Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elinka27
18. aug 2010

@silvika tam si treba najprv zavolat a objednat si termin,takze ked ti tvoja lekarka spravi poslednu poradnu tak si zavolas do nemocnice a tam ti sestricka povie termin kedy mas prist na prvu poradnu, ja som napriklad isla az ked som bola v 37tt 😉

silvika
19. aug 2010

@elinka27 aa sak ta nevolaju podla mena nie? keby som prisla leen tak myslis ze by ma tym padom nevzali?

pusinqa
19. aug 2010

@silvika no objednávajú to do takého zošitka, mne aj do správy presne napísala čas ďalšej kontroly na štrťhodinu presne neviem či by ťa len tak vzali, pochybujem

silvika
19. aug 2010

jaaj tak teda budem telefonierovat ked si vedu evidenciju

silvika
19. aug 2010

aaa oni tam maju jeden centralny nejaky prijem, kde je ta teta s tym zositkom, alebo sa vola na viacej cisiel presne podla toho k akemu lekarovi, alebo sa to tej tete snad moze povedat, ze chces ist na poradnu k tomu a k tomu lekarovi?

moncicatko19
19. aug 2010

no da sa to tam nejako vydrzat ale neni to luxus no a ten personal katastrofa potrebujes ist po cisarskom na wc sama neprejdes a ta ich ochota no zbohom racej sa pos...........er......em sprepacenim ze som neslusna dalej som racej ticho..... 😒 😠 😖 😢 😝 😔 😕 🤐 🙄 🙄 🙄 😝 😝

lydus
19. aug 2010

ahojte neda mi reagovat..ja som tiez po cisarskom..a co sa tyka sestriciek tak najdu sa aj neochotne ale mne sa stalo ze za 4 dni sa nasla len jedna..a to som len vyzvanala na izbe..ked bolo nieco treba ..a ked prisla s takym kyslim usmevom ze co??? tak som sa len na nej bavila..a co sa tyka prveho vstatia po cisarskom,tak sestricka mi vravi..ze to musim prejst sama na wc..a ja na drzovku ze neprejdem nech ma podrzii..to bola taa "jedna" tak netreba sa bat..ale otvorit si usta,,ved oni su tam na to....a vela sil tym ktory to maju este len pred sebou.. 🙂

mima89
19. aug 2010

@vodnari deckov ? mne sa nezdal velmi skuseny ale to je moj nazor....
ked som sla v 38tt prvy krat na poradnu do porodnice, mala som zly CTGzaznam, nieco sa im tam nezdalo, chodila som tam kazdy den aj 2x cly tyzden, strasili ma ze nieco nie je s babatkom v poriadku a chceli mi vyvolavat porod... ja som sa tomu ale branila, kedze som mala termin az za dva tyzdne a chcela som pockat aspon do terminu,... spoznala som za ten tyzden vsetky sestricky na prijme, vsetkych doktorov a doktorky...vsetci ma presviedcali ze vyvolat vyvolat... a deckov mi povedal ze ked k nam chcete chodit kazdu chvilu jak na hodinu klavira tak mu je to jedno...
kazdy mi inak hovoril...raz ze pockame, raz ze vyvolame...nikto mi vsak presne nevedel (alebo nechcel) povedat dovod preco chcu ten porod vyvolat az dr.peskova mi vsetko podrobne vysvetlila...
bolo to tazke obdobie....preplakala som si par noci a nakoniec ma prijali v 39tt 1.jula s tym,ze rano 2.jula mi ho vyvolaju....bala som sa a mozno z tych stresov to prislo na mna samo uz 1.jula vecer...
kedze som bola prijata na rizikovom, isla som povedat sestrike z mam bolesti kazdych 5minut... ona na mna len pozrela a povedala nech to teda sledujem a ked to bude silnejsie a intenzivnejsie nech jej pridem povedat....tak som prisla za 45min jej povedat ze je to intenzivnejsie, a ona na mna vyblafla ze :,,A co?? Ved to musi byt silnejsie..." ale ja som tam stale stala a cakala tak potom povedala ze no dobre iem zavolat doktora.... neochota totalna...
doktor prisiel-bartkovjak, vysetril ma a povedal ze zajtra to pride, som na tri cm otvorena....
tak som isla na izbu zavolat priatelovi nech pride, ze uz to na mna prislo...ked prisiel, prisla za mnou a nastvana na mna nakricala ze co hned vsetkym volam ze idem rodit ze ako si to vobec mozem dovolit tvrdit ze idem rodit!!
to ma dostalo a nevedela som na to reagovat...necakla som take nieco...
tak ma snevolou prelozili do tzv.vzdycharne.....tam ma nechali trapit sa az do 10.00-kazdu hodinu ma chodil pozerat iny doktor - vsetci ma uz poznali....
o tej 10tej mi prisiel hlavek spustit plodovu vodu a pytal sa sestricky preco to neurobil deckov pred nim,ze uz som mala davno rodit,... sstra len pokrcila s plecami...
potom som prezila najhorsiu hodinu vo svojom zivote...ukrutna bolest kazdych 5min...
potom prisla o 11peskova, vysetrila ma a povedala nech ma premiestnia na salu....ledva som tam presla, dalsia sestra ma drzala ale povedala ze nech sa poponahlam ze nebudete predsa rodit na chodbe...
ani eviem jak som tam vyliezla, trikrat zatlacila a bolo....ulava jak hrom....
potom prisiel deckov a pytal sa ma ze kto ma na ten vyvolavany porod nakoiec prehovoril a ked som mu povedala ze to prislo same, len sa zacudoval a isiel prec..
to je moja skusenost s trnavskou nemocnicou, ale na sestricky na oddelenisestonedelia nemozem povedat ani kriveho slova....
aj ked s bratislavou sa to neda ani porovnat....ale to je uz iny pribeh a dalsie preplakane noéci...ale uz je dobre...

elinka27
19. aug 2010

ja som bola dnes na poradni a bol tam Deckov, som trochu sklamana a neviem co si ako mam teraz mysliet.Ked som tam bola prvy krat u neho pred 2 tyzdnami, tak sa ma pytal ako by som chcela rodit kedze som po sekcii tak som teda chcela tak rodit aj druhy krat kedze prirodzeny porod nepoznam a mam z neho strach.On mi vtedy povedal,ze ma chce presvedcit na prirodzeny porod,nakolko uz som otvorena na 2cm a babo je otocene dole hlavou.Tak som sa teda zacala psychicky pripravovat na normalny porod.Este ked som sa ho pytala ci nieje mozne ze by mi rana po reze mohla prasknut povedal,ze to nevylucuje ale ze sa to casto nestava.Minuly tyzden tam bola doktorka Stefanikova a ta bola tiez nazoru ze mam ist rodit prirodzene,ale ze to moze dlhsie trvat nakolko porodne cesty mam ako prvorodicka.Dnes tam bol opat Deckov a sa ma pytal ako chcem ist rodit,nakolko mi vtedy povedal,ze je za prirodzeny porod u mna tak som mu povedala,ze teda uz som sa zmierila,ze rodit pojdem normalne.On na to,ze ma aj tak posle na predoperacne na sekciu,kedze uz som jednu mala a ze ked teda to nepride same tak ma nechaju tyzden prenasat,a potom mi urobia sekciu kedze mne porod po sekcii vyvolavat nemozu,ale aj keby to prislo same,tak si neni isty ci babo cez porodne cesty prejde a ze ma nemozu nakoniec aj tak dlho nechat v kontrakciach aby sa nestalo ze povoli ta rana 😠 Takze teraz mam byt akoze mudra z toho

elinka27
19. aug 2010

@silvika telefonne cislo priamo tam je 033/5938402 zavolas a daju ti termin aj s casom kedy mas prist.So sebou si beries moc a uterak

kveta
19. aug 2010

@elinka27 Rozumiem tomu tak, že Ťa nechajú na Tvoju žiadosť pokúsiť sa o cisarák, ale nenechajú Ťa pre istotu dlho trápiť sa, keby to nešlo... Podľa mňa je to ok...

elinka27
19. aug 2010

@kveta na moju ziadost ma nechaju pokusit sa o prirodzeny porod a ak to nepojde tak sekcia.A ak budem prenasat tak automaticky sekcia.Hej nieje to nefer,ale to je nazor jedneho doktora,a co doktor to nazor a bojim sa ze ak si nikoho nezazmluvnim tak narazim na nejakeho blazna ktory sa rozhodne ma nechat trapit a rupne mi rana ☹

kveta
19. aug 2010

@elinka27 No, tomu celkom rozumiem.. aj preto by som si na Tvojom mieste zazmluvnila niekoho rozumného... Pôrod nie je žiadna sranda a niesť si následky na celý život len preto, že nejaký náhodný lekár sa práve rozhodol inak, než by bolo optimálne.. to radšej nie..

elinka27
19. aug 2010

@kveta no ved o tom uvazujem,len aby som to stihla si ho zazmluvnit,nakolko dalsiu poradnu mam az 26.8 a termin porodu 30.8

vodnari
20. aug 2010

@mima89 tak ja zatiaľ s ním nemám zlé skúsenosti a ani som nepočula....rodil aj moje kamarátky a aj moju maminu....takéto zlé skúsenosti má moja sestra s doktorom Čechom....nechal ju prenášať 10 dní nakoniec ju prijali bola prvorodička a nevedela ako to chodí a nemal jej tam nikto poradiť....až jej praskla voda a začala krvácať a tiež sestričky na ňu len kričali že je histerka a že má čas...a ona že len že má sílne bolesti a že jej odtielkla voda a že začala krvácať a ona že či študovala zdravotníctvo že je taká múdra...tak sestra uplakaná odišla späť na izbu....nakoniec mala kliešťový pôrod lebo už sa nedalo inak rodiť....vystriedali sa u nej viacerý doktori kým ju odrodili a to hovorili že sa im nepodarí zachrániť buď dieťa alebo matku...ale nakoniec sa im to podarilo....sestra im nakoniec odpadla a prebrali ju až na izbe....potom jej povedali že už mala rodiť pred niekoľkými dňami že prečo ju čech nechal tak dlho prenášať i keď bola otvorená a on potom sestre nato povedal len že jej mohol pichnúť vyvolávačku ale každá niečo stojí a s tým sa s ňou rozlúčil....

elinka27
20. aug 2010

tak ja vo stvrrtok na poradni narovinu poviem,ze prenasat nemienim a nech ma objednaju v termin porodu na sekciu ked to inak proste nejde.Aj za tu cenu,ze budem musiet za to platit

svetielkoand
20. aug 2010

@elinka27 ahoj, chcela by som sa opytat na co je ten uterak? 😕

bubaczik
20. aug 2010

@elinka27 ahoj podla mna,chce mať len istotu,keby sa niečo skomplikovalo 😕
mne tiež dal urobiť pred serklažou vyšetrenie,ktore bežne nerobia,a presne to vyšlo zle,tak mi museli odložiť operaciu..a už som bola prijata na odd,mali ma na druhy den robiť.. 😒 tak potom radšej preliečil a odložil o 2tyždne a všetko dopadlo dobre,bez akychkolvek komplikacii 😉
sice ti verim,že si nervozna,ja tiež budem,lebo ho chcem prehovoriť,aby mi steh pustil ešte tento mesiac 😅 len asi on vie najlepšie,že čo a kedy ma robiť a ja mu fakt plno doverujem..už ked som vydržala od marca ležať,tak vydržim ešte tie paru tyždne 🙂
takže držim palce,uvidiš,bude dobre 😵

elinka27
20. aug 2010

@svetielkoand aby si sa don mohla utriet ked budes ma na brusku ten sliz po ultrazvuku a pasoch ked ti budu merat ozvy srdiecka 😉

elinka27
20. aug 2010

@bubaczik no ja dufam,ze vie co robi a ze nielen on,ale aj ostatni lekari ktori tam su,lebo ak by si nezazmluvnim tak neviem na koho natrafim.Mne sa celkom pozdava Deckov,Hlavek aj Stefanikova, a ani Bartovjak nebol zly.Tak ale este je tam kopec doktorov co nepoznam, Cech uz tam nieje ten ma svoju ambulanciu a este som sa stretla v januari s Resetom,ale ten neviem ci chodi k porodom

zuzana1979
20. aug 2010

@elinka27 mna bude rodit reseta, rodil ma aj pri prvom porode - cisarsky a bola som veeelmi spokojna.

chichaa
20. aug 2010

@elinka27 ahoj...ja by som chcela vyjadriť svoj súhlas s príspevkom, čo pridala bubaczik a zároveň ťa uistiť, že doktorovi Dečkovi môžeš plne dôverovať. To, že ťa chce poslať na predoperačné vyšetrenie len svedčí o tom, že nič nezanedbáva, jednoducho, aby si bola pripravená na akúkoľvek alternatívu, či už na spontánny pôrod alebo sekciu. Lepšie popredu ako potom v zhone...predchádzajúci pôrod sekciou nie je indikáciou na opakovanú sekciu, najmä ak je bábo vyzreté a ty si v poriadku...ale, nikdy nevieš, čo sa môže prihodiť, tak treba byť pripravení!! Verím, že všetko bude v poriadku..Keď chceš, aby to prebehlo čo v najväčšom kľude, tak im musíš plne veriť, veď oni študovali a rozumejú sa tomu!!!

kitchima
20. aug 2010

Ahojte tehulky 🙂 Tak, bola som dnes v poradni, bola tam Chovanova. A neverila vlastnym ociam, ze babätko sa otocilo 🙂 V sprave mam napisane, branka otovrena na 2cm, hlavicka nalieha na branku 🙂 Tak sa uz velmi tesim. A nebude treba ani platit doktora xiiix asnad teda ani ziadna sekcia mi uz nehrozi. papa a drzte sa

mima89
20. aug 2010

@vodnari to je strasne ako nechali tvoju sestru trpiet.... 😲 a cech uz ma ale svoju vlastnu sukromnu ordinaciu....
a za vyvolanie porodu sa plati??

lydus
20. aug 2010

ako vidiim tak co clovek to ina skusenost..mna rodil Cech a som bola nad mieru spokojna..v nicom sa nemylil..a som mu vdacna ze to vsetko dobre dopadlo..a je to aj moj gynekolog..

zuzana12345
20. aug 2010

baby aj Stefanikova je super 🙂

silvika
20. aug 2010

@zuzana12345 noo len ta je na roztrhanie nie?

elinka27
20. aug 2010

@chichaa ja sa snazim plne doverovat,ale predsa len mam obavy,ale to asi kazda.Ja som len mala zmiesane pocity ohladom toho ze raz mi povedal tak a potom inak.Beriem,ze je lepsie to mat popredu pripravene ako potom stresovat pri porode,ale aj tak v kutiku duse verim,ze nakoniec to pojde prirodzene 😉 najprv som sa toho obavala,a od zaciatku som chcela cisarsky,ale potom ked mi povedali,ze tu je sanca na klasicky porod tak som sa na to naprogramovala 😀 ale zasa som si plne vedoma ze ak to ma dlho trvat a hrozilo by prasknutie predoslej rany,tak to riskovat nebudem a pevne verim ze ani ziadny z doktorov

svetielkoand
21. aug 2010

@elinka27 dakujem 😀 akosi mi nenapadlo ze je na tom nase zdravotnictvo tak skvele, ze uz nemaju papier na utretie 😀 Ináč ja som maleho rodila pri Deckovovi a bola som maximalne spokojna... Na margo zazmluvnovania doktorov - bojim sa vyvolavania porodu takze si tam zase pekne pridem a niekto ma snad odrodi 😀

svetielkoand
21. aug 2010

A neviete mi povedat ako to tam teraz vyzera z navstevami a zlatym stafylokokom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre