Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monka9999
3. dec 2011

@zuzul77 no mne moj hovoril o pol kila menej.prišla som do TT na prietoky a laly mal3kg.doktory stiahli vypovede.davali to v telke.tak už možeš ist rodit.

zuzul77
3. dec 2011

@monka9999
vidis kazdy hovori inak...v TT nebola porodnica ohrozena...iba ARO a neurologia

renka_potvorka
4. dec 2011

A teraz je na tom ako TT porodnica? Mne moj gynekolog povedal, ze ked tam niekoho nepodplatim, tak ma kludne mozu odrodit sestricky.

katkatt
4. dec 2011

@renka_potvorka to co je za nazor? 😖 ja som tam rodila 2x a vsetko v pohode zo strany lekarov (nikto nic nedostal, ani dohodnuty nebol) ... a preco rovno uplatky?? ved ked chces mat istotu, tak si lekara zazmluvni... a v zahranici sa pri bezproblemovych fyziologickych porodoch rodi aj s porodnymi asistentkami, tak co ich tak zhadzuje pan doktor?

renka_potvorka
4. dec 2011

No vsak ja ani nemam chut volakomu strkat peniaze a navyse ma TT porodnica u mna dlh, len neviem co si mam mysliet, ked aj gynekolog aj vseobecna mi taketo cosi povedali, cloveka to popletie.

dadica
4. dec 2011

@renka_potvorka Mna veru odrodila pôrodná asistentka, ktorá bola inak veľmi profesionálna. Rodila som v júni, cez týždeň o šiestej večer. Doktor ma vyšetril na príjme a potom prišiel zašiť. A nikto iný okrem mňa vtedy nerodil, tak neviem, kde bol.

zuzul77
5. dec 2011

@renka_potvorka
zaujimavy nazor, asi tvoj gynekolog este nikdy nemal sluzbu v nemocnici

gulka63
5. dec 2011

@renka_potvorka porodna asistentka ta odrodi v pripade ze doktor nestihne prist k porodu pre inu rozrobenu a neodkladnu pracu alebo ked mamicka velmi dobre tlaci a porod ide rychlo. zda sa mi priridzene ze porod odvedie sestra ktora to dokaze tak isto ako lekar a ma na to vzdelanie a prax

renka_potvorka
5. dec 2011

No toho, že by tam boli len sestry sa trochu bojím. Nie že by som ich chcela podcenovať, určite majú veľa skúseností a niektoré aj možno viac ako lekari, ale pri prvom porode začali bez lekarky a malý bol zamotaný do šnúry a vychádzal už modrý, takže nastal velikánsky zhon. Našťastie je všetko úplne v poriadku, ale teraz chcem mať pre istotu lekára pri sebe.

dulkagabulka
5. dec 2011

zaujimavy rozhovor s MUDr. Helenou Máslovou

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/rozhovor/helen...

dadica
6. dec 2011

Inak pôrod s pôrodnou asistentkou bol veľmi pokojný, ja som mala taký pohodový pocit . Taký kľud bol na pôrodnej sále. Naozaj nie je dôvod sa obávať pôrodu s pôrodnou asistentkou. Malú mi potom hneď priložili.

zuzul77
6. dec 2011

@dadica ved to su uz skusene porodne asistentky a maju vlastne aj na to skolu

monka9999
6. dec 2011

@dadica chcem sa spytat.ak neporodim do terminu ani v termine,kolko dni ma nechaju prenašat?ak by mi dal moj doktor papiert aby mi to vyvolali ,tak mi to vyvolaju?a je to jedno alebo vyvolavany porod je horši?!

zuzul77
6. dec 2011

@monka9999 dnes som stretla na poradni kamosku, termin mala 1.12. a dr. deckov jej povedal, ze ked nejde po dobrotky, tak pojde po zlotky...ide jej to vyvolavat...tvoj doktor nemap reco davat rozkazy inym....iny sami uznaju za vhodne kedy to treba vyvolat a kedy nie

dadica
6. dec 2011

@monka9999 Ja som mala prvý vyvolávaný ale na termín, lebo som mala dohodnutého doktora. Určite vyvolávaný pôrod je horší-mala som kontrakcie 4 hodiny. ale v kuse. Pri dcérke som to už nechcela a musím povedať. že prirodzený pôrod, v mojom prípade s asistenciou pôrodnej asistentky a za účasti môjho manžela bol bez problémov. Koľko nechávajú prenášať neviem. Mám kamošky, ktoré nechali prenášať 2 týždne. Ale to nebolo v trnave. Inak ja si tiež myslím, že lekári v nemocnici nemôžu pracovať podľa pokynov obvodných gynekológov a že sa rozhodujú na základe vlastného zváženia. Ja keď som v júni rodila, tak mi môj doktor povedal, že ak neporodím na termín, tak ma pošlú do nemocnice a oni sa rozhodnú. Prajem Ti krásny pôrod a zdravé bábátko.

monka9999
6. dec 2011

@dadica 4hodiny?ja som pri prvom rodila bez vyvolavania a mala som kontrakcie26hodin.a nechali ma tak.no nechcem vidiet kolko mi to bude trvat pri vyvolavačke.chcela by som byt už na vianoce doma.

monka9999
6. dec 2011

@zuzul77 no chcel by aby to vyvolali lebo som nemala v poriadku vysledky.mala som dost dlho bielkovinu v moči.dobru som mala iba poslednu poradnu.opuchy mi zostali take že sa mi robia jamy na nohach ked sa toho chytim.povedal že mi už nepracuju dobre obličky.hlavne preto by som nechcela prenašat.aj tak je už velky ako slonik.mesiac pred porodom ho dečkov pozeral a povedal že ma rovne 3kg.termin vychadza na sobotu tak mi doktor hovoril že ak do vtedy nič nech tam v pondelok skočim opytat sa.

monka9999
6. dec 2011

@renka_potvorka ja som pri prvom nemala podplateneho lekara a rodil ma doktor.prišiel ten,čo mal službu.a bola aj sestrička lebo mi ho vytlačala z brucha.nechcelo sa mu ist von.teraz neviem ako to je.ale uplatky?no tak to chcem aj ja.ked si urobim v praci svoju robotu nech pride majster a da mi aspon200eur za to že som sa vobec unuvala to urobit.

dadica
6. dec 2011

,

@monka9999 Ja som mala oba pôrody krátke, pri druhom som mala kontrakcie asi 5 hodín, len keď porovnám ich intenzitu, tak po vyvolávačke boli určite horšie. Ale ak je dôvod na vyvolanie, tak ti ho vyvolajú aj bez podplatenia. Dúfam, že teraz sa tak dlho trápiť nebudeš.

zuzul77
6. dec 2011

@monka9999 a uz chodis do tt na poradnu?

dulkagabulka
7. dec 2011

skusenost mamičky z porodnic v Dansku...dobre sa to čita 🙂
a mamičku to nestoji vobec žiadne peniaze ,okrem zdravotneho poistenia

http://prolabute.blogspot.com/2011/12/od-altern...

monka9999
7. dec 2011

@zuzul77 nie a ani nebudem.lebo podla noveho sa to už nemusi.moj doktor ma poslal na prietoky a dečkov to skoro neprežil.hukal po mne ako po nejakom debilovi.že či neviem že už nemusim chodit pred terminom do nem ocnice.pritom som bola rizikova pacientka.a keby som tak tie prietoky nemala dobre tak čo by povedal.že som mala chodit,?!ja nemam ani papier čo si mam doniest do nemocnice.daku podložku pod pacienta?treba to?moj ten zoznam nema a v TT mi ho nedali.a mam tam prist až ked pojdem rodit.mi povedal.

monka9999
7. dec 2011

@dadica a si predstav že ked ma to chytilo tak mi doktor povedal že noačo.ved termin mate až zajtra.tak mam vydržat.

zuzul77
7. dec 2011

@monka9999
aha tak to som nevedela, ze uz sa nemusi, ja tam chodim uz od 21.11....ja som si tie podlozky zobrala 3ks, urcite s ami zidu...na nete je zoznam....http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1276/co... som si porovnavala a mam zbalene vsetko okrem zupanu, ten chcem ich a mozno si aj kosele dam ich,, ale mam aj svoje..ja som dostala od sestricky od deckova taky zoznam, ale som to uz zahodila-je to presne to iste ako toto co som ti poslala

monka9999
7. dec 2011

@zuzul77 okrem tych podložiek mam všetko možne.pomahala mi balit kamoška čo prišla z porodnice nedavno.ale tie podložky zabudla.spomenula si na ne dnes.ale rodila v blave.ja si myslim že neuškodi ked si dam jednu aj doma do postele pod plachtu.ak by mi odtiekla plodova voda.no to keby mi vsiaklo do matraca na posteli tak ho možem rovno vyhodit.

zuzul77
7. dec 2011

@monka9999 ja to mam pod sebou, sice stale to pri kazdom pretoceni hladam, ale lezim priamo na nej

monka9999
7. dec 2011

@zuzul77 no ja som myslela že aby sa mi to nešmykalo.tak by som to dala pod plachtu.da sa to aj oprat?alebo je to jednorazove a zahadzuje sa to.

gulka63
7. dec 2011

@monka9999 na uplatky treba dvoch, ten co dava a ten co berie. v sucasnosti je to legalne na dohodu ak chces mat konkretneho doktora.
do porodnice netreba brat ziadne zbytocnosti len to najnutnejsie , t.z. hygienicke potreby / toaletny pap., mydlo uteraky, vlozky.../, doklady /tehot. knizku, preukaz poistenca, obciansky, sobasny list, dohodu o mene/. ostatne mozu priniest pribuzni podla potreby

zuzul77
7. dec 2011

@monka9999 no to neni pratelne, jednorazovka a dost sa to pri pohybboch vo vnutri trha, ale tyzden urcite vydrzi

dulkagabulka
7. dec 2011

a ked bol prispevok z Danska, tu je z Belgicka
porod s rešpektom 🙂
tentokrat pribeh češky, ktora v Belgicku poistenie neplatila , takže ju to čosi stalo 🙂
zaujimave čitanie

http://www.babyweb.cz/Clanky/a5294-Porod-s-resp...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre