Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

agika1982
7. júl 2010

@mamina910 jeeej mne sa zda ze sme sa stretli v nemocke minuly tyzden..nebola si v piatok dole na rizikovej ambulancii??

agika1982
7. júl 2010

kocky, tie co ste rodili v TT, boli ste spokojne?? mna to caka kazdu chvilu....chcela by som dr.chovanovu, k nej aj chodim do poradne kazdy piatok..teda uz do nemocky....urcite by som chcela epidural, aj ked bojim sa uz len toho pichnutia 🙂 🙂 🙂

exupery
7. júl 2010

@agika1982 ja som rodila vo februari,bolo to tam na fulku plne,jeden den som lezala po porode na gynekologii,potom ma supli dolu a malu ku mne,ale chodila som ju pozerat,sa moze...ja som bolo spokojna,venovali sa mi pred porodom aj sestricky,chodili sa pytat,a radili co a ako,mozno boli take ochotne,pretoze som tam bola s manzelom-oplati sa,potom sa o teba staraju ako v bavlnke,neviem,ci sa oplati lekara k poroduodrodili ma povacsine sestry,...dokina bola len pri finale...epi som nemala,rodila som od rana-doma,az ked to bolo kazdych 15 min,v aute 10,potom pat,a ked som prisla na prijem kazde tri,sestra sa ma pytala,ze kde som doteraz bola?A ja,ze no doma...sa smiala...praskli mi hned vodu a o hodinku bola Nelka na svete,...ale ta posledna hodinka,to bola sila,ale stoji to zato...su aj horsie veci...starostlivost o.k.no ako nemocka,len strava na prd,ale sestry v poho,az na jednu z novorod.,ta bola hnus...no a priniesli sme si stafilokoka,z ich oblecka,tak odporucam vlastne...ale myslim,ze sa tomu neda vyhnut,...ak sa to dostat ma,tak sa dostane,ze vraj uz je to aj PN...tak si nevyberies...

agika1982
7. júl 2010

@exupery ahaa... a manzela si mala ako, len pri porode ci ako? moj priatel chce byt so mnou tiez....a chcela by som byt na dvojlozkovej izbe,len neiem ci to bude mozne

exupery
7. júl 2010

@agika1982 ak si nezaplatis nadstandart,budes tam ,kde ta pichnu,je to tam narvane,tak sa vyberat neda.navstevy len na chodbu,dietatko,len cez sklo,manzel pri porode,aj na vzdychyrni,aj ked mi sme sa tam zdrzali cca 10 min...potom este ked ta siju a pod,potom tie dve hodky po,ked musis lezat na sale,a potom,uz ked ta prevezu na izbu,manzel musel ist domov,...

exupery
7. júl 2010

@exupery inak kazde klasicke izby su po dvoch,okrem toho nadstandardu,tam si sama,a mas tam wecko,inak okrem dvoch izieb,je len na chodbe,aj sprcha,ciste ale stav katastrfa...

agika1982
7. júl 2010

@exupery a kedy sa ten nadstandart plati? mne ide aj o tie sprchy....radsej by som mala samostatnu....boooze nech uz mam potom, ten strach je stale vecsi a vecsi.....ja som myslela ze s babetkom mozem ist aj pred oddelenie..tu chodbu si myslela??

exupery
7. júl 2010

@agika1982 nemozes ist s babom von,ani na chodbu,iba cez to sklo...Neviem,ci je nadstandart dobry napad,si tam sama,bez navstev,nemozu ist ani na nadstard,a nema ti ani kto dieta povaroat ,ked chces ist niekam prec,a stale sama,aj v noci,no neviem,radsej kup malinkemu nieco pekne,a styri dni vydrz na klasickej izbe,so spolocnostou,urcite je byt s niekym lepsie,ako sama,pomozete si aj s babatkami,sestry maju kopu prace,nebudu sa ti stale moct venovat... Inak nadstandart mozes mat iba ak bude volny,ked ta prijmu,neda sa objednat...

zazalienka
7. júl 2010

@agika1982 Dr.Chovanovú odporúčam, mne robila sekciu. Žiadnu negatívnu spomienku na pôrod nemám, mohla by som ísť zasa, a dúfam že sa mi to aj podarí zopakovať si to celé ešte raz. Tehu aj pôrod. V pôrodnici bolo super, ja si nemôžem sťažovať, až na to že bol január a bolo hrozne prekúrené a ja pri radiátori. Uvarená na komplet. Starostlivosť a všetko okolo toho úplne super.
Vpichu sa neboj, ja som stresmenka, som sa vynervačila pred pôrodom lebo mi šli pichať spinál, nakoniec som ani nevedela pomaly kedy mi ho pichli. Bola to rýchlovka a nebolelo. Len spinál má tenšiu ihlu, nič viac.
Neboj, bude to OK. Prežila som ja, tak to už prežijete všetky. A ja by som hrooozne chcela znova bábinko.. 😀

agika1982
8. júl 2010

@exupery aha jasne....ja som myslela ze nadstandart je aj dvojlozko...ale ok, zas sama by som na izbe nechcela byt.... 🙂 🙂 🙂

agika1982
8. júl 2010

@zazalienka ja som k Dr.Chovanovej prestupila od prim. Bohacikovej v BA....a ostali sme aj byvat v TT takze lepsie bolo mat doky tu...a zatial som spokojna s nou..je velmi prijemna..a chcela by som ju aj k porodu..to urcite ano....a co sa tyka nemocnice, tie styri ci kokko dni, to sa da vydrzat hocikde, 🙂 🙂 🙂 🙂

zazalienka
8. júl 2010

Presne tak, ja som bola na dvojke izbe so sprchou, s kamoškou tiež po sekcii, medzi krpcami je hodinka rozdiel🙂 určite že to bolo pohodlnejšie ako spoločné sprchy, hlavne keď ma postavili na nohy.

@agika1982 ja myslím že budeš spokojná, je milá, príjemná a v pohode.. kamoške rodila 3 deti, jej švagrinej 3 deti a môjho Miška.. a dúfam, teda ak bude nabudúce, tak zasa chcem aby bola pri mne..

mimi21mimi
15. júl 2010

Baby, ktore ste rodili v TT, je potrebne mat pred epiduralkou vysetrenia? Mna totiz objednali na poradnu do porodnice az o 2 tyzdne, to uz budem v 39tt a bojim sa, ze porodim skor.... okrem toho, ak chcem, aby bol manzel pri porode, musime absolvovat povinne nejaky ten kurz????
Diiiiky za odpoved. 🙂

zuzulik82
15. júl 2010

ahoj mimi,
ja som bola tento tyzden na prehliadke porodnice a vrchna sestra hovorila, ze ak si rozhodnuta pre epiduralku, nahlasis to pri prijme do porodnice a oni ta podla toho vysetria, tusim krv zoberu a spravia potrebny test 😉

a manzel moze byt pri porode za poplatok 16, 60eur tusim a priprava staci len psychicka 😀 urcite nemusis absolvovat ziadny kurz ak nechces....

mimi21mimi
15. júl 2010

@zuzulik82 Dakujem.... pozeram ze si este len v 33tt a uz si bola v nemocke? Mna beru az o dva tyzdne... ak nebudem nutena ist tam skor.

00matula
15. júl 2010

ahojte tehulky, ja sa tiez chystam rodit v TT, v pondelok mam ist uz do poradne v porodnici...viete mi povedat, ako to tam prebieha? Vdaka 😉

zuzulik82
16. júl 2010

@mimi21mimi mimi, to som bola iba na tej prehliadke po porodnici, ktoru vedie vrchna sestra vzdy raz za mesiac, byva to vzdy prve pondelky v mesiaci 😉 na poradni som tam este nebola, na to mam veru este cas a snad ani nebudem mat dovod ist tam skor 🙂

kveta
16. júl 2010

@00matula Priprav si veľa trpezlivosti, lebo sa tam čaká hodiny.. veľa rodičiek, málo personálu, inak pohodový prístup...

mimi21mimi
16. júl 2010

@zuzulik82 a co bolo na tej prehliadke take zaujimave? 🙂 Ja som sa tam tiez chystala, ale vzdy som nejako zmeskala ten prvy pondelok v mesiaci 😀

neptun
16. júl 2010

Pýtate sa na Dr.Dečkova, dávam do známosti prihláste sa k nemu, okrem toho, že robí stále v nemocnici Trnava, bude mať od.1.8.2010 svoju ambulanciu, teším sa na neho!

zuzulik82
16. júl 2010

@mimi21mimi no pre mna bolo najzaujimavejsie vidiet tie priestory, co ma caka a tak...ostatne si ani velmi nepamatam, bola som ako v tranze...horucava + ten pocit kde sa nachadzam 😖

presli sme si cakacie izby (alebo vzdychacky sa tomu hovori 😅 ), potom porodne saly a tiez miestnost kde sa babatko po porode umyva, vazi a vsetko ostatne 🙂 popritom nam vrchna sestra rozpravala rozne info a tiez odpovedala na nase otazky...(ak ta napada nieco konkretne, tak napis....mozno si budem pamatat co o tom hovorila 😀)
nakoniec sme isli na 2. poschodie, kde su izby kde sa lezi, ale iba na chodbu, dovnutra sme samozrejme neisli...

mimi21mimi
16. júl 2010

@zuzulik82 dakujem 🙂 no som teda zvedava na to... a ty ides rodit s epi?

zuzulik82
16. júl 2010

za malicko 🙂 ja som rozhodnuta pre epi, ano. ty este rozmyslas?

mimi21mimi
16. júl 2010

@zuzulik82 ja som uz tiez rozhodnuta jednoznacne! Teraz ma v tej porodke nahnevali... co by som mala chodit kazdy tyzden na poradnu, objednali ma az v 39tt ... ktovie ci budem vtedy este v kope

alexandra1512
18. júl 2010

To mas blbe,ze ides na poradnu az tak neskoro.Ale ked to pride skor,tam Ta vysetria.Tie testy kvoli tej epiduralke Ti budu robit,ked prides na prijem.Budu Ti brat krv,aby zistili,ci mas dobru zrazanlivost krvi a ci nemas bielkoviny v krvi.Aj ja si chcem dat epi,ale ak sa budu dat tie bolesti vydrzat,tak si ju nedam 🙂

alexandra1512
18. júl 2010

Baby chcem sa Vas opytat,co mam robit,aby som tomu trosku pomohla?uz ma brucho boli 2 dni 2 noci som nespala.Mam taky husty biely vytok a stale mi je strasne teplo,uz by som najradsej bola,keby sa maly narodi...

agika1982
18. júl 2010

ahojte...no musim povedat, ze som naozaj bola spokojna..cisarsky bol dobry a spinal uplna parada....personal bol velmi mily, hlavne detske sestricky....naozaj velmi starostlive a ochotne...vobec nelutujem.....sme doma uz tri dni a zatial vsetko ok..dokonca aj ked mame daky problem, zavolame na novorodenecke.....ak sa tam chystate rodit, nebudete lutovat

zuzana1979
19. júl 2010

@agika1982 a u koho si rodila? a mala si nadstandart ci klasicku izbu? ak klasicku, su uz tie sprchy na chodbe prerobene?

agika1982
19. júl 2010

@zuzana1979 u dr. CHovanovej..... boli sme na normalnej izbe..a sprchy? no neviem ako vyzerali predtym, ale teraz boli v pohode...ten nadstandart si myslim ze vobec nie je potrebny....

zuzana1979
20. júl 2010

@agika1982 no ja som prvykrat rodila v tt v roku 2007, mala som vtedy nadstandart hlavne kvoli tomu, ze sprchy boli na chodbe a po cisarskom som toho vela nenachodila. ale je pravda ze v tt sa ten nadstandart dost draho plati a clovek ani nema istotu, ci bude volny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre