Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

simisi
23. nov 2010

@tehulka4 prave by som nerada rodila v noci,ale cez den mi nic nie je a v noci mam kontrakcie,tak som to myslela 😉

tehulka4
23. nov 2010

@marcelkatt jaaaj maci, dvojicky pojdu asi vzdy skor..ja asi ani nepoznam kocku ktora mala dvojky nacas...vzdy to islo ale o 2-3 tyzdne skor..ale super..ved december je uz za dverami..🙂

tehulka4
23. nov 2010

@simisi jaaaaj, som myslela, ze uz cvicis na noc..🙂) teda, ze sice sa deju veci teraz v noci,a le ze ajpotom by si chcela ist v noci...ja osm hovorila, ze toto druhe by som uz skor cez den chcela rodit, lebo to je clovek po celej noci co bol hore a drel ako kon 😀 totalne unaveny..a ked ma uz previezli na izbu, tak som zasa nemohla ani na tie 2 hodky zaspat lebo som uz bola taka vybudena, ze mi prinesu maleho az no..takze az v noci som spala a aj to bol taky psanok o nicom, kedze maly bol stale hore...tak teraz som hovorila, ze by som asi radsej cez den isla...len zas kvoli malemu co uz mame doma, asi bude lepsie keby to bolo zasa v noci...cez den by sa s nim pomotkal tato, takze by mu mama az tak nechybala..len neviem co bude, ked to pride cez den a mm chce byt pri porode..totizto maly, je strasne na mna naviazany..este nikdy nebol bezo mna dlhsie ako 2 hpdinky..takze ja ani tak nemam stresy z rodenia ako z toho co bude u nas doma.. 😀 😝

simisi
23. nov 2010

@tehulka4 mne sa mala narodila o pol piatej a o deviatej mi ju priniesli,vtedy sme mali babatka len do polnoci a potom ich brali sestricky,takze sme si aj oddychli
to ti verim,ved ty mas doma este maleho drobceka a mamina mu bude urcite chybat

marcelkatt
23. nov 2010

@tehulka4 presne tak Luci... ale aj my hádam nebudeme večne bruškaté no....

tehulka4
23. nov 2010

@simisi nooo tak to bola vtedy aka parada..ja som do porodnice prisla o pol 2 v noci, kym sa to vsetko rozbehlo tak to trochu trvalo..museli mi aj vodu prasknut, a maly sa mi narodil rano 6:55..hodinu a pol ma zasivali a potom sup na izbu no a pred obedom som uz maleho mala na izbe..len mne jednoducho spat dovtedy neslo...clovek je straaaasne zvedavy ze co a ako..🙂)noo a este obzvlast, ked nas tato je stale v robotke, babky tiez este robia, takze neni nejak zvyknuty..tak som fakt sama zvedava, ze ako sa to bude zvladat..

tehulka4
23. nov 2010

@marcelkatt jezis maci, nestras....ja zajtra zacinam 38tt takze este ten by som potiahla rada ak by sa dalo, a to buduci tyzden v stredu uz mozem ist pre mna za mna aj rodit..🙂)

marcelkatt
23. nov 2010

@tehulka4 no ja začínam 39 v pondelok už....

tehulka4
23. nov 2010

@marcelkatt no ved to..ze tyzdne pribudaju tajk je to uz viac o nervy..🙂..este by som rada ukoncila etn 38tt a potom by som to uz rada rozdbehla uplne..

tehulka4
23. nov 2010

no nic zeny, idem ja este do billy a skusit dat ostrihat maleho..dnes mi tusim stale tvrdne brusko a stale beham na WC...

marcelkatt
23. nov 2010

@tehulka4 asi tak... som zvedavá čo v piatok povie no..

marcelkatt
23. nov 2010

@tehulka4 dávaj si pozor moja na seba.. paa

mamazuzu
23. nov 2010

no pozeram, ze presne moj termin tu nema nikto. ale za to som tu nasla duse z krizovian. podobne ako ja 🙂

sisatt
23. nov 2010

@mamazuzu pridávam sa...aký máš termín?

mamazuzu
23. nov 2010

@sisatt aj ty si z krizovian? 😀 no ja mam termin 22.12.2010

sisatt
23. nov 2010

@mamazuzu nie, nie som...zo zelenča. je tu niekto zo zelenča?

sulky
23. nov 2010

@sisatt , ja 😀

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt: ako pisala gresa, po sekcii (ked nie su komplikacie) pustaju tak ako pri normalnom porode. Rodila som v TT v auguste sekciou v nedelu a vo stvrtok sme uz isli domov 🙂

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 juj teší ma to, dúfam, že budeme s drobčekom ok.... Pri prvom som bola 6 dní a rodila som normálne, no mal novorodeneckú žltačku. 😒

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt budem drzat palce aby ste boli obaja v poriadku a co najskor doma. Ja som sa nevedela dockat kedy pojdeme domov a odratavala som kazducky den aj ked tam nebolo zle 🙂

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 dakujeem... ja budem 1x v TT nemocnici, nepochádzam z TT, takže netuším, čo ma čaká, ako tam je,myslím personál a tak. V Handlovej to bolo ako by som ani v nemocnici nebola, také rodinné 😉 škoda, že zanikli.

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt nemas za co, rada poradim ak budem vediet 🙂 Ja som bola tiez prvykrat, trosku som mala obavy, lebo vsak vselijake reci som pocula o tt porodnici ale bola som ozaj spokojna. Fakt mile a hlavne ochotne sestricky aj lekari. Jedine co by sa dalo vytknut bola strava, ale to je asi v celej TT nemocnici, a po sekcii som aj tak dva dni nic moc jest nemohla a potom mi nasi nosili a co to sa zjest dalo 🙂

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 strava ma tak netrápi, veď ak budem hladná mm donesie 😉 som rada, že si bola spokojná, pretože tiež som kadečo počula, no myslím, že ide iba o skúsenosti a každej vyhovuje niečo iné... Mne ide iba o to, aby mi poradili bez zbytočných rečí, ak to budem potrebovať a nič viac. Tých pár dní vydržíme no.

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt presne tak. Ja som tam tiez isla s tym, ze ved nejako bude a je to len par dni, ktore vydrzim keby nieco. A bola som milo prekvapena, kedze som bola prvorodicka mala som strach ako to zvladnem. Na cokolvek som sa spytala mi sestricky ochotne poradili a ked sme odchadzali za niektorymi mi bolo aj smutno. Boli fakt zlate...

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 to ma úprimne teší 🙂 a povzbudzuje.. Nevieš či by mi malinkého ako ho vyberú dalio na chvilinku pomojkať, myslím, že by mi ho položili k prsníku, alebo tak?

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt hm.... tak to veru netusim. Ja som bola v celkovej narkoze a malu som videla az po nejakych 7 hodinach prvykrat :( Ale skus sa dohodnut s porodnikom ci by to bolo mozne.

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 veď uvidím, že či celková alebo spinálka. Čo k tomu rozhoduje vieš? Ja by som nechcela byť úplne uspatá.

mirkacik
23. nov 2010

@mamazuzu ahoj.ty si z krizovian?aj ja som 🙂

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt ja som si nemohla vyberat. Sekciu som nemala planovanu, zbehlo sa to pri porode tak rychlo, ze ani neviem ako a uz som dostavala narkozu. Mam srdcovu vadu takze sa anesteziolog tak rozhodol. Kamoska co rodila dva dni po mne mala spinalku a to mala uz druhe dieta. Pri prvom mala celkovu narkozu a ked porovnavala pocity po porode povedala ze uz nikdy viac by spinalku nechcela. Neviem to posudit, kedze som zazila len celkovu narkozu. Ja som bola po tom uplne ok. V noci som isla aj sama na wc a rano uz do sprchy a zotavila som sa tiez velmi rychlo.

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 aha tak mojko. No ja mám plánovanú kvôli placente.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre