Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

redlola
10. mar 2013

@sylvia2012 ja som prisla pred vyse tyzdnom z porodnice, mala som indikovanu sekciu, robil mi ju dr deckov. on preto, lebo je to aj moj obvodny lekar a tak nejak som plynule presla do jeho ruk na sale 🙂 na izbe som lezala s maminou, ktorej tiez robil sekciu, bola vraj predtym za nim, ci by bol ochotny. pokial viem, nebol taky, ze "ano, ale bude vas to nieco stat." Proste jej ju spravil v dobe ked tam bol. Priklanam sa k nazoru lienky1601, ze snad kazdy jeden lekar v porodnici ti neodflakne ako sekciu, tak ani spontanny porod, nezavisle od mnozstva penazi ktore mu das/nedas. Je to skor o tom, ci sa rozhodnes mu dat dakovne po porode alebo to vezmes, ze ma za teba plat a je to jeho praca 🙂 Len ked mu zaplatis, potom sa netreba rozculovat, ze "aha hajzlik jeden, uplatky berie!" - lebo aj s takymi damami som sa stretla 🙂) Co sa tyka tvaru, velkosti, ... jaziev - to asi trochu zavisi aj od toho aky mas organizmus, ako sa s ranou vyrovnava, ako ju osetrujes, etc mozno aj to ako je dieta natocene - preto sa mozu jazvy hoci aj od jedneho doktora lisit.

sylvia2012
11. mar 2013

@redlola no ja som len chvalu pocula na par lekarov ale mala som ist do ba a som si to rozmyslela ze vyskusam v tt ale ved pocuvas vsetko mozne a jasne tiez som toho nazoru ze nejake dakovne je fajn ale po porode .. a tiez som pocula tolko verzii ze som skoro odpadla tak preto sa pytam a tym ze je to nemocnica a ja sekcia je vlastne operacia .. a mam v rodine co sme mali operaciu bedroveho klbu a lekar v ba si vypytal presnu sumu a nebolo to a ni 100 ani 300 eur ja som dlho nezila na SK preto ma to zaujima a chcem pocut len nazor na nasu nemocnicu a na to kto a ako sa tam mal .. a mam strach prd tou sekciou a dost priznam sa

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 ja som sa bála sekcie ale mala som ju pred 2 mesiacmi druhý den som sa už starala o malu čo bola velká motivácia a veľa som chodila každým krokom sa bolesť znižovala a v piatok som šla už domov (v utorok sekcia) mala som havlikovu na sekcii a asistovala jej chovanova obe boli super aj anesteziolog aj anesteziologická sestra všetci vytvorili super náladu na sále ajmi malinku ukázalai aj som sa jej mohla dotknuť mala som spinal. tiež som sa bála ale zvládla som to super aj ty to super zvládneš. jasne že sa bojiš toho čo si nezažila ale dá sa to som sa snažila mysleť pozitivne hlavne som myslela na malu. som ich požiadala aby na sále rozprávali aby nebolo ticho tak som bola rada. ja som po pôrode na izbe mala pripravene čokoládky merci a tie som dávala ako podakovanie a to som bola veľmi rada čokoládkou nič nepokaziš a čokoládku každý ľubi 🙂

sylvia2012
11. mar 2013

@elise dakujem ti velmi pekne ja mam sekciu urcenu otropedom dopredu lebo mam vleke problemy s chrbatom lebo som mala nikolko zlomenin na nom tak to preto ta sekcia a asi budem celkovej narkoze lebo som aj alergicka na jednu latku co podavaju torecan a ozaj to ci aj clovek moze vybrat alebo ako to je ? lebo v narkoze som bola par krat a som bola uplne v poriadku brala by som to viac ako to ze som tam hore a ony za plachtickou robia to svoje .. mam taky strach az .. a to som si uz v nemocniciach prezila svoje

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 spinal je lahši ako celková narkoza ale to čo ti odprouči lekár uvidiš ja som si vybrala spinal aby som malu videla a dotkla sa jej. ja som mala plánovaný cisársky kôi srdiečku a mala som cievnu prihodu a absolvovala som IFV a som pacient hematologie, tak cisársky bol na mieste. pri spinale som len dostala triašku (ale to len reagovalo telo na to že malu vybrali a bolo to v pohode ) a potom ma raz napinalo na vracanie ale to som len žlč vyvratila a bolo to v pohode (to ked ma čistili lebo som vela krvácala)

redlola
11. mar 2013

@elise dopodrobna som to popisala tu http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=102517, ale mam velmi podobnu skusenost ako ty 🙂 tierz som pocastovala sestricky cokoladami, nech sa necitime take prilis tucne pri nich. fakt boli zlate sestricky
@sylvia2012 su lekari, ktori si dopredu vypytaju, o tom viem 🙂 o trnavskych som taketo nepocula, mozno sa aj take stalo, ktovie 😲 ale aby sme odpovedali na otazku kolko dat, co ja viem, tak ked uz davali lekarovi (po porode), sumy sa pohybovali v rozmedzi 50-200 eur - asi ako kto moze. ono totizto babatko nie je ziadny lacny spas co sa nakupu vybavicky tyka, to tu asi vsetky vieme 🙂

sylvia2012
11. mar 2013

@redlola @elise dakujem kocky trosku dost ste ma ukludnili ale aj tak som za tu celkovu narkozu tu som uz mala niekolko krat uz som si zazila svoje a radsej zle poznane ako dobre nepoznane co vam poviem bojim sa ako blazen jedine co ma drzi nad vodou ze potom uvidim moje vytuzene dievcatko .. lebo inak uz mam lekarov a vsetkeho aj dost

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 všetko dopadne super uvidiš 🙂 koho máš pôrodnika?

sylvia2012
11. mar 2013

@elise no ved ja mam len mojho lekara a ten mi povedal ze mam sa pozriet po niekom lebo ja chodim Ilavskemu a uz len raz k nemu alebo dva krat idem a potoom by som chcela niekoho v nemocnici preto sa aj pytam
skoda ze ilavsky nerobi ja som s nim na milion spokojna jeden s mala doktorov co sa chovaju k pacientkam ako k ludom
prepacte mi ale ja vazne memam inak moc dobre zacitky od lekarov

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 ja som z havlikovou maximálne spokojná je to výborná lekárka aj ľudská. ale stači ti isť na rizikovu poradnu dole na prizemi a tam ťa sestrička objedná na pásy a potom už budeš každý týžden chodiť k pôrodnikovi.

sylvia2012
11. mar 2013

@elise to som nevedela ja som si myslela ze najprv musim pockat pokym ma tam posle ten moj . a musim ist na rizikove??
lebo este som dva krat objednana k mojmu a potom mam ist ci ako to je ??
prepac ale v tomto vobec neviem chodit

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 môžeš isť do pôrodnice kedykolvek už na poradne ambulancia sa volá riziková mna moja dokyna nechcela pustiť ale kopec veci mi zanedbala a nič mi nepovedala a ponáhlala sa ked som bola na vyšetreni za UTZ som platila vždy....ja som zašla do nemocnice objednala sa a viac som ktej mojej už nešla len som jej oznámila že dalšiu poradnu budem mať v pôrodnici

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 je lepšie ked ta už kontroluje pôrodnik, vždy minatočili pásy, a pozreli ma na ultrazvuku (nič som neplatila) a v čakárni sedeli len tehulky takže žiadny chori lebo moja dokyna má čakáren spolu s obvodnou a tam boli nascipaný chripkoví ludia

sylvia2012
11. mar 2013

@elise no tak to si mala zle ale ja som ako vo vaticke vzdy ma pozrie platit platim lebo som vzdy na hodinu tak to neni az take a pozera ma dokladne aj vzhladom na moj vek a dokonca ked mu zavolam hoci kedy je ochotny a ja vazne som u neho spokona ale teda idem k nemu teraz na velky ultrazvuk posledny a hned sa ho spytam a dohodnem a dam ti vediet co mi povedal a ako ty si si aj vybavovla tu sukromnu izbu alebo ani nie lebo ja si myslim ze je to aj to zbytocnost .. a uz ja ja by som chcela mat palculienku pri sebe strasne sa na nu tesime
a dakujem ti za rady presne to som hladala . si zlata

elise
11. mar 2013

@sylvia2012 ja som pri prijme nahlásila že chcem nadštandard (ked je volný daju tiho) ja som chcela kôli malemu aby šiel pozrieť sestričku a po cisárskom ked som nemohla chodiť bol manžel pri mne hned ako ma dali na izbu a držal ma za ruku vybalil mi veci a hlavne som chcela wx a sprchu na izbe. potom mohla návšteva chodiť počas dna za mnou (moji rodičia aj manžel hlavne ked mi doniesli mineráky tak mi ich dali priamo na izbu nemusela som ich vláčiť z čakárne sama ) malinku mohli aj na ruky zobrať a ja som ocenila aj to že tam bol suprový nový madrac na posteli a nová polohovatelná postel a aj to že som si striedala polohy kreslo (bolo tam kreslo s taburetkou bolo nižšie ako postel tak som to striedala )

sylvia2012
11. mar 2013

@elise no tak to ano . to je super . amozem to urobit aj tak ze pojdem na normalnu izbu a potom si vypytam tu druhu ? ci treba hned ist na tu nadstartnu .. .lebo ked budem po narkoze spat mi pride zbytocne si platit za nieco kde budem h ajat

lulupopo
11. mar 2013

@sylvia2012 ja tiez chodim k dr. Ilavskemu, velka skoda, ze nechodi k porodom:((, ale ked som bola prvy krat tehotna, tak sme tiez riesili, ze koho si zazmluvnit, do nicoho ma dr. Ilavsky nenutil ziadne konkretne meno nepovedal, len som mu povedala, ze chcem zazmluvnit, povedal, ze mudra zena.... a ked som povedala, ze chcem rodit u dr. Deckova povedal, ze velmi dobra volba... v starsich prispevkoch som aj komentovala priebeh porodu a nemocku, dnes uz viem, ako sa mam pripravit, urcite ak sa bude dat a dr. Deckov bude v case mojho terminu porodu k dispozicii, tak si ho zazmluvnim a tak isto, ak bude volna nadstandardna izba, tak si ju zaplatim, po tej poporodnej zapche co som dostala v porodnici, uz nebudem riskovat, nejdem opisovat detaily, i ba tolko, ze zase mi v tom pomohol dr. Ilavsky... predsa kazda sme ina, a bohuzial, na tych spolocnych wckach to neslo, az ked sa uvolnil nadstandard 8 den mojho pobytu, tak som trosku vypustila v porodnici som bola 9 dni....

sylvia2012
11. mar 2013

@lulupopo no jasne doktror Ilavksky je proste kadr nepoznam mamicku zenu divca co by na nehco zle slovo povedali mne je tiez luto ze som si ho nevybrala skor a ze nechodi k porodom a tiez ma do nicoho nenutil len som sa ho pytala a tak mi odpovedal tak ja mam tiez asi doktor deckov .. ale ved uvidim lebo urcite bude cisar tak som zvedava este idem par krak Ilavskemu a sa nejak dohodneme
baby dakujem vam za prispevky lebo clovek nevie co je a co neni dobre .. a ja neviem ako sa v tom chodi tak preto sa pytam ale dakujem za kazdu odpoved ..

elise
12. mar 2013

@sylvia2012 švagriná od neho odyšla, zanedbal jej tehotenstvo skoro prišla o bábo našťastie v nemocnici ju držali pokope aj tak malinku porodila predčasne (o 4 týždne skôr)

ivuskanicolasko
13. mar 2013

cauko babeny! tak napriklad ja mam termin porodu 16.marca co je v sobotu a uz nemozem vydrzat!!! dnes som uz aj okna zacala umyvat a stale nic! 🙂 Este zajtra 14.marca mam poradnu u svojho dokyho v seredi ale najradsej by som sa uz presunula do trnavy a konecne porodila. A to ani neviem ako je babeno otocene lebo 9mesiacov bolo ok a teraz posledny mesiac sa stale toci KP :( Pri prvom synovi som mala cisarsky prave koli KP tak dufam ze teraz zazijem prirodzeny porod. A rada by som si uchmatla nadstandartnu izbu, tak ktrora ste objednana najblizsie dni na prijem do TT? 🙂 Hladaaaaam neaku kamosku do porodnice 🙂))

zakinka3
14. mar 2013

chcem prispiet tiez svojou skusenostou. V TT som rodila 2x v 1998 a v 2011. Obidva porody boli sekciou. Prvy dopadol dobre, ale pri druhom som bola rada, ze som tu mohla zostat a ze ten hore nadomnou drzal ochrannu ruku. Myslela som si, ze TT nemocnica bude pre mna spravna volba. Ale ako to teraz vidim, ze ked nemate vopred dobre prevereneho doktora a spisanu dohodu,dostanete sa do ruk hociakeho kata. Moj 2 porod zacal spontanne v noci a priebeh bol rychly. Po 20min od odtecenia plodovej vody mi zacali tak intenzivne kontrakcie, ze po prichode konstatovali, dieta ide von, rychlo na salu. Malicku som mala cele tehotenstvo KP, takze sekcia mala byt planovana,ale drobec sa pytal na svet v 36t, tak nebolo kedy planovat. Na salu som cakala hodinu v hroznych bolestiach natiahnuta na voziku. Museli ma uspat a nasledne urobit sekciu. Rano ma prebrali a oznamili, ze mam dievcatko. Bolo to super, ale pocas dna mi zacal unikat moc a velmi som krvacala. Oznamila som to sestre a ta mi len bez zaujmu povedala, ze to sa stava, ze po sekcii neudrzim moc. Bola som slaba a tak som stale spala, po jedenastich hodinach ma sestra nutila zliest z postele, ale ja som nevladala. Tak ma nasilu posadila, pol hodinu som to v bolestiach rozdychavala, ale na zem som sa nedokazala postavit. Tak zasa sestra prisla a nasilu ma ztiahla, ze musim chodit. Tak som sa so slzami v ociach postavila, o chodzi som nemohla ani uvazovat. Po hodine intenzivneho rozdychavania som urobila krok a potom postupne to islo. Ale unik mocu a krvi sa zosilnil a ja som slabla. Sestra na moj stav nereagovala. Az sestra, ktora prisla na vecernu smenu ma zbadala a rychlo alarmovala doktora, ten ma hned odoslal na salu. Znova ma operovali, pretoze mi zabudli dat dokopy maternicu a mala som trhliny, a tak krvacanie do brusnej dutiny a dalsie ako to oni nazyvaju poporodne poranenia. Pocas operacie som skoro vykrvacala, na KAIM ma ozivili, a cistili brusnu dutinu a potom postopkali. Moje brucho je ako emental. Ale to nebol koniec, na dalsi den zistili, ze sa mi zvacsuje brucho, unikal mi do brusnej dutiny moc, pretoze mi pri porode presili lavy mocovod a zostali trhliny . Tak mi pribudol vyvod na oblicke, aby som o nu neprisla. Rodila som 10v mesiaci ale ja som zacala vnimat az 16.,co bolo fajn, pretoze mi hrozilo, ze mozem mat poskodeny mozog. Ale ja som sa spamatala, tak ma presunuli ma JISku. Odtial som po par dnoch putovala na novorodence za mojou dcerkou. Ale tam som sa zasa dostala do ruk skvelej sestre, a ta mi to tam strpcovala. Nechcem popisovat, co vsetko mi narobila, len preto, ze bola kvoli mne posexovana. Ludska hlupost nema hranice. 24.12 som bola prepustena domov aj s malickou /vianoce/, i ked si myslim, ze moj stav bol este vazny. Ale ja som chcela byt po 2 tyzdnoch konecne s malinkou, tak som suhlasila, ze teda pojdem domov. Styri mesiace som stravila s vyvodom a potom ma cakala dalsia operacia, kde mi dali dokopy mocovod, operacia sa zdarila a unikanie mocu sa zastavilo, i ked ma upozornovali aj na rizika. Tak a toto je moja nocna mora. Doposial neviem meno doktora, ktory ma dokatoval, resp. jeden sa priznal, ale ja viem, ze ten kto pochybil bol uplne iny doktor, ktoreho meno mi nahodne prezradil urolog. Ja by som uz do TT nesla rodit, pretoze som presla rukami skoro vsetkych gynekologov.

grejci1
14. mar 2013

@sylvia2012 ahojky, ja dúfam, že budúci týždeň budem rodiť. Chcela som Dr. Vargu ale bohužial už v nemocnici nie je... Tak sme to zmenili na Dr. Štefánikovú a čo sa tej "odmeny" za starostlivosť týka... Po pôrode sa pôjde "poďakovať" môj manžel... tiež idem na sekciu - ale na dobrovoľnú. Tak preto to "poďakovanie"

dadica
14. mar 2013

@zakinka3 To je hrozná skúsenosť, ja som rodila tiež obidva razy v trnave, ale našťastie bez problémov, ale pri druhom pôrode som mala skúsenosť, že keď nedáš do vrecka, čakaj odozvu ( v negatívnom zmysle). Nemenovaný dr. Hl. sa ku mne ani neunúval. Ale bola tam skvelá PA, a aj vďaka nej bol príchod mojej dcérky na svet krásny.

lulupopo
15. mar 2013

@zakinka3 presne kvoli tomu neverim tomu, ze netrebe zazmluvnovat, a ani neuznavam podakovanie do vrecka.... podla mna zazmluvnenie je ciste po pravnickej i moralnej stranke.... i ked v podstate je to na hlavu, ale naozaj je skorumpovany cely zdravotny system... ja som uvazovala teraz pri druhom chvilu, ze pojdem rodit do Cadce a ked som zistovala tam zazmluvnenie, tak mi povedali, ze to oni nerobia, lebo ich lekari dostavaju za svoju pracu plat a zazmluvnovanie pokladaju za zbytocne... co je sice pekne....a vsak ja sa radsej istim, lebo pocas mojho zivota mi dost gynekologov napachalo viac "uzasnych" veci... a preto dakujem teraz , ze som uz 4 rok u Dr. Ilavskeho....

grejci1
16. mar 2013

No takze nevysla ani MUDr. Stefanikova, bude mat dovolenku. Tak mi gyno vybavoval ineho a nezabudol mi PRIPOMENUT, ze sa mu mam "revansovat". To je uz v ... s tymto systemom :D

zuzana231
18. mar 2013

Ahojte. Volala som do porodnice a najblizsia prehliadka je 8.4. o 14.00 - dole v hale na porodnickom oddeleni (1.4. je velkonocny pondelok, vtedy nie je).

zuzana231
18. mar 2013

@grejci1 no to je fakt dobre, ze ti to pripomenul... A aj ste uvazovali, ze kolko date? Ja by som si tiez chcela vybavit doktora, a aby som bola v obraze, ze ako to chodi. Ako som to pochopila, toho doktora nebudete mat oficialne zazmluvneneho... Ja som z toho uz cela popletena, ze ako to je 🙂 Drzim palce, nech to dobre dopadne 🙂

lulupopo
18. mar 2013

@zuzana231 tak k oficialnemu vybaveniu zazmluvneniu, myslim, ze stoji okolo 230 cca ak ma pamat neklame / presnejsie asi najdete na stranke nemocnice/ myslim, ze 50 eur ide z toho nemocnici, zvysok dostane lekarov, zmluva je oficialny pravny vztah medzi rodickou a dr/nemocnicou, obsahuje jednotlive body, kedy ti mozu financie vratit, ako napr. ked sa lekar nedostavi k porodu a pod.... ked sa dohodnes do vrecka je to viac menej vyhodne iba pre lekara, lebo nemusi z toho platit nemocnici, nemusi to asi ani do danoveho priznania davat, ale moze sa stat aj to, ze nemusi tiez dojst k porodu....vsetko ma svoje pre a proti....

beruska1111
18. mar 2013

Tak ja som mala prvý pôrod pred 2 a pol rokom, rodil ma Dr. Dečkov, neviem si ho vynachváliť, nedávala som mu žiadne všimné, mal akurát zmenu, mala som ťažký pôrod kliešťami a môžem povedať, že to je jeden úžasný doktor, ktorý nič nezanedbal, o 6 dní mám další termín môjho druhého porodu a nebudem si vybavovať žiadneho lekára, každý jeden je tam od toho, aby sa o Vás postaral. Stačí mať pri pôrode manžela alebo nejakú osobu a hneď sú lekári aj sestričky k Vám uplne iný, ako keby ste tam boli sami

lulupopo
18. mar 2013

@beruska1111 aj ja som mala Deckova spokojnost velka, zazmluvnila som ho prvy krat, budem zazmluvnovat aj druhy.... ale hovorim, kazda sme ina, mame ine preferencie, takze kazda, nech si sice cita modreho kona, avsak sme dospele, tak kazda nech uvazi sama ako najlepsie vie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre