Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

rikarika
28. okt 2011

no a este ma napadá jedna vec, ako sa k tomu celemu postavia zdravotné poistovne, do ktorých poistenci odvádzaju poistné. To akože každy zamestnanec pojde za zamestnávatelom a prikáže mu aby v ziadnom prípade za nho poistné neodviedol, no vidim tie pokuty, ktoré si poistovna okamzite vyuctuje. a kedze nemame možnost rodit na slovensku, tak si myslim že by poistovna mala preplatit napr. porod vBreclavi, ci ako si tovlastne kompetentni predstavuju. A tu nejde len o porody - ja mam tri deti, a ked si napr. niektorá zlomi ruku, tak co mam ozaj bezat do tej breclavi - ja tam mam známych a na kartickach poistencov nie su fotky, takže by sme si asi aj tak pomohli.

smajlusik
28. okt 2011

viete, velmi ale velmi by ma zaujimali mena lekarov co dali vypoved. ak by niekto vedel bola by som rada aby napisal. nemusi verejne staci do IP. totiz dufam ze este jedno babatko mat budem a rada by som si vybrala lekara ktory do tohoto nebol zapleteny. trasie ma zima ked si predstavim ze nemocnice ich nakoniec poprijimaju spat lebo nebudu mat na vyber, v buducnosti si chcem vybrat lekara ktory si zachoval tvar a svoju lekarsku cest. nechcem skoncit v rukach niekoho kto ma bude vidiet ako peknu sumicku na vyplatnej paske alebo vo vacku.

velmi by som si zelala aby takito lekari uz nemali buducnost u nas ale bohuzial realita bude ina. co uz, no aspon osobne sa im chcem vyhnut.

monka9999
29. okt 2011

@nat28 nevieš ktory zostava s doktorov?aby som vedela za kym mam vlastne ist ked ma moj doktor pošle.nemožem ist za všetkymi a pytat sa či davaju vypoved.ved to sa neda.

monka9999
29. okt 2011

@smajlusik ak budeš vediet kto zostava tak mi napiš.aby som vedela za kym mam vobec ist.mam termin zrovna v decembri a teraz čo.poviem malemu aby prestal rast a počkal kym sa to ukludni?

zuzul77
29. okt 2011

@rikarika precitala som si tvoj prispevok...tych 200€ bola tvoja vlastna iniciativa, ci poziadavka p. doktorky? 😒

kebulina
29. okt 2011

@rikarika
Mojej kamoške sa s touto istou lekárkou stalo to isté. A sedela v ambulancii, zazvonil telefón, a do telefónu znova tá istá pesnička - voláko sa dohodneme.
@smajlusik
Hovoríš mi úplne z duše. Chápem zodpovednosť za ľudský život a potrebu celoživotného vzdelávania (u niektorých to žiaľ ostáva len pri potrebe, alebo tú potrebu ani nemajú), ale zrovna vykrikujú oni, čo ozaj tie platy nemajú malé a rozvážajú sa v drahých autách, ktorých majú v rodine viac a v činžiaku bývať nebudú. Keď sa za robotníkov, ktorí sa narobia ako otroci za minimálnu mzdu a majú limitované, koľko krát môžu ísť za deň na záchod, postaví pár odborárov, robí sa z toho fraška. Ale lekári si o sebe myslia, že sú nadľudia.
Ja tuším, ako to bude - výpovede stiahnu, lebo zistia, že v Nemecku ani v Česku po našich skostnatelých skorumpovaných lekároch netúžia, v Nemecku je síce veľa slovenských a českých lekárov, ale všetko sú to čerství absolventi alebo mladí lekári, krorí sú ešte "tvarovateľní".

gadget.tt
29. okt 2011

ahojte, nechcem pchat prst do osieho hniezda, ale ja sa necudujem lekarom, a hlavne tym mladym, ze dali vypovede, ved keby som studovala 6 rokov a po skole musim odrobit 4 roky a znovu atestacne skusky aby vobec z neho nieco bolo a daju mu nastupny plat 500 € a ma rozhodovat o zivote ludi, tak neviem, ale asi by som urobila to iste... ved poslanci maju 2.000€ platy a iba si deru drahe obleky, co stale sedia na zadku a .... robia, a hrabu kazdy sam na seba....
Inak v TT nemocnici zarucene vypoved nedal primar, nakolko vsetci primari ostavaju ....

taky robotnik nemusi studovat vobec, narobi sa ale to je jeho problem ked ma len vyucny list.... nic preto neurobil aby mal vzdelanie ... ale samozarejne nehazem vsetkych do jedneho vreca... to iba ako priklad ....

rikarika
29. okt 2011

@zuzul77 "vzájomná komunikácia" ak sa tak dá nazvat odmietnutie zmlluvy - z 235 eur oficiálnych nemocnici by asi p.doktorka cistých 200 nedostala

rikarika
29. okt 2011

@monka9999 ja neviem kto dal alebo nedal výpovede, ale zatial mi "mravne" najviac sedi dr, Havlikova - od niekolkých mamiciek som pocula, že uplatok neprijala

rikarika
29. okt 2011

@zuzul77 spomenula to tu aj kebulina - "volako sa dohodneme" - asi tým nemyslela výlet do divadla

aduskatt
29. okt 2011

@gadget.tt keby takto rozmyslal kazdy, tak padne vsetko.ucitelia by neucili, predavaci nepredavali, pekari nepiekli, pracovnici v bankach pri okienku nevybavovlai, tety na poste by nepracovli, nevedeli by sme teda nic platit, nic kupit a cely svet by bol v......a mozno nemam pravdu

rikarika
29. okt 2011

@gadget.tt draha moja, ale ja som tiež studovala 5 rokov, vies aký som mala nástupný plat v uctovnickej praxi? cistých 11.000 Sk a to nie až tak dávno. A ja musim studovat nonstop legislatívu, ktorú neptretrzite mení taka alebo onaka vlada SR a koho to zaujima? Vsetci fungujeme a pracujeme v podmienkach SR a ked sa to komukolvek nepaci nech ide do "lepsieho" zahranicia kedykolvek ak si myslí, ze mu tam budú padat pečené holuby, ale nech sa nevyhráža bezbranným ludom v tejto spolocmnosti.

smajlusik
29. okt 2011

ja som tiez studovala vysoku skolu, mam niekolko vselijakych doplnkovych vzdelani a nastupny plat som mala v roku 2005 7000,-sk.
po 5 rokoch praxe som vystupila na zasluzenych 500 eur. trapim sa s ludmi tiez a rozhodujem o ich buducich zivotoch nie na medicinskej urovni ale aj napriek tomu moje rozhodnutie vie zmenit radikalne ich zivot.
musela som sa sakra sustredit cely den aby som sa rozhodla spravne a neznicila niekomu cely zivot.

ja ich tiez chapem ze chcu za pracu peniaze. aj ja chcem aj vsetci chceme. lenze ked vsetci budeme strajkovat vyhrazat sa a nerobit dopadneme v lepsom pripade ako grecko alebo krajiny tretieho sveta tam tiez vsetci nacahuju ruky.

@gadget.tt neuraz sa ale niekedy je taky smetiar alebo robotnik lepsim clovekom ako lekar ktory ma za sebou skoly. nie kazdemu mohli rodicia dopriat studium. mnoho deti aj v dnesnej dobe je bohuzial z rodin kde im neni umoznene stat sa lekarom pravnikom a tak. zivot ma naucil nepytat sa na skoly a zamestnanie tie o cloveku spravidla nevypovedaju ani polovicu pravdy. bohuzial diplom z VS nie vzdy zaruci ze ten clovek ma adekvatne vedomosti. bohuzial aj medicina sa da studovat s plnou igelitkou v ruke a s niekym vplyvnym za chrbtom. konieckoncov ako dnes vsetko.
kvalitneho lekara robi okrem vystudovanej skoly, kopca atestacii aj jeho ludsky rozmer. bez neho si so svojim diplomom moze vy..... ri. .

"vdaka" mojmu zdravotnemu stavu som uz absolvovala stretnutie s vela lekarmi a niektore ich mena by som rada napisala velkymi tlacennymi pismenami niekam na namestie za svoju uzasnu pracu a pristup a patria k nim aj mena z nasej TT nemocnice aj z porodnice ale bohuzial vacsie mnozstvo mien by som najradsej vyskrtla z lekarskej komory a dala im basu.

a v neposlednom rade chcem povedat ze byt lekarmi i ch nikto nenutil ako som napisala pri studiu uz dobre vedeli aka je situacia ako to funguje ved mali cele roky prax takze mohli si vybrat nieco menej narocne a lukrativnejsie. mohli byt trebars ekonomovia, IT-ckari ... cokolvek. nemuseli si vybrat pracu s ludmi - chorymi ludmi. chory clovek nema sancu sa branit je zranitelny on aj jeho rodina potrebuje pomoc a nie narazit na vidieraca v bielom plasti. strajkujuci lekari mohli byt sudcovia tam nepotrebuju obetavy pristup k vrahom, dozorcovia v base, bankarmi, a aj spominanimi politikmi tam by si zarobili viac mohli ist aj do EU parlamentu. nikto im noz pri krku nedrzal aby sa stali lekarmi slubili ze budu pomahat.

ale skoda reci. nech si kazdy spytuje vlastne svedomie. na kazdeho z nas raz pride rada kedy budeme mat dostatok casu si prebrat nase rozhodnutia. ja len dufam ze to co robia nepripravi niekoho o zivot.

gadget.tt
29. okt 2011

@rikarika nechcem byt hnusna, ale ako mozes porovnavat uctovnictvo s lekarmi?? ved oni rozhoduju o zivotoch a uctovnici iba o nulach na danovom priznani... nic vzlom... mne nejde o to, ze vam tu chcem zvysit tlak, ale o podstatu veci, ze skutocne nie su ohodnoteni ... a nemaju inu moznost ako stat donutit aby mali lepsie platy...

gadget.tt
29. okt 2011

@aduskatt mas pravdu, nie kazdy tak rozmysla...to je dobre... ja som chcela poukazat iba na to, ze inu moznost nemali...

aduskatt
29. okt 2011

@gadget.tt ja si nemyslim, ze nemali.............lebo to by tak potom mohli vsetci mat púocit, ze nemaju inu moznost...a na prekvapenie........mam zhruba prehlad, ktore odvetvia maju aky priojem, nemyslim len ofic, a ver, ze najviac prachov v bankach maju okrem inych púrave lekari a lekarnici.........🙂tak preco strajkuju...........

aduskatt
29. okt 2011

@gadget.tt a kto je v tomto state ohodnoteny? potom nech aj policajti strajkuju, armada strajkuje a budeme tu mat bezpravie a bordel najvacsi.......

smajlusik
29. okt 2011

@gadget.tt mali inu moznost. nestat sa lekarmi alebo studovat nejake odvetvie kde by pracovali len zo skumavkami.

keby si mala svoje dieta na onkologii (co nikomu nikdy neprajem ani v najhorsich snoch) a hufne by tam podavali lekari vypovede asi by ti bolo inak.
keby si otehotnela po mnohych rokoch pokusov niekolkych potratoch tvoje tehotenstvo bolo rizikove modlila sa za to nech prebehne vsetko hladko a mala termin v dećembri a porodnica bez dostatku lekarov asi by ti bolo inak.

nedvihas tlak mas pravdu mozno su slabo ohodnoteny ale to je strasne vela ludi v dnesnej dobe.

aduskatt
29. okt 2011

@smajlusik prave som chcela nieco podobne napisat.........

gadget.tt
29. okt 2011

@smajlusik ja mam tiez vysoku skolu, ale urcite ju nejdem porovnavat s medicinou, by som si to nikdy nedovolila...dnes sa studuje ako pises s igelitkou v ruke.. a tiez suhlasim, ze u lekara je dolezity pristup ako samotny titul, tiez som sa stretla s roznym pristupom pri mojich operaciach, ci hospitalizaciach... ja som ich chcela iba trochu obhajit, bo aby zarobili tak maju sluzby nonstop a potom sa ani necudujem, ze sa stavaju rozne nestastne zalezitosti... ja teeda som unavena po 8 hodinovej pracovnej dobe a nie to ak ma lekar 16 hodinovu sluzbu... to uz asi ta kvalita ku koncu dna klesa...
len ma hneva, ze ani politici nemaju zaujem nieco s tym robit, ved naco oni maju kopec penazi a v pohode mozu ist aj do zahranicia na operacie si ju v pohode zaplatia, ale co my? .... ale to tu je zbytocne riesit, aj tak s tym nic neurobime a zmenit to mozu iba lekari ci poslanci, toť vše... nam ostava iba cakat...

gadget.tt
29. okt 2011

@smajlusik ja viem, ze koho sa to priamo tyka tak to vnima inak.... este raz sa ospravedlnujem, ak som sa niekoho dotkla...

gadget.tt
29. okt 2011

@aduskatt ale policajti a armada su na tom ovela lepsie... ty nemaju preco strajkovat...

smajlusik
29. okt 2011

@gadget.tt ja to vsetko uplne beriem. je pravdou ze ich vykon po takej pracovnej dobe je znizeny. celkom uznavam ze by bolo najlepsie keby sa v tomto state prestalo kradnut a isli by peniaze tam kam treba.ja by som im dopriala kludne nech maju. samozrejme tiez podla zasluh len ma mrzi ten sposob.
nestotoznujem sa s nim.
vidi,m to totiz tak ze aj tak vysoka politika s tym neplanuje nic urobit skratka neodtrhnu si zo svojho na ukor lekarov lebo presne ako pises je im to jedno. oni mozu ist do zahranicia.
jediny kto tym bude trpiet su obycajny ludia pacienti najzranitelnejsie osoby.
vies ja mam onkologickeho pacienta doma a pre nas tento strajk je o zivote nezivote pre nich o peniazoch.

pravda je vzdy niekde uprostred. jednoznacne som za aby boli sluzby kratsie potom by bolo asi menej unavenych podrazdenych a vyhorenych lekarov. tiez som za to nech je ohodnoteny ten kto si to zasluzi svojou profesionalitou snahou a pristupom ale ....
skratka nech pozeraju aj na to ze medicina neni len zamestnanie ale povolanie ze si ho vybrali a maju za svojich pacientov zodpovednost. oni sa na nich spoliehaju. zveruju im svoje zivoty. a to neni len zivot pacienta ale dotyka sa to zivotov mnohych jeho blizkych.

ale v nasom state si podla mna aj tak nikto nepomoze.

gadget.tt
29. okt 2011

@smajlusik uplne suhlasim...

aduskatt
29. okt 2011

@gadget.tt nesuhlasim, policajti to maju dost zle.......mizerny plat, nocne sluizby vikendy bez priuplatkov.lekari maju aspon tie priplatky.......dva dni v kuse v sluzbe bez naroku na nadcas.to sa ti zda OK? .mne velmi nie
inak, ja chapem, ze sa im to nepaci, ani im nezazlievam, jedine, co mi fakt vadi je ten sposob, ktory zvolili

gadget.tt
29. okt 2011

@aduskatt no policajtom to pokazil Spisiak, ktory ma miesto v Pezinku, bo co on stvara to nema obdoby.... ale policajtom sa aspon zvysuje plat podla odsluzenych rokov... viez ze sluzia za "nahradne volna" ... oni maju aj ine vyhody ale tu nebudeme riesit... ale to je nahlavu cely system, a to mi tu s tym nic neurobime... Slovensko je Korurkovo, preto aj vlada padla... co sa tyka toho zdravotnictva tak este mame mesiac, mozno sa nieco zmeni, predpokladam, ze na tych najvyssich miestach maju trochu chochmesu a uvedomuju si rizika .... ale to uz je vysoka politika...

aduskatt
29. okt 2011

@gadget.tt ja s jednym zijem peknych par rokov, takze viem o com ta praca policajta je.a ostatok, ano, vsetko je tu na hlavu, asi si nepomozeme

bbarboraa
29. okt 2011

@gadget.tt no musim sa priznat ze mas vo vsetkom pravdu... a kedze stuudujem posledny rok medicinu-chvalabohu tak sa myslim dobre orientujem v danej problematike co sa tyka financii... je to otras, o rok starsi kamarat robi v Bojniciach na chirurgii(chirurga-nie sanitara) a zaraba v cistom 420e... mozno si niekto povie ze absolven pol roka po skole celkom fajn... ale neni to az take jednoduche rozhodnut sa co je spravne... a mam pocit ze nikoho pri nejakej chybe nezaujima ci je absolvent alebo s 20 rocnou praxou ... takze kedze je taka situacia v slovenskom zrdavotnictve aka je aj financne aj pracovne aj vsetko tak sme sa rozhodli pekne si platit dobrovolne nemocenske poistenie a urobili sme si babatko(teraz som v nejako 6 tyzdni) aby som po poslednej statnci mohla byt pekne na materskej dovolenke- budem dostavat tolko kolko budu dostavat moji kamosi v robote...
a este dodam ze sa stale niekto ohana s nejakym poslanim a blabla jasne je to poslanie a osobne si neviem predstavit ze nejaky lekar neposkytne pomoc ale tiez mam pocit ze nevieme zit zadarmo... proste najom v BA stoji 2 izb.byt 300 na konci petrzalky dostanem na ruku 450e a dalej? bohati su lekari ktori su sukrominici ale tiez pobrali uveri na vybavenie ordinacii-ved ludia nemaju ani tucha co stoji take vybavenia- ultrazvuk jednoduchy u gynekologa stoji cca pol miliona korun a gynekol kreslo 150 tis korun a je tam predsa x-dalsich drahych veci...
ja si myslim ze je trosku ponizujuce zarabat menej co vo Volkswagene za pasom kde je to 800e so zakladnym vzdelanim...
kazdy nadava na zdravotnictvo ale pri najmensom oderku behaju na pohotovost k tym sprostym doktorom... ale to sme my slovaci...
a este k teme :D samozrejme chcem rodit v TT kedze som tam bola na praxi tam mam pocit ze lekari su dobri a nemam preco spekulovat niekde inde... jedine co urcite budem mat tak to nadstandartna izba

zuzul77
29. okt 2011

kto chce, uplatok lekarovi da a neriesi to:o) to je moj nazor a naco zbytocne tomu venovat skoro dve strany diskusie, ktora sa zvrhla na vzdelanie, politiku,....

rikarika
29. okt 2011

@gadget.tt - no tak moja draha este raz, ze ako mozem porovnavat uctovnicku s doktorkou ? asi takto: firma, ktorá zamestnáva asi 100 ludi potrebuje len na výplaty a odvody asi 100 az 150 tisic eur.Ak zenicka, ktorá rozposiela výplaty dovrzá čísla uctov a peniaze rozposle kade-tade tak tomu sa hovori, že sprenevera penazi a vies co za to hrozi? najprv trestné stíhanie a potom basa. Presne to co za usmrtenie cloveka. Ak stavbari postavia dom a potom padne strecha a niekoho zabije, tak akože nikto za to nenesie zodpovednost? ci co si mi chcela vysvetlit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre