Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
8. jún 2012

@sasettka super lebo ked som rodila 2006 boli len dve a na moju smolu boli obe obsadene uvolnili sa den pred mojim odchodom tak som to neriešila teraz by som chcela nadštandard kôli malemu a manželovi aby mohlikbábenku a ku mne🙂

sasettka
8. jún 2012

@elise aj ja ked som rodila v 2010, tak tam boli 2 a jedna izba bola taka, ze tam boli 2 mamicky, ale mali svoju vlastnu hygienu a vraj aj tuto izbu prerobili na nadstandard.... tiez som pri prvom bola na normalnej izbe a teraz by som radsej nadstandard presne kvoli tomu istemu, co ty 🙂 a teraz mas kedy termin?

elise
8. jún 2012

@sasettka ja až januári14-teho, ale sondujem čo nové

luc22
9. jún 2012

ahojte mamicky, nebola som tu od roku 2008 🙂))) tak som sem zabludila s otazkami, ako sa teda zmenila ta nasa trnavska porodnica? 🙂) A mimchodom, su tu nejake maminy, co sa chystaju rodit v juli?

luc22
11. jún 2012

To tu nikto nie je s takym velkym bruskom? :(

dulkagabulka
13. jún 2012

takto vyzerá to, čo sa udeje , ak je dietatku dopriate vykonat "program" s ktotým sa narodilo ...video ukážkového samoprisatia po pôrode (treba sa prihlásiť na youtube)
v Trnavskej pôrodnici už také môžete zažit 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=tNCKd-og3YY
danjelca
13. jún 2012

@dulkagabulka to je krásne🙂 ako sa snaží ako krúti papulkou🙂))

zyza
14. jún 2012

@luc22 ja rodim v auguste 😉 ale mozno sa stretneme..ktovie,ci to nebude skor..

dulkagabulka
14. jún 2012
dulkagabulka
16. jún 2012

ak by mal niekto zaujem o tu knihu , moze ma kontaktovat
One World Birth dokončuje krátky dokumentárny film, ktorý obsahuje aj interview s Ágnes Geréb. V deň celosvetovej premiéry filmu, pravdepodobne už tento september, ho bude na Slovensku so slovenskými titulkami premietať aj naše združenie. Neskôr bude film k dispozícii zadarmo na internete. One World Birth teraz zháňa financie na dokončenie filmu, prispieť môžete aj vy, ale najprv si pozrite video - možete si nastavit slovenské titulky (červené tlačítko cc pod videom):
http://www.zenskekruhy.sk/videa/oneworldbirthne...

PS:
ak by mal niekto zaujem o knihu z mojho prechdadzajuceho prispevku , moze ma kontaktovat 🙂

zyza
17. jún 2012

Baby a moze byt so mnou manzel aj na vzdycharni?ALebo sa to rata len pri porode?..

fuska
17. jún 2012

@zyza Moze byt s Tebou aj na vzdycharni. Tam ho budes urcite potrebovat...

zyza
17. jún 2012

@fuska dakujem,fuska za odpoved..pytam sa len preto,lebo pred par rokmi mu to nedovolili,koli tomu,ze na izbe tam bola este jedna tehulka...a ved prave-prave tam ho budem najviac potrebovat...no,snad budu sestricky tentokrat vludnejsie...

fuska
17. jún 2012

@zyza Teraz sa tolko deticiek nerodi, takze je velka pravdepodobnost, ze budes na tej izbe sama rodicka. Keby sa ale stalo, ze je plno, je este sanca dohodnut sa s druhym parom a budete tam styria, vraj ak je personal ochotny, da sa to aj takto riesit.

luc22
21. jún 2012

tak vela tu tych julovych rodiciek nie je 🙂

peggi
22. jún 2012

@luc22 ahoj,ja mám termín v júli 😉

peggi
22. jún 2012

@luc22 jéééj, dokonca máme rovnaký dátum porodu,to je náhodička. 🙂 🙂

nejra
22. jún 2012

nikdy viac tt nemocnica...a to som tam pracovala ako zdravotna sestra...

luc22
22. jún 2012

peggi, no supeeeer, uz som si normalne zacinala mysliet, ze bud semi nikto uz nechodi, alebo proste nebudu julove mamicky 🙂

luc22
22. jún 2012

nejra a to uz preco? Bola si tam teraz niekedy? daj skusenost, som teda riadne zvedava..

radka007
22. jún 2012

@nejra a prečo ved daj nejaké skusenosti nech vieme🙂)))

nejra
23. jún 2012

takze-isla som rodit cisarskym a priatela nechceli nechat so mnou ani vo vzdychacke-aj ked som zdravotna sestra a podla smernice FNTT mam na to pravo a bez poplatku-vrchna sestra nebola oboznamena a stale vyhanali priatela prec...po druhe- starsiu sestru ktora zastupovala som ucila na vzdychacke ako mi ma preplachnut intravenozny pristup...po tretie-neviem ci som dostala antibiotika pred sekciou kedze som mala streptokoka,myslim,ze mi ich zabudli dat, lebo si nespominam, ze by som ich dostala.po tretie-nedali mi nadstandardnu izbu na ktoru som mala narok ako zamestnanec FNTT(bola mesiace zarezervovana-resp.ked neplatis/nemas) dali ma po sekcii na druhu izbu a wc som mala na konci chodby-takze si zivo spominam ake bolo pre mna utrpenie vydrzat...dieta mi tam ochorelo-sestricky jej pravidelne nekontrolovali telesnu teplotu-na otazku ,,aku teplotu ma moja dcera? mi bolo odpovedane-nema, nie je vrela...este v ten den mala 38stupnov celzia a na dalsi den jej pichali intramuskularne antibiotika do noziciek tri krat denne(bola som uplne psychicky na dne z toho pohladu.sestricky si nepodavali dostatocne hlasenie-keby som im nepripomenula ako maju zobrat mojej dcere moc, tak jej beru opät do mocoveho sacku a nie do sterilnej skumavky ako povedala dr.sestry nechceli strazit deti ani v noci, ked som si potrebovala odpocinut po sekcii, ked som sa isla osprchovat, nasla som dceru zaparkovanu pri pocitaci a ziarivkach namiesto specialnej miestnosti pre babätka...velka neochota sestriciek a lekarov...ved uvidite...NIKDY VIAC...
@radka007
@luc22

nejra
23. jún 2012

takze-isla som rodit cisarskym a priatela nechceli nechat so mnou ani vo vzdychacke-aj ked som zdravotna sestra a podla smernice FNTT mam na to pravo a bez poplatku-vrchna sestra nebola oboznamena a stale vyhanali priatela prec...po druhe- starsiu sestru ktora zastupovala som ucila na vzdychacke ako mi ma preplachnut intravenozny pristup...po tretie-neviem ci som dostala antibiotika pred sekciou kedze som mala streptokoka,myslim,ze mi ich zabudli dat, lebo si nespominam, ze by som ich dostala.po stvrte-nedali mi nadstandardnu izbu na ktoru som mala narok ako zamestnanec FNTT(bola mesiace zarezervovana-resp.ked neplatis/nemas) dali ma po sekcii na druhu izbu a wc som mala na konci chodby-takze si zivo spominam ake bolo pre mna utrpenie vydrzat...dieta mi tam ochorelo-sestricky jej pravidelne nekontrolovali telesnu teplotu-na otazku ,,aku teplotu ma moja dcera? mi bolo odpovedane-nema, nie je vrela...este v ten den mala 38stupnov celzia a na dalsi den jej pichali intramuskularne antibiotika do noziciek tri krat denne(bola som uplne psychicky na dne z toho pohladu.sestricky si nepodavali dostatocne hlasenie-keby som im nepripomenula ako maju zobrat mojej dcere moc, tak jej beru opät do mocoveho sacku a nie do sterilnej skumavky ako povedala dr.sestry nechceli strazit deti ani v noci, ked som si potrebovala odpocinut po sekcii, ked som sa isla osprchovat, nasla som dceru zaparkovanu pri pocitaci a ziarivkach namiesto specialnej miestnosti pre babätka...velka neochota sestriciek a lekarov...este som zabudla-pri kojeni mi zostalo zle a zacala som vidiet zle na jedno oko-dvojmo a rozmazane-dr.mi povedala, ze si mam vybavit vysetrenie neurologicke sama, kedze tam pracujem...nastastie mi to preslo do par hodin,no mohlo to skoncit zle ...ved uvidite...NIKDY VIAC...
@radka007
@luc22

nejra
23. jún 2012

aby sa nad sebou zamysleli musel sa priatel telefonicky vyhrazat, ze ich budeme medializovat....

danjelca
23. jún 2012

@nejra trnavská pôrodnica je nechvalne známa už roky...niektoré maju šťastie že to prebieha v pohode ale tých horších prípadov je ovela viac.

simisi
23. jún 2012

@danjelca
@nejra
nepoznam viac horsich pripadov,myslim,ze je to v pohode,nechapem naco je dobre strasit buduce mamicky...rodila som tam dvakrat,vzdy vsetko v poriadku,aj pristup 😉
stretavam sa s mamickami,chodim do detskeho centra a ziadne nechvalne reci som nepocula,aj ked je jasne,ze to nie je 3hviezdickovy hotel...lezala som aj 2 mesiace na rizikovom
a k tomu nadstandardu,ten si tajednavas az na prijme,a daju ti ho len ak je volny,predsa nevyhodia mamicku ktora tam momentalne lezi,takze aj ked si zamestnanec,bohuzial 😎

danjelca
23. jún 2012

@simisi ved hej a stáva sa všade, je to niekedy jednoducho "smola"
ale to sa môže stať všade.

elise
23. jún 2012

@nejra ja som rodila v roku 2006 a teraz budem v január 2013 ale ked som prvý krát rodila malý mi cestou von rotoval a dotrhal ma čo ine vytlačia za 5 minut mne to trvalo pol hodinu, mala som najťažší pôrod v historii mojej pôrodničky (štefániková) malý sa narodil pridusený. ja dakujem personalu lebo boli super manžel tam bol somnou ale pýtali sa ho či by mu nebolo lahšie počkať vonku, bola som tam sama a on zostal pomáhal mi, epidural mi pichli až na vrchole kontrakcii medzi dvoma sťahmi-bola šikovná anesteziologička a to rešpektovali že nechem nič žiadny oblbovák až ked som si sama vypýtala epidural tak mi ho išli pichnuť a všetko prebiehalo s usmevom povzbudzovanim a dobrou náladou mala som pocit že su tam pre mna. malý bol na jiske mna odviezli na izbu ale doktorka z jisky ma hned bola informovať čo a ako a že druhý den ráno nech pridem na jisku za malým. pri prijme som chcela nadštandard (nadštandard sa nedá rezerovať ale dávaju ho ked je voľný) boli oby dva obsadene dostala som dvojku izbu mali sme sami aj wc a sprchu. sestričky nemali problem strážiť bábetká a dokonca som sa vždy zúčastnovala odberov u maleho aj ked ostatne mamičky stále za dverami ja som bola stále snim, žiadala som aby ma informovali ak mi zabudli povedať opýtala som sa a nebol stým žiaden problem, všetko mi vysvetlili a ukázali, malý dostal žltačku tak bol pod lampou ale aj to doktorka vysvetlila. ja to beriem uplne v pohode a zachranili mi syna, nemala som veľké očakávania luxusu (ajked jedna na nadštandardke mala problem s farbou kachličiek v kupelni) nie je to hotel je to pôrodnica, kde si len pár dni, stravu ak nechuti donesu ochotni pribuzní, televizor nie je treba lebo bábenko je najlepši televizor🙂 nečakám že ked pridem do pôrodnice že zo mna všetci padnu aha došla a začnu ma obskakovať. nič nie je dokonalea všade robia ludia, ktorý určite veci robia pomaly rutinne ale nikomu nebránia aby sa ich pýtali ja som sa pýtala zapisovala som si zaujimala som sa. ked sa mi nepáčilo konštruktivne som dala kritiku a za chvilu to bolo ok. už sa tešim na druhý pôrod v januári🙂

nejra
23. jún 2012

@simisi dva krat mi spravili to, ze dali prednost tej ktora zaplatila...viem co sa ako a kde zajednava...

nejra
23. jún 2012

@elise nadstandard sa da rezervovat ak mas ,,rezervovany termin porodu a zaplateneho doktora...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre