Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sulky
9. jún 2011

@maxiberuska ,27.juna 🙂
@ivanasss , su to nepremokave podlozky do postele, aby sa nezaspinila plachta pri pripadnom preteceni. Davas si ich pod seba. Je to nieco podobne ako prebalovacia podlozka pre babatko.

alca85
9. jún 2011

@ivanasss @sulky no to viem, že do pôrodnice sa už nechodí, ale vraj si treba týždeň pred termínom zavolať, povedali to aj mojej sesternici a aj moja doktorka mi to na poslednej poradni povedala, že tiež s nimi telefonovala. Tuším máme spoločný termín 🙂

ivanasss
9. jún 2011

@sulky daju sa tie podlozky zohnat v zdravotnickych potrebach?

ivanasss
9. jún 2011

@alca85 ahojky, ja mam termin 19.juna a ty? no musim sa spytat mojho gynekologa tiez. Mas vybaveneho lekara?

alca85
9. jún 2011

@ivanasss ja mám 27.6., to s tým spoločným termínom patrilo @sulky ...lekára nemám vybaveného a ty? A teda ani sa nechystám niekoho si vybavovať,
Tie podložky kúpiš v lekárni a aj v zdravotníckych potrebách

katkatt
9. jún 2011

@maxiberuska vecicky pre babatko daju nemocnicne, svoje staci az pri odchode, ale nas maly mal alergiu na to ich pradlo (resp. to, v com to peru....), tak som nastastie mala par veci svojich pri sebe (plienka, kosielka) a hned ho prezliekla a nemusela cakat, kym mi donesu z domu.... a potom som davala uz len svoje

maxiberuska
9. jún 2011

@katkatt dik a kedy prinesu babatko po kolkych hodinach, aj ho beru na noc ?

katkatt
9. jún 2011

@maxiberuska po 6 hodinach je pri mame, dovtedy je na observacnom boxe u novorodeneckych sestriciek a potom ho prinesu mamicke a ma ho nonstop-na izbe, ak nie je problem, po cisarskom neskor. Nas sa narodil o pol jedenastej vecer a doniesli mi ho rano po rannej vizite, takze nie uprostred noci 😉

maxiberuska
9. jún 2011

@katkatt dakujem a ako si bola spokojna s izbou?aj si mala vybaveneho porodnika

sulky
9. jún 2011

@katkatt , takze tvoj maly dostal tu infekciu? Tej sa tam tusim nikdy nezbavia.

katkatt
9. jún 2011

@maxiberuska v pohode, dalo sa prezit 🙂 bol tam pekny prebalovak, kde vojdu dve deti, kazde malo svoju polovicku, dve postele, postielky, umyvadlo a taky vozik na kolieskach, ktorym sa vozia deti na kupanie, na navstevu a tak ... tusim bola marhulkova ta nasa, uz ani neviem, ziadny luxus, ale ja som odchovana na taboroch na karimatke 😀 ...niektore baby sa stazuju, ze postele su vysoke, ale ja som tiez vysoka, tak som problem nemala. Porodnika som vybaveneho nemala, nastastie som odrodila bez komlikacii.

katkatt
9. jún 2011

@sulky dostal tu alergiu na pradlo a doma sme ho este nejaky cas kupali v otrubach (odvare), aby mal peknu pokozku a este si priniesol aj stafylokoka (taka vyrazka) a na to dostal antibioticke kvapky na potieranie od pediatricky potom, ale niektore deti tam nechytia vobec nic, tak sa dopredu neobavajte, nas je asi fajnovka 🙂

maxiberuska
9. jún 2011

@katkatt a co sa tyka wc a sprchy?tak to sa ako opisujes da , ja som rozm.nad nadstandartom, ale asi vydrzim, peniazky sa zidu aj na ine veci

zizaka
10. jún 2011

@alca85 ahoj a nebojíš sa nemať vybaveného pôrodníka, ja mám termín 29.07. a už teraz mám trošku obavu. Neviem, stále si opakujem , že ked sa má niečo zlé stať stane sa , ale..... mám taký rešpekt pred pôrodom, daj mi vedieť aké to bolo bez vybaveného doktora. A ozaj nevieš koľko sa dopláca za epidurálku?

ivanasss
10. jún 2011

@alca85 Ja nemam vybaveneho lekara a tiez sa ani nechystam vybavovať. Dufam, ze vsetko dobre dopadne.

katkatt
10. jún 2011

@maxiberuska wc a sprchy spolocne na chodbe, ja som mala so sebou slapky do sprchy, spolocna chladnicka pre vsetky mamy bola tiez k dispozicii na chodbe, ale bolo si treba oznacit potraviny menom (mozno obcas nieco zmizne, neviem...), neprehovaram ta, kazdy ma ine naroky na tych par dni a niekedy je to blizke wc a sprcha fakt na nezaplatenie, ale ja sa trochu bojim aj baby-blues, keby som bola sama na izbe

maxiberuska
10. jún 2011

@katkatt ta chladnicka je v pohode, o tu mi ani tak nejde, len som chcela vediet tie socialky, ale ved vydrzim, aspon pokecam a nebudem sama 😉 a kdo ta rodil?ak sa mozem spytat, aj si mala manzela pri porode? moj sa chysta 😀 , tak som chcela vediet, ci bude celu dobu so mnou, alebo len na konci už ked budem na sale. a tie šlapky jasnačka beriem do sprchy 😉

alca85
10. jún 2011

@zizaka preco by som sa bala? Ved kazdy lekar si ma odviezt svoju robotu najlepsie ako vie.
A ani by som si ho nestihla vybavit, kedze som uz tuto noc porodila 😀 a s pristupom som bola velmi spokojna. Mozno aj preto, ze som rodila jedina 😀
EPI stoji tusim okolo 97eciek, ale ja som ju tentokrat nevyuzila.

maxiberuska
10. jún 2011

@alca85 gratulujem, už to mas za sebou, super, nech ste zdravi

sulky
10. jún 2011

@alca85 , ty si uz porodilaaa? 😨 Ved sme mali rodit spolu. Co sa stalo? 😉

sulky
10. jún 2011

@alca85 , ma nestras, ja nemam este nic vybavene, ani nachystane 🙂

nela00
10. jún 2011

ahojte 🙂
môžem sa pridať? aj my sa chystáme do trnavskej.
ako tak pozerám termín mám ako mala alca85, ale už to nie je pravda 😀

sulky
10. jún 2011

@nela00 , tak mas termin ako ja 🙂 sranda

ivanasss
11. jún 2011

Aj mna by zaujimalo ako to je s tym ked chcem, aby som manzel pri mne, ci je iba na konci alebo cely cas moze byt pri mne? Mate s tym nejake skusenosti? Dakujem!

katkatt
11. jún 2011

@ivanasss jedna osoba (manzel, dula, mama, sestra ....) moze byt s tebou pri porode, ci uz len pri prvej dobe porodnej alebo ked chcete tak len pri druhej dobe (na sale), alebo aj aj 🙂 ako to vyhovuju tebe i jemu .... cena je jednotna - 16.60 ... vynimka je, ked robi vela zien naraz, ak su dve spolu na jednej izbe (vzdycharen), vtedy tam toho muza nepustia, moze cakat zatial niekde vonku a moze prist potom k porodu alebo k tebe, ak by ta druha isla rodit skor 😉
Ja som mala stastie, prisla som do prazdnej porodnice, manzel bol pri mne cely cas (okrem prijmu na prizemi) az kym ma nepreviezli na sestonedelie, t.j. 2 hod. po porode
...ked ma viezli hore akurat si to tam jeden otecko na chodbe rozmyslel 🙂 este sanitara sa pytal, ci tam ma ist 😀 a isiel rovno na salu k porodu, nasupli mu plast a siel 🙂

katkatt
11. jún 2011

teda oni to volaju porodny box, nie sala, ale mne sa to slovne spojenie strasne nepaci 😖

velvet26
11. jún 2011

@maxiberuska vecicky pre babo, do ktorych ho oblecies si zober hned, radsej si babo prezlec ked ti ho donesu, lebo nasa mala vyrazky po celom tele z tych ich veci to bolo myslim si, lebo potom ako som ju prezliekla jej zmizli postupne...a podlozky porodnicke pod seba na ktorych budes lezat to si zober, aspon 4-5 kusov, lebo budes dost krvacat az na plachtu, ja som mala svoje, ked ma doniesli na izbu tak sanitarka hned, ze kde mam podlozky...nebola som schopna ich vybalit, tak mi suseda pozicala prvu.. 🙂

velvet26
11. jún 2011

@maxiberuska ja som porodila o pol jedenastej doobeda, dve hodinky som polezala este na porodnickom stole, co mi pichli oxytocin a cakala som kym mi infuzka dokvapka...a musela som si pridrzat na bruchu a tlacit na maternicu taku misku, co mi dali, to bolo trosku odvecy ale vsak vedia dr. asi preco...kvoli stahovaniu a krvacaniu..
malinku mi hned po porode doniesli ako ju umyly, mala som ju pri sebe v postielke lezala pozerala na mna tymi svojimi krasnymi ockami 😉 a este mi ju aj prilozili na prsnik, aby sa napila prvykrat, no nevedela este chudatko co ma robit.. 😀 potom ju zobrali na novorodenecke..
o pol jednej poobede ma dali na izbu, o pol tretej dosiel muz na navstevu a to som si uz malinku zobrala aj k sebe na izbu, sice som bola vycerpana ale chcela som ju mat pri sebe, aj v noci som si ju uz nechala u seba, lebo este grckala cely den plodovu vodu, co mala v brusku, tak som ju nechcela nechat tam medzi ostatnymi babatkami, radsej som na nu celu noc od radosti a stastia pozerala.. 😵

maxiberuska
12. jún 2011

@velvet26 dakujem za radu, držte sa 🙂 😉

ivanasss
13. jún 2011

@katkatt Dakujem velmi pekne za informacie, si zlata!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre