Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivka1603
16. mar 2011

@gloria83
ja mám s ňou len tie najlepšie skúsenosti...rodila som u nej 4/2010...

tatiana7777
16. mar 2011

Ahojte, idete niektora tuto sobotu na prijem? Ešte ma zaujima, či Vam niektorej robili Hamiltnov hmat a či pomohol? Ďakujem 😉

danielta999
16. mar 2011

@velvet26 dakujem 🙂 ved aj ja si necham svojho gynkologa a teda v 36týždni si vybavím toho Dečkova,snád ma zobere.papa

janka2307
16. mar 2011

@tatiana7777 Ahoj, ides v sobotu na prijem? ja ak neporodim tak pojdem v pondelok. Drzim vsetky palce!

tatiana7777
17. mar 2011

@janka2307 ano, sobotu ;) dakujem pekne aj Tebe a dribcovi, nech je vsetko ok ;) to sa mozno stretneme. Pa 🙂

janka2307
17. mar 2011

@tatiana7777 dakujem aj ja, urcite sa stretneme;) a viete co to bude? Mas dohodnuteho aj niektoreho lekara?

tatiana7777
17. mar 2011

@janka2307 ela-bude to dievcatko, a lekara sme si dohodli Červenku..a zrovna ma aj sluzbu 🙂 Vy vite pohlavie babatka? Aj mas niekoho na porod dohodnuteho? Izbu normal, ci nadstand.? Pa.

velvet26
17. mar 2011

@danielta999 nemas zac..jasne, ze ta zoberie deckov zoberie, preco by nemal..vsak aj jemu ide o peniazky.. 🙂

janka2307
17. mar 2011

@tatiana7777 Pekné meno pre dievčatko 🙂 Pohlavie ešte nie je isté na 100% ale asi to bude chlapček-Tomáš, dohodnutého máme dr. Dečkova-osobne som s ním bola spokojná a chvália si ho aj iné mamičky, teraz už chodím k nemu do pôrodnice na prehliadky. Ak bude voľná nadštand. tak by som rada ale ešte sa rozhodujem či nie je aj lepšia spoločnosť inej mamičky po pôrode 😉 Ty si už rozhodnutá?

tatiana7777
17. mar 2011

@janka2307 Takže Ty už si neni prvorodička ? Ano, čitala som, že ho chvalia, ale povedala by som, že personál je na porodnickom celkovo dobrý-veď uvidíme čoskoro 🙂 Ja nadštandart, koli sprche, samostat.wc atd...

janka2307
17. mar 2011

@tatiana7777 Som prvorodička,myslela som že som bola s nim spokojná ako so svojim lekárom. Dúfam že máš pravdu s tým personálom 😉 Nadštandart nám dajú iba ak bude voľný...

tatiana7777
17. mar 2011

@janka2307 🙂 som to zle pochopila 🙂 Vieš čo, ja som si zajednala cca mesiac vopred porodnika a podmienku sme mali aj izbu, a tak uvidime no 🙂 Každopádne je to už zdlllhavé, však, to čakanie-kedy, kde, ako.. Neviem ako Ty-tešiš sa, alebo maš strach z porodu? Ako tu už pisali niektore mamičky, sestričkam stači nejaka kava, bonboška..a su ochotnejšie 🙂

janka2307
17. mar 2011

@tatiana7777 asi som to tak napisala 😉 ja som bola na DOD v pôrodnici ktory býva prvy pondelok v mesiaci a tam nam vrchná vysvetlovala ako je to s tymi izbami ale urcite sa to da aj inak 🙂 Aj pre mňa je to už toto čakanie veľmi zdlhavé, stále dúfam že to príde samé, ak ho budú vyvolávať mám väčší strach. Dáš si epidurálku?

tatiana7777
18. mar 2011

@janka2307 ano, dam si epiduralku, ak aj oni uznaju za vhodne 🙂
No uz sme na konci, tak to vydrzime, nie..take krasne miminenko za to urcite stoji, ze aj na bolest zabudneme 🙂 Mne to troska vyvolal tym Hamilt.hmatom-prijemne nic moc ale zabral. Vcera som vecer mala sem-tam kontrakcie.. Ak mas fit-loptu, poskac na nej, alebo si daj teplu vanu. Ak sa mozem opytat-Tvoj bude pri porode? Uz aby mame deticky pri sebe ;)

janka2307
18. mar 2011

@tatiana7777 Dobré ránko 🙂 nad epidurálkou uvažujem ale ešte uvidím ako sa to všetko rozbehne, ale ak to bude neznesiteľné nechcem sa trápiť hodiny v bolestiach. Vydržať sa dá všetko a už aby sme tu mali tie naše krásne babätká. Hamiltonov hmat doktor neskúšal ale super že ti to tak zabralo, fit loptu vyskúšam aj s vaňou dnes. Manžel chce byť pri pôrode, a Tvoj? stále ešte verím že bábo do pondelka sa vypýta samo 😉

mcoya
19. mar 2011

Ahojte mamicky, prosim Vas, tie co ste mali zazmluvneneho porodnika, tak Vam porod vyvolaval podla toho, ako mal sluzbu, alebo vam dal telefon, ze ked to na vas pride, nech mu zavolate? Ja by som si rada zazmluvnila p. Dr. Deckova, alebo p. Dr. Stefanikovu, len by som rada mala prirodzene spustenie porodu a nie vyvolane. Tak neviem, ze ako to tyto dvaja robia. Dakujem Vam za rady a pomoc.

velvet26
19. mar 2011

@mcoya no veru, to by zaujimalo aj mna... 🙂

ivka1603
19. mar 2011

ahoj, ja som rodila u Dr. Štefánikovej a ona mi dala na výber nejaké termíny podľa jej služby a mala som prísť na vybraný termín na vyvolávačku. Našťastie sa Rastík vypýtal na svet aj bez vyvolávačky 🙂

mcoya
19. mar 2011

@velvet26 ved ano, lebo, ak by sa to malo vyvolavat, tak je asi lepsie, to nechat na nahodu a verit, ze tam v tej chvili bude nejaky dobry porodnik s dobrou naladou 🙂, ale zasa na druhej strane je lepsie chodit ten posledny mesiac len jednemu lekarovi, aby moj stav poznal a aby ma ten isty aj odrodil, predsalen aj ja budem mat vasciu pohodu, ked tam budem niekoho poznat, ako prist do neznameho prostredia, plneho neznamych ludi 🙂

mcoya
19. mar 2011

@ivka1603 Dakujem Ivka a mala vtedy prave sluzbu, alebo dobehla k Tebe?

velvet26
19. mar 2011

@mcoya presne tak, ako pises, idealne by to bolo, keby ze sa porod spusti prirodzene a sam...no ale myslim, ze asi dr. urci nejake terminy, neviem...tiez chcem deckova, od 36 tt. zacnem k nemu chodit a zazmluvnim si ho..chcem mat istotu, ze tam budem mat lekara, co pozna moj zdravotny stav, tak uvidime..
v ktorom si tyzdni?

mcoya
19. mar 2011

@velvet26 ja som v 36-tom, buduci tyzden idem posledny krat svojej doktorke, tak sa musim rozhodnut, lebo uz budem chodit do nemocnice. Mam termin niekedy na velku noc 🙂, tak neviem, ze ci ma vobec niekto bude chciet rodit 😉

ivka1603
19. mar 2011

@mcoya
Ahoj, ja som mala u nej dohodnutý termín na 21.apríl a náhodou sa mi v ten istý deň aj začali kontrakcie a malý išiel von nakoniec úplne spontánne aj bez vyvolávačky

mcoya
19. mar 2011

@ivka1603 no, tak to si mala stastie, ja mam tiez termin tak okolo 20-25 aprila 🙂. A nepamatas si, ako casto ma sluzbu? Ci tam je viac menej kazdy den, alebo kazdy druhy, alebo ako?

velvet26
19. mar 2011

@mcoya neboj, ked si ho zazmluvnis a zaplatis mu, tak dojde.. 🙂 drzim palce, napis potom co a ako si pochodila u dr..das si deckova ci stefanikovu? mne moj gynekolog odporuca, ze obaja su dobri, no deckov je odbornik na kliestove porody, tak keby bolo treba nahodou rychlo zasiahnut, tak je to vyhoda..a ja radsej muza chcem, pridu mi chlapi menej drasticki ako zeny..

ivka1603
19. mar 2011

@mcoya rodila som pred 11mesiacmi, to si vážne nepamätám, ako má služby

mcoya
19. mar 2011

@velvet26 to sa prave rozhodujem, ci Deckova al. Stefanikovu. Pocula som, ze Dr. Deckov je skor za tie prirodzene porody a Dr. Stefanikova to vyvolava. Ale pocula som to len od 3 ludi, tak to nechcem zovseobecnovat a preto som to sem napisala, ze nech napisu skusenosti aj viacere maminky. Ale urcite su obaja velmi dobri.
To s tym chlapom mas pravdu, mne sa zdaju taky pokojnejsi a rozhodnejsi. Aspon taku mam skusenost z prveho porodu, ale to som rodila v BA.

lenocka1979
19. mar 2011

@velvet26 tak dievčatá 🙂 ... ja som rodila pred cca 16 mesiacmi. na kontroly som chodila k dr. štefánikovej, bola fajn, ale v deň môjho pôrodu mala dovolenku. odrodil ma dr. dečkov a bolo potrebné malého vybrať kliešťami ... dr. dečkov bol perfektný ... zachránil mi maličkého. takže ho vrele odporúčam ...🙂))

mcoya
19. mar 2011

@dulkagabulka ahojik Gabi, a Ty by si nam prosim Ta, nepomohla vyriesit nasu dilemu, ci zazmluvnit, ci nezazmluvnit, ked chceme prirodzene spustenie porodu? Mas asi bohate skusenosti s trnavskymi porodnikmi. Dakujeme

A prosim Ta, to si Ty, co si bola pri porode jednej pani trenerky z Kvapky? Ak ano, tak to som na ten porod sameee chvaly pocula, ze to bol nadherny porod a ze maminka si to doslova vychutnavala. 😉

lucyka1
19. mar 2011

@lenocka1979 a co sa stalo. preco taky pôrod?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre