Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivka1603
16. apr 2010

Sjuvi, mas pravdu, ze je to trosku strelene, ale v dobrom, neuraz sa 🙂 Ja uz von nevladzem chodit, bola som len u kadernicky, ktora pracuje v susednom cinziaku 3min. od nas....Nechty si dnes planujem urobit sama, aj nalakovat, nech mam buduci tyzden uz pokoj 🙂 Nachystala som program na buduci tyzden aj pre muza a deti, pojdu spolu s mojou maminou kupit nejake jarne topanky do skoly a skolky, poprosila som muza kupit este muskaty a fuchsie na balkon, cez vikend pojdu na obed mojej mame aj svokre, atd.....a samozrejme vikendove upratovanie a v nedelu na detsku omsu....to vsetko musia stihnut, kym tu nebudem....okrem toho kontrola domacich uloh a ucenie, dochadzka na tanecnu, nakupy, proste domacnost musi slapat aj bezo mna 🙂

petulienka
16. apr 2010

sjuvi suhlasim s tebou co sa tyka tej nadstandartky... jasne ze nie sme nobl ale preco si nedovolit luxus ked mozes a mas k tomu moznosti... 🙂

sjuvi
16. apr 2010

Ivka to si toho naplánovala, ako keby si išla na mesiac preč. 😀 😀 😀 . My sme sa zatiaľ s manželom vôbec nedohodli, ako budú fungovať. Len v sobotu 24.4 sme pozvaný na svadbu a bude musieť dcéru vychystať do šatiek a učesať, tak to bude zábava 😀 😀 . Veľmi sa mu tam nechce ísť, ale hovorím mu, že bude mať tú najkrajšiu družičku. A ja tam nemôžem ísť ☹ ☹ ☹

Petulienka, vďaka za podporu, lebo mám pocit, že každý nadštandardku iba zatracuje ☹ , ako keby sme boli nejaké "iné" .

kathy403
16. apr 2010

ahojte maminky,ste sa rozpisali. 🙂
ADROS:super prispevok!a ja osobne suhlasim so vsetkym! 🙂 zvladneme to!!!
IVKA1603:ahoj ivi,mna tiez nejako picha od spodu,neda sa mi poriadne ani sediet,ale dr vcera povedal,ze je to ok.ze som otvorena len na pol prsta,malej sa nechce ist von!ale ze sa to moze zmenit aj z hodiny na hodinu,ale este sa nechystame rodit. 😉
no niekedy to tak velmi boli! ☹ na kontrolu idem 22.4,tak uvidim.
a co sa tyka tej izby,aj ja som ju chcela,ale sme sito rozmysleli.

petulienka
16. apr 2010

no tiez mam taky pocit, mam na o svoj nazor a ten tu pisat nebudem.. proste chcem mat sukromie, vlastny pokoj a ked na to mam a ujde sa mi platena izba tak si ju jednoznacne zaplatim. nie kvoli tomu ze som fajnova ale kvoli sukromiu a tomu ze manzel moze za mnou na chvilku prist a mozme sa spolu tesit... 🙂

ivka1603
16. apr 2010

Sjuvi, u nas doma sme zvyknuti mat vopred program na cely tyzden aj preto, aby sa baby doma nenudili, preto vopred planujeme aj vikend....je pravda, ze topanky nekupujeme kazdy tyzden ani mesiac 😀 aj ked nic nekupia, nevadi, pocka to na mna po prichode domov z nemocky....ako sa poznam, nevydrzim doma s babom cely tyzden zatvorena, ale zacneme skoro
s prechadzkami 🙂
....a nie je pravda, ze by kazdy zatracoval nadstandardku...., mne sa to zda ako zbytocne vyhadzovanie penazi, nam sa skor zidu na stravu a oblecenie pre vsetkych piatich 😉

sjuvi
16. apr 2010

Ivka, no tak to u nás sa neplánuje nič. Zbalíme a ideme. Niekedy je to síce o držku, ale dá sa. Ale čím väčšia rodina, tým je to určite ťažšie. Dúfam, že už bude teplúčko a bude sa dať ísť von. Dnes mi prišiel aj nosič Liliputi, ale ten je až keĎ bábo drží hlavičku, tak v lete si urobíme nejaký ten výletík bez kočíka. Tato ponosí.

Petulienka - moja reč.
🙂 🙂 🙂

ivka1603
16. apr 2010

Sjuvi, aj my mame doma nosic, jeden na doma a jeden taky s opierkou na hlavicku na vylety, ale ja by som aspon do 6-8mesiacov rada vozila maleho v kociku...aj ked pojdeme na vylet, poskladame kocik do kufra auta.....chcem si po 6,5 roku uzit kocikovanie 😀 Uz sa na to tesim....

sjuvi
16. apr 2010

Tak si len užívaj kočíkovania. Aj ja budem rada, keĎ bude chcieť bábo ležať v kočíku. Dúfam, že Rastík nebude ako naša Nina. 🙂 O kočíku ani počuť, my sme si ju do 7 mesiacov odnosili na rukách ☹ , tak teraz som radšej kúpila poriadny nosič, kde má dieťatko nožičky naširoko. Mali sme klokanku, ale z tej ma stráášne bolel chrbát a lekári neodporúčajú takéto nosiče, vraj tam dieťatko visí. 😒

lulupopo
16. apr 2010

ahojte baby, riesili ste izby v nemocke, ja som to tu uz vypisovala par stran dozadu... najprv som bola na normalne izbe 6 dni a potom 3 dni na nadstandartke....a nedam na nu dopustit, sice som mala miel spolubyvajuce...ale mne proste vyhvovalo byt v klude tichu s malym sama, vychutnavala som si tu intimitu... a tiez som bola prvorodicka a vystrasena...a ked som nieco ohladom baba nevedela pytala som sa novorodeneckych sestriciek.....a to, ze tam za mnou mohol prist manzel vecer po praci... bolo na nezaplatenie... presne ako sjuvi napisala, niekomu staci bohate dovolenka pod stanom a zrelaxuje sa iny potrebuje nieco ine.... a tiez nemam pocit, ze by na mna niekto kukal ako na nobl panicku.... btw. ak mate problemy so zapchou ako som mala ja po porode, nikomu neprajem to zazit, nechcem to tu rozpitvavat, lebo je to nechutne.... chodte na nadstandart... sice teraz uz bude aj teplejsie, takze na wcku vas mozno vietor nefukne...a ine podobne neduhy zimne vas obidu...ale kto moze nech ide na nadstandart...kecat mozete s inymi mamickami tiez, napr. v jedalni pocas podavania jedla....a este by som chcela povedat, ze ja nadavam na nemocnicu a na vybavenie... v akom je dezolatnom stave....ale neobvinujem z toho personal, ten za to samozrejme nemoze... a k sestrickam.... na novorodeneckom uplne uzasne zeny....na sestonedeli.... ach...jajaj...ako ktora, pol na pol, aj mile tam boli co sa zaujimali, ale aj naladove....ak by som isla rodit este raz, tak urcite volim znova TT nemocnicu, zazmluvnenie lekara .... este k epi, baby ked nemusite nedavajte si ju... rozhodnite sa potom radsej pri porode, podla toho ako to bude prebiehat... ja som tiez epi nechcela, ale nakoniec mi ju doporucili, aby som nezaspala pri kontrakciach.... pichli mi ju uz neskoro, takze ani od bolesti nezabrala, len som bola culejsia... inak maly otapeny rozhodne nebol....i ked som mala tazky porod mam nan pekne spomienky aj vdaka prijemnemu personalu na porodnej sale, dr. Deckovi a samozrejme aj vdaka mojmu manzelovi, kt. mi bol oporou....prijemne rodenie vsetkym maminam cakatelkam prajem

petulienka
16. apr 2010

lulupopo ako by si mi z duse pisala.... ohladom tej nadstandartky 🙂 😉

mattulda
16. apr 2010

Ahoj lulupopo, ako sa mate? Ako sa Vam dari?
Uplne s lulupopo suhlasim, Tiez som mala problemy so stolicou, potom ma prehanalo a utekat cez celu chodbu aj s tym vozikom sa trepat na wcko, lebo v noci nikde ziadnej sestricky ... no fakt super. 😖
Ak nahodou budem rodit este raz (neplanujem, ale ak nahodou) tak asi zainvestujem do nadstandardu. Teraz som si hovorila, ze to tam tie 4 dni vydrzim, ale zo 4 dni bolo 9 a rozhodne by som uvitala trochu sukromia a pohodlia ako pisala lulupopo. Skoda, ze ma tiez nenapodalo to prestahovanie sa na nadstandard ako ju ... 😉

lulupopo
17. apr 2010

mattulda stale mam doma zlteho cinana... uz to chvalabohu zacina ustupovat, ale mam pocit, ze je to nekonecne... no a trapia nas vetry, niekedy viac, niekedy menej....a vy ako? Inak sa mi ani verit nechce, ze maly uz ma 6 tt...ide to ako splasene....

dulkagabulka
17. apr 2010

lulupopo, neviem či kojiš..na toho činana je dobre často kojit a dietatko by malo byt vela na svetle..velka čast jeho pokožky. Ak sa ti teda da a v izbe je teplučko, je vhodne ho počas denneho svetla vyzliect a nechat posobit svetlo na pokožku...ono to prejde 🙂

kathy403
17. apr 2010

krasnu sobotu vam všetkym 🙂 🙂 🙂
dnešna noc bola zaujmava,nespala som,pobolievalo ma brucho.take tie predmenštruačne bolesti.teraz rano som vracala,skoro hodinu som stravila na wc! ☹
už mam aj obed navarený!!! 😉
drahý išiel aj dnes do prace,ale som mu nakazala mat mobil stale pri sebe-keby niečo.
začínam mat z toho divne pocity,prečo?a dr povedal,že ešte sa jej nechce ist von! 😲

dulkagabulka
17. apr 2010

kathy....zvracanie, predmenšturačne bolesti...nuž vyzera to tak,ze sa to pomaličky pomaličky rozbieha 🙂 ...aj ked to eventualne trvat, v každom pripade sa už niečo začalo "diat"..držim ti velke palce 🙂

kathy403
17. apr 2010

dulkagabulka,dakujem.teraz momentalne mam pocit,ze to prechadza,tak sa nechame prekvapit 🙂

mattulda
17. apr 2010

lulupopo, my uz nie sme zlti, aspon sa mi nezda, zostal taky snedy trosku 🙂 ... tiez nas trapia vetry, ale myslim, ze to nie je az take strasne, davam kvapky Baby Calm a myslim, ze trochu zaberaju ale uplne idealne to nie je. Doma mam este jedneho 6 rocneho certa, tak som v jednom kole. Stale odstriekavam, takze je to stale dokola. Tiez sa mi zda, ze to hrozne uteka, ani sa nenazdame a pojdu do skoly ... 😀 Drzte sa.

kathy403
17. apr 2010

baby nic sa nestane ked som si dala taku mensiu porciu fazule? 😲 napiste mi

petulienka
17. apr 2010

kathy aj na som tuto noc nespala len som sa prevalovala, ale mna zasa trapi alergicka nadcha (senna), takze uz tri tyzdne poriadne nespim, ale dnesna noc bola velmi cudna... ja uz som na nervy z tej alergie a teraz ako sa oteplilo to je des.... trva to uz dlho a ked tak budem kychat a soplit aj pri porode tak to bude teda uzasne ☹

elko69
17. apr 2010

palculka hej uz zacina take zlte mliecko kolostrum sa to tusim vola,nie?sem tam si davam uz tamponiky do podrprdky ale len tie na odlicenie co su zatial...

dulka uz sa tesim na ten pocit ked mi daju malinkeho do narucia...

adros waw dakujeme za opis,ja ked som sa bola kuk v porodnici tak na tom prijme fakt ta sestra co tam bola nevyzeala moc prijemne takze to nebol asi len tvoj pocit,tiez si myslim ze by mohli byt tie sestricky ustretovejsie niekedy....

elko69
17. apr 2010

to sprievodny jav porodu moze byt aj zvracanie??pocula som sice ze pri porode niektore vracali ale kvoli tomu ze mohli pit viac vody na vzdychacke ako by mali...ja neviem no...

dulkagabulka
17. apr 2010

elko ano...porod moze začat zvracanim i tym že ta bude prehanat..je to akysi jav "otvarania sa"..teda otvaraju sa ti všetky otvory 🙂 a zovšadial sa prečistiš... 🙂 ...pit vodu na vzdycharni možeš, isto by sa ti horšie rodilo,keby si bola dehydrovana 🙂

elko69
17. apr 2010

hej ale pocula som ze mensie mnozstvo vody a sestra n aporodnici hovorila ze je dobre si vziat nejaky hroznovy cukor pod jazyk kvoli energii

zuzana12345
17. apr 2010

ahojte, tak ja vcera po prvej poradni v nemocke, vsetko je ok,otvorena som zatial neni,maly ma 3kila,len sa mi nechcel chybat,ked som bola pripata na tie pasy 🙂 🙂
uz mi zacinaju take slabsie menstruacne bolesti,bolest bokov a krizov,aj ten spanok je uz horsi

kathy-drzim palce 🙂 🙂 🙂

lulupopo
17. apr 2010

mattulda, ja mu davam espumisan pre dojcata, rektalnu rurku ked treba, natierame brusko flatulinom, cvicime s nozickami , masirujeme... dulkagabulka maleho slnim pri kazdej mozne prilezitosti a kojim ho vzdy ked sa chce prisat...a to je casto 🙂 , viem, ze potrebuje vela tekutin, aby to islo prec....a chvalabohu uz sa to zlepsuje... uz len ocka ma take zltkave, inak bol cely zltohnedy, akoby dosiel zo solarka.... hrozilo, ze pojdeme naspat do nemocnice, ale minuly tyzden to zacalo klesat, dufam, ze co najskor pojde dokelu prec ta zltacka...

dulkagabulka
17. apr 2010

lulupopo....pojde do kelu..urcite...
Kamaratka porodila prveho syna tu na Slovensku. Mal silnu žltačku, ktora neprechadzala, lekarka ju poslala na špecializovane vyšetrenie do Pieštan /možno sa to už robi aj tu, to bolo pred 11 rokmi/, kde mu robili sono a ine vyšetrenia a predpisali mu lieky. Druhe dieta porodila v Kanade a mali uplne rovnaky problem. Len pristup lekarov bol iny. Chodila tam s nim k lekarovi na kontroly a lekar povedal : Noooo, je žltý, pridite o 2 týždne... Prišli o 2 týžne a on povedal : Noooo, je este žltý, pridite o 2 týždne...nuž a takto chodili a chodili, až žltačka prešla. ... 🙂
Ked mi to vravela, myslela som ti,ze ake je tam zastarale zdravotnictvo. Až teraz, po prednáške svetoznameho lekara Newmana, som pochopila,že zas až take zastarale nie je.. 🙂
Takže nemusiš mat obavy, ak hodnoty nie su vysoke, je to prirodzeny proces ,všetko je ok a prejde to 🙂
držim ti palce , teda aj malemu samozrejme 🙂

kathy403
17. apr 2010

zuzi ahoj,takze vsetko je ok?! 🙂
inac moja mala sa este ani raz nehybala,ked som bola priviazana,no ked som zliezla dole,tak kopala!!! 😀
a to urobila uz3krat.
bolesti mam aj ja,momentalne slabe,ale som velmi unavena!
chvilu som robila chlebicky,lebo cakame navstevu a musela som si lahnut na chvilu,tak ma to unavilo ked som stala!
a zas mavam kyselinu-pomaha mi bystrinka.nedam na nu dopustit 😀

memory
18. apr 2010

ahoj zuzana,neviem či sme neboli spolu vo vnutri na vyšetrenie
podla foto si my povedoma
"čakali sme asi 20 min.vyzlečené na doktorku 😀 ja som išla na vyšetrenie prvá" 😀
kedy ideš teraz na poradnu?ja vo štvrtok 22.4.

kathy403
18. apr 2010

memory aj ja idem 22.4. 🙂
kedy asi chodiš?ja hned rano,urcite tam už okolo 7.45budem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre