Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kika423
16. júl 2011

Ahojte, neviete náhodou či sa už MUDr. Štefániková vrátila z dovolenky?

maxiberuska
16. júl 2011

@kika423 ahoj, mala sa vratit 2.7.

ivka_marek
16. júl 2011

@rikarika ahoj, ja som tu babu poznala osobne, cez manzela. Vela o tom nevieme, ale vraj ju rodila nejaka mlada doktorka. Ale to mam este nepotvrdenu informaciu. Teraz ju zobrali na pitvu do Ba,tak sa caka na vysledok. Vraj nevedela porodil placentu, a jej ju vytiahli na silu.Potom ze jej bolo zle na izbe a ked ju previezli zistili ze ma uz zaliate vsetky organy v tele 😢 doma ma malu dcerku.

dulkagabulka
17. júl 2011

@rikarika neviem o ničom...
pri porode sa može stat, že sa žene prihodi taka diagnoza,že by pri nej mohol byt aj ten najskuseneši lekar zo skusenych a aj tak by jej nedokazal pomoct..je to však velmi zriedkave,ale stane sa...preto sa neda sudit lekar, ked človek nevie, čo sa stalo...

skus mysliet pozitivne.... znama bola v Afrike a rozpravala sa s tamojšou porodnou babicou z nejakeho kmena....tam jej zomrie 1/3 deti alebo žien...
preto my možeme byt spokojne, taketo veci su v dnešnej medicitne priliš zriedkave...čo takym pripadom určite neubera na tom,že su smutne....tragicke..

no treba naozaj mysliet pozitivne..ver,že pre teba i tvoje babatko sa bude diat to najlepšie
držim ti palce 🙂

rikarika
17. júl 2011

@dulkagabulka vdaka za odpoved, ale momentalne su mi nejaké ženy v afrike skutočne ukradnuté, ja som clovek dost optimisticky naladený a vobec ma nerozladi množstvo veci o ktorých diskutujú mamičky aj vtejto teme, ako napr. prikrmovanie, dudlik a pod. ale ak si ženu 3 hodiny po porode nikto nevšimne......

majkamrugi
17. júl 2011

fuha....no to je tragédia....my máme do termínu 9 dni, dúfam, že vsetko bude ok. Taktiež dúfam, že to nebola chyba personálu. Len ma trošku zaráža, že sestričky vpichnú pacientke bez objasnenia, čo to je. a najmä ak ide o vyvolavačku...

kocurko1
17. júl 2011

Ja mam z toho tiez zly pocit.... Aj pred 2rokmi, ked som sa si balila kufor do porodnice sa stalo zle v BA. Dufam, ze na nas v TT budu teraz davat pozor a ze budem mat nakoniec taky dobry porod ako ten prvy....
Ako to je u nas so sekciami? Ide sa rano o 7.na prijem a moze tam ist aj moj manzel a potom cez zakrok cakat na chodbe pred operackou?

svetielkoand
17. júl 2011

Baby, neviem, či vás to upokojí, ale určite v TT pôrodnici si vás po pôrode všímajú! Mňa pri prvom pôrode (kliešťový), celé dve hodiny nespustili z očí a potom ma chodili aj na izbu stále kontrolovať celú noc a pri malej (bezproblémový pôrod) ma kontrolovali prvé dve hodiny každú chvílku (kontrolovali palpačne maternicu, krvácanie a tri krát mi merali tlak, po preložení na izbu išla so mnou ZS do sprchy a po návrate na izbu mi hneď doniesli malú na vlastnú žiadosť, ZS bola pri mne celý čas ako som stála a prezliekala si ju do vlastneho oblečenia a potom ma chodila kontrolovať taktiež každých 30 minút ešte nejaké dve hodiny a potom nad ránom sa opat potichucky prisla pozriet (ja som vdaka endorfinom nespala 😅 )

kika423
17. júl 2011

@maxiberuska Ďakujem 🙂

kocurko1
17. júl 2011

@svetielkoand suhlas. Mozem potvrdit, ze pri prvom mojom porode sa snazili. Kazde povzbudive slovo pomoze. Nestastne veci nikdy nepridu vhod. Asi to spravim ako pred dvomi rokmi. Kym neporodim, nebudem uz citat ziadne take spravy.

danielita111
17. júl 2011

ahojte,nie je pravda ze si zenu po porode 3hod.nevsimnu,to by si nedovolili a viem preco to pisem,ja som porodila nad ranom a pekne ma kazdu chvilku kontrolovali,merali TK,sledovali ci vela nekrvacam a hned mi aj povedali ze keby som sa dako cudne citila hned mam povedat a takto to bolo aj po oboch porodoch,ale tazko povedat co sa stalo pri tejto smutnej udalosti.

smajlusik
17. júl 2011

no nestastie nechodi po horach ale po ludoch ☹
je horzne co sa stalo ale bohuzial taketo veci sa stavaju. je mi tej zeny a jej rodiny naozaj velmi luto uplne ma zamrazilo ked som to citala v novinach ale na obranu nasej porodnice musim povedat ako tu dievcence predomnou pisali naozaj sa tam vsetci snazia a robili maximum pre to aby vsetko prebehlo tak ako ma

berus222
18. júl 2011

ja som mala asi smolu na personal, ale mna si tam naozaj 2 hodiny nikto nevsimol. tlak mi nemerali vobec a sestricka sa na mna nebola pozriet ani raz. iba z vedlajsej miestnosti zakricala, ze si mozem dat dole z brucha lad, lebo som hovorila mm, ze uz mam z neho zamrznute brucho. a potom prisla pomoct sanitarovi prelozit ma na vozik, ked ma viezol na oddelenie. dufam, ze tentokrat budem mat lepsi zazitok.

weiya
18. júl 2011

mna podobne ako
@berus222 si tam za tie dve hodky nikto nevsimol,porodila som o druhej v noci a ako som lezala na porodnom stole tie dve hodky som pocula ako si tam sestricka spokojne chrape vo vedlajsej izbe 🤐 a ten tlak mi tiez nikto nemeral

svetielkoand
18. júl 2011

V TT ale nedavaju lad ale prazdnou emitnou miskou sa tlaci na fundus (vrchol) maternice aby sa lepsie zvijala a PA ti tu emitku sama posuvapodla toho, ako sa znizuje fundus 😕
@berus222 rodila si v TT?

kocurko1
18. júl 2011

@svetielkoand ano, lezali sme s berus na izbe

zuzec
18. júl 2011

caute
rodila som pred 2 tyzdnami v trnavskej porodnici a nemam sa na co stazovat, personal mily ci pred porodom, pocas a aj potom na sestonedeli. Po prevezeni na izbu ma chodila sestra pravidelne kontrolovat, umyvat, pomohla do sprchy...sestry pri babatkach su uzasne, velmi mile a aj sestry na sestonedeli...nemala som zo ziadnou najmensi problem, rovnako aj pred 2 rokmi po prvom porode....
je hrozne co sa stalo, hlavne ked citam, ze mala nejaky problem s porodom placenty...ja som mala tiez s tym problem, ale nikto mi nic nasilu netahal. Pri porode som mala velmi mladeho doktora, ktory sa spraval profesionalne a doveryhodne, mala som z neho dobry pocit...

berus222
18. júl 2011

@svetielkoand mne dali aj lad, lebo som silno krvacala a nikto nevedel preco. nieco mi 3x pichli na zastavenie krvacania a potom mi dali lad a misku.

berus222
18. júl 2011

@kocurko1 😉

sissik
18. júl 2011

pozerali ste spravy? vraj prve babo mala sekciou a toto druhe 4kg rodila normalne. uprimnu sustrast rodine, cokolvek zistia, zivot jej to uz nevrati ☹
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/krimi-a-nehody...

aduskatt
18. júl 2011

@sissik pozerala som.......zasa dalsi dovod, preco sa vyhybat trnavskej nemocnici

rikarika
18. júl 2011

fuuu, ja som z toho uplne mimo, obe dcery som rodila s jedným "vybaveným" doktorom, ktorému už nový riaditel nepredlzil zmluvu a tak už k porodom nechodi, ale je to jedno, lebo v mojom termine ma aj tak dovolenku. Teraz som rozhodnutá vybavit dr. Stefanikovu, len to este nie je na 100%, do poradne idem v stredu a tam by som mala dostat zmluvu. Len neviem ci ona ako doktor porod musi alebo len može prijat? Cize aj ked som ochotná zaplatit tých 230 eur, môže ma odmietnut? Potom už fakt neviem co budem robit. A najviac sa bojim prave toho rodenia vecer, resp. v noci, nakolko aj prvu dceru som porodila v noci a do rana, okrem toho, že ma previezli na izbu, si ma nikto nevsimol, a ja som bola taka vycerpana, ze som hned zaspala. Neviete este ci teraz ked je dovolenkové obdobie tam funguje nejaký "nudzový režim" - co sa týka práve vykrytia služieb lekárov?

palculka
18. júl 2011

@sissik hrozne volačo, som si aj myslela že či nemala prve cisárskym ked jej praskla stena maternice

kocurko1
18. júl 2011

ja som si tiez myslela, ci to nebolo tak ako pise palculka. Ten maly sa tiez narodil ako vacsie babo. No, zatra o tom bude zas v telke. Ja si radsej pozriem viac info, aj ked je to tazke, nez si domyslat.

@sissik prosim Ta, Ty si mala sekciu pri malej, isiel s Tebou manzel na prijem a cakal potom pred operackou? Ako je to so sekciami, kde vsade moze byt manzel so mnou? U mna to este stale vyzera na tu sekciu

littledevil
18. júl 2011

@rikarika Dr. Stefanikova je super, myslim, ze Ta neodmietne. Ja som rodila u nej dvoch syncekov a bola naozaj zlata. 🙂

mausy21
19. júl 2011

@danielta999 ahooooj myslím že sa poznáme s porodnice.. 🙂 sedeli sme spolu občas pri stole....aj s majkou...ako sa mate?

suzieqiu
19. júl 2011

@sissik a preco ju nechali rodit to druhe babo normalne? som citala,ze ak mala zena prve cisarsky a druhe babo ma predpokladanu vahu nad 3500g tak sa odporuca cisarsky. a 4kg babo to je teda nieco. teraz sa bojim,aby aj mne nieco take nevyviedli. moj doktor sa este nevyjadril ci normalne alebo cisarsky, ale potomto budem nanho tlacit radsej nech cisarsky.

exupery
19. júl 2011

No,moja svagrina rodila v Prahe,a tiez sa jej stalo nieco podobne,bola prvorodicka a pri tlaceni jej praskla myslim aorta v maternici,a tiez mala zaplateneho dr a nadstanart,a kedy sa v noci neprebrala,ze chce ist cikat a sestricke neskolabovala na codbe cestou na wc ,pricom sa z nej vyvalilo asi 2litre krvi,tiez by vykrvacala v posteli a nepomohli by jej,ohradzovali sa tym,ze sa to stava v pripadoch 1:100000 a je to neovplyvnitelne...

sissik
19. júl 2011

@kocurko1 no pri prvej isiel so mnou na prijem, potom isiel domov a na druhy den cakal na chodbe, pofotil malu, pockal na mna a potom isiel zas domov. na operacku samozrejme nepustia.
snad oficialne povedia, co sa stalo.
@suzieqiu nikde nebola informacia, preco ju nechali rodit normalne. ak je rozostup medzi porodmi 2 roky, tak sa vraj moze rodit aj normalne, ak je jazva ok. ta by sa mala skontrolovat sonom. ked si mala prve sekciu, tak by ta mali poslat na rizikovu do nemocky tie 4 tyzdne pred porodom a mala by si chodit tam

suzieqiu
19. júl 2011

@sissik hej ja som citala,ze minimalne 1,5 ale odporuca sa 2 a viac. no mne to vychadza rok aj 2mesiace. tak neviem nad cim moj doktor vaha. najprv som si povedala,ze to necham na neho a na lekaroch v nemocnici ako sa rozhodnu. Ale ani raz mi zatial jazvu nikto nekontroloval. Prirodzeneho porodu sa nebojim, radsej by som rodila normalne ale za inych okolnosti. Tuto je dobry clanok o cisarskom :
https://www.starostlivostodieta.sk/clanok-cisar...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre