Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monuska342
25. júl 2012

@nicearty presne ako pise janka mlieko sa spusti asi okolo 3 dna po porode niektore babetka su hladne niektore nie mojho prveho som dokrmovala druheho nebolo treba ten si len spinkal a sem tam cuckal 🙂 prines si svoju flasku ale neviem ci to pomoze pretoze ja som mal aj vlastne vecicky a aj tak to dostal 😒

vickie555
25. júl 2012

Ahojte, ja som rodila v TT sekciou, nakoľko som sa neotvorila ani po dvanástich hodinách od odtečenia plodovej vody a viacerých vyvolávačkách, lekára som zazmluvneného nemala, ale službu mal Dr. Dečkov a musím povedať, že bol perfektný. Po sekcii sa mi mliečko spustilo až na 4 deň, takže malú dokrmovali Bebou HA.

dadika2504
25. júl 2012

Ahojte, máte niekto skúsenosti s Dr. Ondrusovou 😎

jarkamartin
25. júl 2012

Ahojte. vie mi niekto povedať kto všetko teraz chodí k pôrodom v Trnave, viem o Dečkovi, Štefánikovej, Štrbovej, Havlíkovej...? Ďakujem veľmi pekne za odpovede

nicearty
25. júl 2012

@jankatt1 ja viem, ze cielom rozhovoru nebol streptokok 🙂 ja som len chcela povedat, ze keby sa nieco stalo, co sa samozrejme vzdy moze (ale radsej netreba take veci ani riesit 🙂 ), tak by som bola aj ja nahnevana, ale bol by to moj subjektivny nazor, hlavne keby islo o zdravie babatka..to by som bola asi velmi zla 😠

svetielkoand
25. júl 2012

@monuska342 prepac, chcem sa opytat, malinky mal streptokoka, alebo zlateho stafylokoka?

Inak pre vsetky maminky - deti mavaju casto silnu alergicku reakciu na nemocnicne pradlo ktore peru v silnych dezinfekcnych praskoch, preto ak sa chcete vyhnut problemom, doneste si pre dietatko uplne vsetko svoje, vratane perinky a platenych plienociek 😉

momicek
25. júl 2012

@dadika2504 Mna dr.Ondrusová aj prijímala a aj my rodila a môžem povedať že je to skvelá doktorka a aj človek,mne osobne pomohla tak že som mala len dva štichy a aj ten jej prístup bol fantastický ,po mojej skúsenosti na nu nedám dopustiť. 😀

dadika2504
26. júl 2012

@momicek no to si ma potešila 🙂 ja som s ňou včera prišla prvý x do kontaktu na rizikovej ambulancii a teda dojem som z nej mala veľmi dobrý 🙂 A objednala si ma k sebe aj na budúci týždeň. Ja v TT nikoho nepoznám a keď som to tu čítala, tak mená tu padli rôzne, len o nej nič 😉 Ďakujem

peggi
26. júl 2012

@svetielkoand aj moj prvý syn mal silnú reakciu na erárne prádlo,narodil sa večer a ráno mi ho sestrička priniesla s tým,aby som si ho radšej prezliekla. Celý bol fľakatý a samý pupáčik hnisavý,ešte dva mesiace po porode mal sem-tam pupák. Kúpali sme ho v otrubách,hypermangáne. Teraz vraj odporúčajú ovsený kúpeľ. Každým dňom čakáme narodenie druhého syna a mám zbalené v taške komplet vecičky aj perinku,len neviem,či mi dovolia mu to obliecť hneď po porode.

peggi
26. júl 2012

@jarkamartin ešte chodí k porodom Chovanová, Lachký, Bartkoviak, Hlávek,Ondrušová

svetielkoand
27. júl 2012

@peggi urcite ano, ja som si sice malu prezliekala po tych dvoch hodinach, lebo pri tej rychlosti ma ani nenapadlo vytiahnut svoje veci 😀 ale ked poprosis, s tym ze ste mali velmi zlu reakciu, tak urcite nebude problem - nezabudni si pripravit na prve zabalenie latkovu stvorcovu plienku a postolkove nohavicky, to sa dava hned po narodeni, aby vedeli odsledovat, ci babatko cikalo 😉 potom uz mozes pouzivat jednorazovky, perinku som mala tiez svoju, len pre istotu na nu prilepili na leukoplaste napisane malej meno a priezvisko 😉

any395
27. júl 2012

ŽILINA 17.8.12 - VŠETKO O PORODE - s licencovanou pôrodnou asistentkou 🙂
www.facebook.com/events/505028406189786/

nicearty
27. júl 2012

@peggi mne nejaka baba pisala, ze si mam nachystat veci do tasky a ked pojdem na salu rodit, tasku im dat a poprosit ich, aby ti babo obliekli rovno do tvojich veciciek, lebo ze babatka mali koprivku..veci by som si nejak asi pooznacovala, aj na tasku napisala meno babatka, lebo ze sa stalo, ze sa uz nenasli..to len co mi pisali ini..ale ja to tak spravim, poprosim ich, aby malemu dali hned nase veci, tak dufam, ze nebude problem..ja rodim za mesiac..tak sama som zvedava..

monuska342
27. júl 2012

@svetielkoand myslim ze to bol streptokok

suncana
27. júl 2012

@nicearty ahoj mozno sa stretneme, ja mam tiez termin o mesiac 🙂 . tiez si planujem zbalit veci pre babatko na prezlecenie, nejake obycajne bodynka, kosielky, ked sa aj stratia, nevadi. neviem ci mas ten oficialny zoznam veci ktore treba do trnavskej porodnice, je tam pisane ze teplejsiu osusku na zabalenie babatka (asi po porode predpokladam) neviem aku si mam zbalit, mam kupene take osušky na kupkanie, ale nezdaju sa mi prilis teple. a zase hadam nebude taka zima o mesiac. 😎

nicearty
27. júl 2012

@suncana ahoj 🙂 tak veru, ja mam termin sice 1.9., ale ja verim, ze malicky bude chciet ist von skor, ze to stihneme este v auguste 😵 ale uz sa na tu chvilu neviem dockat...nemam ten zoznam, co spominas, kde si ho mozem stiahnut? no ja pre maleho zoberiem normalnu osusku po kupani, vyzera ako klasicka plienka, len je vacsia a mäkka..uplne super su bambusove, ale tie do porodnice nezoberiem..ale jedna baba mi pisala, ze tu plienku treba pred tym ako pojdem na salu nahriat, ale kde a jak, neviem 😀 sak teraz sa nekuri 😀 tak podla mna staci asi len normalne pribalit osusku..a ako pises, zima nebude..a ako to s vami vyzera? babatko je dobre natocene, budes chodit teraz posledny mesiac do poradne tam?

suncana
28. júl 2012

@nicearty ahoj 🙂 ten zoznam veci do porodnice nam davali na prehliadke, co byva kazdy prvy pondelok v mesiaci. ked budem mat cas ofotim ti ho, ale neni tam nič špeci. moje babatko je zatial dobre natočene, a najblizsie mam poradnu u svojho gyn. 15.8. a potom neviem. asi uz budem len doma cakat 🙂

fuska
28. júl 2012

@nicearty

ČO SI TREBA PRINIESŤ DO PÔRODNICE:

Dokumenty:
- tehotenský preukaz, preukaz o zdravotnom poistení, občiansky preukaz, sobášny list - kópia, dohoda o mene deťaťa, zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov / ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo, vydáva matrika v mieste bydliska /.

Osobné veci pre matku:
- osobné toaletné potreby, toaletný papier, pôrodnícke vložky, osuška, 2 uteráky, osobná bielizeň, 2 materské podprsenky, prípravok na ošetrenie bradaviek, jednorazové nohavičky / kúpite v lekárni alebo v zdravotníckych potrebách /, prezúvky a šľapky do sprchy, nápoje / nesýtené minerálky /, jednorazová podložka do postele, ponožky...

Pre novorodenca pri odchode z pôrodnice:
- jednorázové plienky 1 bal., jednorázové vlhčené utierky, krém na zadoček, detské mydlo, látkové plienky 4-5 ks
- veci pre novorodenca, ako je košielka, kabátik, dupačky, body, čipaočku, zavinovačku, autosedačku
- v zime navyše: deka, teplé oblečenie pre novorodenca, rukavičky, nánožník

strana
28. júl 2012

@slavik aj ja byvam na prednadrazi a patrime MUDr. Klkonerovej, velmi zlata aj dr. aj sestricka, ale chvali aj Dr. Peskovu 🙂

nicearty
28. júl 2012

@suncana myslela som si, ze ten zoznam vam davali tam...mozno tam pojdem pozriet prvy pondelok v auguste..my sme boli cely cas hlavickou dole a naposledy na poradni bol malicky priecne, tak som zvedava, ci sa prekrutil hlavkou dole, ci nie, ale verim, ze do porodu sa este dostane do tej polohy...my uz sa tak nevieme dockat krpecka..tieto posledne tyzdne idu hrozne pomaly a v tom teple 😠 uz mate vsetko nachystane?

slavik
28. júl 2012

@strana ďakujem za referencie. Už som sa tam bola pýtať či nás zoberú. Po pôrode sa mám u nich hlásiť 🙂

suncana
29. júl 2012

@nicearty juj, tak to sa moze este babo pretocit? ved uz nema tolko miesta. ja som dnes vobec nespala, co sa mala stale vrtela a vyduvala zadocek - taky hrbol sa mi robil na lavej strane. a este k tomu ta burka. tak si poobede asi dam šlofika 🙂 dolezite veci mame nachystane, ked bude nieco treba, tak lahko skocime kupit. mne sa to tiez nejako vlečie teraz, snazim sa nejako si vyplnit kazdy den, ale uz mam pocit ze som si tehotenstvo dostatocne uzila, uz si chcem uzivat babatko 🙂

jarkamartin
29. júl 2012

@peggi dakujem

nicearty
29. júl 2012

@suncana no nas maly ma take periody, jeden den sa vrti jak mala vrtulka, kope a tak a druhy den zas viac spinka a odpociva a tiez mavam na lavej strane hrbol, len nikdy neviem, ci to je hlavicka alebo zadocek 😵 ale vraj pomaha, ak je babo v kp polohe, chodit po styroch 😀 ale zas co som tu citala, niekedy sa babatko prekruti aj tesne pred porodom alebo v den porodu, ale to je asi male %..vo stvrtok ideme do poradne a ked bude maly stale v kp, tak asi zacnem chodit po styroch 😉 akurat, ze mi napuchaju aj trpnu ruky 😠 tiez sa uz s manzelom nevieme na maleho dockat a uz by sme si ho chceli uzivat 🙂

luc22
30. júl 2012

Ahojte buduce mamicky, my sme uz tyzden doma a mame sa priam fantasticky. Ani neviem, ze som rodila, nic neboli, nic nepicha, uplna parada. Tak vam vam vsetkym prajem krasny, rychly porod. Na porodnicu nemozem povedat ziadne zle slovo. Maximalna spokojnost.

janik777
31. júl 2012

ahojte žienky, potrebovala by som info ohladne služieb doktorov v pôrodnici. Mám plánovanú sekciu na budúci týždeň v stredu a chcela by som vedieť kto z nich tam máva v stredu službu. Mám sa hlásiť o 7:30 na príjme. Zabudla som sa aj spýtať či ma aj hned v ten deň odrodia a ako to tam proste funguje.Ak viete dajte info...dakujem

adka77
31. júl 2012

@janik777 ahoj aj ja mám plánovanú sekciu v stredu 8.8. a bude ma rodiť Štefániková,ona bude mať službu a na príjem sa mám hlásiť v utorok ráno o 8.00. keď máš prísť v stredu tak ti to budu robiť asi až na druhý deň, aspoň tak mi bolo povedané.

janik777
1. aug 2012

@adka77 hm...škoda...ja reku to už budem mať v stredu aj za sebou...prídem na lačno...nebudem od večera nič jesť ani piť a možno ich prehovorím 😎

zuzulatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana75
2. aug 2012

Ahojte mamicky a buduce mamicky... Ja mam termin sice az 15.10. ale ked citam tie vase prispevky, tak sa mi zacinaju triast kolena.. je go moj prvy porod a mam strach Chcela by som rodit v TT a bez zazmluvneneho doktora. Vsetci doma vravia,ze je lepsie,ked budem mat zazmluvneneho lekara, lebo stat sa moze hocico.. Bola sompresvedcena, ze nechcem, ale teraz zacinam vahat. Co by ste mi poradili? poznate niekoho dobreho? Kamoska mi dala meno Dr, Dečkov, zevraj je dobry.... nepoznate ho niekto?
Ozaj je tento pondelok o 14:00 exkurzia v porodnici v TT?Dakujem a drzte sa vsetky..
papa pekny horuci den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre