Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

magdalenocka
8. sep 2010

tak sa budem snazit hlavu nedvihat co najdlhsie. A pre istotu si beriem taku flasku s cumlom/Rajec/ nech si tu vodu lejem do hrdla 🙂 hadam to zvladnem. Inak mam ist spinalom tak dufam ze nenastanu komplikacie a nebudu ma musiet uspat uplne.

kveta
8. sep 2010

Dobre, takže hlavu nezdvíhať.. Ale môžem ju otáčať, aby som sa pozrela nabok, či ani to nie...?

elinka27
8. sep 2010

ahojte, konecne mam cas sem napisat.Rodila som 24.8.2010 a nemala som nakoniec nikoho zazmluvneneho.Ked mi odtiekla plodova voda o 14.30 tak som hned dostala aj kontrakcie a isli sme do porodnice,najprv ma mal rodit Hlavek ale ten mal nejaku robotu este tak prisla Stefanikova.Rodila som napriek tomu,ze som predtym rodila sekciou prirodzene, mala sa narodila o 15.40, nestihla som ist ani na vzdycharen ani klystir som nedostala, rovno som isla na salu 🙂 a tam som prisla ked bolo 15.05 a behom 35minut som porodila, takze u mna to bola rychlovka.Nastriahvat ma museli,ale dalo sa to vydrzat, vobec som si to pri tom vsetkom ani neuvedomila,iba to sitie bolo trocha neprijemne aj ked mi to umrtvili.Doktorka Stefanikova si zachovala chladnu hlavu aj napriek tomu ze ja som trosku stresovala, ale ona ma povzbudlila, mozem byt rada ze tam bola prave ona.Takze baby tie co vas to este len caka tak pevne nervy da sa to zvladnut.Ja som dokonca nestihla ani epiduralku, aj som ju pytala,ale vraj kym zacne ucinkovat uz bude potom,a mali pravdu.

lydus
8. sep 2010

@kveta ahoj..z boka na bok v pohode..ved anesteziolog ty urcite povie tiez co a ako..alebo sa ho spytaj..

tinkerbell
10. sep 2010

@elinka27 teda, taky rychly porod! To si asi vobec necakala 🙂 Gratulujem k babatku!

lubuska22
11. sep 2010

ahojte prispievam sem prvy raz, ja mam termin 20.10 je tu niektora mamicka, ktora ma podobny termin ze by sme sa tam stretli? ja idem rodit do TT, tiez si nezazmluvnujem lekara lebo tam nikoho nepoznam, trosku mam stres z porodu, ale pre drobca zvladnem vsetko. zavidim vam, ktore mate uz drobca vedla seba. uz si aj balite veci do porodnice? ja som si zacala iba teraz prat veci pre synceka...a vobec este neviem co si zoberiem co budem potrebovat, vsade je pisanych vela veci, tak to musim dako pretriedit:o)

tinkerbell
12. sep 2010

@lubuska22 ahoj, v porodnici - tam, kde ides na prijem, je nastenka a na nej zoznam veci, ktore si mas priniest do tt porodnice 🙂
Ja uz som zbalena 2 mesiace.

adrianai
13. sep 2010

Ahojte kočky, chcem sa spýtať, či ste mali alebo máte nachystaný pôrodný plán? Ja ho síce mám spísaný, len taký krátky - iba podstatné veci, ale neviem kedy, komu ho dať? Vlastne ešte ani neviem, či ho vôbec využijem 😀

dulkagabulka
13. sep 2010

@adrianai ..dobre máš, že je krátky a sú v nom iba podstatné veci...
skús ho ukázat na poradni v nemocnici, či tam máš požiadavky, ktoré ti možu splnit 🙂 a oni ti isto poradia i postup pri predložení tvojho plánu

adrianai
13. sep 2010

@dulkagabulka ďakujem, vyskúšam na budúcej poradni 🙂

chichaa
14. sep 2010

@lubuska22 Ahoj...Ja som síce mala podobný termín ako ty, ale minulý rok 🙂 ale viem si živo predstaviť, čo práve prežívaš...u mňa to bolo očakávanie spojené so strachom a radosťou a neviem čím ešte.. 😉 neboj o chvíľu si aj ty budeš užívať s drobčekom, najmä nepanikáriť, pôrod je prirodzená vec, lekári sú na to, aby nám len trošku pomohli...
čo sa týka balenia vecí, áno je na nástenke písaných mnoho vecí, ale asi tak 70% z nich počas hospitalizácie ani nevytiahneš z tašky von, takže: pre teba najmä dostatok hygienických vecí: vložky, toaletný papier, uterák, jednorázové aj normálne nohavičky, dojčenskú podprdu,..pyžamo si nenos - zbytočné, dostaneš každý deň čistú antisexuálnu 🙂 košelu, ja som mala župan a nezabudnúť na šlapky, príbor, pohár, minerálku...pre bábätko: oblečené boli len v košielke, inak nahé a napevno zavinuté v erárnej perinke. Ja som malú čo najskôr prezliekla do vlastnej košielky, dala čiapočku...bude v tom čase veľmi teplo v nemocnici, takže sa netreba obávať...a treba plienky jednorázové /asi 30-40ks/, bavlnené asi 3, košielky 2-3, oblečko na transport domov, dudlík, mastičku na ritku, telové mliečko, čiapočka, rukavičky, ak by sa škrabalo...a to hádam aj stačí..netreba nosiť ortopedické nohavičky, ani zbytočné dupačky a iné oblečenie pre bábo...keby si mala ešte nejaké otázky v kľude napíš...a mne pomohlo ísť na prehliadku pôrodnice..potom mi to tam bolo také známe a necítila som sa asko úplne v "cudzom" prostredí!! Držím palce!!!

magdalenocka
15. sep 2010

baby v TT po cisarskom davaju normal na izbu alebo na JIS? Lebo vsade je to inak

silvika
15. sep 2010

@magdalenocka na izbu davaju ale hned sa oznamuje na oddeleni ze im vezu po sekcii - cize zvysena starostlivost ... ked ti nic nebude oni ti isto prinesu babo co najskor aj sa pytaju ci sa na to citis ...

alex1983
17. sep 2010

ahojte baby, chcem sa spytat,ci ste si hned do porodnice brali aj veci pre mimi, ako su plienky,rukavicky,capicka,dudlik... Lebo vsade hovoria inak, jedny ze davaju erarne veci pre mimi a druhe ze si mam priniest. A tiez sa chcem spytat ci je pravda ze naco si budem nosit svoju koselu a zupan,ked mi to tam daju a nemusim si spinit svoje veci?

zuzulik82
17. sep 2010

@alex1983 ahoj, ja som si zobrala pre maleho vlastne vecicky, ale je pravda ze deticky obliekaju do erarnych veci. takze je to na tebe 😉 ja som ho mala v erarnych vecickach prvy den a ked som sa dala dokopy a mala som ho uz pri sebe na izbe tak som si ho prezliekla do svojich. a koselu a zupan ti tiez daju, je zbytocne si nosit. kosela sa lahko zaspini a vymenia ti ju kedykolvek budes potrebovat 🙂

silvika
17. sep 2010

@alex1983 plienky len jednorazove dones a platene asi dve tri max. ale ostatne nepotrebujes, az ked pojdete domov, rukavicky snaaad ale ciapocku netreba a dudlik si prines ak chces davat dudlik, ale maju aj erarny a je tam velmi teplo aspon vzdy bolo tak myslim ze bude aj teraz

agentkak
17. sep 2010

@magdalenocka ahoj po sekcii ta davaju normálne na sestonedelie po porodoch...výnimkou by bolo možno len ak by bol preplnený stav... na prvu noc ti babetko vezmu aby si zregenerovala a postavila sa na nohy a mne teda maleho vzali aj na druhu noc a potom som ho uz mala dve noci pri sebe a inak ak mozem odporučit nadštandard je to super vec svoj klud a manzel moze byt stale pri tebe 😉 a čo sa lekarov týka mna robil dr. dečkov a dr. červenkom a bola som maxi spokojná 😉 😉 😉 😉

@silvika ahoj mojka ty si ešte 2v1? ako to s vami vyzera ????

silvika
17. sep 2010

@agentkak ahoj a tebe ako sa podarilo utajit chlapceka? moja sa prosim ta pekne otocila v 38 tyzdni ked som bola prvykrat u stefanikovej, chodievam v pondelky k nej, mam uz aj zmnluvu podpisanu a porodit by som mala najneskor 29.9. lebo potom ma nejaku konferenciu a ze tu nebude 3 dni. takze by som mala mat prirodzeny porod, akurat teraz mam nejake problemy s klbom, dnes je to este dobre ale mala som dni, ked som sa ne jednej nohe neudrzala a chodila som pridrzajuc sa stien ... tak ma kamoska dr. odposlala k ortopedovi, ale tak neviem ci to ajs tihnen, ak poznas ako je to u nas s odbornymi lekarmi ...

silvika
17. sep 2010

nadstandard aj ja vrelo odporucam, ak je vobec volny ja som si velmi pochvalovala a to som dokonca nemohla mat muza na izbe ... vtedy aj to bolo zakazane

agentkak
18. sep 2010

@silvika no to bolo take prekvpako asi pre všetkych....trošku šok pre mna ale uz je dobre 🙂
takže princezna sa otočila 🙂 jeej šikulkaaa no super takze prirodzeny porod to bude lepšie určite 😉
fuha a čo mas s klbom ?? 😕 to teda nič prijemneee a inak štefanikova je super ta mi bola pri prvom porode takze myslim že vyber si zvolila dobrýý 😎 tak dufam to stihnete do toho terminu 😉

silvika
18. sep 2010

@agentkak a mala si mu aj co obliect ? nemala si so sebou len vsetko ruzove? jaa by som myslela, ze ked ti to tolkokrat potvrdili ze je to jasne ze dievcatko a meno si mala vybrate ? lebo si pamatam, ze si ratala s dievcatkom ... ten klb ma boli tusim odvtedy co sa mala obratila dolu ale predtym s malym som nic taketo nemala. ja skorej dufam, ze sa mi nestane s nic pri porode a ze sa mi potom da do normalu. ale filipko teda bol dobre velke babo...

alex1983
18. sep 2010

@silvika dakujem za radu,velmi si mi pomohla 🙂

aneta4
18. sep 2010

maximálna spokojnost s trnavskou porodnicou.doktori su perfektný,klobuk dolu pred doktorkou havlikovou.sestričky ochotné,mile.aj tety upratovačky strašne zlaté.jednoducho nemam nič negativne.a čo sa tíka čistoty.možno to nie je nič extra...ale za to hygiena na jedničku.aj tri krat nam prišli poutierat izbu.to je môj názor.

alex1983
18. sep 2010

@zuzulik82 dakujem za radu 🙂

magdalenocka
19. sep 2010

no to som rada ze nebudem na nejakej JISke ako inde a hned ma daju na normal izbu.

vodnari
19. sep 2010

Ja som si to tam teraz bola vyskúšať na 6 dní....mala som problémy s ladvinou a bola som nadmieru so všetkými spokojná.....

agentkak
20. sep 2010

@silvika silvi no mal ružové dupačky prvy den a potom mi muž priniesol niečo neutralnejšie 😀 😀
no meno sme mali napisane len tak že teda akože keby neco...a vidiš aj tak bolo no šak to že ja som ani nuvažovala nad tym že by to nebola baba 🙂 no a prekvako druhe bola ta vaha lebo podla utv sme sa bali aby malo babo aspon tri kila a ono taky chlap jak buk 😠
ten klb si skus natierat mastičkou ja som na bolaest slabin pouzivala dolgit a aj mi to pomohlo ved uz to mas za par skus nejak vydržat 🙂

silvika
20. sep 2010

@agentkak ten dolgit sa moze? mne dneska hovorila lekarka, ze si mam magne B6 davat na uvolnenie aa aj paralen 500 na bolest a ze keby mi sa neulavilo po porode by ma poslali k neurologovi ale ze oni lubia davat kortikosteroidy a to neni nic moc ze ... a aj hovorila, ze na porod to zatial nevyzera ze je sice dost nizko ale este to tam nie je dozrete na porod, takze zasa idem na poradnu k nej do sluzby v nedelu ma, tak ma pozrie ze ci uz alebo este cakame alebo co budeme robit, som zvedava ked do terminu neporodim co ako budeme postupovat. ale uz mam zaplatenu lekarku tak mozem volat ak by sa predsa nieco pohlo. a nevies kolko maju teraz porodov? dneska mali nejaky naval na porodnickom prijme, tak asi budu rodit ostosest

lubuska22
20. sep 2010

ahojte aky to potrebujem mat papier o prehlaseni mena dietata? a je tu nejaka babenka co ma termin 19.10? ze by som tam niektoru z vas stretla:o)

pusinqa
20. sep 2010

@lubuska22 papier ti dá tvoj lekár, alebo nám pri prvej dali na príjme vypísať dohodu o mene, doplň si tu údaje a nahoď aspoň dáke foto nech nie si celkom za anonyma, my máme termín trošku po tebe tak je šanca že sa aj uvidíme 😉 chodíš už na poradne do nemocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre