Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petra1975
14. jan 2011

@samantha543 Mila Samantha, nad tym, co pises sa da iba z chuti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ked sa tebe nepaci, necitaj.....viac nemam co dodat. S usmevom cislo 10 sa pre dnesny vecer lucim! pekny a pohodovy vecer vsetkym zlatym tehulkam.pa.

samantha543
14. jan 2011

@petra1975 ja si myslim ze tvoje nazory su trapne...vyzeras ako keby si mala komplexy a tu si ich kompenzujes 🙂 moj nazor je jasny a myslim ze to potvrdi aj viac mamiciek...som zvedava co povies po druhom porode ci nahodou aj ty sa nepridas k tym co kricia a niekto ty nebude chciet dat po ustach 🙂

samantha543
14. jan 2011

@smajlusik mas uplnu pravdu...ja som mala doktora ktory tam bol cely den a rodila som vecer dvakrat prijemny nebol a ani sestricky tak ale beriem to ze su tam cely den....a myslim ze by som tam isla rodit aj nabuduce.. 😉

svetielkoand
14. jan 2011

@smajlusik 😵 😵 😵 sama by som to lepsie nenapisala 😵

dulkagabulka
14. jan 2011

@smajlusik suhlasim, velmi pekne si to napisala..aj moja reč je, že si treba povedat..a prave v tom mam dobru skusenost s TT porodnicou..ze mamičky, ktore niečo chceli a slušne o to popytali, tak sa mi zdalo,že sa zlietli všetci anjeli novorodeneckeho i gynekologickeho neba a všetci mamičke vyšli v ustrety tak,ako bolo možne v ich silach...takže ano...

sevzuz
14. jan 2011

@smajlusik aj ja suhlasim presne si to napisala 😅 😵

svetielkoand
14. jan 2011

Takže nakoniec sme dospeli k spoločnej veci - treba otvoriť srdce, uši a ústa a budeme spokojné, hlavné je, aby sa budúce mamičky nebáli ísť rodiť do trnavskej pôrodnice a zo svojho pôrodu mali krásny zážitok 😵

zanin
14. jan 2011

Ahojte. Tak ja som bola dnes na vysetreni a tesim sa na porod. V pondelok idem na vyvolavacku ak do vtedy neporodim. Bola tam pani doktorka Stefanikova. Je to zlaty clovek. Keby som ju vystihla na porod bola by som stastna. A v Trnave som uz raz rodila a nemala som s nikym problem. Personal aj lekari si robia svoju pracu naozaj dobre. Ja by som nemenila a to som mala prvy porod vyvolavany. Kontrakcie boli silne ale aspom som sa dlho netrapila. Mam zdraveho syna a dufam,ze o par dni k nemu pribudne dalsi huncut. Nebojte sa ist rodit do trnavskej nemocnice. Ja mam len pozitivne zazitky. 😉

sjuzi
15. jan 2011

@smajlusik presne si vystihla, čo si myslím i ja... 😉
Kočky, nebojte sa napísať si plán, prípadne, ak máte zazmluvneného doktora, prejsť si s ním svoje pripomienky, otázky, či obavy...
Ja si zazmluvňujem síce len preto, lebo chcem po sekcii rodiť normálne, tak len ako taká istota, že pri mne bude ten "môj" lekár, ktorý ma individuálne aspoň trocha pozná a hlavne má s takýmto pôrodom skúsenosti... Inak by som zmluvu neriešila... 😉

sjuzi
15. jan 2011

@svetielkoand presne tak... 😵

smajlusik
15. jan 2011

som rada ze nas to tu tak podobne vnima viac 🙂
vsetkym tehulkam zelam aby si domov okrem svojich krasnych babatiek priniesli aj prijemne spomienky na porod
a nech vam vyjdu v ustrety 😉

tinkerbell
15. jan 2011

@svetielkoand presne tak, oplati sa mat usta otvorene, len ja som bola pri porode nejako mimo, vobec som neprotestovala, tak si vlastne za to mozem sama.

Mne na mojom porode vadilo 5 veci - bolestive podanie klystiru bez vazeliny, urychlenie pordu injekciou - pritom vobec nebola potrebna, lebo porod postupoval dost rychlo, velmi bolestive vaginalne vysetrenie sestrickou, nutenie na tlacenie, ked som ziadny tlak ani nutkanie necitila a neprilozenie babatka k prsniku. Keby som si bola otvorila usta, tak by som myslim mohla odburat tieto veci, lenze ako hovorim, bola som nejako mimo a sestricka sa ma na nic nepytala, nic nevysvetlovala - povedala:"predklonte sa" a nez som sa stihla spamat uz som mala klystir v sebe, tak to bolo aj s injekciou - asi som ja pomaly reagovala - takze by som mala vinu valat na seba, ale ja mam stale pocit, ze personal je tam na to, aby nam pripomenul a vysvetlil ukony. Co by im to urobilo, keby sa po porode spytali "mamicka, mozeme vam prilozit dietatko?" Urcite by som nepovedala nie.

Takze, ak rodit v tt, tak len s podpisanym porodnym planom - inak vas budu brat ako nesvojpravnu.

katkatt
15. jan 2011

@tinkerbell tak ja som sa aj spytala, naozaj slusne!, ze prosim Vas, mozem sa opytat, co mi to idete pichnut a dostala sa mi odpoved: naco vam to budem hovorit, aj tak Vam to nic nepovie .... a tam moja asertivita skoncila ....a to som nechcela vobec protestovat, len sa informovat ... mala som sa tiez viac domahat ... ale zase babo mi prilozili na par sekund uz zabalene sami od seba, takze za to som im velmi vdacna ... ale to uz bola asi sestricka z novorodeneckeho 🙂

svetielkoand
15. jan 2011

@tinkerbell tak sama vidis ze nie nemocnica je zla, zly bol konkretny zdravotnicky pracovnik, s ktorym si prisla do kontaktu 😉 ja som mala porod vyvolavany, lebo mi odtiekla plodova voda po tazkom oligohydramnione, kontrakcie ziadne a cas utekal, sestricka sa ma pytala, ci chcem klystir 😕 co som brala ja osobne vsetkymi 10, kedze som dlhodobo mala problem zo zapchou 😀 , ked boli kontrakcie po vyvolavacke dost zle, tak mi ponukli spasmolytika... kedze som mala velmi silne kontrakcie od 17.45 do 20.00 kedy sa narodil maly, tiez som sa moc nesustredila na nic ine ako na spravne dychanie a potom tlacenie - pri tlaceni som aj vydavala hlasku aaaaa, ale ani jedna kocka, ktora tu kritizovala kricanie rodiciek nemala prirodzene, normalne stonanie a kricanie pri tlaceni na mysli, kritizovalo sa tu hystericke spravanie, kedy mamicka HYSTERICKY kričí a nadáva 😉
myslim že veľa kočiek by urobilo dobre, keby si vezme k pôrodu Dulu, ktorá im pomôže komunikovať zo zdravotníckym personálom

littledevil
15. jan 2011

@zanin Pani doktorku Štefánikovú môžem len doporučiť, ja som u nej rodila 2x, vždy sme sa dohodli na vyvolávanom pôrode vzhľadom nato, že prvý synček sa narodil mrtvý. Na prvý pôrod nikdy nezabudnem, bol to ten najhorší zážitok v mojom živote. Už len to, že som vedela, že rodím mŕtve dieťatko a prístup doktorov a sestričiek strašný. Ani trošičku súcitu....Pri druhom mi kamoška odporučila dr.Štefánikovú a to bolo úplne niečo iné aj sestričky v pohode. Pri najmladšom som bola v nemocnici 16 dní, ale sestričky boli väčšinou super, ked bol malý na JIS-ke, tak ma povzbudzovali, že všetko bude ok. Teraz som bola spokojná aj s doktormi aj s personálom.

dew00
15. jan 2011

@petra1975 uplne s tebou suhlasim, netreba len osocovat, ale to tu z bolo spominane viackrat. Mamicky cakatelky, porodnica v tt je podla mna ok, tiez som nedavno rodila a v pohode by som tam isla znovu, sestricky i lekari boli super (a to som lezala aj na rizikovom, potom porodna sala a sestonedelie), velmi mi pomohli, nemozem na nich povedat kriveho slova. Po porode sa o mna sestricky starali prikladne a aj ked som uz bola fit a ich pomoc som nepotrebovala, boli mile.Ked som mala nejaky problem, stacilo spytat sa a ked som uz lezala na sestonedeli a potrebovala som nieco od novorodeneckej sestry a ona nahodou nemala cas (ved tam maju kopec mamiciek a babätiek), povedala, ze len co sa uvolni, pride za mnou a tak to aj bolo. A to som ich pomoc potrebovala velakrat, kedze sme mali problem s kojenim.
Je pravda, ze sto ludi, sto chuti, zazila som aj mamicky, co by asi neboli spokojne ani v nejakej luxusnej sukromnej porodnici, aj na tej by si nieco nasli. Ofrflali uplne vsetko.
Ak ma nejaka sestricka zlu naladu (co je normalne, ved sme ludia), podla mna staci mile slovo aj od nas a ochotne pomoze. Takze maminky, nebojte sa, da sa to zvladnut, drzim vam palce, nech vsetko dobre dopadne a vy ste boli spokojne.

mamina910
15. jan 2011

Ahoj mamičky,je normálne aby som pol roka po cisárskom reze pri pohlavnom styku s manželom krvácala ale len trošku akoby tam praskla nejaká žilka alebo už teda neviem prečo lebo keď som bola na prehliadke po šestonedelí mi dr.povedal,že všetko je OK po sekcii a všetko sa dostane do normálu.Mám sa báť keď krvácam a ísť za gynekológom alebo je to bežné než sa mi telo dostane do pohody po cisárskom?!

lubenka131
15. jan 2011

baby boli ste niektorá v nadštandardke?kolko to vlastne stoji a co je pravdy na tom ze tam su zevraj zakazane navstevy na zbe???????

dew00
15. jan 2011

@lubenka131 nadstandardna izba stoji okolo 33 Eur (presnu sumu si pozri na stranke nemocnice) a navstevy nie su zakazane

babelik
15. jan 2011

Mne môj gynekolog povedal že telo sa po pôrode dostane do normálu až po roku. Ale aj tak by som na tvojom miesta išla pre istotu k lekárovi aby sa niečo nezanedbalo... Držím palce aby to nic nebolo

lubenka131
15. jan 2011

@dew00 no ja som to pozerala na http://www.fntt.sk/kliniky_gynporod_klinika.php... som tie sumy tam nejako nepochopila lebo je tam uvedena suma 19.92 a potom 33€ takze neviem...a potom pohoda ked tie navstevy su neni zakazane...

simisi
15. jan 2011

lubenka131.....ta nizsia suma je za nadstandart na rizikovom oddeleni,na sestaku je 33 eur 😉

europa2
15. jan 2011

@svetielkoand baby som tu kratko a citam len tak co sa nove deje,mam 28 moj syn sa narodil 13.7.2001(piatok 😀 ),co pre mna nepredstavovalo nic magicke a hrozostrasne,ale ako prvorodicka som sa aj bala.V ten cas nas tam bolo vela,ja som musela po porode lezat na rizikovom a synceka som mala pri sebe normalne az na treti den.Samotny porod prebehol celkom rychlo,raz som neposluchla sestricku ked mi hovorila teraz netlacit,ale viete.......Postavili ma ku dveram a povedali cakajte na klistyr,zatial odrodili 3 zeny,v pohode,ale ked sa ma opytali na co tu cakam som bolo v nemom uzase,nevadi.Po klistyre som sa vratila na vzdycharen kde nejaka zena kricala aspominala vsetkych(no nebudem dalej komentovat koho a co),v pohode ked sa dostal rad na mna usmievala sa na mna doktorka,ktora mimochodom si prave vymenila sluzbu,vsetko prebehlo v poriadku teda okrem toho,ze som raz neuposluchla.Tomu personalu a hlavne sestrickam nezavidm tuto pracu,ale je pravda,ze niektore by mali byt trochu ludskejsie,ale zase na druhej strane ani ja sa stale v praci neusmievam.7.9.2004 som sa do TT nemocnice vratila znova pre dceru.Tentokrat som tam bola sama,kde som mala k dispozicii aj fit loptu,co bol po prvom porode velke plus,sama sprchy a doktorku co zaucala praktikantu,slovom pokusny kralik.Vopred sa ma vsak opytali ci mozu.Aj tento krat prebehol porod v poriadku,ale teraz som pocuvala na slovo 🙂 .Som rozvedena a 3 a pol roka zijem z novym partnerom a samozrejme som vedela,ze raz bude chciet aj svoje dieta.Termin mam 9.8.2011 a znovu pojdem do TT,ale chcela by som aby tam siel aj priatel/Viem,ze wc,sprchy nie su prvotriedne,ale co uz narobym,nemamm zvysne peniaze na luxusne porodnice kde v podstate urobim ja to iste co v TT,okrem toho,ze by sa ma kazdu hodinu niekto pytal ako mi je.

europa2
15. jan 2011

@mamina910 ja by som radsej isla za gynekologom koze to byt hoci co

mamina910
16. jan 2011

@babelik ..no ale prečo krvácam pri každom styku s manželom,ale to len trošku akoby tam nejaká žilka praskla abo tak...neviem,ale že stále by praskala tak to mi nejde do hlavy:(zaujímavé je,že som ešte nedostala menštruáciu a to má mala pol roka a nekojím ju už vyše 3.a pol mesiaca,a gynekológ mi povedal,že mám prísť na kontrolu až keď dostanem menzes že mi predpíše antikoncepciu,a môže mi predpísať antikoncepciu aj keď som ešte nedostala menzes?!

sjuzi
16. jan 2011

@mamina910 určite sa poraď s tvojím doktorom. Ale viem, že ja som tiež po pôrode (tiež sekciou) mala dosť dlho taký pocit sucha, bolo to nepríjemné... asi sa tá sliznica nejako potrebuje zregenerovať... Môj gynekológ mi to vtedy vysvetľoval, že po pôrode je "tam" stav ako v menopauze... Tak možno to u teba ešte pretrváva. Inak nemávaš aj bolesti či nepríjemné pocity pri styku?
Ja som menzes dostala až po roku, ale ja som kojila do 10 mesiacov malého... 😉

maca_p
16. jan 2011

@sjuzi whow, ze 10 mesiacov po porode. ja som dostala mrchu 10 dni po ukonceni 600nedelia a kojila som 9 mesiacov. tiez mi vykonali sekciu. od vtedy mam veru dost silne periody. som zvedava, ako to bude po tomto porode....

zanin
16. jan 2011

Tak zajtra rano vyvolavacka. Uz aby som mala drobceka pri sebe.

babelik
16. jan 2011

@mamina910 určite chot k lekárovi aj ked si ešte nedostala menzes, aby si niečo nezanedbala a potom daj vedieť ako si dopadla. Budem ti držať palce nech je to ok!

sjuzi
17. jan 2011

Kočky som rada, že sa to tu nakoniec tak pozitívnejšie zvrtlo. Nehovorím, treba napísať aj negatívnu skúsenosť, ale nie to dokola rozoberať.
A mám otázku, ste tu niektorá taká, čo ste rodili 1. pôrod sekciou a potom 2. vaginálne??? 😕 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre