Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

majcaalexko
21. apr 2011

noooo sak odrodit ma musi tak ci tak ci mu nieco dam alebo nie :D

majcaalexko
21. apr 2011

@velvet26 no sak odrodit ma musi tak ci tak ci mu nieco dam alebo nie :D jedine ze by ma odrodila sestricka jak moju babku :D

majcaalexko
21. apr 2011

@velvet26 heeh no pekne teda a sak ked mu nic nedam tak co ma odrodi sestricka jak moju babku ? :D

majcaalexko
21. apr 2011

Baaby mam si do porodnice zobrat aj kozmetiku pre babo alebo nemusim ?

velvet26
21. apr 2011

@majcaalexko no vsak zvladli by sme to aj so sestrickou, aj moja mama rodila iba so sestrickou, lebo sa v ten den vela deti rodilo a dr.nestihali.. 😀
ozaj a ty budes mat ktoreho dr?

velvet26
21. apr 2011

@majcaalexko zober si vlhcene obrusky na ritku, krem proti zapareninam a detske mydlo, to by malo stacit.

majcaalexko
21. apr 2011

@velvet26 no ja neviem ktoreho budem mat ja som v nemocnici este nebola ....tak neviem ani aky su tam noo moju babku odrodila sestricka lebo doktor bol opity :D nooo dobre to mama a mam si tam zobrat aj flasku ? lebo viem ze dudlik si tam mam brat ...

velvet26
21. apr 2011

@majcaalexko ja beriem odsavacku mlieka od aventu a k nej je aj flaska...no myslim, ze samostatne flasku nemusis brat, iba ak je sucast odsavacky, tu si istotne zober.

majcaalexko
21. apr 2011

nooo neska som si kupila taku obycajnu odsavacku taku lacnejsiu a je tam hned aj nadstavec s dudlikom .... tak to si zoberiem .... ked mi povedal vcera doktor ze som uz na 1 cm otvorena uz mozem kazdu chvilku cakat ze ma to chyti ?

velvet26
21. apr 2011

@majcaalexko tu odsavacku si vezmi urcite, aby ti nemuseli poziciavat erarnu, aj ked ktovie ako na tom budeme s mlieckom ja dufam, ze ho bude dost.. 🙂
a s tym krckom otvorenym, jasne uz sa ti to blizi, uz to moze byt kazdu chvilku.... 😉 ja si myslim, ze sa uz tiez otvaram, minuly tyzden som bola na spic prsta, ako napisal dr. do spravy, tak uvidime, co povie tento tyzden..mama mi hovori, ze nech idem na poradnu radsej uz aj s kabelami.. 😀 ale myslim, ze tento tyzden to este nebude...

majcaalexko
21. apr 2011

nooo to aj ja dufam 🙂 najradsj by som kojila moja mamina s mliekom nemala problem tak dufam ze nebudem mat ani ja ....nooo lebo co mi aj doktor hovoril ze mozem cakat kazdu chvilku najradsej by som bola keby sa narodila v nedelu lebo to bude mat moj drahy meniny 🙂 to by bol krasny darcek 🙂

majcaalexko
21. apr 2011

@velvet26 nooo to aj ja dufam najradsj by som kojila moja mamina s mliekom nemala problem tak dufam ze nebudem mat ani ja ....nooo lebo co mi aj doktor hovoril ze mozem cakat kazdu chvilku najradsej by som bola keby sa narodila v nedelu lebo to bude mat moj drahy meniny to by bol krasny darcek

majcaalexko
21. apr 2011

@velvet26 si aj na Facebooku ?

velvet26
21. apr 2011

@majcaalexko ano, poslem ti IP

mcoya
21. apr 2011

@velvet26
@majcaalexko
no babule, tak budeme rodit asi spolu 🙂, dnes som bola na poradni a vraj "sviatkovat" by som mala este doma.
Ja mam krcok skrateny 1,5 a branku 2 cm uz tyzden a nic 🙂. A mam kamosku, co je otvorena na 4cm uz vyse mesiaca a nic. Dalsia poradna po velkej noci 🙂.

Inak ja flasku neberiem, len tu, co je na odsavacke a ta nema dudlik, a ked bude treba tak dokrmim striekackou, lebo dudel nechcem dat malemu do pusinky, pretoze potom si zvykne a nebude chciet tahat prso. Pri prvom syncekovi mu dali sestricky flasu a potom sa nevedel riadne prisat, len sa jedoval. Nastastie som bola trpezliva a nakoniec sme to zvladli pomocou tych chranicov na bradavky a tie sme po mesiaci zrusili tiez, nakoniec sa kojil do 2 rokov 🙂. Tak uvidime, ako to bude teraz.

@velvet26 ty ides na tu poradnu teraz v sobotu tusim, nie?

danielita111
21. apr 2011

Ahojte maminky,dnes sme sa vratili z porodnice,nakoniec to prislo necakane v nedelu 18.4.o 1:40 mi odtiekla voda,ledva ma stihli prijat a 3:15 bola mala na svete.Povodne ma mal rodit dr.Deckov ale kedze to slo velmi rychlo rodila ma sluzbukonajuca lekarka-Havlikova,velmi zlata a prijemna.Inac pre babetko nepotrebujete ziadnu kozmetiku,kupe sa len v cistej vode a ak ma babetko suchsiu pokozku tak davaju otruby.Potrebovala som len plienky,krem na zadocek a velmi neuznavaju ani vlhcene obrusky a ked maminka chce tak moze obliekat do svojich veciciek aj zavinovacky.Inac na oddeleni su prijemne sestricky aj novorodenecke,ale na porodnici nic moc.Drzim vsetkym palce nech vam to dobre dopadne. 😉 😉 😉

adkaa
21. apr 2011

ahojte, suhlasim s @mcoya, aj my sme mali zo zaciatku problem s kojenim kvoli dudlu a flaske. nevedel mi dobre chytit prso a jedoval sa, museli sme byt velmi trpezlivi, ale nakoniec sa podarilo a kojime doteraz. takze nabuduce u mna uz ziadna flasa. ide totiz o to, ze z flasky tecie rychlejsie a z prsa ide chvilku rychlejsie, potom pomalsie a tak na striedacku. ja som mala sekciu, takze som maleho nemala po porode hned pri sebe, ale ak budete mat prirodzeny a budete od zaciatku s babatkom na izbe a budete mu ponukat prso vzdy ked si zaziada, UM mu ani nemusite davat. Matky maju od porodu dostatok mlieka, len potrebuju dobru pomoc a podporu, aby sa naucili spolocne s babatkom dojcit. Mne sa po sekcii na 4 den spustilo tolko mlieka, ze som davala este aj spolubyvajucej na izbe . 😀 Ale ja som mu prestala davat ich UM hned ako ma k nemu prelozili, t.j. na druhy den po sekcii. vlastne parkrat som dala, ale co najmenej, radsej nech si aj pol hodku tahal z prsa, lebo ak mu date UM, zaspi vam a nebude sa pytat papat, tym padom nebude mat kto stimulovat prsia a nebude sa tvorit tolko mliecka, kolko potrebuje. A tiez mi pomohla odsavacka, ked som nebola s malym, aspon mi v jeho nepritomnosti stimulovala prsia a mozog dostaval info, ze ma tvorit mliecko.
A jedna velka rada, nastudujte si vela o dojceni este pred porodom, lebo to nie je take lahke, ze ved prilozim a papa. Ani neplati, ze ak mama kojila, ani ja nebudem mat problem, lebo matka a dieta sa ucia dojcit dojcenim. zaklad je spravne prisatie, od toho zavisi, ci si babatko vytiahne tolko mliecka, kolko potrebuje. ja som urobila tiez tu chybu, ze som si myslela, ze dajako to pojde a keby som vtedy vedela to, co viem teraz, zachovam sa uplne inak: maleho si dam hned po porode prilozit, nedam mu flasu ani cumlik, ani UM v nemocnici.... a najviac casu by som venovala studovaniu dojcenia a nie kolko kosielok a dupaciek potrebujem, ci taky alebo onaky kocik si mam kupit.
A hlavne nedajte na rady typu:
Po porode musite dojcit z kazdeho prsnika len 10 (20) minut, aby ste si neznicili bradavky. Ak je babatko dobre prisate, bradavka je v ustach babatka chranena a nema ju co poskodit. Ak su baradavky poranene, prisatie alebo prisavanie nie je spravne alebo moze ist o ine problemy, ktore by sa mali riesit s laktacnou poradkynou.
S takymi bradavkami (plochymi, vpacenymi) sa dojcit neda alebo ze na ne musite pouzit klobucik - babatko nechyta bradavku, ale dvorec okolo baradavky.

hodim vam sem link na stranky, ktore mne velmi pomohli:

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://forum.dojcenie.eu/index.php - ak budete mat problemy, tu vam laktacne poradia
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po... - zoznam laktacnych poradkyn podla miest

ako vidim, velmi som sa rozpisala 😀 ale musela som vam povedat, aby ste dojcenie nepodcenovali a naozaj si o nom aspon co to nastudovali, pokial mate este casu. ja som si pred odchodom stihla pozriet aspon to, ako maleho spravne prilozit a ako zistit, ci na prsniku naozaj pije (pauzy v brade - na strankach su videa) a myslim, ze to ma aspon trochu zachranilo, lebo ak by som dala na rady niektorych sestriciek, ze kojit kazde tri hodiny napr., tak maly je teraz na UM. ale hovorim, keby som mohla vratit cas spat, urcite by som teme o dojceni venovala viac casu a tak sa vyvarovala mnohym chybam 😔
tak sa baby drzte, nech vam porod dobre dopadne a mate zdravucke a stastne babtka, ktore budete dlho dojcit 🙂

mausy21
21. apr 2011

@velvet26 pri malej ma rodil Dečkov,v celku som bola spokojna, ale bolo vidoiet že sme mu nič nedali pretože ani raz ma neprišiel skontrolovat ...iba sestričky ...ale nevadi ved odrodila som aj tak...a mne pride strašne zvllaštne že si lekari pytaju peniaze v podstate dvakrat za to iste, ved predsa dostavaju plat a navyše ešte od tehotnej...ach otras..je to je ho povinnost..určite si nechcem nikoho zazmluvnit...nemam na to peniaze ,ale aj keby tak ich viem využit lepšie...len zasa ked sa niečo prisere tak si budem trieskat hlavu....neviem čo robit, ale ešte uvidim...v každom pripade som nad tym ani neuvažovala...
ach je to tažke

velvet26
22. apr 2011

@mcoya ano, zajtra mam doobeda poradnu, to som teda zvedava,ze co dr. povie...ako som na tom, ci sa to uz blizi... 😅 a veru to tak vyzera, ze sa nakoniec v porodnici aj stretneme... 😀 bude sranda..hihi

@danielita111 gratulujem k nelinke, nech vam rastie do krasy a robi len a len radost.. 😵 😵 😵

@adkaa diky za info o kojeni, urcite si tie stranky pozriem...ja som si co to nastudovala, no predsa len este som babatko nikdy nemala, tak to bude pre mna premiera, no pacila sa mi aj taka brozurka co bola pri odsavacke, co som si kupila, celkom dobre je to tam vysvetlene, aj fotky su tam a polohy v ktorych dojcit...tak uvidime..tiez by som flasku moc nechcela davat ani dudlik...

velvet26
22. apr 2011

@mausy21 veru, nic moc platit za to, co by mal dr. urobit v ramci svojej pracovnej naplne zadarmo, ale zase na druhej strane, ak ma prist v noci v case svojho osobneho volna alebo cez vikend, ked nema sluzbu, tak to beriem, ze za to nieco bude chciet..ale myslim, ze nebudes mat problem s dr. aj ked nebudes mat nikoho zazmluvneneho, ved co som pocula su tam vsetci dobri o ziadnom som nepocula, ze by nebol v pohode..ved uvidime.. 🙂

majcaalexko
22. apr 2011

@velvet26
@mcoya to by bolo super keby sme tam spolu 🙂

adkaa
22. apr 2011

@velvet26 za malicko 😉 len som mala potrebu to sem napisat, ked som videla, kolko mojich znamych prestalo kojit, pretoze len co sa vyskytli nejake problemy, tak nemali nikoho, kto by im poradil. Alebo dali na reci, ze maju slabe mlieko, ze s takymi bradavkami nebudu kojit a preco maju to dieta stale na prsniku, ved si musi aj trochu poplakat a podobne ☹ A hoci existuju laktacne poradkyne, ktore rady pomozu, niektore mamicky ani nevedia, ze existuju. tak len tolko som chcela, ze netreba sa vzdavat pri prvom probleme, ze su poradkyne, ktore dokazu pomoct, pretoze dojcenie je konkretna zrucnost, ktoru sa treba naucit. Lebo dojcenie je to najkrajsie, aspon u mna, co som doteraz zazila. Ked na mna pozera tymi ockami, mami mozem? aj ked nie papat, len tak. podudkat 🙂 😀

a co sa tyka toho, ze nechces davat flasku ani dudlik, nemusis, cumlik babatko nebude pravdepodobne vobec potrebovat, pokial budes dojcit na poziadanie, teda vdy ked bude vyzadovat a nedas na rady typu, dojci len desat minut, potom uz babo iba bradavku ozuzlava. babatko moze byt na prsniku aj dve hodiny a bude stale hladne, pokial nebude dobre prisate. preto je spravne prisatie take dolezite. iba tak si vytiahne dostatok mliecka. (cumlik prisatie kazi tym, ze babatko bude otvarat male usta a neprisaje sa spravne)
A babatko dokaze pit aj z poharika (ako macicka) alebo pomocou lyzicky, alebo ak nebodaj bude babtko potrebovat byt dokrmovane, najlepsie je pomocou suplementora:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

u nasej babky plati babo=cumlik, stale ho malemu pchala a ja, neskusena, som vtedy este nevedela, ze to moze dojcenie pokazit, ked som si o tom viac nastudovala, vsetky cumliky som vyhodila a dojcila na poziadanie. vzdy ked budes mat potrebu ponuknut cumlik, daj prso. To bolo reci, ze maly cumlik potrebuje...ani sa nezlakni, ked si bude v asi v troch mesiacoch ozuzlavat prsty a paste, len si ich objavuje a hra sa s nimi 😀 teda pokial to nie je take silne satie, vtedy ponukni prsnik. To len preto ti pisem, ze ak sa teda rozhodnes nepouzit cumlik, aby si sa nezlakla, lebo mne nasa babka zacala rozpravat, ako si bude cumlat palec do siestich rokov a hned utekala po dudlik, ktory, neviem kde, mala schovany. A nas malinky ho takym oblukom vyplul (co som bola nanho hrda 😀 ), ze odvtedy sa nesnazi a doteraz si ziadne prsty nezuzle 🙂
tak drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek, hlavne aby si mala podporu okolia, ked sa rozhodnes dojcit na poziadanie, bez cumlikov a flasiek 😉
pozeram, ze o chvilku budes mat malinku Dianku na svete, tak nech vam porod dobre dopadne a ste obe zdravucke 🙂

dulkagabulka
22. apr 2011

@adkaa vidim,že maš naozaj dobry kurz 😀 😀 😀
velmi dobre rady 🙂 🙂

majcaalexko
22. apr 2011

Ahojte babule 🙂

velvet26
22. apr 2011

@adkaa dakujem ti moc este raz za rady, ano uz za chvilku malinka bude na svete, pevne verim, ze dojcenie zvladneme, zhodou okolnosti je moja kolegyna laktacna poradkyna, som s nou dohodnuta, ze keby bol dajaky problem tak sa mozem na nu obratit, co som rada, predsa len je to ine skusat nieco sama a skusat nieco co je overene a zaberie...tak som rada, ze nieco taketo existuje, lebo tiez si myslim ze dojcenie je pre babo to najlepsie, co mu mama moze dat a tiez sa mi nepaci ako napr. niektore moje susedy odstavili male babatka coskoro po porode a su na flaskach a jedna este mala take reci, ze ako ju to kojenie unavuje a vadi jej, ze sa vsade prezentuje ako najzdravsia vyziva, skoro ma prekotilo a to je prosim pani pravnicka...nepochopitelne..
tak si uzivaj krasne chvilky so svojim syncekom filipkom, uz musi byt riadny vymyselnik.. 🙂

velvet26
22. apr 2011

@majcaalexko cauko, uz ta mam potvrdenu v priateloch na FB... 😉

majcaalexko
22. apr 2011

@velvet26 videla som 🙂 prave som sa prihlasila 🙂

adkaa
22. apr 2011

@dulkagabulka 😀 😀 😀 dakujem, no kurz nemam, ale chystam sa, ak mi to vyjde. pevne dufam, ze ano ;) som tak pomaly studovala stranky annag, mamily a pod a citala diskusie a fora + co sme sa mamicky rozpravali... no a pomaly sa to na mna lepilo 😀

velvet26
22. apr 2011

@dulkagabulka spytam sa ta, asi mi budes vediet povedat, aj ked to nesuvisi s porodom, ale mam otazku, ze v akej polohe spat tieto posledne tyzdne, lebo je to uz fakt zle, neviem ako sa mam ulozit, ci je najlepsie spat na lavom boku a podlozit si nohy alebo aj na chrbte sa moze..diky za radu..

dulkagabulka
22. apr 2011

@velvet26 zelezi od tvojho pocitu...poloha na chrbate vsak velmi vhodna nie je 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre