Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tinkerbell
6. júl 2011

@ivanasss Gratulujem k Sofinke, zelam vela zdravicka. Ako ste to zvladli?

ivanasss
6. júl 2011

@tinkerbell Ahojky, dakujem velmi pekne. No bolo to narocne nehovorim, ale urcite rodia zeny aj horsie. Rodili sme spontanne. O pol tretej v noci mi zacala odtekat plodova voda, tak sme sadli do auta a isli do tt porodky. Tam na prijme bola kocka, ktora uz mala vacsie bolesti tak ju zobrali skor. Po prijati a spisani vsetkych papierov nas dali na vzdycharen, kde mohol byt aj manzel a okolo piatej zacali take silnejsie kontrakcie o siedmej mi sestricka nieco pichla, aby mi to urychlila, lebo tam mali rusno v ten den sme rodili deviate. Ked som sa spytala co mi to pichla, tak jej odpoved bola, ze ked mi to povie ci budem vediet, ci sa v tom vyznam. Takze straaaaasne mila. Potom ked uz zacali fest silne bolesti ma pozrel doktor a povedal, ze nech idem na wc sa vycurat, a ze ideme rodit. Tak vycurat som sa nevladala alebo skor necitila som, ze sa mi vobec chce. Potom som sa doplazila s porodnej posteli a sestricka mi povedala, ze nech este jednu kontrakciu predycham vedla posteli a potom sa na nu vystveram. No tak to bolo najhorsie to vydrzat a netlacit. Potom zavolali sluzbu konajucu lekarku, ktora bola taka mladucka, ani neviem ako sa volala a na tri zatlacenia bola mala vonku. A potom nasledovalo pol hodinove sitie, lebo som bola prvorodicka a tt kazdu prvorodicku nastrihnu. Ale dalo sa to cele zvladnut!!!

anelisa
6. júl 2011

@ivanasss gratulujem, ze to dobre dopadlo 🙂 a v danom momente si rodila len Ty alebo aj niekto iny? no 9 porodov za den to je dobry natresk 😅 Ked sme boli teraz na prehliadke porodnice, tak tam bolo uplne prazdno. A rodila si na novej alebo na starej posteli? Ohladom toho nastrihu si sa neskusala s nimi dohodnut, aby to zvazili?

dulkagabulka
6. júl 2011

@anelisa ked som rodila prve dieta, narodilo sa v tt porodnici jeden den 34 deti- to bol natresk 😀 😀 😀

ivanasss
6. júl 2011

@anelisa Dakujem velmi pekne. To ani neviem ci v danom momente rodila aj nejaka ina, ale asi ano, lebo tam nosili babatka do takej miestnosti kde ich umyvali a obliekali jedno za druhym. Ja som rodila v tej starej porodnej sale, ale v tom momente som to neriesila, neviem ci by mi pomohlo, ze by som rodila v tych novych, no mozno len ta postel je pohodlnejsia. Ale mozno som rodila v starej preto, ze som nemala vybaveneho lekara, tazko povedat, neviem. Ohladom toho nastrihu to som ani nestihla s porodnickou prediskutovat, lebo prisla povedala nech zatlacim a druhy raz ako som tlacila proste spravila rez a hotovo.

ivanasss
6. júl 2011

@dulkagabulka Tak to musel byt frmoooooooooool!!!!

dulkagabulka
6. júl 2011

@ivanasss
mam dokument,kde je nemocnica v Čine, kde sa za jeden den narodi priemerne 125 deti /ak si dobr to čislo pamatam/- to je frmol..fuuu...všade su ženy, čo čakaju na porod- na chodbách na zemi,ležia na rohožiach, potom stale rodia a deti tam nosia jedno za druhym ako čerstve rožky- nechcela by som tam rodit

Zlata Trnava 😀

sulky
6. júl 2011

@tinkerbell , ja som rodila teraz 30.6. v trnavskej nemocnici, a nechali mi pupocnu snuru dotepat, pretoze som o to poziadala. Ak to chces, treba im dat vediet, resp. si to napisat do porodneho planu. 😉

sulky
6. júl 2011

@anelisa ,da sa s porodnikom dohodnut aj na nastrihu, ja som mala v porodnom plane ze ho nechcem. Respektuju to, ale v pripade ze budu vidiet ze nastrih je potrebny, tak ho urobia. Mna nastrihli len trochu, lebo sme museli trochu urychlit porod a mala som zle zahojenu ranu z prveho porodu. Ale ka si prvorodicka a budes rodit spontanne, bez urychlovaciek, telo sa stihne na to pripravit, tak si nastrih radsej nedavaj.

anelisa
6. júl 2011

@dulkagabulka 😀 aha, tak beriem spat, 9 za den je malo, len nech nezrusia oddelenie kvoli nevytazenosti 😀 😀 😀
@sulky a lekara si mala zazmluvneneho? ja nejdem zazmluvnovat, tak chcem prekonzultovat porodne priania s primarom, tak dufam, ze to bude lekar, ktory mi prischne respektovat. A veci, ktore si mala v plane, si im pre istotu potom aj pripomenula alebo to nie je uz treba? (napr. dotepanie pupocnika)

sissik
6. júl 2011

@anelisa pripominat treba vzdy vsetko, co si zelas 😉 nielen v porodnici, ale vsade

anelisa
6. júl 2011

@sissik ok, dufam, ze budem vladat pripominat 🙂 pripravim na to aj manzela, aby vedel, s cim ich ma otravovat, ked nebudem ja schopna 😀

ivanasss
7. júl 2011

@dulkagabulka Tak to mas pravdu, to musi byt hrozny pohlad!!!

tinkerbell
7. júl 2011

@ivanasss ja ked som rodila, tak som tam bola jedina, a tiez mi sestricka "nieco" pichla a ani sa neunuvala ma informovat, co to je.

tinkerbell
7. júl 2011

@sulky gratulujem k Hanke!

lubenka131
7. júl 2011

@sulky ahoj ty si rodila 30.6?ja 1.7..mozno sme sa aj videli🙂

sulky
8. júl 2011

@lubenka131 , jeej sranda, na akej izbe si bola?

lubenka131
9. júl 2011

@sulky na 22-ke po CR

dulkagabulka
10. júl 2011

Tu sa da stiahnut film, ktory šiel predvčerom na ČT - vola sa Orgazmicky porod, je s českymi titulkami

http://www.uloz.to/9614365/orgasmicky-porod-org...

adkaa
10. júl 2011

@dulkagabulka Dobry den, mozem sa spytat, neviem, ci sa to tu uz rozoberalo, par starnok dozadu som to nenasla alebo si mozno nevsimla 🙂 ako je to s dotepanim pupocnika pri sekcii? Mozu ho nechat dotepat alebo sa musia ponahlat rodicku zasit a tak na to nie je cas...dakujem 🙂

dulkagabulka
10. júl 2011

@adkaa na to neviem kompetentne odpovedat - treba sa spytat lekara 🙂

dulkagabulka
10. júl 2011

@adkaa
na tomto videu je opisany "prirodny postup" pri cisarskom reze, ktory napodobnuje situaciu vaginalneho porodu.....rodičia su viac "aktivnymi" učastnikmi...dietatko je hned koža na kožu na matke a tak s nou ostava ...pozri ako je to tam s tym pupočnikom...
cisarsky rez je najčastejšou operaciou na celom svete a tito lekari ho začali robit inak
je dokazane, že deti, ktore boli v kontakte s matkou koža na kožu priamo po porode /cca hodinu-dve po porode,kedy su vyplavene najvačšie davky hormonov-čo sa už nebude opakovat nikdy v živote/ su okrem iných benefitov dojčene vylučnejšie a dlhodobejšie

https://www.youtube.com/watch?v=m5RIcaK98Yg
adkaa
10. júl 2011

@dulkagabulka dakujem 🙂 kraaasne video 🙂 , ja som mala mojho malinkeho cisarskym, ale ani zdaleka to nebolo take krasne ako toto ☹ 😢 V pdstate vsetko bolo zle, keby sa dal cas vratit spat... ☹ Ak by nahodou bol dalsi porod cisarskym, myslis, ze je mozne, aby bol taky ako na tom videu 😵 ? Boli by doktori ochotni? ...

dulkagabulka
10. júl 2011

@adkaa
to ja neviem 🙂 či už vtedy,ked budeš ty druhykrat tehotna,
ale verim, že v buducnosti to takto bude... 😀 😀 😵

adkaa
10. júl 2011

@dulkagabulka dufam, ze bude 😀 😵

katkatt
10. júl 2011

@dulkagabulka krasne, dufam, ze na Slovensku tak budu robit CR aspon o 100 rokov... u nas aj ked sa dieta narodi prirodzene a bez komplikacii, tak si musi mama asertivne vydupat, aby jej ho hned dali...

dayanka
11. júl 2011

caute Trnavcanky..zelam krasny den 🙂

danielta999
16. júl 2011

ahojte,17 juna sa nám narodil synček Alex s mierami 3120g a 49cm,chcem len všetkým mamičkám odkázať,že som bola v tt pôrodnici zo všetkým spokojná a aj na šestonedelí bolo fajn 🙂 nemusíte sa ničoho obávať.

rikarika
16. júl 2011

@dulkagabulka http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/nestastn...

prosim ta nevies kto viedol tento porod - meno doktora? vzhladom na moj bliziaci sa termin a odchod "mojho" doktora na dovolenku ma chytá panika. Vdaka

mitinka
16. júl 2011

@rikarika O tom som teda nepočula 😨 😨 😨 to je už sila.... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre