Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

balumi
22. sep 2011

ahoj janula 17, rozmyslam nad zazmluvnenim dr. havlikovej, ale je velmi mlada🙂 nie ze by som jej nedoverovala...uvazujem nad nou alebo nad chovanovou....poznas niektoru osobne?

janula17
22. sep 2011

poznam obidve, ale nemam ani jednej co vytknut, takze ti nepomozem velmi 🙂 obidve su velmi mile a ludske

sissik
22. sep 2011

@janula17 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.mas pravdu - vsetci su tam odbornici😉 skoda, ze si to drobec nerozmyslel. keby sa nahodou otocil, tak pojdes normalne?
doma fajn, mala je zdrava, zatial uspesne preziva najazdy starsej. ale zas starsia je sice ako splaseny konik niekedy, ale vedome neublizuje. tak sa z toho neskutocne tesime.

janula17
22. sep 2011

@sissik hej, keby sa babo otocilo tak urcite idem normalne, ale uz velmi nedufam... bojim sa strasne tej sekcie, hlavne vsetkych hadiciek a oblbovakov, a ze nebudem moct byt s babom hned od zaciatku.... ako sa ti rozbehlo kojenie? prinasali ti ju aj ked si este nechodila?

vergulka
22. sep 2011

@janula17
môžem sa spýtať , ty si mala aj synčeka sekciou?
Len tak zistujem, ako je to v trnavskej porodnici so sekciami, ze ked prva sekcia, tak ostatne tiez?
dakujem za odpoved a prajeme vela stastia 🙂

frogoo
22. sep 2011

Ahojte, neviete nahodou ktorý dr. má kedy sluzbu v najblizsich dnoch? že ktorý deň mám ísť rodiť 😀

lyongirl
23. sep 2011

@vergulka kamoška mala prvé sekciu a druhé normálne, tu v TT 🙂

nat28
23. sep 2011

Viem ze to sem nepatri, ale neviete nahodou ci doc. Kreze je dobry endokrinolog? Ordinuje v nemocnici...

janula17
23. sep 2011

@vergulka syna som rodila normalne, teraz by som tiez, ale kedze je koncom panvovym tak bohuzial, odporucaju sekciu

nat28
23. sep 2011

@janula17 ahoj, my sme spolu tusim chodili na VS do nitry 😀

frogoo
23. sep 2011

@nat28 kreze je velmi dobrý endokrinolog, operoval aj moju mamu, myslím že je jednička 😉

vergulka
23. sep 2011

@lyongirl
a môžem sa spýtať, aký mala vekový rozdiel medzi detičkami? 🙂

vergulka
23. sep 2011

@janula17
aha! tak prajeme vela stasticka a skore zotavenie! 😉

lyongirl
24. sep 2011

@vergulka 2 roky 🙂

vergulka
24. sep 2011

@lyongirl
Tak to som rada, snad sa to aj nam takto podari, bo velmi si zelam prirodzeny porod 😉
a bez problemov vsetko? nehceli jej znovu urobit cisarak automaticky? toho sa ja najviac bojim! 😖
neviete nahodou , aka je ta dolna časová hranica (myslim po cisaraku) , aby som nemusela ist znovu naň? 😅

fuska
25. sep 2011

Ahojte, ked Vas tu mam, mamicky, ktore budu rodit / rodili v TT, vyuzijete, resp. ste vyuzili ten plyn Entonox, ci ako sa vola? Ked si predstavim aplikovanie epiduralnej anestezie, je mi zle, tak rada by som pouzila nejaku inu alternativu, len neviem, ci nebudem potom lutovat.

janula17
25. sep 2011

@fuska ahoj, ja som mala epi , a vobec sa nemusis bat, citis len trosku tlak ked to aplikuje ale nic ine, ani potom som to vobec necitila. Bola som taka rada ze mi prestanu bolesti ze toto je absolutne v pohode. Ten plyn neviem, nemam skusenost, ale vraj to cez 50e stoji a len ta to na par sekund oblbne, nepotlaci ti to bolest

lyongirl
26. sep 2011

@vergulka ona hneď na poradniach v nemocnici povedala, že chce normálny pôrod, tak to mali poznačené a nikto ju neprehováral ani nič podobné, len teraz sa na poradne do nemocky nechodí, tak neviem, či to treba povedať pred pôrodom, alebo či si budeš niekoho vybavovať a jemu to oznámiť...

@fuska moja sestra mala Entonox a chváli si to, ževraj jej to pomohlo lepšie zvládnuť kontrakcie a odporúča to, dokonca aj po pôrode počas zašívania to pomáha zvládnuť lepšie bolesť...

lyongirl
26. sep 2011

ešte k tomu Entonoxu, aj napriek sestrinmu odporúčaniu som bola rozhodnutá radšej pre epi, lebo druhý pôrod som mala hrôzostrašný, tak som sa bála, ale nepotrebovala som našťastie ani jedno, ani druhé 🙂

fuska
26. sep 2011

@janula17 Dakujem za reakciu. Stale sa neviem rozhodnut...

@lyongirl Dakujem Ti, konecne citam aj reakciu, ze je to dobre. Este mam sice dost casu, ale pomaly by som uz
na to mala zacat mysliet realnejsie.

nat28
26. sep 2011

@frogoo dakujem za info, lebo asi k nemu budem prestupovat 😉

zuzul77
26. sep 2011

@gazovicka skus pozriet diskusiu hore, tam pisala o nocnych koseliach

renka_potvorka
26. sep 2011

@lyongirl myslis to, ze ten posledny mesiac pred porodom sa uz nechodi do nemocnice? Ani na pasy a vsetky tie kontroly?

zuzul77
27. sep 2011

dako to tu blbne

@gazovicka skus pozriet vyssie, je to tam uz spomenute 😉

ivonuska
27. sep 2011

@fuska ahoj ...ja som rodila 10.9 a tiez som sa bala tej epi tak som si dala entonox ...a poviem ti nic moc mi to nepomohlo ... bolesti som mala velke a z toho plynu som mala uplne sucho v ustach a hlava sa mi trochu z neho tocila ...je pravda ze som ho mohla dychat este pri zasivani ale to som uz tak nevnimala lebo mi dali maleho ...takze ak pojdem rodit druhy krat tak si dam radsej epi 🙂

zuzul77
29. sep 2011

@ivonuska ono asi na kazdy organizmus inak zabera...ja nad nim tiez premyslam, epi by som si asi nedala pichnut, je to dost neprijemny pocit necitit si nohy 😒

ivonuska
29. sep 2011

@zuzul77 mozno je to neprijemne neviem ..ale druhy krat si uz teda entonox nedam ... nezabralo to a zbytocne som vyhodila 50 € ... a najhorsie bolo to ze sa mi z neho hlava tocila a mala som sucho v ustach kedze som rodila asi od 11 a maly sa narodil o 20 : 20 takze som cely den nemohla nic pit ...nebolo to moc prijemne 🙂 ...takze druhy krat si dam radsej tu epi 🙂

lyongirl
29. sep 2011

ja by som sa tiež bála, že vyhodím 50€ za niečo, čo mi nepomôže a potom čo, ďalšie € za epi? Ale zas závisí od bolesti, ja som tentokrát nepotrebovala nič, stačila doma teplá vaňa, tam som myslela, že to je len planý poplach, lebo kontrakcie prešli a keď som z nej vyšla, tak že každé 3 min. a do nemocky som prišla na 8cm 😀

zuzul77
29. sep 2011

@lyongirl juj tak to si mala dobre, ono vzdy je riziko ze nieco zaplatis a neni to moc vyhodne...uvidim, chodim k dr. deckovi, opytam sa ho a uvidim co mi povie

gazovicka
30. sep 2011

ahojte babulky... nastupujem do rizikovej poradne v Trnave,... budu mi robit aj nejake vstupne sono? moj doktor mi totiz nechcel odvazit maleho, uz vyse mesiaca, vraj poistovna preplaca len 3 sona... tak by som bola vazne zvedava, ci v nemocnici mi sono urobia pri vstupe, alebo az neskor... neviete niektora? inak tato rizikova poradna je taka ista poradna ako u svojho lekara doteraz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre