Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzul77
30. sep 2011

@gazovicka je zaujimave, ze vela doktorov toto so sonami robi, moj lekar mi urobi sono pri kazdej poradni a nepozera na to, ci mu poistovna zaplati alebo nie...vzdy mi ukaze male, povysvetluje, odvazi, meral ho ked bol mensi.

zuzana110
30. sep 2011

@gazovicka ahoj,ja som chodila cele tehotenstvo do rizikovej a vzdy mi robil doktor sono. Mam tam sice svojho doktora ale myslim,ze aj tak robia. Budes tam nosit pravidelne moc,budu ti merat tlak a ultrazvuk.

lyongirl
30. sep 2011

@gazovicka aj môj dr. robí len tie 3, ktoré mu preplatí poisťovňa a nevidí dôvod robiť nejaké iné pomimo, jedine, že by niečo nebolo v poriadku, ale ako som išla do nemocky, tam mi robili sono na každej poradni...

simisi
30. sep 2011

chodila som cele tehu do rizikovej,a sono mi robili kazdu poradnu 😉

kiribaby
2. okt 2011

Ahojte, neviete, ci sa zajtra kona prehliadka porodnice? Chysta sa tam niekto? Treba sa niekde nahlasit? Dakujem 🙂

zuzul77
2. okt 2011

@kiribaby na nete maju napisane, ze kazdy prvy pondelok....tak urcite ano. my sa chystame o mesiac asi pozriet.

zuzul77
2. okt 2011

baby, chcem sa spytat, chodite na predporodnu pripravu niekde v TT? stoji to za nieco? ja sa stale rozhodujem ci tam mam ist.

kiribaby
2. okt 2011

@zuzul77 dakujem, ak sa mi tam zajtra podari ist, napisem dojmy 🙂

zuzul77
3. okt 2011

@kiribaby super, som zvedavica zvedava 😀

janula17
5. okt 2011

@sissik
ahojte baby, tak len pre poriadok 🙂 nasa Izabelka ma dnes tyzden aj jeden den, narodila sa minuly utorok v trnavskej porodnici s mierami 2880g a 48cm. Rodila som planovanou sekciou, lebo mala bola otocena zadockom. S celym porodom aj pristupom doktorov a sestriciek som bola maximalne spokojna, samozrejme najdu sa rozni ludia, ale 99% boli vsetci velmi mili a ludski. Moj doktor co ma aj operoval Mudr. Hlavek dostava odo mna 1s* bol uzasny a ani som si ho nemusela zazmluvnovat, vysiel mi maximalne v ustrety. Sestricky na sestonedeli su velmi zlate a naozaj sa snazia vsetkym ulahodit. Jedine co mozem na ten pobyt povedat negativne je zastarane vybavenie na izbach a naozaj hnusna strava. No ale nesla som tam na relaxacny pobyt vsakze, takze sa to dalo vydrzat.
Takze nicoho sa nebojte, trnavska porodnica je naozaj fajn 😉

fuska
5. okt 2011

@janula17 Blahozelam k babatku. ;)

berus222
5. okt 2011

ahojte baby. chodi niektora z vas do rizikovej ambulancie na prizemi? ako to tam teraz funguje? mam sa tam v piatok hlasit bez objednania. o kolkej je tam najlepsie ist? pred 2,5 rokmi to bolo okolo 10tej.

bubinkaaa
6. okt 2011

@vergulka to ci bude sekcia aj pri druhom babatku nezavisi od lekarov,ale od konkretneho pripadu,teda ako je babo otocene,od Tvojho a jeho zdrav.stavu 😉

lubenka131
6. okt 2011

@berus222 aj a som tak chodila a vzdy som sa celkom rychlo vybavila-ked neboli dr.odbehnuty.boze lubi ale to ubehloo sak ty uz rodis 😀 si pamatam ako si pisala ze chces druhe mimi 🙂

berus222
6. okt 2011

@lubenka131 prave ze nerodim ☹

lubenka131
6. okt 2011

@berus222 ale to uz pride cochvilka uvidis ved zajtra mas "oficialny"termin..drzim moc moc palce 😉

raona
9. okt 2011

@berus222 bola som tam raz, a to mi dr. Deckov povedal o kolkej mam prist, prvy krat som bola o siedmej rano /ale preto, ze den predtym mi robil utzv. u mojho dr. a mala bola otocena koncom panvovym/, na dalsi den uz bola zase opacne... teraz idem vo stvrtok /dva dni po planovanom termine porodu, vyzera ze budem prenasat/ a to mi dal ze o pol deviatej tusim /ale vela tam toho nebyva ako pred dvomi rokmi kedze sa nechodi do rizikovej pravidelne v posledny mesiac.../, takze ak pojdes okolo desiatej je to podla mna v pohode..

dulkagabulka
10. okt 2011

Prvé otitulkované videá ...pre Občianske združenie Ženské kruhy, ktoré sa zapojilo medzinarodneho projektu oneworldbirth.net, ich vyrobila jeho aktivistka Elenka Hutton...😀..titulky si pustite tak,ze kliknete na cc

https://www.youtube.com/watch?v=1zHsY1pC4ewhttps://www.youtube.com/watch?v=jD9CavBl950

..postupne budú pribúdať aj ďalšie videá 🙂

dulkagabulka
10. okt 2011

ešte upresnenie k videam::
Sheila Kitzinger je sociálna atropologička, špecializujúca sa na tehotenstvo a porod,
Ina Mayy Gaskin je okrem ineho autorka peknej knihy Zázrak porodu a nostielka alternativnej nobelovy ceny 🙂

mv1
14. okt 2011

ahojte, ja už mám odrodené!!!!! už sme aj doma 🙂 rodila som 3.okt, pôrod bol vyvolaný, nič príjemné :( ale pôrod sám o sebe bol super! po siedmych hodinách v kontrakciách a stále nie a nie otvoriť sa, keď som si myslela, že už meliem z posledného a prosila som všetkých svätých o pomoc, prišla ma vyšetriť dr.štefaníková/zlatá žena/ slúbila mi, že za 10min porodím, že som otvorená ne 7cm, hneď mi odtiekla plodová voda, sadla som na vozík a z rizikového ma viezli na sálu kde bola dr.štrbová, ktorá ma aj rodila/mladá ale šikovná babulka/ prešla som na kozu, z jednej strany sestrička, z druhéj dr.štefaníková a už sme rodili 🙂 behom 3min bola dcérka na svete, bola veľká 4380g a 54cm a pritom som minimálne zašitá. veľmi boli zlaté, vážne., klobúk dole!!! ja som bola a som spokojná s trnavskou pôrodnicou! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzul77
15. okt 2011

@mv1 dakujeme za povzbudenie a pozitivne slova 🙂 zelame vela zdravicka

mv1
15. okt 2011

@zuzul77 podobne aj vám a treba pozitívne myslieť 😎 vydržať a veriť si!!! veď sme ženy, máme to dané.. 🙂 majte sa a držím palce 😵 😵 😵

blumchen007
15. okt 2011

Ahojte, máte niektorá skúsenosti so sekciou? V pondelok idem do nemocnice sa objednať, malá je otočená KP, takže bude plánovaná sekcia. Kedy ste boli objednané, v deň termínu, alebo skôr? Je možné, že pri sekcii bude manžel? Neviem, ako to chodí, prvú dcérku som rodila normálne. Ako to vlastne prebieha. ďakujem Vám predom.
A na trnavskú pôrodnicu tiež nemôžem povedať nič zlé, rodila som síce pred viac ako 5 rokmi, ale nemôžem povedať nič zlé. 😉

zuzul77
16. okt 2011

@mv1 dakujeme

monka9999
16. okt 2011

@mv1 ty brdo!aka velka!no dufam že moj bude troška menši ale gratulujem!ako je to tam teraz z vecičkami?mam si niečo brat z domu?

monka9999
16. okt 2011

@lubenka131 pytaš sa na hagis?ja som ich použivala pri prvom synovi a možem povedat že horšiu značku som nemala.stale bol mokry až pokym som neprišla nato že je je to plienkami.teraz by som ich už nechcela ani zadarmo.ja mam oskušane fialove teskove a lidlove a su o mnoho lepšie.

lubenka131
16. okt 2011

@monka9999 ale ved fialove tesco plienky su uz neni nie?ja som s nimi bola pred 6r.najspokojnejsia..

lubenka131
16. okt 2011

@blumchen007ja som rodila CR v juli.mala som planovany takze ked som chodila posledne tyzdne na kontroly do nemocky,takmi dohodli termin skor-termin porodu bol 9.7 a dali ma 30.6 na prijem a 1.7 mi rano robili sekciu,dali ma prvu lebo som v noci dostala kontrakcie a odisla mi hlienova zatka.drzim palce 😉 inak mna sa pytali aky chcem termin-mohla som si vybrat 😉

blumchen007
16. okt 2011

@lubenka131 tak to je super, že si si mohla vybrať, ja som v 38. tt a rada by som to mala za sebou už tento týžden 😉 , bojím sa, aby to neprišlo na mňa skôr, ako bude v pláne, nech je radšej všetko OK. a s tesco plienkami fialovými som bola aj ja spokojná, len teraz neviem, ktoré sú to, vraj ich predávajú v inom obale. Huggies som nikdy nemala, tak neviem porovnať

monka9999
17. okt 2011

@lubenka131 su.ale v zelenom obale.mam ich doma nachystane.tie boli super.ja som ich mama 7rokov do zadu.vždy lacnejšie ako pampers a kvalitou lepšie.kamoška kupila malej papers a 3kilova ich precikala.len ju prezliekala.hlavne že stoja20eur

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre