Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

nini88
23. nov 2010

@marcelkatt skus sa spytat na to porodnika ako to je s narkozou, ci sa da vybrat aku chces, alebo ci su pripady kedy rozhoduje vylucne len anesteziolog o narkoze. Idem uz do hajan, dufam, ze malinka bude buvat az do rana 😉 pa pa a dobru nocku .... ked budes nieco potrebovat alebo budes chciet len tak pokecat kludne napis.

marcelkatt
23. nov 2010

@nini88 Ďakujem Ti veľmi pekne a dobrú nôcku aj Tebe aj malinkej.

kapetka
24. nov 2010

@marcelkatt mna pustili na 4-ty den po porode, maly mal iba slabu zltacku a ja som sa pekne hojila. Prepustaju aj cez vikendy. Zalezi aj od toho, kolko maju miesta, ked som ja rodila, mali ho zufalo malo, rychlo pustali domov.

kapetka
24. nov 2010

@marcelkatt mne dala anesteziologicka iba odporucanie, pytala sa ma, aku narkozu chcem. Vraj spinalka je menej zatazujuca na organizmus, ked nemas nejaky zdravotny problem alebo si to vyslovene neziadas, nemali by ti davat celkovu narkozu.

marcelkatt
24. nov 2010

@kapetka tak som rada, nemám zdravotné problémy žiadne, radšej by som prijala tú spinálku a budem sa snažiť čo najskôr rozbehať. Treba ranu často sprchovať,a lebo ako to je? Aby sa rýchlo hojila?

baska259
24. nov 2010

@mirkacik ale 😀 18 a ty???

baska259
24. nov 2010

@sarra6 viem kto si :D no aky mala porod co ja viem asi tak normalny 😀 som pocula ze mas dievcatko 😉

dulkagabulka
24. nov 2010

včera som bola s mojou byvalou švagrinou pri jej porode...musim aj touto cestou podakovat za profesionalny, pokojny, citlivy pristup MUDr.Štrbovej, všetkych porodnych asistentiek, detskeho lekara a v neposlednom rade i detskej sestričky 🙂 🙂 🙂 Všetci tito vynaložilii všetky svoje sily, aby jej maximalne pomohli a vyšli v ustrety v jej porodnom priani 🙂

primari gynekologie i novorodeneckeho oddelenia možu byt hrdi ,že maju taký personal 🙂

ďakujem mamičke i úžasným bytostiam z trnavskej nemocnice za krasny zažitok 🙂 🙂 🙂

mirkacik
24. nov 2010

@baska259 ja mam 29 🙂 vobec ta ale podla fotky nepoznam.ja byvam uz roky v Ba a do krizovian chodim malo

marcelkatt
24. nov 2010

@dulkagabulka milé a povzbudzujúce 🙂 ďakujem za info 🙂

baska259
24. nov 2010

jaj 😀 my sme sa pristahovali do knd len pred 2 rokmi tak preto nevies 😀 ja byvam na bytovke kde byvaju mozno poznas..levcik,krivosudsky,buday,drasik 😀 😀

caddy20
25. nov 2010

Ahojte, mohli by ste mi poradiť kam mám ísť (nová či stará budova,u koho sa nahlásiť v trnavskej nemocnici) ak ma môj lekár poslal na ďalšiu poradňu do nemocnice? Ďakujem za odpovede.

sariana
25. nov 2010

ahojte,

ja som v TT porodnici rodila presne pred pol rokom...bol to uz moj druhy porod v tejto porodnici a rovnako druhykrat cisarsky rez so spinalkou...takze mozem tieto veci trosku porovnavat, kedze som tam i parkrat lezala...prvykrat to bol cisarsky neplanovany pred skoro 3,5 rokmi s problemami po porode /neznesitelne bolesti hlavy po spinalke, kedze mavam aj bezne silne migreny/, rodil ma Dr. Hlavek a Dr. Cech a druhykrat som mala planovany cisarsky rez, rodil ma Dr. Deckov a Dr. Stefanikova...

ako prvorodicka som si pristup sestriciek predstavovala trosku inak, kedze bolo pre mna vsetko uplne nove /problemom bolo hlavne malo a velakrat protichodnych informacii/...bala som sa, ako to tam zvladnem druhykrat, predovsetkym som mala obavy z toho, aby sa nezopakovali komplikacie po porode...musim vsak povedat, ze pomery v porodnici sa trosku zmenili k lepsiemu /a nemyslim, ze to vnimam tak iba preto, ze uz som mala viac skusenosti/...porodila som o 10.55 hod doobeda a o 20.00 hod. som uz stala na nohach a zacala chodit...babatka nam dali na druhy den a odvtedy sme sa o ne starali same...ked som nieco potrebovala, tak som sa spytala sestriciek, inak som si vsetko robila podla seba a aj dietatko som mala oblecene vo svojich veciach, kedze sme znova schytali alergiu na nemocnicne pradlo...

to, co sa mi tentokrat nepacilo, bolo, ze pri planovanom cisarskom reze musi ist rodicka pred "porotu" sa "predstavit"...boli tam snad vsetci lekari, co v TT porodnici existuju, vysetrenie bolo bolestive a neprijemne...bleee...ale prezila som to...

a okrem toho som vedela, do coho idem, a preto som samotny priebeh porodu prezivala o dost horsie...prvykrat to bola uplna malina...

marcelkatt
25. nov 2010

@sariana akp predstaviť, pred porotu? Sa normálne bojím toho... 😖

simisi
25. nov 2010

@marcelkatt to je take konzilium pred lekarmi z oddelenia,nieco ako velka vizita,s tym,ze ta jeden z nich pozrie a vlastne sa dohodnu,ze treba urobit sekciu.Asi to nie je prijemne,ale nemusis sa bat

marcelkatt
25. nov 2010

@simisi jáj, som sa zľakla, že sa budú vypytovať a tak... uf..

simisi
25. nov 2010

@marcelkatt nemusis sa bat,naozaj
prajem dobru noc a zajtra sa hadam stretneme

marcelkatt
25. nov 2010

@simisi Dobrú aj Tebe a vlastne všetkým. Idem aj ja buvať pomaly. Papa..

baska259
25. nov 2010

@baska259 jaj my sme sa pristahovali do knd len pred 2 rokmi tak preto nevies ja byvam na bytovke kde byvaju mozno poznas..levcik,krivosudsky,buday,drasik

baska259
25. nov 2010

@mirkacik jaj my sme sa pristahovali do knd len pred 2 rokmi tak preto nevies ja byvam na bytovke kde byvaju mozno poznas..levcik,krivosudsky,buday,drasik

mirkacik
25. nov 2010

@baska259 aha.poznam bytovku.aj moniku levcikovu(prave dnes tu bola),budaya,milan krivosudsky je moj spoluziak...asi viem kto si len z rozpravania.monika mi hovorila ze na bytovke je baba co je tehotna tak ako ja🙂

luckam77
26. nov 2010

ahojte baby...no dost som z toho v soku...boze zase roztahovat nohy pred tolkymi doktormi???to snad nie 😝 ja ak dovtedy neporodim tak 8.12.mi urobia sekciu...prvy som mala kliestovy takze preto som sa takto rozhodla...uvidime ja len dufam ze to prezijem aj tie bolesti a ze vsetko dobre dopadne bez komplikacii...bojim sa ci ist cisarskym alebo normalnym takze cakam a uvidime...

sariana
26. nov 2010

@marcelkatt bat sa nemusis, iba sa na to pripravit...mne tam teda to mnozstvo "cudzich" ludi vadilo a ani vysetrenie nebolo prijemne...a pan primar sa ma pytal, ze preco som sa rozhodla rodit cisarskym rezom...akokeby som ja o tom mohla rozhodnut a nie lekar... 😒

sjuzi
26. nov 2010

Kočky vidím, že sa tu bavíte o sekciách... ja som mala tiež pred 3,5 rokom sekciu. A teraz chcem normálne rodiť... môj gynekológ mi to aj celkom odporúča, ale zase on nie je pôrodník... ja by som sa tak chcela tej sekcii vyhnúť a prežiť si normálny vaginálny pôrod...
Ako to teda je, odporúčajú už po sekcii ďalšiu sekciu, alebo je možnosť ísť aj normálne??? 😕 😅

luckam77
26. nov 2010

@sjuzi no ak mas az po 3,5roku tak môzes normalne rodit i ked môzes aj cisarskym...keby si vsak bola tehu do roka alebo dvoch tak odporucaju sekciu zas...ja nemam dobre skusenosti s porodom tak preto chcem ist na sekciu...bojim sa aj jedneho aj druheho...takze bud ma to chyti dovtedy alebo pôjdem na sekciu

sjuzi
26. nov 2010

@luckam77 ja si zas vravím, že po vyvolávanom nepostupujúcom pôrode a následnej sekcii bude normálny pôrod pre mňa celkom "zvládnuteľný" a veľmi si prajem ho zažiť... aj kvôli tomu, že budem skorej fit atď... 😉
Ale samozrejme rešpekt stále mám...

luckam77
26. nov 2010

@sjuzi chi jasne kazdeho laka to druhe...ja si tiez hovorim môze byt lepsi a rychlejsi ten druhy pôrod,,ale radsej idem sekciou ta je menej nebezpecna..po normalnom som tiez dobre 2tyzdne nevedela sediet 😀

sariana
26. nov 2010

@sjuzi mne bolo povedane, ze mozem rodit aj normalne, ale...ja som mala prvy cisarsky z dovodu nepostupujuceho porodu, velkeho babatka a rozmerov panvy...podla UTZ bol predpoklad, ze aj dalsie dieta bude velke, rozmery panvy sa nezmenili, cize bola velka pravdepodobnost, ze porod znova skonci cisarskym rezom...a navyse po predchadzajucom cisarskom sa dalsi porod nemoze vyvolavat, atd...nakoniec, ked ma "otvorili", bolo prve konstatovanie, ze este dobre, ze robili hned cisarsky, nakolko rana po predchadzajucom CS bola velmi tenucka, takze to nemusela vydrzat a dalsia otazka bola, ci chcem este deti, lebo dalsie by uz moja maternica kvoli tej rane nemusela zvladnut...ale tymto nechcem nikoho strasit, iba sa chcem podelit o svoje skusenosti...mozno niekomu pomozu v rozhodovani...

marcelkatt
26. nov 2010

Ahojte maminky, tie kt rodili nedávno v TT... Môžem si zobrať notebook so sebou? Zvažujem si kúpiť modem na kredit ( bez mesačných poplatkov) nech som v kontakte s rodinkou a tu na koníkovi....

ivca17
26. nov 2010

@marcelkatt ahoj, no ja viem, ze tam baby mali notebook, myslim,ze problem neni, len aby nezmizol,coz myslim, ze ked ho budes mat v kabelke, a bude vpohode spolubyvajuca tak neni problem 🙂 viem, ze baby mali aj internet tam a pisali s rodinou takze myslim,ze pohoda 🙂 len aby bol cas na to 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre