Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zazalienka
8. apr 2010

sjuvi, to som si aj ja myslela, že budeme mať 4 kg, týždeň pred pôrodom ( 2 tt pred termínom) bol odhad podľa UTZ 3800 g,.
no a malý sa narodil s váhou 3520 g.. čiže rátaj +- 300 g aj viac.. a Štefániková sa na jednej poradni sekla najviac, som sa bála že sa narodí valibuk.. zato to teraz za tri mesiace dobehol a valibuk je teraz🙂)

ivka1603
9. apr 2010

Dobre rano tehulky aj maminky....Prezila som dalsiu divoku noc 😀 Behanie na WC a moja mladsia dcera mi nedali riadne spat....Totiz Katka je chora, ma asi anginu, silny kasel a tak, mamina ju dnes rano brala k pediatricke, hoci tam bola v stredu s MM a vtedy bola "vraj skoro zdrava"....ani ziadne lieky jej nedala......mala uz nemoze ani prehltat, co ju tak velmi hrdlo boli, to su teda odbornici 😠 Dufam, ze my budeme mat v nemocnici lepsich odbornikov 😉
Kathy a Sjuvi, som rada, ze ste OK....sme na tom asi rovnako.....dufam, ze sa stretneme v nemocke aj po porode na sestonedeli, aby sme si mohli pokecat aj "LIVE" a povymienat skusenosti 🙂

sjuvi
9. apr 2010

zazalienka to by si ma potešila, ale prvá dcéra mala 3650g a toto bude určite viac. Tak dúfam, že to nebude nad 4kg.

Ivka teším sa, snáď sa stretneme. Máš to doma naozaj perné.

elko69
9. apr 2010

ahojte nechodim do tejto temy ale teda asi by som uz aj mohla,chcem sa spytat mala tu niektora z Vas pri porode tu Štefanikovu??ak hej aka je to doktorka??a este sa chcem spýtat nejaky zoznam co treba do porodnice zbalit pre mna a pre babo by s atu nenasiel??prosim.... 🙂

elko69
9. apr 2010

irsina83 my sa mozno aj stretneme v porodnici...hehe 😉 uz si pobalena alebo aspon mas uz poprate veci?ja este nie... 😒

irsina83
9. apr 2010

elko uz mam vsetko poprane a nachystane, malej som pripravila vsetko co potrebuje a ja som zbalena ciastocne, este musim dokupit nocnu koselu.... ale mam to kvoly tomu ze ja asi pojdem do porodnice skor kvoly tlaku a placente...zrejme budem rodit sekcoiu.....vsak uvidime....
elko moju susedu rodila sekcoiu, ona mala tiez velmi koplikovane tehu a aj napriek tomu ze jej aj zaplatila nebola s nou spokojna, tak ale netvrdim ze je zla, len mam v okoli negativnu skusenost.....ja som si zajednala dr. Lachkeho....

elko69
9. apr 2010

lachkeho??hihi to je mojho nevlastneho otca kolegu brat,aj mne ho chceli dohodit ale este som sa nerozhodla,sestra si ide teraz na april zajednat tu stefanikovu tak uvidim ako bude spokojna ona este..hihi ...no ja este asi pockam este do maja a potom pojdem poprat,zatial mam tehu bez problemov,ale usim si zaklopat...

ivka1603
10. apr 2010

Dobre ranko tehulky.....nemam nic noveho, len som vam chcela popriat prijemny vikend...
Sjuvi, v pondelok idem urcite, uz mi nic nie je 🙂 Aj Katka dostala antibiotika, tak uz je to trosicku lepsie, menej kasle....Vcera som vladala robit, tak sa mi podarilo prestahovat izbove kvety a poupratovat cely byt - pohodicka....dnes som hore uz od 4:45, potom som uz nezaspala ☹ Pekny den

sjuvi
10. apr 2010

Ahojte babuľky.
Ivka tak sa v pondelok snáď uvidíme. 🙂 Tuším som ťa z tými izbovými kvetmi nakazila. Aj ja už som hore od pol šiestej, takže zase dlhý deň.
Pekný víkend všetkým.

kathy403
10. apr 2010

caute maminky,nemozete spavat?ja som vstala az pred osmou. 😝
mne sa chce stale spat! 😠
ja uz mam velke upratovanie celeho domu aj s kvetmi za sebou,teraz uz len povysavam,utrem prach.uz nerobim nic! 😲
o 😲 zaj dnes ideme pre kocik do hlohovca,tak sa tesim!
😀 😀 😀
IVKA snad sa skoro uzdravite! 🙂

ivka1603
10. apr 2010

ahoj Kathy.....zavidim ti tvoj ranny spanok 🙂 uz sa pomaly uzdravujeme.....Ked budes mat doma kocik, hod sem nejaku fotku kocika...som zvedava, aky ste vybrali 🙂 Pa,pa

elko69
10. apr 2010

ahojte baby no ja tiez este mozem spat celkom ale tak len do 8 max do 9..uz som dlho nespala ze do 11 hod 🙂 ale zase asi si musime pomaly zvykat na malo spanku pri nasich malych drobcoch...

kuriatko33
10. apr 2010

ahojte pridavam sa k trnavskym tehulkam. v pondelok je prehliadka porodnice? ja ani neviem kde to presne je? 🙂 a o kolkej??

elko69
10. apr 2010

no zevraj je o 14 hod a tam jak je porodnica tak tam dole zevraj jak je prijem niekde vo vestibule,aj ja by som chcela ist tak neviem ako sa mi podari ale lebo neviem ci nebudem musiet ist do roboty este....

kathy403
10. apr 2010

caute kocik mam uz doma aj nejake drobnosti,vsetko som si zlozila a neviem sem dat fotky a drahy neni doma 😢 ☹ ☹
tak snad neskor.ale tak sa tesim,ze uz mame vsetko 🙂 🙂 🙂
uzlen malinka nam tu chyba,velmi sa na nu uz tesime!!! 🙂

petulienka
10. apr 2010

babule prehliadka je o 14tej vo vestibule porodnice na prizemi zacina. ja s kamoskou ideme tiez, takze sa tam uvidime 🙂

kathy403
11. apr 2010

caute maminky tak pridala som tam foto.sice len 2,ale prosim nejaky komentar,dakujem! 😎 😎 😎

petulienka
11. apr 2010

kathy pekny kocik, pekna postielka... 🙂
uz len ten maly zazrak k tomu a bude to vsetko ok 🙂
ides zajtra na prehliadku?

kathy403
11. apr 2010

dakujem peti 🙂
nejdem a ty?

petulienka
11. apr 2010

hej ja idem, ja mam o 12:30 poradnu u Dr. Stefanikovej takze uz tam pockam a idem aj s kamoskou co ma o tyzden termin neskor ako ja takze nam bude veselo a aspon sa dozviem ci sa nieco zmenilo za tie skoro tri roky, co som naposledy rodila. a este si chcem zajtra zajednat epidural ked sa dockam anesteziologa takze do 14tej kym zacina prehliadka to akurat stihnem ... 🙂

kathy403
11. apr 2010

potom napis ako to tam funguje,alebo co je nove,ok?! 🙂

milagros
11. apr 2010

čaute baby, ja síce ešte bábo nečakám, ale chcela by som sa opýtať či k tej Štefánikovej môžem chodiť bez ohľadu na to či som tehotná, alebo sa špecializuje na nejaké konkrétne pacientky? A aká je pri prehliadkach, že vraj ženy sú surové?
Inak všetkým vám držím palce a zároveň vás obdivujem ja sa neviem na tehu akosi odhodlať, lebo sa bojím ......

elko69
12. apr 2010

milagros ono to pride samo,ked otehotnies sa uz bat nebudes teda zo zaciatku hej mozno ale potom si uz vlastne zvyknes a budes sa uz tesit na mrne..hehe

elko69
12. apr 2010

no dnes som tam bola v porodnici a mam zoznam v albume co je treba doniest si....

sarkulka
12. apr 2010

Tehulky, nezabudnite si príbor (!), lebo ja som si zabudla a sestričky mi ponúkli hliníkový 😝 Manžel mi rýchlosťou vetra priniesol z domu 🙂 a ešte gumené šlapôčky do sprchy 🙂 spústu toaletného papiera po klystíre 😉 , veľa sily, pevné nervy a dudlík-majú tam erárny, gumený hrkací, ktorý ide z úst do úst ble ble ble 🙂 Bola som tam síce pred 5 rokmi, ale nemyslím, že by sa toho veľa zmenilo 🙄

sarkulka
12. apr 2010

Irsina ja som rodila s dr. Lachkým sekciou 🙂 Parááááda 🙂 Odporúčam 🙂 Fakt milý, citlivý, v pohode 😉

elko69
12. apr 2010

no ja este neviem jak pojdeme ale rozmyslam nad p. dr. Stefanikovu tak uvidime...

kebulina
12. apr 2010

Milagros, ja si myslím to isté, čo Ty a som na tom podobne 😖 . Tiež nemám s lekármi dobré skúsenosti a preto sa bojím, keď to bude aktuálne, že ma skrátka nebudú brať vážne, ak im budem niečo hovoriť. Ale ako to tu tam čítam, za tých 30 rokov sa to ozaj zmenilo podľa toho, čo hovorila moja mama, resp. známe. Takže pre porovnanie uvediem ich skúsenosti spred 26-32 rokov:
1. Moja mama porodila sestru takmer v sprche, lebo jej nikto nechcel veriť, že už. Stále jej PA hovorila, nech si dá sprchu, lebo sa práve mali meniť služby. Sestre potom odflákli pupok, lebo sa pôvoná služba ponáhľala domov.
2.Ďalšia žienka musela zliezť z pôrodného stola a prikázali jej s odtečenou plodovou vodou robiť drepy!
3. Poslednej nechceli veriť, že bábo už ide von, zachránila ju spoluležiaca mamička, ktorá zavolala sestričku a tá na ňu: "ná do sa to tu robí dóležitý?" a niečo v takom zmysle, či je zdravotník. Bábätku už bolo vidlo vlasy, tak polonahá išla cez celú chodbu, kde lekári pozerali TV . Jedna sestrička jej držala ruku v rozkroku zo zadu a druhá spredu a tak sa odšmatlali na sálu. Vravela, že ju nikdy nikto ani pred tým ani potom takto strašne neponížil.
No, a po tomto vôbec netúžim.

dulkagabulka
12. apr 2010

kebulina...veru...žena nikdy nezabudne, nikdy, po cely svoj život, ako sa citila,ked rodila...či to bol porod lahky, či tažky...jednoducho je vtedy priliš otvorena..a vnima každe slovo vyrieknute...aj to čo sa šepka 🙂 ,každy prejav opory,každe pekne slovo i každy negativny pohlad či negativnu emociu namierenu voči nej vnima obzvlast citlivo..
podla toho,co som videla v TT, vela veci sa tam zmenilo k lepsiemu,ked som to porovnala so situaciou ked som tam rodila ja....naozaj.....a verim,ze sa este aj zmeni.. 🙂

sjuvi
12. apr 2010

Ahoj Petulienka. Ako dopadla prehliadka, niečo nové?
Zajednala si si aj tú EPI? Čo je k tomu potrebné, kedy najneskôr je to potrebné zaplatiť a absolvovať vyšetrenia? Vrátia aj peniaze, ak si to nedáš potom pichnúť? V akom prípade? Kde si to bola presne vybavovať? Ďakujem za info.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre