak som sa držala... čiže som sa rozchodila na druhý deň okolo obeda... mliečko som sa pokúšala rozbehnúť aj sama odsávaním, malého mi vtedy nenosili... mali tam v tom čase veľa bábätiek, tak moja motivácia, mať ho čím skôr pri sebe bola o to väčšia...
- dali mi ho až na 2. deň ráno... a na 4tý deň nás už aj púšťali...
- stravu vám budú prvé 2 dni nosiť kašovitú, polievky, puding... prípadne si môžete nechať doniesť detskú výživu, jogurty... 😉

Ak by ste mali nejaké otázky ešte, tak sem s nimi... pokúsim sa ešte spomenúť... 😉

irsina83
7. apr 2010

zazalienka ok 😵 dakujem 😵

zazalienka
7. apr 2010

Takže sem:
no tiež som mala plánovanú kvôli očiam.. a môžem to skonštatovať, že tá operácia očí bola horšia.. teda to všetko potom..
ja som prišla na príjem deň vopred, v utorok ráno, prijali ma, potom bolo konzílium kde som sa otrčila snáď všetkým doktorom čo tam boli.-) no a na stredu ráno bola naplánovaná sekcia.. od večera 17.00 som nejedla, od pol noci nepila. Tým pádom som nemala klystír, lebo som mala prázdny žalúdok. Z domu som prišla oholená, aj to bolo v poriadku.
Ráno ma previezli na vzdycháreň, dostala som tuším 2 infúzky no a kým mi tiekla tretia, tak som prešla na operačku. Sadla som na operačný stôl, vyzuli mi papuče, urobila som mačací chrbát a napichli mi spinál. Toho som sa bála najviac a najmenej to bolelo.. a to sa bojím injekcií.. položili ma na stôl, napojili tlakomer no a za chvíľočku som necítila nohy. Prehodili cezo mňa plachtu, dezinfekciou natreli brucho a začali.. rezanie som vôbec necítila, len anesteziologička mi hovorila čo robia ( je to kamoška a susedka). Cítila som keď na ranu dali svorky, roztiahli, odsali vodu a začali loviť malého. Bolo to také trhanie a šklbanie, nebolo to bolestivé ale nepríjemné, dalo sa to prežiť.. no a začula som plač. A potom som videla malého ako ho niesli umyť a ukázať tatovi.. medzitým ma zašili a bolo hotovo.. Od príchodu na sálu to trvalo celé asi 50 minút, aj s prevozom na izbu.. viac nie.. išlo to hladko, komplikácie nenastali.. Prehodili ma na posteľ a previezli na izbu. Malý sa narodil 9.10 ráno. Necítila som nič, kým ešte pôsobil spinál.. Príkaz bol ležať 24 hodín na chrbte, nezdvíhať hlavu, aby sa nedostavila migréna. Mala som neperlivú Lucku, sestrička mi ju postavila do šuflíka a dala mi hadičku na infúzku.. Tú som si dávala do úst a púšťala vodu. Pravidelne sa pýtali či mi nedajú misu, tam ide hrdinstvo bokom, radšej do misy ako do postele, pretože som neovládala od hrudníka dole nič.. ani mechúr.. chvalabohu sa nič neudialo do postele.. Poobede som začal hýbať prstami na nohách, postupne celými nohami, do večera som ich cítila komplet. Cítila som aj rez, ale tým že som sa nehýbala a ležala tak to nebolo také drastické.. stále tiekli infúzky.. priniesli malého podvečer ukázať, aj by som sa bola rozbehla, ale nešlo to🙂 tak ho položila sestrička vedľa mňa a chvíľu sme na seba čumeli. Skúšali sme či si chytí bradavku, ale moc mu to ešte nešlo.. do rána som sa poriadne vyspala, nemusela som sa hýbať, hlad ma netrápil, len som stále pila vodu.. ráno o 5.00 prišla sestrička a postavila ma na nohy, to bol hardrock, lebo som myslela že mi odpadol spodok tela.. najhorší je prvý krát.. potom je to už lepšie.. ten jeden deň je ťažký, bolí to, ale začali nosiť každé dve-tri hoďky bábence, tak na bolesť som nemyslela nejak.. ale je to nepríjemné, hlavne prvý krát si sadnúť na WC. Bolelo.. primerane..
Anesteziologička mi povedala, že si mám doniesť coca colu, kvôli kofeínu, na migrénu.. mňa chvalabohu hlava nebolela, ale colu som si dala🙂 no a mali sme diétu, čiže najprv len vodu, potom mi manžel doniesol výživu, jogurty ( bez ovocia), proste všetko také, aby sme nemuseli ísť na veľkú.. rodila som v stredu, v piatok sme už tusím aj piškóty mohli.. do výživy alebo pudingu.. a potom v sobotu normálne jedlo, ale mixované..
V piatok ráno už fungoval rooming in, takže od rána sme mali už deti nonstop.. pomaly sa púšťalo mliečko, ale slabo, tak som dávala bebu, tá bola na novorodeneckom.. v piatok sme prvý krát aj kúpali.. rana už bolela akosi menej a menej, ale to je asi aj psychoefekt, pretože som mala malého a ostatné išlo bokom..
ja som z piatka na sobotu dostala zimnicu a zápal prsníka, tak som horúčkovala.. v podstate v piatok večer som začala kojiť a z toho návalu mlieka som dostala zápal.. nestíhala som odsávať.. paralen, ibalgin a čípky zafungovali..
rana po sekcii sa mi krásne hojila, v sobotu som sa konečne komplet vysprchovala a umyla hlavu, to bol skvelý pocit..
kolegyňka ktorá rodila hneď po mne sekciou išla domov v nedeľu, mňa kvôli zápalu prsníka pustili v pondelok.. v stredu som bola na stehoch, sama som sa doviezla, za volantom žiadny problém, nebolelo to.. a bolo po všetkom.. hneď od prvého dňa doma som sa pustila do varenia, upratovania, prania, a hlavne, užívala som si čas s malým..

ja ako panikár a stresmen môžem povedať, že nemám z pôrodu traumu, kľudne si to zopakujem.. netvrdím že to nebolelo, ale naozaj ten laser očí bol oveľa horší.. to som si aj poplakala..
baby odporúčam, hlavne v nemocke, užite si to súkromie, to že ste tam len vy a bábätko, rýchlo to ubehne.. ja som bola na 2-posteľovej izbe so super babou, skvele sme sa dopĺňali.. a hlavne sme mali pocit súkromia s detičkami.. ten prvý kontakt a prvý deň je veľmi intímny, ja som preplakala takmer celý deň, keď som sa na neho pozrela.. nával emócií a eufória boli veľmi silné..a doteraz trvajú..
sorry za dlhý príspevok, keď budete mať otázky, kľudne aj cez IP..

zazalienka
7. apr 2010

ešte som zabudla, po zašití, ako ma dokončili, ma na hornú časť tela chytila dosť silná triaška, doslova mi cvakali zuby, museli ma rýchlo pozakrývať.. do pol hodiny to prešlo, neviem či to bolo zo šoku, zo spinálu alebo prečo.. ja som mávala zimnicu aj predtým, tak som zvyknutá..

sjuvi
7. apr 2010

Ahoj Ivetka. Myslela som ,že ešte budeš pred ambulanciou. Vyšetrenie u mňa v pohode, zatiaľ mám bruško hodne vysoko ani krčok nie je nič moc, takže zatiaľ sa nič nekoná. Povedala že bud 21 alebo 23.4 mi to vyvolá, ak sa nič neudeje dovtedy. Objednala ma tiež na pondelok 10:15 - 10:30 hod., tak sa možno stretneme. Ešte krvácaš, alebo už v pohode? Tel. na dr. mám, pošlem ti ho na IP?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre