Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

chichaa
26. apr 2010

vladkaz...Presne tak..treba si uvedomit, ze porod je fyziologicka zalezitost, ja ked som rodila, bola tam so mnou aj druha zienka a spolu sme tlacili a revali a len jedna Dr. a jej sa "usla" len porodna asistentka a vsetko dobre dopadlo! Ja som rodila u Dr. Havlikovej /zlata zena/ , t.c. sa uci na atest. Deckov je dobry, rana sa kazdemu inak zahoji. Oni su tam inaksie ti dr. vsetci dobri, len im treba doverovat a nic ine v tej chvili ani neostava...

pralinka25
26. apr 2010

ja som tiez najprv premyslala ze si niekoho objednam k porodu ale nakoniec som sa rozhodla nechat to osudu. na kazdeho su dobre aj zle referencie.
ja som posledne dni strasne unavena, lebo v noci mi moc uz nejde spat, furt kontrolujem ci neodtiekla voda, tiez stale chodim na vecko. no skratka parada. ale porodu sa bojim 😅

pralinka25
26. apr 2010

mne sa zdal dnes deckov v pohode aj ked uz bol unaveny.
no som zvedava kto sa mi ujde. vsetko su to len ludia tak sa moze stat ze obcas niekto z nich nema svoj den ale na nikoho som tam nepocula vyslovene hrozne nazory. tak usudzujem ze s lekarmi to take zle nebude. uz len prezit porod a byt zdravi doma 🙂

chichaa
26. apr 2010

pralinka...posledne 2 riadky jak keby som ja pisala pred pol rokom 🙂 keby si sa nebala, bolo by to asi divne...ides do neznama a na konci je niekto, kto je doteraz len inkognito a o chvilu bude skutocny 🙂
neobjednavaj, neminaj zbytocne eura...

vladkaz1
26. apr 2010

Chichaa plne suhlasim ... prezila som raz ,prezijem aj druhy krat ,snad 😀
Prali ,veru to je nie kazdy ma svoj den ,ale zas si to povolanie vybrali maju velku zodpovednost za ludi ,rodicky a musia aj chapat, ze mame obavy a aj ako prvorodicky maju stres vsetko na okolo ... no o tom to povolanie je ... nie len dobre odrodit ,ale aj ta ludska stranka sa pocita .
No ja viem byt tiez dobra potvornica ,ale vzdy v ramci moznosti ,hlavne v kontakte s ludmi ,ked je treba tak sa treba aj troska prekonat a naviazat tu prijemnu atmosku ,dost to niekedy pomaha .
Ved to je aj ich reklama ,aby ich pacient chvalil ,,no jasne, ze nie vzdy je to tak ...stavaju sa aj zle veci,ktore ani niesu sposobene lekarom ... o tom je zivot raz sme hore raz dole ... 😔

milagros
26. apr 2010

Baby držím Vám palce, aby Vám to dobre dopadlo a aby ste to mali čím skôr za sebou.
A trošku Vám aj závidím, že čoskoro budete už po.....mňa čaká ešte dlhá cesta.

vladkaz1
26. apr 2010

Milagros dakujeme ,aj tebe drzkame palce 😉

kathy403
26. apr 2010

baby deckov je fajn,toho by som chcela priporode!!! 🙂
idem uz asispat,som unavena...
dobru noc! 😲

vladkaz1
26. apr 2010

kathy ty odpocivaj uz, ze 40TT zavidim 😀 😉 v dobrom

babatko88
27. apr 2010

ahojte 🙂 ja tiež nikoho neobjednávam 😀 kto príde, ten bude, aj prvýkrát som to nechala na náhode, načo zbytočne vyhadzovať prachy!? bude ich ešte treba viac ako dosť... už sa teším na zajtra 🙂 idem na 10:40, neviete mi povedať, že kam mám ísť a ako sa postupuje, keď tam idem 1x, lebo tam nechcem šaškovať 😀 pre istotu beriem muža... vy chodíte samé? inak krásny dník vám želám

sjuvi
27. apr 2010

Ahojte mamičky a tehulky. Tak mi to máme za sebou. Včera nás prepustili domov. 🙂 🙂 🙂 Po úžasnom pôrode sa nám 21.4.2010 narodila dcérka Lianka s váhou 4130g a dlžkou 52 cm. Všet´ko prebehlo bez komplikácií. Pri pôrode nám bola dr. Štefániková a bola super, čím sa jej chcem veľmi veľmi poďakovať. Za 2,5 hodinky od príjmu, cez vyvolávačku a prepichnutie plodovej vody a 2x zatlačenia na pôrodnom stole bolo po všetkom. 😀 Rodila som na tom novom kresle v polosede a neviem si vynachváliť. Treba sa len pýtať na tento box ak tam chcete rodiť, väčšinou nie je obsadený, pretože doktori aj pôrodné asistentky uprednostňujú tie staré kreslá. Sestričky na šestonedelí boli super, nemôžem si sťažovať. Akurát niektoré novorodenecké sestričky by mohli byť prívetivejšie, ale dalo sa. 😒 Včera nás prepustili 10 mamičiek, tak tam bol riadny frmol.

babatko88
27. apr 2010

sjuvi, gratulujem 🙂 nech ste zdravé a prajem všetko naj... dúfam, že aj my ostatné to budeme mať tak šťastne a rýchlo za sebou 😅

pralinka25
27. apr 2010

sjuvi gratulacia k malinkej a vela zdravicka vam obom. pekne miery.

babatko ja som bola vcera prvy krat. pojdes na prizemi na prijem ale uplne dozadu. to budes vidiet urcite tam bude plno mamin. ked prides das tehuknizku, nezabudni si moc a uterak, odmeraju tlak a natocia monitor. potom ta poslu von a cakas na vysetrenie u dr. zober si dlhe tricko alebo suknu pretoze dovnutra sa chodi po dvoch aj sa tam vyzliekate dve tak aby si nebola prekvapena.

babatko88
27. apr 2010

pralinka, ďakujem za info... hm, no pozerám, že teda sa to tam riadne pomenilo... som zvedavá 😉

pralinka25
27. apr 2010

nemas zac. takto to tam bolo vcera tak neviem ci je to tak vzdy.

zuzana12345
27. apr 2010

sjuvi - pripajam sa ku gratulacii 🙂 hlavne vela zdravicka 🙂

babatko,pralinka-aj piatky sa tam otrcame dve, na prvej poradni nas tam nechali stat vyzlecene dve 20min. 😉

babatko88
27. apr 2010

zuzana12345 ako myslíš vyzlečené??? mne stačí otŕčať sa pred doktorom, nie ešte pred niekym iným... trochu to pokazili sa mi zdá, lebo ked som chodila s prvým, tak som bola všade sama, iba keď točili monitor, boli sme tam dve, ale aj to za zástenou...

zuzana12345
27. apr 2010

sestricka nas zavolala dve dovnutra, povedala nam, ze sa mame pripravit, tak sme sa povyzliekali, a cakali 20 min. na doktorku kym sa dovlecie, a kedze som isla druha tak to cakanie bolo dlhsie

pralinka25
27. apr 2010

uzasne zuzi. ze?
ja som mala nastastie tehu pas tak som si ho stiahla nech nemam holy zadok. A na monitore som bola sice sama ale bez zasteny a vsetky co chodili od doktora chodili okolo mna. ale to som mala hole len brucho. no aj tak

kathy403
27. apr 2010

sjuvi grAtulujem!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
uz aj ja to chcem mat za sebou,vcera mi uz tvrdlo brucho,ale dnes sa citim dobre. 😉

petulienka
27. apr 2010

ahojte,

sjuvi gratulujeme a tisko zavidime (v dobrom).
Ja idem zajtra na poradnu som zvedava co mi doki povie, uz by som tam najradsej ostala... vsetko ma boli, brucho pobolieva kazdu chvilku tak som zvedava co sa nove dozviem...

babatko88
27. apr 2010

petulienka, kto tam bude zajtra nevieš? myslím aký doktor... sa možno stretneme 😉

petulienka
27. apr 2010

babtkoja som objednana k Resetovi, ale kto tam bude na poradne neviem.. o kolkej ides, ja mu mam o tretej volat ze kedy mam prist takze budem mudrejsia potom, ale chela by som doobeda, lebo musi ist so mnou manzel ja uz nesoferujem a berieme aj maleho a ten cez obed spi, takze budem dufat ze mi povie rano alebo doobeda.

babatko88
27. apr 2010

petulienka, tak to sme na tom rovnako, len dúfam, že mi potvrdí pre muža priepustku, lebo mu nechceli dať dovolenku na 1 deň, tak potrebuje priepustku... aj my berieme malého a presne ako ty, už nešoférujem, síce by som rada, ale v poslednej dobe ma mimčo tak kope, že keby ma kopne za volantom tak neviem ako by som reagovala ☹
ja idem na 10:40, to je jediné, čo mi sestrička povedala, ked som tam volala... nič viac

aiva
27. apr 2010

Ahojte budúce mamičky a mamičky,
dovoľte my aby som sa s Vami podelila so skúsenosťami s trnavskou pôrodnicou. Rodila som tam na začiatku tohto roka.
Vzhľadom k tomu, že som mala zdravotné problémy a rizikové tehotenstvo, prijali ma do nemocnice týždeň pre pôrodom na preventívne sledovanie.
Neviem prečo tam zakazujú návštevy na oddeleniach kvôli prenášaniu chorôb, keď ma na pôrodníckom príjme prijímala totálne prechladnutá sestrička. Mala som plánovanú sekciu a ak by som tiež ochorela, tak neviem...
Prijali ma na oddelenie rizikovej gravidity, bolo tam príjemne a bol tam kľud...sestričky boli fajn ale najlepšie boli sestričky Gabika a Andrejka...a sanitárka Štefka... 🙂
Po pár dňoch mi naplánovali sekciu a to som musela ísť hore na gynekológiu, kde bol primár, prednosta, lekári a vrchná sestra p.Solíkavá, všetci boli v ordinácii a pripadala som si tam ako pred nejakou "komisiou"...čo mi pripadalo strelené a zastaralé....
Pri sekcii som mala Dr.Čecha a Dr.Štefánikovú, ktorí boli skvelí a bola som s nim nadmieru spokojná...nikoho som si nezazmluvnila a nikomu som nedávala žiadne peniaze a bolo o mňa dobre postarané...
Ako anestezióloga som mala Dr.Fischerovú Katarínu, bola to taká veselá osôbka, takže som na tú sekciu až tak nemyslela...ale všetci na operačke boli veľmi príjemní...
Rodila som v spinálnej anestézii, vpich som takmer vôbec necítila, musím povedať že injekcia do zad... 😀 ku ma bolela viac...takže ak niektorá rozmýšľate nad epidurálom alebo ktorá budete mať sekciu, nemusíte sa ničoho báť...je to úplne v pohode, nemala som po spinále žiadne ťažkosti a ostatné mamičky čo viem tiež nie...
Po sekcii som strávila dve noci na gynekológii, lebo na šesťtonedelí nebolo voľné miesto, syn bol na novorodeneckom v inkubátore...na gynekológii som vôbec nebola spokojená so sestričkami...ani s jednou....a so sanitárkami už vôbec....
Na šesťtonedelí boli aj príjemné sestričky aj také "zvláštne prípady", ktoré radšej nebudem komentovať...vôbec sa o mňa nestarali a ešte si pýtali akési "všimné", neviem začo...Ale sestričky na novorodeneckom boli super...S akýmkoľvek problémom pomáhali ako vedeli...a chodili sa pýtať a kontrolovať či je všetko v poriadku...jedna sestrička má tu svoju prácu asi veľmi rada, lebo tak sa tešila z môjho syna až ho dokonca aj pobozkala...bola som z toho mierne v šoku, ale nič som jej nepovedala...mala v ten deň nočnú a ja som sa potrebovala vyspať tak som dala syna sestričkám, tak neviem či malého ešte cez noc nevybozkávala... 🙂
Inak sprchy a strava hrozné, ale dalo sa to vydržať...ďalej čo ma otrávilo, bolo že som sa musela prezliekať dole v suteréne v šatni, je to dosť nepohodlné, najmä keď ide mamička domov a muž s bábetkom čakajú dole v suteréne kým sa mamička prezlečie...to by som zrušila...
Ale aj tak som bola rada, že som vypadla...ako každá....
Ale ak by som bola znovu tehotná išla by som tam zasa....No to som napísala dlhý článok....

sunset
27. apr 2010

Babatko
odkial mas prosim ta cislo na sestricku? Ja by som tam potrebovala zavolat, mam ist vo stvrtok, ale vobec neviem kedy. V tom frmole mi to vypadlo. To ides tam dole na prizemie?
A priepustku ti bez problemov potvrdia.

kathy403
27. apr 2010

sunset kludne mozes ist hned rano,sestricka ta vezme,urobi ti vysetrenia-moc,tlak,vaha...
a potom cakas na dr,vezme ta kedy pride. 🙂
aj ja idem vo stvrtok!
inac vzdy som tam po pol osmej a aj sa skor vybavim. 🙂

sunset
27. apr 2010

Kathy asi teda pojdem rano, myslim ze budem rada ked stihnem na osmu, ja som hrozny spachtos 🙂
Tak ta mozno uvidim 🙂

babatko88
27. apr 2010

sunset, číslo mi dal môj gynekológ, pošlem ti ho?

sunset
27. apr 2010

Babatko, mozes do IP. Dakujeeem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre