Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

myska2233
9. máj 2011

@velvet26 ahojky nechcem sa hrať na múdru ale na predpôrodnej príprave nám vraveli, že vyvolávačka, ktorú dávajú na vyvolanie pôrodu vraj obsahuje mužský hormón, ktorý je v spermiách🙂) že ak budeme prenášať a nebudeme chcieť žiadnu vyvolávačku máme si proste "zasexovať" a malo by to mať taký istý účinok ako vyvolávačka🙂) tak skús a uvidíš...

sissik
10. máj 2011

@myska2233 jedna vec je tabletka na vkladanie, ktora ma napomoct otvorit sa krcku a druha vec je oxytocin,ktory je v injekciach a picha sa do zily a vyvolava priamo stahy maternice.
v spermiach je tak malo prostalanginu, ci ako sa tomu presne nadava, ze ak nie je babo pripravene, tak urcite tutu-mutu porod nevyvola. niekedy ho nevyvola ani ta tabletka na vkladanie a picha sa oxytocin 😉
takze ak babo nie je pripravene prirodzene metody typu sex, chodenie po schodoch, skorica, malinovnikovy caj,......s vyvolanim porodu vobec nepomozu. ak je babo pripravene, tak vtedy mozu pomoct

mcoya
11. máj 2011

@velvet26 rodil ma Hlavek, taky vysoky cernovlasy, taky skor mladsi, ako starsi a bol v pohode , nosi taku cervenu vestu🙂. A ty este nerodis?

ivanasss
11. máj 2011

@kocurko1 Dakujem. Ja mam termin v juni a tiez rozmyslam, ze pojdem, ked to na mna pride a nebudem vybavovat lekara. Drzim palceky, aby si mala aj druhy porod taky rychly 🙂 🙂 🙂

kinkinga
12. máj 2011

ahojte dievcence,neviete nahodou ako je to s fotenim na porodnej sale?maju stym problemy lekari ci sestricky ak by sme chceli foto maleho(malej) hned ako sa narodi?a kolko sa plati ak by som chcela priatela pri porode?

danielita111
12. máj 2011

@kinkinga zdravim,moj muz fotil malu hned ako ju okupkali,nikomu to nevadilo ani pri prvom synovi,vtedy mu aj lekarka sama povedala ze co uz nefoti 🙂 🙂 .

kinkinga
12. máj 2011

@danielita111 ale ja som myslela,ze ked este nebude okupkany,kym prestrihnu pupocnu snuru napriklad..je tu vela mamiciek co ma taketo fotecky..len ci im to nahodou nevadi..

danielita111
12. máj 2011

@kinkinga da sa fotit aj vtedy,len moj muz sa neskoro spamätal a to som mu to stale opakovala ze aby to nezmeskal a zase to dopadlo ako pri prvom.typicky chlap,od radosti zabudol vsetko co som od neho chcela 🙂

velvet26
16. máj 2011

ahojte, 12. maja sa o 10.30 hod narodil nas pokladik - Dianka, mala krasne miery 3630 gramov a 51 cm, rodil ma Dr. Deckov, perfektne sa staral, aj ked porod bol velmi bolestivy, nakolko bol vyvolavany, ale zvladli sme ho aj bez epiduralu, mala bola vonku na 3 zatlacenia...porodnica je super, aj co sa tyka sestriciek hlavne tie na sestonedeli su vynikajuce, boli sme tam obe velmi spokojne... 🙂

sulky
16. máj 2011

@velvet26 , gratulujem 🙂 mozem sa spytat, nedostali ste tam ziadnu koznu infekciu?

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klavesnickaa1
17. máj 2011

ja amoja cerka ktoru milujem 🙂 😎 rolincova

velvet26
18. máj 2011

ahojte kocky, konecne som sa dostala na net... pridala som do albumiku nejake fotecky malinkej, mozte popozerat, su to este fotky kde ma len dva dni v porodnici a potom ked sme dosli domenko z porodnice...tak pa zatia

velvet26
18. máj 2011

@sulky dakujem... 🙂 🙂 veru, dostali, mala mala vyrazku aj sa supala, ale vraj to mava vacsina babatiek, uz sa jej to vylepsilo...tak nemyslim, ze by to bolo z oblecenia, skor z toho, ze novorodencom sa pokozka olupuje a nahradza novou, tak mi hovorila aj primarka v porodnici na novorodeneckom...

monulienka866
18. máj 2011

ahojte aj ja som rodila v tt nakolko som trnavcanka pred 6 r a reraz pred 5m sestricky boli velmi mile akurat co sa tyka kojenia nemam dobru skusenost inak obidva som mala cisarske a rodila ma dr.STEFANIKOVA je dost razna ale mne osobne velmi pomohla zelam vam vela zdravych krasnych batozkov

ivanasss
19. máj 2011

@velvet26 ahoj, a mala si dr. deckova vybaveneho alebo mal prave sluzbu?

kali010
19. máj 2011

@gale1 Ahoj, aj ja som rodila 5. februara. Ako sa Vam dari?

velvet26
20. máj 2011

@ivanasss mala som ho dojednaneho, bol genialny...super...neviem si vynachvalit....aj mi bude luto, ze som uz odrodila.. 😀 😀 😀

mcoya
20. máj 2011

@velvet26 gratulujeeeem.
Ja inak moc nestiham, potrebujem sa naklonovat 🙂 , dve deti, domacnost, ...., proste nestihacka, ale verim, ze sa coskoro zadaptujeme a potom to uz bude fajn.

majcaalexko
22. máj 2011

Ahojte baby je to trocha neskoro lebo nemam moc casu 7.maja sa nam narodil nas drobcek Alexko vazil 3120gramov a meral 50 cm .... 🙂

velvet26
26. máj 2011

nejako nam to tu zaspalo ale uz sme maminky,deticky davaju zabrat, co...my len papame, kakame, prebalujeme a uspavame.. 🙂 🙂 🙂 🙂
ako sa mate kocky?
inak pre tie, ktore este porod caka, fakt odporucam zajednat si porodnika, lebo so mnou bola na vzdycharni v noci jedna kocka co rodila prirodzene nemala nikoho zajednaneho a dr. ktory mal v noci sluzbu ju ani nebol pozriet, len sestricky a co som pocula ked rodila tak odrodila len s nimi...no vyhla sa aspon nastrihu, ze mala len jeden stich z natrhnutia, mna zasili az po konecnik 😀 😀 😀 ale uz sa to lepsi, uz mozem aj sediet..hihi

danielita111
26. máj 2011

aj my stale papame a uz sme aj pekne pribrali,mala ma teraz 4200gr,ked sa narodila mala 3030gr,tak sa tesime ze mame dobre mliecko.viacej starosti mame so synom,dako sa nevie spamätat ze ma surodenca,je strasne neposlusny.ja som tiez bola zasita az po konecnik,lebo som sa ze trosku natrhla.no ked som to zbadala veru troska mi to nepripadalo 😖 😖 .ale uz je to ok.

velvet26
26. máj 2011

@danielita111 tak to ste pekne pribrali.. 🙂 maly asi trosku na sestricku ziarli, ale podla mna ho to casom prejde, som pocula ze je dobre starsieho surodenca zapajat do starostlivosti o babatko, ten vas je uz dost velky, urcite ho to bude bavit starat sa o sestricku.. 😉 ja som priznam sa este stale nenasla odvahu pozriet sa ako ten nastrih zasity vyzera, len co som sa sprchujem tak si to osetrim, ale ako to tam dole vyzera, pozriem az neskor, ked to bude lepsie zahojene.. 😀
som zvedava na prvu poradnu s malou, kolko uz vazi, lebo ked sa narodila bola dobry bucko 3630 gramov, uz je taka gulatucka, aj vecicky su jej niektore uz male.. 😀 😀

danielita111
27. máj 2011

@velvet26 tak to pekne vazila pri narodeni 🙂 aj nasej su uz niektore veci male,aj mi je to luto lebo uz dalsie neplanujeme tak si to uzivame ze je este taka malinka 🙂 .maly veru pomaha ked kupem alebo prebalujem tak podava veci atd.minule ked som isla kojit prisiel ku mne chytil ma za prsnik stlacil a povedal mami pristupuje ti mlieko alebo co? 😀 😀 😀 normalne som bola v soku a nevedela som par sekund ze co to bolo.malu velmi lubi a kazdemu sa chvali ze ma sestricku.horsie je ked od neho chcem napr.aby sa isiel umyt tak to len pocuvam-nejdem,nebudem,nechce sa mi a tak a najhorsie je ked ma muz nocnu,tak to mi vlasy stoja na hlave 😀 😀 😀

mcoya
27. máj 2011

@velvet26 no my sme na tom podobne, papame, kakame a velmi malo spinkame 🙂, takze ja som uplne unavena uz skoro mesiac, vsetko mi strasne dlho trva a ni nestiham 🙂, ale drobcek je pokladik, stale sa chce nosit na rukach, tak si viete predstavit, co cele dni robime 🙂. Starsi drobec tiez ziarli a robi veci, ktore ho pred tym ani nenapadli, ale snad ho to casom prejde .

mausy21
27. máj 2011

Ahojte..chcem sa spytat prvu dcerku som rodila tu v tt, kedže sme byvali v hc, ale chcem sa spytatz že či je tu niekto ešte taky kto je z ineho okresu napr ako ja z PN a chcem ist rodit sem do tt.myslite že je to problem...???budem rada za každy názor...poradne si robim klasika u mojho gynekologa..dakuuujememe

sissik
28. máj 2011

@mausy21 porodnicu si mozes vybrat, kde chces. pisali sem aj maminky z hc, ktore rodili v tt. si poistena, poistovna rovnako preplati porod v tt aj v pn

kala
29. máj 2011

kočky čo ste rodili čo vyjde tá nadštandartná izba v trnavsej pôrodnic?a detičky môžete vynášať čí stále len cez to sklo sa ukazujú baba?

velvet26
29. máj 2011

@kala nadstandartka stoji 33 eur na noc, ja som na nej bola dva dni, lebo nebola skorej volna a urcite ti ju odporucam, uz aj hlavne kvoli posteli, lebo na klasickej izbe su hrozne vysoke postele a tvrde ako slak, a ked budes po nastrihu tak budes mat problem na nej lezat..vazne..ja som tak nadavala,ked som na tu postel len liezla, to normalne musis normalne najprv na samlik vyliezt a potom na postel..neskutocne..ale na nadstandartke, to uz bolo o inom, super postel, vlastna sprcha, wc, plazmova telka, chladnicka, tam to bolo fajn... 🙂
ja som inak bola celkovo s porodnicou velmi spokojna, sestricky su na sestonedeli a novorodeneckom oddeleni super skoro vsetky, velmi sa starali, mam pocit, ze ked som bola na nadstandartke boli este milsie...ale naozaj nemam ziadne vyhrady a aj fajn partia bab sme sa tam zisli... 🙂
este k navstevam, na nadstandartke ti mozu kedykolvek prist na navstevu rodina a znami na izbu, malu si pekne popestuju, to je uplne nieco ine ako cez sklo, lebo ked si na normalnej izbe tak su navstevy od druhej poobede do piatej a len cez sklo mozes malu ukazat, resp. maleho ty cakas chlapceka.. 🙂 a ked sa chces porozpravat tak jedine cez telefon alebo potom dieta odlozis na chvilu na novorodeneckom oddeleni a ty ides na chodbu sa porozpravat ale bez babatka... 😒

mausy21
30. máj 2011

ahojte viete niekto aky je stav na porodnici či je to tam nejake plne alebo tak?chcela by som aby bol manžel pri mne cely čas od prijmu ale dá sa to len aky ste samam na izbe, tak preto ma to zaujima....dakujeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre