Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

hamonny
31. máj 2011

Ahojte mamicky, co ste rodili v Trnave, chcem sa spytat, co vsetko treba nabalit do TT porodnice pre maminku i babatko. Rodila som tam pred 2 rokmi, neviem, ci sa to zmenilo alebo nie... Napr. vtedy som si brala aj zupan i svoje kosele, no vobec nebolo treba. Chcem sa spytat, ako je to po 2 rokoch... A co pre babo?
Termin mame 6. 6. no uz dnes som si myslela, ze pojdeme...
Inak, uz mam zbalenu tasku do porodnice, len si to chcem este preverit, ak budem stihat. Dakujem, ze napisete.

danielita111
31. máj 2011

@hamonny ahoj,ja som mala zupan svoj,kosele som si davala radsej nemocnicne lebo som dost krvacala a prezliekala som sa aj dvakrat za den,pre malu som mala bodinka,ciapocku,rukavicky-aby sa neposkriabala ale nemala velke nechtiky a ponozticky,vlhke servitky,rybaciu mast a plienky 🙂 mydlo ani inu kozmetiku som nepotrebovala lebo teraz sa kupe len v cistej vode a ked ma babetko suchsiu pokozku tak davaju do kupela otruby 🙂 inak doporucujem jednorazove nohavicky z lekarne,ja som mala 4 ks,trosku aj stahuju a daju sa rychlo preprat ked treba 😀,ja som ich kupila za 0,60E.drzim palce nech vam to dobre dopadne 😉

hamonny
31. máj 2011

@danielita111 dakujem pekne. v podstate mam vsetko prichystane, co aj ty, okrem svojho zupana, lebo ten som pred dvoma rokmi vobec nepotrebovala... asi to necham tak aj teraz...nebudem ho tam brat a ponecham si nemocnicny modry... dakujem za drzanie palcov... veru ano... blizi sa to 🙂 dam vediet, ked bude "po" 🙂

velvet26
31. máj 2011

@hamonny aj ja drzim palceky... 😉
ja som si brala svoje dve kosele na kojenie, no nosila som aj tie ich nemocnicne, hlavne prve dni, kedy budes naozaj dost krvacat, zupan som si davala svoj, myslim ze som tusim ten ich ani nefasovala lebo som sa hned obliekla pri prijme do svojho, ale boli tam baby, co nosili erarne...urcite si kup tie poporodne nohavicky z lekarne, ja som mala tiez styri kusy, velmi super boli daju sa preprat a nic ta nebude tlacit..co je dolezite hlavne po nastrihu..
malinkej som brala len oblecenie, kosielky, dupacky, bodycka, no tie sme obliekli len raz, jednorazove plienky, klasicke plienky bavlnene 5 ks, ale v porodnici ti daju...potom zober vlhcene obrusky, bepanthen na zapareniny a sudocrem na zapareniny...bepanthen je inak super aj na bradavky po kojeni si ich vzdy natriem sa nebolia.
urcite nemusis brat ziadne kremiky, mydlo pre babo, lebo kupe sa len v cistej vodicke.. 🙂
a este urcite nezabudni rukavicky pre babo, minimalne dva kusy, lebo nasa mala mala napr. velmi dlhe nechtiky, zobrala som si tam aj noznicky pre babo a trosku ich aj ostrihala, lebo v porodnici nestrihaju a taka bola prvy den po porode doskriabana na lickach pokial som jej nedala rukavicky.

zuzanapalkovicova
2. jún 2011

ahojte maminy tak zatial to tu len tak pozorujem ale ako vdim aj po 7mich rokoch sa skoro nic nezmenilo v tom co si treba zobrat zo sebou.

sofinka31
6. jún 2011

Ahojte! ja by som sa chcela spýtať ako je to s výberom pôrodníka...Začala som chodiť na kontroly priamo do nemocnice do rizikovej ambulancie.tam sa doktori striedajú a teraz neviem ako to chodí, keď chcem niektorého z nich aj pri pôrode. To sa ho mám priamo spýtať? A koľko to stojí? alebo je na mne akú sumu mu dám? vôbec neviem ako to chodí, tak prosím o radu...

gale1
6. jún 2011

@kali010 No teda, to som si ale skoro všimla Tvoju správu ☹ ..som trdlo..ale chodím sem viac-menej čítať.. nemám sa veľmi s kým poradiť, tak je to tu pre mňa taká malá Biblia 😉 .. rodila si v TT? lebo podľa tej fotky si Ťa nepamätám.. malinká rastie ako z vody, už máme 7kg 🙂 a zatiaľ sme sa 3 mesiace morili s kolikami, mala zápal uška a nejaké potničky..ale inak chvalabohu nič vážnejšie.. a Vám sa ako darí?

sissik
6. jún 2011

ahojte mate niekto infosky, ako je to s platenim v tt porodnici od 1.6.?

majkamrugi
6. jún 2011

Ahojte, som prebehla aj staršie príspevky, nie som z Trnavy, aj keď tu už skoro 6 rokov žijem a s manželíkom tu zatiaľ planujeme ostať...ROdiť plánujem v Trnave, aj keď moja mamina, ženská sestra s 25 ročnou praxou ma chce silou mocou dotiahnuť k ním do nemocnice. CHcela by som sa spýtať, či niektorá z Vás nemá termín koncom júla🙂 pa 🙂

dulkagabulka
6. jún 2011

zaujimave rozpravanie neonatologa

https://www.youtube.com/watch?v=3bOcT2qZNto

O ultrazvuku hovori v rozhovore na Funradiu. Odporucam vam vypocut si aj ten. Najdete ho v archive rannej šou na stranke www.funradio.sk - hladajte rozhovor s Petrom Krchom. Keby sa vam to nahodou nepodarilo vypocut, tak len v kratkosti napisem, ze ultrazvukove vysetrenie prirovnava k tomu ako keby si tehotna zena stala na diskoteke ku repraku......

katkatt
6. jún 2011

@sissik ake platenie myslis?

katkatt
6. jún 2011

@dulkagabulka suhlasim, a aj preto sme sa pri oboch vzdali 3D a 4D "vyletov", navyse aj na povinnom UZV sa nase babo otacalo chrbtom.... ale v rozumnej miere ako diagnosticky nastroj to asi treba

sissik
7. jún 2011

@katkatt od juna sa vraj v nemocniciach plati za nadstandartne sluzby typu strava, ciste pradlo,.......a neviem co este, cca 4 eur na den. to bolo v mediach. tak ma zaujima, ako to je v skutocnosti v trnave

mausy21
7. jún 2011

neviete niekto aky je stav v nemocke teraz?či maju plno?

anelisa
7. jún 2011

Ahojte, vie mi niekto poradit s kym mam prekonzultovat porodny plan ak si nechcem zazmluvnovat lekara? Dakujem 🙂

katkatt
7. jún 2011

@sissik ja som bola vcera na tej exkurzii v trnavskej porodnici a tam nic take nespominali, len tie poplatky, co funguju uz roky (epidural, nadstandardka izba, zazmluvnenie lekara) a su uvedene aj na ich stranke a tie sa nezvysovali

sissik
7. jún 2011

@katkatt diky za info 😉

sulky
8. jún 2011

babz, co ste teray rodili, yevraj po novom sa babatka hned tesne po porode ockuju? kvoli comu?

e.lle
8. jún 2011

baby ževraj je v nemocke teraz nejaká epidémia, kiahne či čo? 😨

alca85
8. jún 2011

@e.lle jejda nestraš..to kde si počula?

aj ja mám otázku...ako je to z EPI? Platí sa dopredu, alebo až po pôrode, ak by som ju náhodou využila? A poučenie sa tiež pred tým robí?
A tiež ste si volali do pôrodnice týždeň pred termínom? Mám v tom teraz chaos, keď zrušili tie poradne....a vlastne čo mi akože povedia, keď si tam zavolám?

e.lle
8. jún 2011

@alca85 no volala mi to známa, čo ma dokinu kamošku, tak zajtra vyzistím na poradni. a čo sa týka EPI, myslím že sa platí až po, lebo tak isto sa platí aj zazmluvnenie..

velvet26
9. jún 2011

@sulky ockuju sa na 4 den proti tuberkuloze..

mcoya
9. jún 2011

@sulky , tak ako pise velvet, na 4 den proti TBC, ale mne sa zda, ze drobec mal nejaky pichancek na stehne, ked mi ho doniesli. Ale my sme dali zobrat aj pupocnikovu krv, tak neviem, ci to nemalo suvis s tym, lebo aj krvicku mu brali kvoli tomu na nejake testy.
A inak to TBC, ked nechces nemusis dat ockovat. Ja som nedala, dam az neskor, alebo vobec, lebo od buduceho roka sa to ma aj tak zrusit, a ta ockovacia latka ma najviac neziaducich ucinkov zo vsetkych lieciv, co sa predavaju v SR a 4 dnovemu babatku som to pichnut nechcela dat. 😉 .
Inak drobec za 5 tyzdnov pribral 1600g a narastol 6cm akoze dobre som bola v soku, ze aka buchta je z neho 😀

sissik
9. jún 2011

@sulky @e.lle 😕 to fakt? som zvedava, co sa deje.
vsak babetku nemozu pichnut nejaku vakcinu bez informovania rodica 😕
@alca85 pri navsteve porodnice pred 2 rokmi vraveli, ze EPI staci nahlasit pri prijem, ze chces, ale ze je lepsie dohodnut sa s anesteziologmi. maju miestnost na konci tej dlhej chodby pri porodnych salach

ivanasss
9. jún 2011

@alca85 To som tiez zvedava, tyzden pred terminom sa musis nahlasit,ze tam chces rodit, ci co? O tom som nepocula, ved ako vies,ze to na teba nepride o tyzden neskor?

maxiberuska
9. jún 2011

caute, baby, chcem sa spytat,vecičky pre babatko treba až ked ideme domov, alebo hned po narodeni si možme svoje priniest? A tie podložky pod seba, sa maju tiez zobrat? dik

sulky
9. jún 2011

@e.lle , prosim ta, zistila si o co ide? epidemia? nie su to nahodou len tie kozne choroby co trapia nemocku par rokov?
@velvet26 ,@mcoya ,@sissik - nie je to ockovanie TBC, je to ine. Pichnu to babatku hned po porode. Tusim nejaky vitamin K. Dost by ma to zaujimalo, pretoze kedysi sa to nerobilo.
@alca85 ,@ivanasss , do nemocnice sa uz pred porodom nechodi. Vsetko sa vybavuje u vlastneho gynekologa. Prave mi to potvrdil.

sulky
9. jún 2011

@maxiberuska , vecicky ti staci priniest na konci, oni ti daju vlastne. A podlozku si musis priniest sama, stacia 2-3 kusy.

maxiberuska
9. jún 2011

@sulky ok, dik, kedy mas termin?vidim, že sme asi narovnako 😉

ivanasss
9. jún 2011

@sulky Ahoj prosim ta o oke podlozky ide? Lebo moj doktor mi dal zoznam veci co treba, ale ziadne podlozky tam neboli. Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre