Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lenocka1979
21. mar 2011

@velvet26 ja som nemala dečkova zazmluvneného ... chodila som k štefánikovej a chcela som si ju zazmluvniť, ale akosi sme sa k tomu neprepracovali ... ona si zrejme myslela, že mám ešte čas, lebo krčok sa mi neotváral tak, ako by som už bola tesne pred pôrodom ... ale to bolo zrejme kvôli pevným panvovým svalom ... ktoré držali maličkého a preto boli potrebné kliešte. poviem ti, natrápila som sa fakt dosť ... bez epidurálu, s vyvolávačkou, aby mi to zintenzívnilo a predĺžilo bolesť, aby to malého vytlačilo ... ale nič. boli nutné kliešte. našťastie dr. dečkov práve prebral službu a malého už porodil on ... mali sme šťastie ... hoci netvrdím, že by dr. štefániková alebo nejaký iný doktor, doktorka konali inak .... proste dr. dečkov mal službu a bol výborný ... fakt mu veeeeeľmi ďakujeme

velvet26
21. mar 2011

@lenocka1979 to si mala teda tazky porod.. 😒 ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo a malicky je v poriadku a robi vam radost... 🙂

lenocka1979
21. mar 2011

@velvet26 presne tak ... na to, aký to bol pôrod, že bol malý resuscitovaný ... tak je živý, zdravý a krásny ... a to je podstatné ... takže držím palce 🙂 ... určite budeš mať pôrod ľahší ... a lepší ... neboj. držte sa 🙂

velvet26
25. mar 2011

@lenocka1979 dakujem moc...no ved uvidime, este ma caka asi jedna alebo dve poradne u gyndosa a potom sup ho k deckovovi, to som zvedava, ze aky bude a hlavne ohladne porodu co mi povie..

lenocka1979
26. mar 2011

dr
@velvet26 držím palčeky .... nech všetko dobre, rýchlo a ľahko dopadne 🙂

kitty90
27. mar 2011

@sissik Ahoj sissik.Ja som v tt rodila 22.januara a po styroch dnoch sme isli domkov.O nicom takom neviem ze sa tam davaju plienky a tak.Ja som si vzala balicek pampersiek,zopar kosielok pre malu,ponozticky a latkove plienky mi doniesol priatel pri odchode ale nic tam nezostava.A ani nikomu inemu tam nic pre babo nedali,iba perinku a ta tam po odchode pochopitelne zostala kedze bola ich.To je moja skusenost.

motylik136
28. mar 2011

baby, a deku pre bábätko do pôrodnice netreba?

velvet26
28. mar 2011

@motylik136 myslim ze deku nie je treba, no ja zoberiem pre istotu taku tensiu decku, ked pojdeme domov tak do autosedacky ju dame..

meryska
30. mar 2011

@lenocka1979 : Dr. Drckov rodil aj mna ... nastastie vsetko bolo ok ale aj tak je to neuveritelny profik a fakt kvalitny doktor !!!!

velvet26
5. apr 2011

ahojte babule, tak dnes som bola posledny krat na poradni u svojho gynekologa, v piatok mam uz rande s deckovom v nemocnici - prva poradna...tak som zvedava... 🙂

cokoladka79
5. apr 2011

chodili ste niekto na kurzy predpôrodnej prípravy v trnave? bolo to na niečo dobré?

fattamorgana
5. apr 2011

@cokoladka79 ahoj, ja som chodila. pomohlo mi to v tom, že som sa tak pôrodu nebála, lebo som ako-tak vedela, čo ma čaká. bolo to síce celé cez "ružové okuliare", ale keď si čo-to sama prečítaš a zistíš, berieš to realistickejšie. a fajn bolo to, že som tam spoznala dosť báb, s ktorými sme si vymienali info a pocity. ja odporúčam.

cokoladka79
5. apr 2011

@fattamorgana no mna skorej dnes zaskočila otazka kamošky či viem dychat pri porode????? To sa uči na tychto kurzoch, alebo stači z člankov natrenovat. Pomaha to vôbec?

saxana123
6. apr 2011

@cokoladka79 ja ti poviem moju osobnú skúsenosť, mne boli všetky rady a návody ako správne dýchať úplne nanič, lebo nech som sa snažila ako chcela, tak keď prišla kontrakcia som dychčala jak astmatický doberman keď ho ženieš na šieste pochodie pešo. Bola som rada že som vôbec dýchala a bolo mi v tom momente úplne jedno ako, keby mám žiabre použila by som aj tie 🙂

velvet26
6. apr 2011

@saxana123 😀 😀 😀 to verim, ked dojde do tuheho, tak su vsetky rady na nic, spoliehas sa na svoje telo a to si robi svoje samo... 🙂
@cokoladka79 ja som na kurzoch nebola, aj som rozmyslala, ale nakoniec uz ani nebol nejako cas sa prihlasit...kasli na rady ako dychat, ja som citala, ze ked pridu na zenu bolesti robi vsetko intuitivne a sama vie, co je pre nu v danej chvili najlepsie...tak nejako to zvladneme nie.. 😉 niektore moje zname chodili na tie kurzy a ze vraj to nebolo bohvieco a nakoniec im to aj tak nebolo nic platne, lebo vsetky rodili cisarskym.. 😅

lucinka222
6. apr 2011

@kitty90 Ahoj,ja sa kazdu chvilu chystam do TT.Takze si si brala aj oblecenie pre malu?A este sa Ta chcem spytat,aky bol pristup sestriciek a lekara?Mala si zamluvneneho?

svetielkoand
6. apr 2011

@velvet26 ja sa vzdy najviac bavim na ulavovych polohach, mne bolo pri obidvoch porodoch najlepsie lezat na boku 😀 😀 😀 😀

cokoladka79
6. apr 2011

@saxana123 😀

velvet26
7. apr 2011

baby a je treba babatku zobrat aj osusku a noznicky na nechtiky?

sissik
7. apr 2011

@velvet26 osuska sa zide, lepsia je ta tetra osuska - je ako hrubsia plienka, rozmery 100x100cm, byvaju aj krasne obrazkove. takemu malemu babo nechtiky velmi neostrihas, lebo ma zatvorene pasticky a tazko sa otvaraju. radsej si zober rukavicky, aby sa nedoskriabalo 😉

mackamam
7. apr 2011

@velvet26 Ahoj ja som rodila pred mesiacom 8.3.2011 osušku netreba utierajú ich do látkovej plienočky a nožničky si môžeš zobrať ja som tiež malému hned strihala nechtíky ale mala som aj rukavičky. Inak poviem Vám že kopec vecí čo sú popísané na papieroch že čo treba do pôrodnice je úplne zbytočných neni to vôbec treba. Inak ja nemôžem na trnavskú pôrodnicu povedať ani jedno zlé slovo super prístup sestričiek. destkých doktoriek a doktorov na oddelení šestonedelia, kiežby boli všade také milé a ochotné sestričkyto je moja skúsenosť. 😉

mackamam
7. apr 2011

@velvet26 Ahoj ja som rodila pred mesiacom 8.3.2011 osušku netreba utierajú ich do látkovej plienočky a nožničky si môžeš zobrať ja som tiež malému hned strihala nechtíky ale mala som aj rukavičky. Inak poviem Vám že kopec vecí čo sú popísané na papieroch že čo treba do pôrodnice je úplne zbytočných neni to vôbec treba. Inak ja nemôžem na trnavskú pôrodnicu povedať ani jedno zlé slovo super prístup sestričiek. destkých doktoriek a doktorov na oddelení šestonedelia, kiežby boli všade také milé a ochotné sestričkyto je moja skúsenosť. 😉

fattamorgana
8. apr 2011

@cokoladka79 dýchanie? my sme ho na tých kurzoch trénovali, ale pri pôrode mi to nejak nepomáhalo, sestrička mi ukázala, ako mám dýchať a to bolo oveľa lepšie. ono sama prídeš na to, ako to robiť , nech to čo najmenej bolí. a sestričky pomôžu , sú zlaté.

velvet26
8. apr 2011

@sissi diky za info, tu tetra osusku vlastne mam, kupila som taku macikovu, tak zoberiem pre istotu tu plus 5 obycajnych latkovych plienok.
@mackamam tie noznicky pre istotu zoberiem, uvidime ake bude mat malinka dlhe nechtiky...jaaaj, to si ani neviem predstavit tie male prsteky a nieto este strihat nechtiky na nich... 🙂

mcoya
8. apr 2011

ahojte babule, tak ako? Kedy ideme rodit a u koho? Nemate niektora termin okolo velkej noci?
Ja totizto mam a vobec netusim, kto tam bude. Chcela som si dohodnut Stefanikovu, ale ma od 18.4 dovolenku az do maja a je mimo SVK. Tak tam nebude.
No a mam normalne obavu, ze ci ma vobec niekto bude chciet na zmluvu, ked budu sviatky. Zasa nemozem od niekoho, kto ma nepozna chciet, aby bol kvoli mne nonstop v pohotovosti, ale zasa na druhej strane to nechcem nechat na nahodu. No hroza, uz aby bol drobcek vonku. 😉

motylik136
8. apr 2011

@mcoya ahoj, ja mám termín 30.4., ale dúfam, že porodím do velkej noci, pekná predstava, že?

motylik136
8. apr 2011

@mcoya a ja si nezazmluvnujem nikoho, kamoška mala a povedala, že to je zbytočné

mcoya
8. apr 2011

@motylik136
no ja zasa by som mala rada len jedneho lekara, ktory sa o mna bude starat tie posledne tyzdne a bude mi pri porode. Budem sa citit taka istejsia, ze nejdem do neznama. Ale to je len moj pocit.
Pri prvom som mala dohodnuteho tiez, ale zrovna mal v ten den operacie, takze ma rodila sluzbukonajuca a bola som z toho taka nejaka nervozna. A aj ked som mala porod rychly a dopadol dobre, predsalen tam boli chvile a situacie, ktore boli hrozne. To bolo ale v BA. 😉

motylik136
9. apr 2011

@mcoya a kedy máš termín?

mcoya
9. apr 2011

@motylik136 tak od 23.4 - 25.4 okolo toho niekedy, cize na velkonocne sviatky 🙂, porodim si sibaca 🙂

velvet26
9. apr 2011

@mcoya a deckova si neskusila oslovit? ja som bola vcera unho na prvej poradni a som velmi spokojna, aj sme sa dohodli, ze urcite pride k porodu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre