Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
21. júl 2011

@gumo
ak citiš , že je v poriadku,ak si zdrava a dietatko je zdrave , porod vyvolat, rob podla svojho citenia...

ja som to zažila iba raz a som stastna, že sa to pri mojich dalšich porodoch neopakovalo...bola som mlada a hlupa 😉 ked som to urobila..

velvet26
21. júl 2011

@dulkagabulka mne porod vyvolavali, aj ked som prenasala len 4 dni ale mam trombofiliu tak nechcel dr. riskovat, ze sa nieco kvoli tomu stane a aj mala bola velka, tak ak je dovod, tak vyvolavacku treba, urcite ju ziaden dr. neda len tak, ze si pacientka povie, ze zajtra chce rodit a hotovo, sam uzna, ci je uz vhodny cas na vyvolanie alebo nie..

dulkagabulka
21. júl 2011

@velvet26 ak si dobre čitala, napisala som,ze ked je zdravotny problem je to ine 🙂

ja napriklad som šla na vyvolanie vtedy,ked mal moj lekar službu...nebol iny dovod, nebol zdravotny dovod....bola som zdrava a babatko bolo zdrave...dovod bol,ze lekar, ktoreho som chcela mat pri porode , mal prave službu...

velvet26
21. júl 2011

@gumo neboj, nehrozi ti nic, dr. ta bude sledovat. kto ta bude rodit? jediny rozdiel je v tom, ze ti pridu kontrakcie velmi rychlo a budu o dost silnejsie a bolestivejsie ako pri prirodzenom porode, ale zas na druhej strane to budes mat ovela rychlejsie za sebou, ja som to zvladla za tri hodinky chvalabohu...a kricala som o dusu, aj ked mi tam sestricka velice hovorila ako mam dychat, ze krik mi nepomoze, tak to dychanie bolo o nicom, mne to nepomohlo a nedalo sa mi ani tak dychat, lebo kontrakcia mi isla inak ako mi ona hovorila, aj kamosky co mam hovorili, ze co aj boli na porodnej priprave ohladne dychania, aj tak tak nevedeli dychat, dychali podla toho ako im hovorilo telo..uvidis, budes vediet sama do akej polohy sa pri kontrakcii dat, aj ako dychat, a ked budes chciet kricat tak kric, mne to velmi pomohlo, bolest odchadzala skor a bud v sprche a na fitlopte kolko sa ti bude ziadat, na mna vraj kricali sestricky cez zatvorene dvere, ze nech uz idem von, ze co som tam tak dlho a ja som ich jednak nepocula a jednak ma odtial nevyhnali, ani keby chceli... 😀 drzim ti palce a nicoho sa neboj.

kocurko1
21. júl 2011

@gumo ja napisem, len to, co som postrehla ako laik. Pred 2rokmi sme isli rodit 4baby na cca ten isty termin porodu. 3 z nas sme sa rozbehli normalne, ked chcelo babo a aj sme si deti vytlacili do cca 3-4hodin od prijmu. Ja osobne som mala lahky 3hodinovy porod s epiduralkou a o cca 3-4hodky som si so setrickou aj vedela zajst na wcko (bolo strasne horuco a po porode som bola hrozne smadna, tak som do seba naliala hodne vody). Aj mangelovi sa pacilo a potom frajeroval, ze na porode bolo super 🙂
Jedna z nas mala zazmluvneneho jedneho lekara a chcel ju odrodit vo svojej sluzbe. Tak ju napichali este rano a na sestonedelie doviezli o az 9.vecer vytrapenu omnoho viac ako my 3ostatne. Lekar ju prisiel odrodit az na box, co bolo z celeho dna 40minut?
Prave preto nemam chut si zazmluvnovat lekara. Termin porodu mam v auguste a zas v piatok. Ked sa budem spoliehat na pritomnost lekara a ten sa mi cez vikend nedostavi, sama sa budem nervovat.... Poznam sa.

rikarika
21. júl 2011

@danielita111 ahoj, som rada ked každá mamicka napise, akú mala skusenost. Dovolim si len nesuhlasit s tým, že majú tazke podmienky. My tiež s manželom vykonávame nejakú prácu, ktorá takisto zodpovedá podmienkam v slovenskej republike. Každý mesiac odvádzame do zdravotnej poistovne 14% zo svojho zárobku a nikto sa nás nepýta či s tým súhlasíme, okrem toho že nám dr. predpíse par krat do roka antibiotika na bolave hrdlo, služby nášho zdravotníctva prakticky nevyužívame. Ciže za tie roky sme do zdravotníctva SR naposielali slusnu sumu penazi. Ked pocuvam ako sa kazdý vyhovara na peniaze, a na to ze v SR je to proste tak, je mi z toho na nic, Ja nechcem od porodnice nic viac, len aby som tam mohla porodit dieta a pritom aj s dietatom prezit, nevadia mi ani roztrhane kosele a stare sprchy, ani nevyzadujem skin to skin ihned po porode ani množstvo iných "moderných poznatkov aplikovaných v praxi", ja chcem len prezit a tak uz mam zabezpecenu aj dulu aj dr. - samozrejme za peniaze.

gumo
21. júl 2011

@velvet26 dr hlavek zajtra tam idem

velvet26
21. júl 2011

@dulkagabulka ano citala som dobre...ja som si pichala heparin cele tehu, takze vysledky krvi som mala ako zdrava tehotna, aj placenta bola v poriadku, vsetko ok, dr. to prisposobil tiez tomu ako mal sluzbu..aj mi je trosku luto, ze to nebolo o den skor, lebo mala by sa narodila v rovnaky den ako moja mama.. 🙂

velvet26
21. júl 2011

@gumo no dufam, ze budes s nim mat dobru skusenost...a nedaj sa, ak sa ti nebude pacit nieco, tak sa ozvi..

berus222
21. júl 2011

@kocurko1 aj my sme mali pomoc k porodu. od tej milej dr na rizikovej poradni. takze babo sa nevypytalo vtedy, ked bolo pripravene.

kocurko1
21. júl 2011

@berus222 sorac, tak len my 2 sobotnajsie 😉

gumo
21. júl 2011

@velvet26 no citala som tu o nom vselico a zacala som sa ho bat ale znamu odrodil a bola s nim spokojna

katkatt
21. júl 2011

@sissik ahoj, to kedy hovorili? v juli? ja som bola na exkurzii v juni a tam este hovorili, ze jedna osoba ... dula , manzel, niekto z rodiny ... pre mna je to tazka volba, ale zatial vyhrava manzel 🙂

kocurko1
21. júl 2011

@dulkagabulka este by som sa chcela opytat, davaju si zeny v TT porodnicky gel? Pripadne ake su s tym skusenosti?

bettynka222
21. júl 2011

@kocurko1 ja som ten gel mala a bol super 🙂 ale nestaci len gel, treba sa na porod pripravit 😉
ale gabika s gelom urcite suhlasit nebude, ze gabi? 😀

dulkagabulka
21. júl 2011

@katkatt od jula moze manzel aj dula
@kocurko1 zatial poznam iba bettynku 🙂 čo ho mala..nejako nemam nazor ...

danielita111
21. júl 2011

@rikarika ahoj,tymi podmienkami som nemyslela financie,o tych je uz skoda sa bavit.Myslela som na nieco ine co bohuzial nemozem tuto rozpisovat,tyka sa vedenia vo fn tt a na oddeleniach.Ale inak mas pravdu,ja som chcela tiez len to co kazda,aby bolo vsetko Ok a cim skor domov.

kocurko1
21. júl 2011

@dulkagabulka dik. Pozerala som aj v teme o tom geli, ale aspon minule tam nebolo vela bab, ktore s nim uz mali odrodene. Zato reklamy je strasne vela a nazorov zdravotnikov z nasich nemocnic strasne malo.

dulkagabulka
21. júl 2011

@kocurko1 rozpravala som sa o tom gele so znamou, čo robi PA v Brne...vravela mi,ze čitala nejake nazory od lekarov...vraj gel treba hned ako sa narodi hlavička utriet z tvaričky a dietatko je velmi šmyklave, vraj sa stali nehody,ked ho chytali....to či naozaj urychluje porod vraj nie je dokazatlne, lebo ten porod sa viackrat opakovat nebude....viac o tom neviem povedat nič..

michaela.g
21. júl 2011

moc vam drzim palce babulky, 🙂
Ja som "rodila" {nakoniec to bol cisarky} v maji tohto roku...
Situacia bola mierne povedane zaujimava, nemali dost volnych lozok tak sa stavalo ze mamicka bola na inom poschodi ako babatko, proste nebolo na sestonedeli dost posteli a maminy chodili hore dole..
Okrem toho neboli nocne kosele, teda pokial sa budete spoliehat ze tam dostanem... ja osobne som chodila piatok-sobota-nedela v jednej roztrhanej az v pondelok rano mi konecne zohnali jednu cistu a aj to preto lebo som mala ist domov a bola velka vizita 🙂 , mne osobne to bolo dost fuku a sumi mala som ine starosti ako rotrhanu nocnu koselu 😉 , ale ak ste na take veci citlive tak si berta svoje... O sprchach a WC ani nehovorim povodny stav tusim zo 60 rokov 😝

smajlusik
21. júl 2011

@gumo ja som ho mala pri porode a bol super. neboj sa. ono treba si asi slusnou formou naozaj povedat co chces.
mne tiez vyvolaval porod ale preto ze uz som prenasala 10 dni. bolelo to ako svina ale to by mozno bolelo aj tak.
chodila som k nemu aj na tie posledne poradne striedal sa vtedy s deckovom a obidvaja boli v pohode. ani raz sa mi nestalo ze by som Hlavka zazila neprijemneho a to som tam bola na poradni u neho viac krat.
skoncim to tak : kazdy sme nejaky ze ano. co jednemu sa zda hrozne druhy berie v pohode a tiez ide o akciu a reakciu.
stale dokola opakujem nie len v tomto fore nesudme lebo nevieme vsetky okolnosti.

a vela bab tu aj spat dozadu pisalo pozitivne o nom.
ja ked som isla rodit do tt tak som si precitala celu tuto diskusiu a potom som mala pocit ze radsej odrodim sama na autobusovej zastavke ako tam vkrocit.
ja som bola nastastie milo prekvapena vsetkymi.
a ked som sa nakoniec zamyslela tak su tu prispevky velmi roznorode a ked som to zhrnula tak vlastne na kazdeho doktora co je v nemocnici sa nasli absolutne pozitivne a aj rovnako absolutne negativne skusenosti. cize vsetko je o momentalnej situacii ale aj o ludoch kt. sa v tej situacii stretnu.

a co sa tyka kliestoveho porodu tak sa mu snazia vyhybat. naozaj ho nerobia len tak. ja som maleho nedokazala vytlacit a natrapili sme sa tam vsetci co sme tam boli, ja a spolu so mnou aj manzel aj dve sestricky aj doktor. ale robili vsetko preto aby sa to podarilo aj bez kliestov co sa nastastie aj stalo. nepocula som ze by pouzival ktokolvek tam klieste lebo by sa mu chcelo. myslim ze ich pouziju ked ide do tuheho. a povedzme si na rovinu radsej klieste ako keby malo prist k tragedii bez nich.

@gumo ja som inak strasne nechcela vyvolany porod lenze ja som laik nerozumiem celkom takymto veciam a som si povedala ze radsej budem posluchat co mi lekar povie lebo ak sa nieco poserie a ja budem pricinou tak by som si to v zivote neodpustila.
takze ak ti odporucil vyvolanie a nebolo to len preto ako pise dulka svoju skusenost ze to bolo u nej ze by mal sluzbu a teba by chcel zmaknut za prachy v tom termine tak asi videl na to nejaku pricinu.
ja som tam mala cest s viacerymi lekarmi a vsetci boli velmi sikovny a odbornici. jedna vec je odbornost a druha je ci niekto niekomu sadne.
samozrejme dobre padne ak je lekar prijemny a mily lebo to situaciu velmi zlepsi hlavne pri porode kedy s nami hadzu hormony z lava do prava ale tak podstatne je porodit zdrave babatko a prezit 😉 a ver ze pre to tam urobia vsetci maximum. ved nechodime do porodnice pit s lekarmi a sestrickami kavu ale odrodit a utekat domov k rodine. A neboj keby ti Hlavek aj osobnostne nesadol (i ked ja s nim mam velmi dobru skusenost) tak je to len okamih ale ako lekar je sikovny a pre hladky porod spravy maximum ved isto nechce nikto problemy a kazdy lekar ma zaujem odviest porod co najleppsie ved ide aj o ich karieru

prajem ti rychly a prijemny porod zdrave babatko a dobru skusenost s lekarom aj sestrickami 🙂

smajlusik
21. júl 2011

jeeezis aky dlhy prispevok a ospravedlnujem sa za tie chyby 😅 😝 som si to po sebe neskontrolovala 🙄

kocurko1
21. júl 2011

@dulkagabulka no to som tiez pocula, ze v jednom pripade sa babenko vysmyklo 😒 No neviem. Ale dik za nazor.

sissik
21. júl 2011

@katkatt tusim v juli to bolo. ale ja som tam nebola, len mi to vraveli. az som ostala prekvapena, ze taky pokrok 😉
@rikarika uplny suhlas s tym, ze clovek tam chce hlavne prezit bez komplikacii. poistenie nam strhnu z vyplaty a nie je to mala suma a neznasam, ked sa kazdy vyhovara na prachy 😠
@kocurko1 vraj s tym gelom treba este pred prerezanim hlavicky masirovat hradzu a dalsiu tubu dat tesne predtym, ako ide hlavicka. a s tym smykanim by sm sa bala. skus lanove semienka papat, to vraj tiez pomaha k lepsiemu smykaniu babetka

gumo
21. júl 2011

@smajlusik dakujem on ma sluzbu zajtra ja ho nemam zazmluvneneho..ale vdaka potešila si ma

anelisa
21. júl 2011

@kocurko1 ja som bola v juli na prehliadke a hovorili, ze uz sa da aj dula aj manzel 🙂 okrem toho maju aj novinku - nejaky plyn (stoji cca 50 eur) ako alternativu k epiduralke, ale nezistovala som podrobnejsie o co ide, lebo o to nemam zaujem.

kocurko1
21. júl 2011

@anelisa dik. Predpokladam, ze to nebol rajsky plyn. Ja som sa na neho vramci oddychu na vzdycharni pytala anesteziologicky, lebo kamaratke to dali v Londyne v porodnici pred cca 6rokmi. Ze to bola starsia metoda. Ale kamoska si pochvalovala aj to, par krat si cuchnut z masky 😉

lulupopo
22. júl 2011

@dulkagabulka boze to muselo byt krasne, aj ja som nad tym rozmyslala pri porode, ale nakoniec som od toho upustila, mala som byt razantnejsia vo svojich prianiach

dulkagabulka
22. júl 2011

@lulupopo bolo to aj pre mna, ako pre pozorujucu, nadherne...nežné jemné mamičkovske privitanie človiečika na svete...mamičky, ktore prežili aspon 3/4 hodinove zvitanie sa s babatkom koža na kožu spominaju na to ako na zazrak..hlavne tie, ktore možu porovnat s predchadzajucimi porodmi, pri ktorych boli ich deti separovane...Jedna z nich mi včera napisala,že pozerala na babo a ked si spomenula na ten zažitok, vtisli sa jej slzy do očí...
želam každej mamine,aby to prežila... 🙂
@kocurko bol to rajsky plyn..je to teraz novinka v TT nemocnici

lulupopo
22. júl 2011

bozenku verim, ze to muselo byt uzasne, ved ked si poredstavim ako som prve 2 noci ani oka nezazmurila a stale pozerala na svojho drobceka, tak to muselo byt naozaj uzasne aj pre mamu aj pre dietatko, lebo ja som videla na nasom syncekovi, ze bol cely traumatizovany z porodu a zo silneho svetla,kt. ihned zbadal....ale zas asi sa to nedalo inak, kedze som mala narocny porod, vyvolany, s epiduralom...a to som chcela co najprirodzenejsie rodit, no zdravotny stav mi to nedovolil, dufam, ze mi este bude niekedy dopriaty tento pocit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre