Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jankatt1
19. júl 2012

@monuska342 TO, ŽE BYVAŠ 300M OD NEMOCNICE ZNAMENá, ŽE TOHO VIEŠ VEĽA? Nehnevaj sa MOni, teraz si nerozosmiala len mňa, ale aj mojho partnera...🙂))) ešte raz opakujem, napísala som svoj názor, starostlivosť bola fajn, lekári aj sestričky ochotné, milé...!!! Ako čítam Tvoje príspevky, stále niekoho osočuješ, "kydáš" na lekárov , sestričky...potom chyba asi nieje vo všetkých okolo Teba, ale v niečom inom...to ja ale riešiť nebudem!Podotýkam, Tvoj štýl komunikácie korešponduje s maximálne nevyrovnanou, nervoznou ženou, ktorá nedokáže akceptovať iný, než svoj názor! Viac Tvoje príspevky nekomentujem, fakt nemám energiu a je to totiž totálne pod moju úroveň sa tu s niekým "hádať"! Ešte raz opakujem všetkým budúcim maminkám, nebojte sa ničoho! Ako sa budete správať Vy ku personálu, tak aj oni k Vám. Vždy sa nájde niekto, kto čaká služby all inclusive, no naproti tomu sa nájdu aj maminky, ktoré sú spokojné, ako ja🙂 Ja neodsudzujem nikoho, kto má nie celkom dobrú spomienku na TT nemocnicu, no existuje možnosť výberu, tzv. pluralita. Všetky maminky, držím Vám palce 🙂

svetielkoand
19. júl 2012

@monuska342 nuz ja som nemala lekarku zaplatenu a musim povedat ze bola uzasna, na izbe som bola na obycajnej a sestricky boli mile a chodili sa aj same od seba pytat ci nieco nepotrebujem, domov sme isli po 60 hodinach, lenze treba si uvedomit, ze to co dam aj dostanem, nie v zmysle penazi, ale ako sa spravam ja k ludom, tak sa spravaju ludia ku mne

monuska342
20. júl 2012

@jankatt1 smejte sa kolko chcete mne to je fuk 😀 ale laskavo ma tu neposudzuj aka som ked ma vobec nepoznas kazdy ma svoju skusenost ja som tam bola 2 krat a obidva razy som asi mala stastie na neochotne sestry ktore tam mali sluzbu a este druhy krat som sa snazila byt mila lebo som si nechcela zazit to co som uz zazila a aj tak sa ku mne chovali s neochotou ale nebudem sa tu hadat s niekym kto vie vycitat ludsku povahu podla jedneho prispevku 🙂 🙂 🙂

monuska342
20. júl 2012

@svetielkoand a ktora dr ta rodila?Havlikova je super je to moja rodinna znama a isla mi aj zadarmo k porodu a nic zato nechcela stefanikova je tiez super ale niekedy nema svoj den a jej dlhe nechty mozu niekomu prekazat 🙂 a ked ide o to tak som sa snazila byt mila nikdy sa nespravam neochotne k cudzim ludom ale aj tak jedna sestricka neviem ako sa vola si dovolila ist nadavat mojmu manzelovi ze preco prisiel na navstevu ked ony akurat nemaju cas strazit...ked som ich bola pozriet tak jedna telefonovala s kamaratku a druha bola na facebooku tak potom o com to je 😖

monuska342
20. júl 2012

@lienka1601 predomnou na chodbe cakala jedna mamicka ktora mala porodne bolesti sestricky mu hovorili nech sa ponahla a on povedal ,,a naco nech si ten porod uzije,, toto podla teba povie dobry doktor?mozno k tebe bol mily ale mna rodil s takou neochotou a ked som isla tlacit tak povedal pockajte 20 minut musim si dopit kavu 😠 a k sestrickam som bola mila ale je mi to fuk myslite si co chcete 🙂 😉

jankatt1
20. júl 2012

@monuska342 Moni, ale ja som Ťa neodsúdila, v predošlom príspevku som napísala, že viem, že sa nájdu mamičky, ktoré so starostlivosťou neboli spokojné...možno mali veľké oči, možno personál naozaj nebol príjemný, ochotný atď., všetko sa mohlo stať. No ja, ak by som prvýkrát nebola spokojná so starostlivosťou v TT, druhýkrát by som tam už nešla. Každopádne, každá máme svoj, iný názor, ja Tvoj akceptujem, neodsudzujem...Každopádne ti do budúcnosti prajem, ak by si mala očakávať ešte jedno dieťatko, nech máš šťastie na príjemný personál v nemocnici...

jankatt1
20. júl 2012

Ja by som ešte podotkla... bola som veľmi spokojná s MUDr. Štefánikovou, prenášala som 5 dní, už som z toho bola smutná aj nervozna zároveň, 5-ty "prenášací" deň som bola na rizikovom, no a Štefániková už videla, aká som z toho zúfalá, tak sa ma rovno opýtala, či mi može urobiť tzv. Hamiltonov hmat ( je to hmat vo vnútri, ktorý uvolní porodné cesty a porod sa dostaví do 24hod). Samozrejme, že som súhlasila, vobec to nebolelo...urobila mi ho asi o 12:00, no a o 4:00 som dostala kontrakcie, o 5:00 sme išli na príjem a o 6:07 bol maličký na svete 🙂 ... prišla nás pozrieť aj na izbu ako sa nám darí, bola naozaj milá. Ak by som mala rodiť ešte raz, zazmluvnila by som si práve ju... No a naopak, trošku nespokojná som bola s MUDr. I. Dečkovom ml., bola som uňho síce len 1x, keď som už prenášala, no mala som z neho pocit, že " akože poďte rýchlo, nič sa nepýtajte, už chcem ísť domov, mám toho dosť)... bol to moj subjektívny pocit, no zato suseda si Dečkova veľmi pochvaľovala...možno mal zlý deň🙂

svetielkoand
20. júl 2012

@monuska342 Prvy krat som rodila pri Mudr. Deckovovi, druhy krat pri Mudr. Havlikovej. Ak mas akykolvek problem s kymkolvek zo zdravotnickeho personalu, mozes podat staznost, ktora bude objektivne posudena

suncana
21. júl 2012

ahojte, kedy sa dohaduje epiduralka? treba ist vopred na nejake zaskolenie? a kolko stoji momentalne? vyuzili ste niektora inhalacne analgetika? ake s tym mate skusenosti? vopred dakujem za vase odpovede 🙂

monuska342
21. júl 2012

@jankatt1 dakujem asi mam fakt stastie na neprijemne naladene sestricky aspon pri druhom som mala skvely porod...isla som tam iba s toho dovodu ze mam rychle porody a nestihla by som do inej nemocky dorazit porod trval od prvych tvrdnuti bruska 1 a pol hodiny...a kontrakcie som mala iba pol hodku to bol jediny dovod preco som tam isla....dalsie mimi uz neplanujeme ale ak nahodou snad budem rodit v inej nemocke 🙂

monuska342
21. júl 2012

@svetielkoand havlikova je super....mozem podat staznost?a komu?akurat tak si so mna budu robit srandu a hodia to do kosa 😒

svetielkoand
21. júl 2012

@monuska342 oficialne podanu staznost nemozu hodit do kosa ale musia ju presetrit a zaujat stanovisko 😉

monuska342
21. júl 2012

@svetielkoand super len keby som vedela vsetky tie mena 🙂

jankatt1
21. júl 2012

@suncana Ahojky!Epidurálku nemusíš dohadovať vopred!Oni sa Ťa na príjme hneď opýtajú, a keď nie, Ty, ak budeš mať uáujem o ňu poprosíš až tam. No nie vždy ti ju podajú, ak budeš otvorená na viac ako 4cm, už ti ju nepodajú...to je ich prax.Ja som si pred porodom hovorila, že bez EPI neporodím, že to nezvládnem, mňa totižto všetko bolí🙂 ... no išla som na príjem hodinu potom, ako mi začali kontrakcie...a to som už bola na 7cm otvorená!!!!Doktorka tomu nechcela veriť, nakoľko som bola prvorodička! No a o hodinu od príchodu na príjem som porodila...ultrarýchly porod som mala 🙂 ... vieš, keď budeš otvorená na viac ako 4 cm, nepichnú ti ju preto, lebo ti musia predtým urobiť krvné testy a výsledky bývajú cca po 2 hod, a ty dovtedy možeš aj porodiť, no a keby aj nie...tak až po testoch ti ju pichnú a vtedy to už može byť len minútka do porodu.Držím ti palce! Mne osobne na vzdychárni pomohla sprcha, zmiernila mi kontrakcie o polovicu...!Sestrička mi tam ešte masírovala kríže, a nohy...aj to mi veľmi pomohlo...partner ma samozrejme držal za ruku, bola to síce bolesť, ale rozhodne nie taká, aby som si trhala vlasy🙂

jankatt1
21. júl 2012

Dievčatá, čo sa týka tých sťažností a toho, že niekto nebol spokojný..ja som mala síce expresne rýchly porod, no veľmi tažký, malý sa zasekol, museli ho 5min resuscitovať, neprajem tot naozaj nikomu. Mladá lekárka, ktorá mi rodila malého, podcenila situáciu, malému prestalo byť srdiečko, sestričky ktoré tam boli volali okamžite doktora Lachkého úa Štefánikovú, aby prišli k porodu...obaja prišli, a ona sama proti nim sa zastrájala, že to musíme nejako "doklepnúť" prirodzene....nevládala som, plakala som, keď mi povedali, že malý nedýcha...v momente, keď ma chcel Lachký so Štefánikovou previezť na operačku na sekciu, ma mladá nastrihla tak strašne, že ešte teraz si nemmožem sadnúť...sestričky mi malého vytlačili z bruška brutálnym sposobom!!!!!!!!! Bola som tak mimo, že si to ani neviete predstaviť!!!! Hneď ako ma previezli na izbu, prišiel zamnou aj Lachký aj Štefániková s tým, že porod nebol odvedený správne, dieťatko bolo ohrozené a mám možnosť podať sťažnosť za predpokladu, že situáciu na sále pojdu opísať aj oni dvaja...odmietla som to. Neviem prečo, v tej chvíli, som bola šťastná, že je malý v poriadku a ja okrem nástrihu tieˇž....takže každú sťažnosť si myslím, že musia prešetriť e nekašlú až tak celkom na pacientov. Navyše podotýkam že som už absolvovala aj reoperáciu hrádze, nakoľko som mala silnú infekciu...operáciu som si musela platiť sama, spolu ma to vyšlo na 2.400EUR.... poisťovňa mi to nepreplatí. Všetku túto "bolesť" mi však vykompenzovala vynikajúca starostlivosť sestričiek na šestonedelí a novorodeneckom!!!!!Naozaj, výborný prístup, veľká spokojnosť! Do budúcna, ak by som ešte mala ísť rodiť, už rozhodne nenechám na náhodu to, kto bude mať službu, ale zazmluvním si lekára...takže moje pocity z Trnavy a celkovo z porodu, sú aj negatívne(priebeh porodu) aj pozitívne (starostlivosť po porode)...

suncana
21. júl 2012

@jankatt1 ďakujem za povzbudive slova, samozrejme by som chcela porodit bez epi, ale naozaj neviem ako to budem znasat, tak chcem mat moznost vypytat si ju 🙂

jankatt1
21. júl 2012

@suncana Vieš, aj ja som sa veľmi bála! Všade som čítala, o tom, ako kontrakcie bolia atd... Navyše, ja som bola 6-ty deň po termíne porodu objednaná na vyvolávačku, to som sa bála ešte viac...aj sám lekár mi povedal, že po vyvolávačke idú kontrakcie jedna za druhou, žiadna pauza na oddych, predýchanie...nič, proste idú "jedna radosť" a intenzita kontrakcií po vyvolávačke, resp. bolstivosť je o 100% vačšia..☹ to mi potvrdila nejedna žena, ktorá mala za sebou prirodzený porod bez a aj s vyvolávačkou. Mne tento problém však vyriešila MUDr. Štefániková už spomínaným hmatom, ktorý vyvolá porod a nemusia ti nič pichnúť...Ja by som porodne bolesti a celú tú situáciu opísala tajkto, bolesti sú naozaj veľké, no neboli až také aby som od bolesti plakala, kričala, nadávala...to nie(a to podotýkam, že mňa bolí úplne všetko, aj pri odbere krvi som si myslela, že tto neprežijem, že už vačšiu bolesť nezažijem)...no samozrejme, je to vec subjektívna a hlavne, každá žena porod znáša inak..jedna rodí 20hod, iná porodí do hodiny od prvej kontrakcie...ja som bola v podstate ten druhý prípad, za čo vďačím "tam hore"...každopádne neboj sa, veľa urobí aj psychika, keď si tú bolesť sama vsugeruješ, budeš to prežívať zle...uvoľmi s, teš sa na bábatko, veď kvoli nemu to celé bude stáť za to 🙂

ankat
23. júl 2012

ahojte 🙂 chcem sa opytat ci sa este chodi na prehliadky do porodnice a o kolkej tam mozme ist .rozmyslam nad touto porodnicou a chcela by som sa tam ist pozriet ak je to mozne ...dakujem za odpovede 🙂

suncana
23. júl 2012

@ankat ahoj, prehliadky su vzdy prvy pondelok v mesiaci o 14.00. dolu v suterene si vas pride vyzdvihnut zdravotna sestra, ktora vas prevedie po porodnici a porozprava vsetko potrebne. dostanete aj papierik s informaciou, co si treba priniest do porodnice pre seba aj pre babatko.

ankat
23. júl 2012

@suncana Dakujem za info 😉

janula.k
24. júl 2012

ahojte 😉 tak ja som rodila v TT druhy krat sekciou a opat som velmi spokojna. Nemala som lekara zaplateneho, bola som tam cez vikend tak som tych lekarov ani moc nevidela, ale sestricky boli super 😉 Perfektna starostlivost 😎

nicearty
25. júl 2012

@monuska342 a tvoje babo tiez dostalo v porodnici streptokoka, lebo pozeram, ze maly ma cez mesiac, tak to je nedavno, ja idem rodit za mesiac do TT a mam strasny strach, aby malicky nechytil streptokoka ☹ a ked sa mozem opytat, aj vies ako ho chytil, lebo jedna baba mi pisala, ze tiez asi v takom case rodila ako ty a tiez jej maly chytil a ze vraj z erarnych flias a musel brat silne antibiotika, take male a uz ho musia nadopovat pre ich hlupost 😠 nervy mam z toho..

nicearty
25. júl 2012

@monuska342 a este hlavek tam este je v porodnici, ja totiz neviem aky su tam presne lekari, som prvorodicka a poznam len par z toho, co tu baby popisali..no dufam, ze nebudem mat nanho stastie.. 😠

nicearty
25. júl 2012

@jankatt1 nechcem sa miesat do vasho rozhovoru, ale keby moj maly dostal streptokoka a mala taku skusenost, tak tiez nie som nadsena..nechapem ako mozu dopustit v porodnici streptokoka, ako stane sa, ale snad v nemocnici by mali urobit vsetko preto, aby v prostredi, kde prichadzaju na svet novorodeniatka, bolo patricne zdrave prostredie..ved to je chore, aby novorodeniatko muselo brat hned po narodeni silne antibiotika..a to pisalo viac mamiciek tuto skusenost..a ja mam strach tiez, kedze idem rodit o mesiac tam..

nicearty
25. júl 2012

@jankatt1 fuha, ked som citala o tom ako si pisala o svojom porode mam dost..a to kto ta rodil, co si pisala, ze nejaka mlada..ja by som sa zblaznila, keby sa malemu nieco stalo..nechcem si ani predstavit, v akej si bola situacii..a to nastrihnutie, fu..mozes mi napisat o aku lekarku islo? nemusis tu, staci do ip, lebo ja stale vaham ci zazmluvnit ci nie, uz som bola rozhodnuta, ze nie, lebo nechcem, aby mi porod vyvolavali..

zyza
25. júl 2012

No prispejem aj ja do diskusie,aby som vas povzbudila,ze sa nemate ozaj coho bat...Rodila som v TT zaciatkom mesiaca a bola som velmi spokojna.od sestriciek na rizikovom,az po sanitarky na sestonedeli...Sestricky na vzdycharni boli tiez velmi mile a starali sa dobre..pri porode boli mile,ustretove,ukludnovali ma,povzbudzovali...Tusim sa volali JArka a Maria..alebo Betka?Uz fakt neviem,ale boli fajn...Rodil ma DR.Hlavak-velka spokojnost-bol citlivy a mily,dokonca sme zartovali medzi kontrakciami 🙂 Co sa mi na nom pacilo bolo,ze aj ked ma pred porodom vysetroval,dbal na to,ako zvladam bolest,takze to sa mi na nom velmi pacilo,ze nic nerobil nasilu,ale bral ohlad aj na mna...vsetci doktori ci doktorky aj potom na sestonedeli-zenski aj detski boli velmi fajn..sestricky takisto,dokonca aj upratovacky a sanitarky...NA sestonedeli je jedna velmi usmievava a pozituvne naladena vrchna sestra...mila a zlata..pekne ma tam privitala,ako keby som prisla do hotela 🙂 FAkt tentokrat nemozem povedat krive slovo na pristup ..Neratam teda stravu-ta tam bola otrasna ..ale to su zial veci,ktore v nasom zdravotnictve su...Takze ozaj sa nemate coho bat..Podotykam este,ze som nemala zazmluvneneho doktora,ani ziadnu protekciu..dokonca som nemala ani nadstandartnu izbu..Takze maminky,nebojte sa a teste sa na svoje babatko ...

luc22
25. júl 2012

ahojte, ja som rodila minuly tyzden, chvalim zdravot.personal na vzdycharni, aj na sestonedeli aj novorodenecke sestricky aj zenske sestricky, maximalna spokojnost. Sestricky boli velmi ochotne, starostlive, pravidelne sa chodili pytat, ci nieco nepotrebujeme. Z lekarov hodnotim uplne najviac doktorku Stefanikovu, ktora je najuzasnejsia na svete...

monuska342
25. júl 2012

@nicearty no ved to a keby si videla ako vyzeral 😠 tak to neviem ale ja som mu flasku nedavala ci mu dali oni tak to neviem lebo na novorodeneckom zvyknu dokrmovat flaskami ale moj prvy syn to nemal tak ja neviem s coho to bolo 😒 ale bolo to hrozne 😠 jasne ze tam je ale naposledy ked som bola na pohotovosti tak sa snazil byt mily mozno sa uz za 2 roky zmenil ja neviem ale nechcela by som ho pri porode...byva tam tusim v utorok a stvrtok a este neake dni

nicearty
25. júl 2012

@monuska342 a dokrmovat babo, to je nevyhnutne v porodnici?? teda myslim to tak, ze mlieko mi asi nabehne az za par dni, ale dovtedy mam mat maleho pri sebe a prikladat si ho nie?? a mozem aj odmietnut, aby mi ho nedokrmovali? ako to je?

jankatt1
25. júl 2012

@nicearty Ahojky...ale ja som nenarážala na streptokoka, cieľom nášho rozhovoru nebolo to...ale nevadí🙂 Ja monuš uplne chápem, aj ja by som nebola nadšená, keby mi maličky v nemocnici ochorel...☹ držím ti palce...inak k Tvojej otázke čo sa týka dokrmovania...mne sa spustilo mliečko až 9 dní po porode...v porodnici som teda dokrmovala malého umelým, dávajú nutrilon... keď sa mi spustilo mliečko, nemal ani najmenši problém sa prisať, neodmietal prsník...neboj sa toho! Máš možnosť odmietnúť dokrmovanie umelým mliečkom, len keď nebudeš mať mliečko, tak malého predsa nemožeš nechať hladného ... neboj, on sa ti potom prisaje🙂 ja by som kojila ďalej veľmi rada, len som prišla o mliečko kvoli tomu , že som málo pila...vytvorili sa mi aj obličkové kamene, dnes som sa vrátila z 5dňového "pobytu" z nemocnice...tá obličková kolika bola milionkrát horšia ako porod☹prajem ti veľa štastia pri porode🙂 veľa zdravíčka malinkému🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre