Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petulienka
26. máj 2010

a co ako to vyzera?

vladkaz1
26. máj 2010

baby mne dnes doslo tak zle ,musela som ist nasim ,ja kropaje, studeny pot na tvary ,uplne krize ma boleli ,potom ma to u nich preslo a som doma uz .

zazalienka
26. máj 2010

vladka a Ty si ešte celá? držím silno palčeky aby všetko dobre dopadlo, aby si zvládla nemocku, pôrod aj všetko ostatné... drž sa!!

vladkaz1
26. máj 2010

@zazalienka ano som 🙂 ,malemu sa nechce ,je malicky tak sa neponahla nikam ,dakujem ti velmi pekne 🙂

elko69
26. máj 2010

@lulu107 ahoj mym mame rovnaky termin a este aj meno s anam paci rovnake - Jakub.. 🙂

petulienka
27. máj 2010

vladka kolko ma malicky? kamoska vcera porodila a odhadovali jej podla USG 3300 gramov a maly sa narodil a on 4050 gramov a 53 cm :D sranda

vladkaz1
27. máj 2010

@petulienka no to vazne 😅 😕 ????? zevraj 2900G len ☹ ale za sked je zdravy tak sa nebojim aspon budem lepsie tlacit ... 😀 zajtra idme na poradnu o 12 tej urcite ma zas posle domov ,citim to v kostiach musim porodit cez vikend ,vyhnat ho uz 😅 😀

petulienka
27. máj 2010

vladka, moj maly mal 2900 a vysiel von na 1 a pol zatlacenie :D

nevadi ze je malinky ved uz teraz mame 3520 a to mame len tri tyzdne takze dobiehame a dobehnete aj vy, hlavne aby bol zdravucky

bubaczik
28. máj 2010

no ako,rodime?nerodime? 😕 😀
ja mam dnes poradnu,ale až o 14 hodine 😒
inak,tie čo ste "čerstvo" porodene,čo vam dovolili obliecť babu v porodnici?ak ste ich prezliekali,myslim..neže ja sa tam dotrepem aj s dupačkami a budu na mna kukať takto 😕 😀 😝
lebo nechcem ich veci,maly mi s nich dostal tu ich pliagu,tak pri tomto už nebudem riskovať 😒

vladkaz1
28. máj 2010

Ahojte som doma mam zrely nalez viacej nez 2 cm otvorena ,len krcok mi to drzi ,v pondelok s taskou mam prist maju plny stav ,tak ak nieco cez vikend bolesti odtok vody prist sama inak v pondelok na prijem ,idem nasim docitam vas neskor neni mi dobre,tak od zaludka .
maly ma 4 ry kila zevraj ,to je sek co????

nikkka
28. máj 2010

@vladkaz1 takze v pondelok uz ides na to?? aj ja chcem..a to fakt maju plny stav? ach jaj...
inak aj mne sa naposledy deckov sekol s vahou, priznal sa vcera..tiez sme vacsi..

dulkagabulka
28. máj 2010

vladkaz...a skušala si nejake prirodzene metody na začatie porodu?? 🙂

vladkaz1
28. máj 2010

Ahojte ,sme doma pobolieva ma cely clovek ,no neviem ci ma to nechyti same ...
Niki vidis jak sa sekol do teraz tvrdil ze 2800G a teraz ze 4 ry kila preboha ... 😔
Ja ti drzkam palce ,ja som hrozne unavena,vyplakana ale som silna zvladnem to vsetko si hovorim .
V pondelok mam uz prist s tasku ,pred 9 tou uvidi sa ,ked budem na 3 cm tak tam hned zostavam .

@dulkagabulka co si myslela tym prirodzene metody?
Muz sex odmieta ,nutit ho nebudem a macam sa vo vode tepla na spodok ,da sa este nejako napomoct ? 🙂

sissik
28. máj 2010

vladi skus este skoricu a nieco stiplave, aj ked men to vobec nepomohlo. a mozno ten stres nieco rozbehol. urcite to zvladnes😉

lucyso
29. máj 2010

Ahoj Vladi, skus na vyvolanie porodu:

inak mne pomohol sex... teda aspon si myslim...🙂

Převzato z knížky Zdravé těhotenství a přirozený porod od Ingeborg Stadelmann

Předpoklady: U všech následujících rad je důležité vědět, že mohou napomoci tělu jen tehdy, pokud je skutečně připraveno k porodu, tedy děložní hrdlo i poloha dítěte jsou zralé na porod.

1. Stimulace prsních bradavek

Tato metoda je používána i na některých porodnických odděleních ke zkoušce zátěže při kontrakcích.
Minutu až dvě si silně třete bradavky, následuje dvě až tři minuty přestávka a pak se postup opakuje.
Toto dráždění může vyvolat děložní kontrakce. Jestliže tímto způsobem nastanou kontrakce během půl hodiny, znamená to, že děloha je zralá na porod.

2. Klystýr, půst

Představuje neškodnou, ale účinnou metodu. Udělejte si klystýr a pak musíte celý den dostatečně pít. U mnoha žen poté spontánně nastanou kontrakce.
Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na což děložní svaly reagují silnějšími stahy.

3. Přirozené prostaglandiny

Tyto jsou obsaženy v mužském spermatu. Pokud je tělo ženy připraveno na porod, stimulují tyto hormony kontrakce.
Při použití této metody pomáhá, když je žena silně vzrušena a stimulována, neboť pak i ona vylučuje dost prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.
Prostě jakým způsobem jste si broučka udělali, takovým způsobem mu ukažte cestu ven

4. Kořeněné nápoje

Výsledek nepocítíte hned, většinou se dostaví během jednoho až dvou dnů.
Je třeba připravit čajový nálev z jednoho kusu skořice, deseti hřebíčků, malého zázvoru a jedné polévkové lžíce sporýše lékařského v jednom litru vody. Tento nápoj pak popíjejte během celého dne po doušcích.
Zmíněná koření lze také použít i ve formě éterických olejů ze skořice, hřebíčku, zázvoru a verbeny v základním oleji (olivový, slunečnicový, mandlový) na masáž břicha nebo do teplé koupele.
Zvýšení účinku dosáhnete, pokud si před masáží břicho zvlhčíte horkou vodou, čímž urychlíte vstřebání oleje.

5. Homeopatické prostředky

Tady je důležité upozornit, abyste je užívala jen na základě doporučení zkušeného homeopata. Nejčastěji se používají tyto: Caulophyllum, Cimicifuga, Kalium carbonicum, Nux vomica, Pulsatilla, Sepia.

6. Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách - obchody so szdravou vyzivou) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti.
Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

CAULOPHYLUM

lucyso
29. máj 2010

Bubaczik, mozes mat babätko oblecene v com chces. ked som ja rodila, tak dost babätiek malo oblecene svoje veci a nie ich kosielku. ale je tak dost teplo, tak Ti podla mna postaci len kosielka a nie dupacky, ale ako chces, ved uvidis🙂

lucyso
29. máj 2010

A Vladi moc tym kilam never. mozno ani nema 4 kg..
mne najskor povedali ze mala ma 3 kila a tri dni na to, ze skoro styri kila (nejako velmi rychlo by pribrala) a ked sa narodila mala 2800.. 😉

dulkagabulka
29. máj 2010

@vladkaz ... myslela som presne tie metody čo v knihe popisala Ingeborg Statdelmann, čo ti napisala lucyso
skus ak chceš dačo z toho 🙂 , počula som,ze su učinne...
neviem z akeho dovodu tvoj muz odmieta sex, ale ak je to strach že ti ublizi, tak mu to tymto mozes vysvetlit, muzi castokrat potrebuju konkretne povedat 🙂
držim ti palce, nech ti všetko dobre dopadne

🙂

vladkaz1
29. máj 2010

Ahojte kocky tak ja som mala narocnu noc ,strasne blesti ale nepravidelne ,aj som zvracala zo spanku 2X ma to prebudilo ,to nieco znamena nie?
NO a potom som nad ranom zaspala ,teraz mam pocit jak na menzes.
Citam citam tie rady a uvidim co vyskusam 😀 ,s tych coctailov mam pocit ze sa najskor poser... 🤐 nez by som porodila 😅 ,sex sa moj boji a ja ani nemam chut som taka ubolena.
S tym prepoctom babatka .. ja si myslim ze tam maju na prd to sono ,neviem ruku do ohna nedam ,este ma premeravala dokina a povedala, ze sa pekne sekli, ze to bude vacsie ,no nechame sa prekvapit ved nejako porodit musim ,ci mensie ci vacsie babatko 🙂

nelaadoerik
29. máj 2010

@vladkaz ahoj ja som tieš bola včera na poradni bola tam doktorka Štefanikova a bola strašne mila všetko mi povedala mala je v poriatku a ma 3100g ak do utorka neporodim daju mi neaku tabletku a do obeda to mam zasebou tak sa tešim na malu zaroven sa bojim čo budu robit chlapci z ocinom ket tu nebudem dufam že to zvladnu moc ti držim palce aby všetko dobre dopadlo a hlavne rychlo ... 🙂

vladkaz1
29. máj 2010

@nelaadoerik ahoj ja idem v pondelok ,bola fakt prijemna a mala dobru naladu aj super vysetrila .. ja som bola spokojna na moje prekvapenie ,kedze pri malej na poradni som ju zazila taku ulietanu ,jak na vratnici 😅
Neboj zvadnu nic ine im nezostava a ty sa sustred teraz na seba ... to je najdolezitejsie a odpocivaj 😉

nelaadoerik
29. máj 2010

@vladkaz doktorka povedalaže do utorka sa mi može porod sam rozbehnut tak uvidim tieš sa od včera dobre necitim tak som zvedava kedy to namna pride lebo zatial som otvorena na prst ..

nelaadoerik
29. máj 2010

baby ešte poradte čo všetko treba do tej porodnice

vladkaz1
29. máj 2010

ja som otvorena viacej nez na 2 ,ale povedala mi, ze maju plny stav ,no tak myslim ze u mna sa to rozbieha aj same, alebo sa otvaram ,lebo take bolesti vcera v noci som fakt myslela, ze pojdem sama .
Idem v pondelok pred 9 tou ,tak sa stretneme v nemocke 🙂 ak volaco mam prist zbalena ,ked do vtedy samozrejme neporodim.
Nieosm si ista ,ale ze ci hned v ten den vyvolavaju ,ako ta prijmu na prijem ????

nelaadoerik
29. máj 2010

tak dufam že to vyvolaju ak to nepojde samo do utorka ale to nepovedala či hnet nerada by som tam bola zbytočne mam prist 9,15 utorok ja som uš taka nedočkava asi ako všetky ..ale neviem čo všetko zbalit

nelaadoerik
29. máj 2010

@vladkaz1 inak maš krasnu dcerku ja mam dvoch chlapcov konečne bude dievčatko 🙂

dulkagabulka
29. máj 2010

@vladkaz1 ..porod sa casto rozbieha tak ako to teraz citis ty..to znamena zvracanim..moze sa aj hnačkou..ako keby sa telo chcelo vyčistit pred prichodom dietatka..zelam ti aby si porodila sama a nie vyvolavanym porodom 🙂

vladkaz1
29. máj 2010

@nelaadoerik dakujem velmi pekne ,moja mala to je moj pokladik neposlusny sem tam , 🙂 urcite si hrda na svoje 2 deticky 🙂
@dulkagabulka uvidime, pri malej som nebola vobec otvorena, krcok neskrateny a vyvolavali ma tak ci tak ,,ale lezala som na rizikovke po termine a nic sa nehybalo 😝 ,psychicky som bola dost na dne.
Dnes sa citim ako keby som nabrala energiu ,ja uz neviem fakt ,asi je najhorsie sa stale pozorovat ,myslim ze tomu necham volny priebeh a bude najlepsie .
Doma maju navarene teda 4 ry chody ak by som isla ,tak pojdem dat troska sprsku ,zrelaxovat sa ,aby som bola odpocinuta a troska aj myslienkami vyrovnana .Dakujem za podporu

zuzana12345
29. máj 2010

ahojte, tak konecne sa hlasim, malinky Martinko sa nam narodil 21.5. o 12:48, s vahou 3580g a 53cm, mali sme to trosku kompilkovane(rozpisem neskor) 😉

vladkaz1
29. máj 2010

@zuzana12345 srdecne gratulujem
Baby zomna ide taky hlien ,sliz jak sopel 😕 😕 😕 😕 😕 bola som vo vani a naraz to vyslo zomna po trochach asi po cm .. take kusky 😕 😕 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre